Mé putování pražskými školami

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Xing Yi Quan, Du Fu Kun

Příspěvekod pavela » pon 23. led, 2012 13:43

Jéhehe, dojmy z Du Fu Kunovy školy jsou excellentní. Dokonce ani jméno Žezulíka není správně. Jediný dojem je, že nepřijímají nové žáky! Naprosto božské,absolutně bez dojmu, naprosto nenápadné. Vidím, že se od dob mé emigrace nic nezměnilo, stále super škola. Doufám, že to mistrovi nadále dlouho vydrží! :lol: :lol: :lol:
Xing Yi Quan: Zhang Baoyang-Du Fukun
Shaolin: Shi Su Xi-Shi De Yuan
Bagua: Li Ziming-Ling Changyong, Gao Ziying-Shao Jinzhang
Taiji:Chen Fake-Tian Jianhua(Chen),Yang Zhenji-Zhou Fengyun,Li Tianji-Liu Guochen(Yang),Li Binci-Jin Lian(Wu吴)
atd.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

 

Příspěvekod PC » pon 23. led, 2012 14:02

fakt píše:
PC píše:Že se teď věnuju něčemu jinýmu, co stojí absolutně mimo tvoje chápaní, protože o tom nic nevíš (a nemysli, že to vyčteš z knížek), je moje věc a protože ty jsi pro mě jen anonym z internetu, nemam potrebu se ti nijak zpovidat. Že nemáš šajn o čem píšu stále dokola je v pořádku, prostě nemáš zkušenosti. Nemáš zkušenost, nic za sebou....


Promiň - já to video taky viděl.
Kdybys bouchal do Upa jako do klávesy (a času i místa ti tam dával dost), nemuselo by to být takový Waterloo. Na jednu stranu dobrý - dokázali jste si to, co jiný absolvuje každý den. V tomto případě chápu ten propastný rozdíl. Na druhou stranu jste taky prokázali naprostou bojovou impotenci. Pokud adept "spadně z oblakov" (přeloženo "bude poctivý sám k sobe") a zjistí, že k boji potřebuje vytrvalost, sílu a dovednost, tak se vám vyhne obloukem.
Nepíšu to ze vzteku ani s úmyslem provokovat. Pouze popisuju realitu.


V pohode. Presne jak pises (mluvim jen za sebe) dokazal jsem si, ze: Jsem schopen neco ustat, s cca o 30kg tezsim a technicky dobrym chlapem (myslim tim hlavne orientaci v ringu a zapasovym rytmu). Pac jedna vec je ze to ted na videu vypada, jako fura casu, tak tam sem ten pocit nemel, pricitam to Ukropovu umu amemu neumu. I kdyz jsem sparoval naposled pred 15-20 lety (pred setkanim), neco malinko ustojim. Nikdy predtim jsem nemel na rukou bambule (co to udela s udery, ti asi nemusim vysvetlovat.
Cili z vyse uvedeneho jasne vyplyva bojova ringova impotence, nemam problem, ale cti to aspon poradne, nebyl jsem na svem pisecku. Muj pisek je pushhands, tahani, schozy, apod.... cili tvoji kritiku beru, ale pokud se dotyka rigoveho strike ala xbox. Jinde nikoliv, opet davam moznost se potahat, nemam s tim zadny problem. :-)
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod pm » pon 23. led, 2012 14:13

ha haaaa, to se tu rozjela debata :-) cohen + PC, znam vas oba jako pohodovy kluky, jeden voze a druhej o koze :-) mozna proto to nedorozumeni. cohen, az budes priste v Praglu, urco nebude problem nejake pratelske potahani se na PCho pisecku, a pak uvidis, me osobne prijde Practical Method hodne zajimava, z toho co mi Pavel ukazoval, ac o tom prdlajs vim. zdravim cohena i PCho, peace!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod cohen » pon 23. led, 2012 14:35

PC píše:[quote="cohen"Samozrejme to, ze si do ringu vobec vstupil, je velmi chvalyhodne. Je to znamenie, ze este nie si uplne strateny pripad ;)


:lol: :lol:
ó díky díky (od odborníka, který už má něco odboucháno si toho velmi vážím) , ale ring není můj cíl, minimálně ne tak, jak si to představuješ ty. Ring je pro mě jen taková legrace . :-)
Chvályhodné, a proč vlastně? Jakože odvaha? Jediná odvaha tam asi je, že riskuješ "ego". (A to já moc vyvinutý nemám, pač jinak bych tam nešel, když jsem podle tebe ten "mistr". Bylo by pro mě lepši zasveceně komentovat videa jiných, ve smyslu, stojíte za hovno, ale nejste ztracený.. a tady si prečtěte, jak sem na tom já). Jinak co? Seš v helmě máš zuby, holeně, suspik, nikdo ti po hlavě tancovat nebude až budeš dole. Bolí to, ale toje normál, bolesti se nebojím. Chápu, ale ty (a nijak jimi neopovrhuju a neshazuju to), pro který je to cíl. Je to sport, je to v pořádku. Je to náročný technický sport v rámci daných pravidel. Já sem se kdysivá věnoval jinýmu bojovýmu sportu a tam si všeho užil až nad hlavu (žádný zuby, žádný bambule). Už to není moje priorita, asi stárnu :-) Že se teď věnuju něčemu jinýmu, co stojí absolutně mimo tvoje chápaní, protože o tom nic nevíš (a nemysli, že to vyčteš z knížek), je moje věc a protože ty jsi pro mě jen anonym z internetu, nemam potrebu se ti nijak zpovidat. Že nemáš šajn o čem píšu stále dokola je v pořádku, prostě nemáš zkušenosti. Nemáš zkušenost, nic za sebou....[/quote]

pokial viem, nakladacke sa este nikto vdaka zubom a helme nevyhol :D a ze si ich nepouzival, je len dalsim argumentom v tvoj neprospech. na tomto fore sa vacsina trenerov zhodne (povacsinou su to ti, ktori na videach dokazu aj kvalitne odbuchat), ze pouzivanie aparatov, bambuli a chranicov je zaklad. ze si ty sam 15 rokov nesparoval - tvoj problem.

akemu bojovemu sportu si sa venoval? karate, a? tiez som na gympli robil 4 roky karate sportove goju ryu, popri tom rok TKD, po vyske rok ju jutsu... este mi porozpravaj nieco o tom, ze nemam nic za sebou. nevravim, ze je to nieco extra, ale od "nic za sebou" to ma trosku daleko.

este k tomu tvojmu egu - nauc sa komunikovat, pretoze doteraz to bolo len same "stoji absolutne mimo tvoje chapani", "ty jsi pro me jen anonym z internetu", "nemam potrebu se ti nijak zpovidat", "nemas sajn o cem pisu stale dokola", "nemas zkusenosti", "tvuj koment beru asi jako od ozraly, kterej prave vyhral reprezentacni zapas a pritom sedel v hospode", "komentuj, co ta zaujima a comu rozumies"... dufam, ze toto nie je bezna argumentacia mastera tajci.

stale hovorim len jednu vec, za ktorou si stojim a budem stat - videa z vol.4 ma nepresvedcili o tom, ze by si bol ty, alebo nejaky iny tajcista schopny niekoho naucit realnu sebaobranu. zapracuj na sparingu a prinut ma zmenit nazor.

PM: ja viem, ze som pohodak... ale odtial potial ;)

ps: ok, uz to nechame tak, ked pridem nabuduce do Prahy, tak sa mozeme potahat, na jutsu som sa rok tahal, tak hadam som to uplne nezabudol :D
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod levakbob » pon 23. led, 2012 15:05

To, jak clovek umi realnou sebeobranu lze tezko vycist z jeho chovani v ringu s rukavicema a pravidlama proti skillerovi jako je ukropcany...
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod PC » pon 23. led, 2012 15:50

ukropcany píše:S tým musím súhlasiť... ale tiež je fakt, že nepoznám žiadneho x-boxera, čo by dostal niekde nejakú nakladačku... zato poznám viacerých v podmienke, prípadne čo bručia...

O tom zadna,.....
kdyz ke me nekdo jde cvicit, prvni muj dotaz je proc? Chces se rychle a dobre rubat v ringu? Jdi na box. Chces se rychle umet branit? Jdi na nejaky kurz sebeobrany, pripadne doporucim. MMA? Fajn, jdi tam a tam.....

Ale, libi se ti Taiji? Fajn, ALE u nas neni relaxace a mir od duse k dusi, je to drina, ktera te bude frustrovat, protoze ti to nepujde, absolutne odlisne pohybove vzorce,.... zdravotni dopad? Jako u jine pohybove aktivity. Jaký je tedy finalni zisk a a cíl? Totální kontrola nad svým tělem a jeho pohybovými vzorci s velkou přidanou hodnotou bojovych dovedností. Zdraví, ač není primárním cílem, tak metodika výcviku Praktické Metody ho udržuje. Praktická Metoda neobsahuje koncept Qi (Čchi), čili žádné Hippie řeči. Praktická Metoda není zdravotní cvičení! Vysvětlit to celkově, je na dlouhy povidani.

Někoho to zaujme (a prijde to zkusit), nekoho ne, nepotrebuju tam kazdyho.... me osobne a par desitek lidi to proste baví. :-)

Levakbob vystihl jedinou vetou co jsem se snazil Cohenovi vysvetlit v nekolika odstavcich.

PM: To viš, neni na svete clovek ten, aby se zavdecil lidem vsem ;-)
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod TongPo » pon 23. led, 2012 19:47

ukropcany píše:Mňa už tiež pár krát napadlo oprášiť aikido vedomosti, ono sa to dá aj na toho x-boxera, už keď sa človek nebije o život, len s kým to natrénovať...

Kam se ten svět řítí, ortodoxní thaiboxer Ukrop začíná koketovat s aikido principama... 8O :lol: :roll: Jasně, když máš odboucháno a umíš, klidně si můžeš s těma "neškodnýma" pohrávat a experimentovat... Já osobně to sice považuju za ztrátu času, někoho jinýho to ale třeba bavit může.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod DrGlock » úte 24. led, 2012 11:09

levakbob píše:To, jak clovek umi realnou sebeobranu lze tezko vycist z jeho chovani v ringu s rukavicema a pravidlama proti skillerovi jako je ukropcany...


Právě že naopak. Kde kdo si představuje reálnou sebeobranu jako kopání mezi nohy, píchání do očí, apod. Ale není až takový rozdíl mezi tím, jestli někoho praštím boxerkou do obličeje nebo prsty do očí, případně jestli kopnu dobrý lowkick na vnitřní stranu stehna, nebo o pár centimetrů vedle do rozkroku. Podstatné je mít schopnosti efektivně dopravit tu ruku k obličeji či nohu k rozkroku. A když někdo nedokáže dobře trefit soupeře při pohodovém sparringu, proč si myslí, že to dokáže, až ho bude někdo bezohledně křesat na ulici??? Ukropcany pravděpodobně při sparringu vždycky vyhraje na body, ale to jak "človek co umí reálnou sebeobranu" dokáže ustát jeho údery, čelit jeho tlaku a převzít iniciativu k protiútoku prozradí strašně moc o tom, jestli má šanci se ubránit nebo ne. Na ulici to bude jenom horší. A když na to přijde, tak spousta lidí s agresivními sklony k napadání jiných lidí, se věnuje bojovým sportům jako box, kickbox, apod. Tím nemyslím že jsou takoví všichni kdo ty bojové sporty cvičí, ale určitě mezi nimi bude víc potencionálních útočníků, než mezi studenty Taiji. A i lidi co nic necvičí tak nějak přirozeně boxují. A tedy, mimo jiné, proti skillerům jako je Ukropcany, je potřeba se učit bránit.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod PC » úte 24. led, 2012 12:08

Opravdu? Hmmm, my, kdyz uz pouzijeme prsty do oci, tak spis oci zatlacujem, nez ze bychom do nich udirali. A kdyz uz, tak v situaci, ktera zvýší pravděpodobnost zásahu, cili nejaky chyt, po vstupu do soupere, apod. Trefovat se do oci uderem na dlouhou vzdalenost to uz chce dobrou dovednost.
Vy na RBSD sparujete timto zpusobem v ringu (a la videa)? Sem koukal na vase galerie, prislo mi, ze bambule ma jen "figurant/utocnik" a obrance ma hole ruce, nebo prstaky pripadne obleky, ale zase jen s prstaky.

Toto neni utok, jen dotaz v dobrem.... aby nebyla mylka.
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod NAIA » úte 24. led, 2012 12:53

PC píše:Opravdu? Hmmm, my, kdyz uz pouzijeme prsty do oci, tak spis oci zatlacujem, nez ze bychom do nich udirali. A kdyz uz, tak v situaci, ktera zvýší pravděpodobnost zásahu, cili nejaky chyt, po vstupu do soupere, apod. Trefovat se do oci uderem na dlouhou vzdalenost to uz chce dobrou dovednost.
Vy na RBSD sparujete timto zpusobem v ringu (a la videa)? Sem koukal na vase galerie, prislo mi, ze bambule ma jen "figurant/utocnik" a obrance ma hole ruce, nebo prstaky pripadne obleky, ale zase jen s prstaky.

Toto neni utok, jen dotaz v dobrem.... aby nebyla mylka.


Ahoj, kdyz uz se tu probira nas trenink. Mrkni sem:

http://www.rbsd.cz/clanky/priprava-na-s ... -treninku/

My sparujeme jakymkoliv zpusobem nas napadne. Jde o to naucit fungovat tvoje telo v boji. Jasne hodne klubu stavi svoji sebeobranu na takove "zachvatove" forme - vlitnu do nej a sundam ho. Ale co kdyz se to hned nepovede? Vlitnes na nej podruhe, potreti... :D

Proste se musis umet pobit na treninku...kdekoliv. Par lidi od nas zavodi v ruznych disciplinach a funguje jim to (maji na to sve trenery) ale je to videt i na sebeobrane ze maji kvality ze sportovniho boje.

Na cem ty - PC - stavis vas trenink sebeobrany? Resp, proc si myslis ze kdyz to nefunguje pri sparringu to bude fungovat na ulici?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod PC » úte 24. led, 2012 13:41

Ahoj, dik za odpoved. Me jen skutecne zarazil ten primer uder pesti, jako uder do oci...mate to tak?

S prostrednim odstavcem, naprosty souhlas... musis se umet pobit. Ze nekoho nepresvedcil muj sparring s ukropem je vec jina..... Jak sem psal, jsem otevren cemukoliv :-).
Nicmene stejne si myslim, ze pratelsky sparring, te nedostane do atmosfery sebeobranne situace ani nahodou (treba me opravis).
Chybi tam adrenalin strach, pre konflikt.... atd, ale to tobe asi popisovat nemusim vid ;–) mate toho plny stranky, ktery sleduju, pac Lee je muj oblibenec co se sebeobrany tyce. Ale beru to jen jako doplnek k celkovemu vzdelani, abych mel trochu pojem o cem se tu obcas bavite.
Cili sparr. super na pohyb, ...reakce na to ze ti neco lita kolem hlavy, odbouravani strachu s rany, apod...

Na cem stavime my? Nejdriv si prosim precti, co sem psal na minule strance celkove o Taiji. Z uvedeneho je jasny, ze sebeobrana pro nas neni hlavnim cilem, je "jen" prirozenou soucasti systemu. Cili nechodime se mackat do wc, netlucem se v autech atd ..... neresime az takto real modelovky.
No a ted to nejak jednoduse popsat ne cem sebeobrana Taiji funguje.. hmmmmmm... to asi takle nepujde, je dlouhy a pouze to napsat by asi bylo zavadejici. Myslim, zes mel seminar tady v Praglu, a ze zase nejaky bude, tak kdyby byl zajem, stavim se zkusim popovidat, ukazat.... a budu-li mit hodne casu, tak normalne na nej prijdu, minule mi to nejak uteklo.

Ted jen popisu na cem se v ramci zlepseni sebobranych schopnosti snazim s lidma pracovat: zlepseni pohybu celeho tela (lidi jsou hrozne ztvrdly), odhad vzdalenosti (parovky, aby lidi vedeli, kdy uz musej utocit, bo utikat :-) ) Odkloneni utoku a protiakce (kua protiakce neni spravny slovo, pac to odkloneni v Taiji znamena uz protiakci, no vidis je to tezky popisovat :-) ).

Proc me osobne tak vadi boxerky. V Taiji je hodne uchopu, schozu, strhu, pak a dalsich veci, ktery proste v boxerkach neudelas, navíc jejich rozmer a vaha...... prstaky, graply, to uz je jina, alespon pro nas....thats all.
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod Dalt » úte 24. led, 2012 13:48

na druhou stranu na odhad vzdalenosti, protiakce, odklony utoku a postreh je prave ten sparring perfektni (clovek si na tom muze krasne overit, zda mu ty modelovky a izolovany cviky k necemu jsou) - myslim si, ze bez sparringu (klidne i modelovych - tj jedem treba jen predni ruku, nebo obrance zacina na zemi atd) nema sebeobrana prilis smysl (jen muj nazor) :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod NAIA » úte 24. led, 2012 14:01

Honza at si mlati cim chce a do ceho chce je to jeho vec. V boji stejne spis zavres ruku v pest, delaji to simpanzi delame to i my. "My - RBSD" nic nemame, netrenujeme podle nejake presne osnovy. Spis asi chtel rict ze kdyz umis "dopravit" nekomu pest do xichtu tak to s prstama zvladnes taky.

Tvuj sparring s Ucropem atd... to jsem asi ani nevidel, nebo si to nevzpominam a je to celkem jedno, jak jsi psal myslim ze lidi k tobe chodi kvuli necemu jinemu nez sebeobrane. Na druhe strane mel by kazdy vedet na co ma, a jestli nektery z tvych studentu ma dojem ze je mlaticka tak ho posli ke sportovcum, aby zjistil kde je jeho misto v potravnim retezci. Nic ve zlym, jen budme uprimni. Slusni lidi se nemlati kazdy den a zdravi je rozumny duvod proc cvicit.

Ted obecne...

Chapej ze mame dva "dopravni prostredky" pro udery:

1) Psychologicky - neco vy smyslu zamestat soupere tak ze ani nevi odkud mu prisla - na to je Lee opravdu paradni borec. Nechci tady hazet superlativy, ale je opravdu nejlepsi:-)

2) Fyzicky - a to je sport. Oba vite ze se bojuje a zvitezi ten kdo to zvladne lepe. U nas je tohle CMDP, coz je prakticky forma MMA.

A na sebeobranu potrebujes oboji, protoze by jsi byl opravdu velika vyjimka kdyby ti borec padl na prvni pokus po prvni rane co myslis?

Mrkni se, ze mame 4 verejne treninky tydne a dva jsou cisty sport. Jasne nemame to jen kvuli sebeobrane - bavi nas to, ale kdyby to slo proti sobe tak to nedelame. Ze ti vadi boxerky, no tak zase nebud takova slecinka, zkus to bez nich a treba jim prijdete na chut:-)

Nevim jak se seminarem v Praglu, v zasade nemam nic proti, ale musi s tim prijit nekdo mistni (posledne to byla Luenova prace). Ja abych to zarizoval od nas... to je moc daleko. Ale nemam problem se zastavit u vas ve skole a neco vam ukazat, treba to pomuze i v pristupu taicistu k treninku. Maj se M.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » úte 24. led, 2012 14:03

Dalt píše:na druhou stranu na odhad vzdalenosti, protiakce, odklony utoku a postreh je prave ten sparring perfektni (clovek si na tom muze krasne overit, zda mu ty modelovky a izolovany cviky k necemu jsou) - myslim si, ze bez sparringu (klidne i modelovych - tj jedem treba jen predni ruku, nebo obrance zacina na zemi atd) nema sebeobrana prilis smysl (jen muj nazor) :)


Souhlas s Daltem. Sportovni sparring ti buduje atributy, ktere potom vyuzijes v sebeobrane. Jen zmenis treba uderove plochy, cile atd.. ale vsechno tam je
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod DrGlock » úte 24. led, 2012 14:17

PC píše:Ahoj, dik za odpoved. Me jen skutecne zarazil ten primer uder pesti, jako uder do oci...mate to tak?


Nemusí jít nutně o úder do očí, použil jsem tenhle příměr, protože všeobecně panuje představa, že reálná sebeobrana je hlavně o tzv. špinavých technikách, jako vypichování očí a kopání mezi nohy, a kdo je umí, nepotřebuje nic dalšího. Šlo mi to o vyjádřit, že špinavé techniky, nebo jakékoliv jiné techniky jako páky, hody, škrcení, atd., jsou k ničemu, když se k nim člověk v boji nedostane. A jestli má šanci vůbec něco takového udělat v boji, se ukáže třeba při nějaké formě sparringu.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod PC » úte 24. led, 2012 14:27

NAIA píše:A na sebeobranu potrebujes oboji, protoze by jsi byl opravdu velika vyjimka kdyby ti borec padl na prvni pokus po prvni rane co myslis?

Nevim jak se seminarem v Praglu, v zasade nemam nic proti, ale musi s tim prijit nekdo mistni (posledne to byla Luenova prace). Ja abych to zarizoval od nas... to je moc daleko. Ale nemam problem se zastavit u vas ve skole a neco vam ukazat, treba to pomuze i v pristupu taicistu k treninku. Maj se M.


ad 1. odstavec: Hehe, tak naivni nejsem. Neco uz mam za sebou. Jednou jedikrat sem dostal skutecne na hubu, jakoze fakt dost. A tenkrat sem koupil mirenou kopacku z rozbehu kanadou pod oko (drzeli me a bylo jich proste moc), plus pak odraz hlavy od zdi . Bylo videt, jak ty borce rozhodilo, ze jsem vstal, sice sem kuli krvi v ocich nic nevidel, ale oni odstoupili a uz se mi lepe dychalo. :-)

ad 2. Super, diky za nabidku, poslu sz. Neco vymyslime, ja si taky moc rad roztahnu obzory ;-)

Taky se mej fajn

Edit: pravopis
Naposledy upravil PC dne úte 24. led, 2012 14:34, celkově upraveno 1
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod P » úte 24. led, 2012 14:30

Zdravim,
jen mala poznamka. Aby nevznikl nejaky mylny dojem i v taiji se bojovat uci primarne pres sparring tak jak v ostatnich BU/BS. Bez toho to ani nejde. Vsemozne aplikace forem, tuishou, da lu apod. jsou pouze pripravou na sparring, soucasne pomahaji vyvijet gong. Plati to jak pro zbrane tak i boj beze zbrani.
Ochrane prostredky se vzdy pouzivali i v taiji. Abych mluvil z vlastni zkusenosti (protoze delam prevazne sparring se zbranemi), vzdy se napriklad pouzivali drevene mece obalene nejakou vycpavkou a pod. Dnes mame obrovskou vyhodu, ze existuje spousta modernich pomucek napriklad z okruhu lidi praktikujicich tvz. Western Martial Arts. V soucasnosti napriklad ke sparringu s taiji mecem pouzivame tyto treninkove zbrane: http://www.theknightshop.co.uk/catalog/ ... -3254.html a standarni vybavu jako moderni sermirskou helmu, vestu, chranice atd.
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod Gino » úte 24. led, 2012 14:33

Teda, když to tak čtu...
Možná by si měl PC změnit nick na T-800 :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod PC » úte 24. led, 2012 14:36

Gino píše:Teda, když to tak čtu...
Možná by si měl PC změnit nick na T-800 :lol:


Was ist das?
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod PC » úte 24. led, 2012 15:33

PC píše:
Gino píše:Teda, když to tak čtu...
Možná by si měl PC změnit nick na T-800 :lol:


Was ist das?


Joo uz vim (google poradil) :-D... no tak jaks videl na videu, tak byvavalo :-( :lol: a este me sili skorem celou noc, pak sem prisel domu a dostal znova od taty, ze prej co se peru po nocich venku :lol:
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 24 návštevníků