KRAV MAGA -"testování"+ "technické stupně&quo

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod TongPo » sob 11. úno, 2012 22:57

Dalt píše:...mam se dobre :D - nejni to sice 85 kg jak pred trema rokama, ale zato mam ted dobrou stabilitu a bombu...

Vidím, že sis teď box vyzkoušel i v režimu "na co udeřím, to zničím"... 8)
Začínáš mi bejt sympatickej, mladej... :twisted:

PS: Taky máš doma plakát s Butterbeanem? :lol: :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

 

Příspěvekod Dalt » sob 11. úno, 2012 23:11

mi tezknou vekem kosti no... :(

Butterbean ne ale: http://www.youtube.com/watch?v=UxhKb-zZoWE

:D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Dog » ned 12. úno, 2012 21:44

Dalt píše:to co jsem poznal (sorudo, krav maga v HK) bylo z meho pohledu zoufaly (to nejsu zadnej rvac) - tudiz jsem se na to vykaslal

Co přesně ti v té hradecké KM přišlo zoufalé? Trénuju sice úplně jinde a spokojeně, ale třeba něco přehlížím (předtím jsem nic nedělal) :wink:
Dog
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 04. lis, 2011 0:00

Příspěvekod Dog » pon 13. úno, 2012 12:02

Zkus to prosímtě trochu rozvést :)
Dog
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 04. lis, 2011 0:00

Příspěvekod Dog » pon 13. úno, 2012 13:35

V ringu určitě, o to mi ani nejde (děláme sice i sparingy v rukavicích, Krav Maga ale není do ringu)

Jenže jak tak procházím tohle fórum, narážím i na názory, že "x-boxy" jsou to jediné, co na ulici opravdu funguje, a lidi z "realbrutalkilled systémů" (tak nějak to dotyčný napsal) většinou nic neumí. Není mi jasné proč. X-Box je určitě super a udělá z vás silné tvrdé chlapíky, ale vůbec neřeší více protivníků, zbraně, boj na zemi, reakce na neboxerské útoky...

(Mimochodem používáme boxerský postoj, přímé údery, háky, zvedáky, několik druhů loktů, přímé kopy, push kicky, low kicky, klinč, kolena... - i když je běžný cvičenec nebude mít tak vypilované, jako x-boxer)

Takhle nějak to vidím já, ale nepřišel jsem tu propagovat KM, spíš mě zajímá názor odpůrců. Co se vám na technikách, přístupu nebo tréningovým metodám KM nezdá, a v x-boxu je to podle vás lepší?
Dog
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 04. lis, 2011 0:00

:-)

Příspěvekod kumori » pon 13. úno, 2012 16:37

jistě, v boxu pokud makáš jak máš, brzy cítíš nárůst úderové síly, fyzičky jao takové a po vstupu mezi provazi i jakousi psychickou jistotu.JENŽĚ, žádná tzv. úpolová aktivita ( judo, zápas, box, MT, mma) tě nemůže připravit na ataky ze zálohy, na tzv. špinavé triky, útoky se zbraněmi ( i improvizovanými ), jakožto i efektivní využití prostoru, času, samozřejmě i zbraní ( i taková neostrouhaná tužka je perfektní smrtící zbraň v rukou člověka, která ví jak ji využít ).řekneš si jedna pecka a je dole, no, myslím, že proti gaunerovi s teleskopem bych rychle na nějalou pecku zapoměl a raději rychle improvizoval s tím, co mám poblíž ( popelnice, noviny, PET láhev atd. ).Tohle všechno se v úpolech prostě nenaučíš, nenadriluješ, to musíš jinam, než do nějakého gymu, je to tak.
Myslet si totiž, že je stále doba pěstních/kopacích soubojů, je zcestné.Zkuste se juknout na youtube ( je to tu dost populární ) nebo řekněte někomu, kdo vlastní plynovku ať vám ukáže jak funguje a budete VELMI překvapeni co tato obecně neškodná pistolka dokáže.To můžete mít odboxováno a stačí uhrovitý klučík s propadlým hrudníkem, který vám z 5 metrů jebne prskavkou do xichtu a jedete.V lepším případě na ARO/JIP.
Jistě moment překvapení je zásadní faktor, nelze chodit po městě v pernamentním očekávání čehokoliv, ale je třeba být vnitřně přesvědčen že se něco takového stává a velmi reálně může stát.

4 Ukrop - prosím Tě u vás v Blavě musí být teď naprostý klid, viděl jsem tam nějaké poliše s 58 pomalu na každém kroku, to je nějaká pernamentní akce nebo nárazovka?Docel jsem se potil, při představě, že by někdo z nich zavadil o spoušť (při tom jak DEBILNĚ má 58 vyřešenou pojistku to není až takový problém vystřelit).
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Dalt » pon 13. úno, 2012 17:48

Kumori: Ahoj, tak vis jak: ja se treba neperu vubec a agresivni v zasade nejsu - ze zkusenosti z navstivenych klubu (km, musado, sorudo) ale vidim, ze ti studenti tam chodej, aby se naucili branit atd a jsou vetsinou jeste vic bez zkusenosti (ulice, ring, whatever) jak ja - preci jen - pak na me zkusenostma z poulicnich fajtu pusobi "mocneji" :D kamosi z boxu, kteri (vetsina) maji zkusenosti na rozdavani....

s tema improvizovanym zbranema mas pravdu, ale nevidim duvod, proc kvuli tomuhle navstevovat nakou sebeobranu (zda se mi to celkem intuitivni), navic co si budem povidat - jak chces nacvicit obranu proti zbranim (ete si umim predstavit) a proti zaludnym utokum (neumim si predstavit tu stalou pranou a ocekavni rozbity drzky)? (jestli jako na tom videu, tak potes koste - z pohledu byvaleho sermire mi tam nektery ty odzbrojovacky a smele vstupovani do tempa prisli celkem usmevny) - tim chci rict, ze boj proti zbrani je vzdy blbej a ja bych volil utek a pokus o zabehnuti osobniho rekordu (a ne vytrhavani pistoli z ruky) :) Kazdopadne se mi zda vyhoda BS ze te naucej prijimat tvrdy a pro dost lidi destruktivni rany - tj urcite vetsi sance ustat nakej ten suckerpunch (nerikam ze velka, ale...)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

.-)

Příspěvekod kumori » pon 13. úno, 2012 18:30

4 Dalt - děkuji, právě jsi velmi dobře popsal zásadní klišé, se kterým se v oblasti sebeobrany lze setkat.Ono se lehce řekne, však já tu tužku zvládnu použít intuitivně, ano, to možná ano, ale jde o to ji využít EFEKTIVNĚ.
Taky boxuju a věř mi, že jsme se na tohle téma už s klukama bavili a většina z nich upřímně přiznává, že by asi v první ( a podle mně ZÁSADNÍ ) okamžik vytuhli a pak by něco udělali.Jo, jenže pak už může být na direkty a háky pozdě.Počítej moment překvapení, prodleva obránce, reakční doba cca 5-8 sec., za tu dobu můžeš mít min. 5-8x kudlou prořízlý krček 8)
K té pistoli, když Tě bude chtít někdo zabít střelbou z pistole, tak to udělá a nebude Ti kvérem mávat před xichtem.Pokud Tě bude někdo ohrožovat zbraní, musíš vzít v potaz víc faktorů, ale na toto téma zde již byla obsáhlá dikuze.

Zmínil jsi zde SORUDO :lol: prosím Tě já se dnes už nasmál dost a rád bych si přečetl něco vážného a seriozního a ne o civilech s modrou knížkou co se nechají fotit s příslušníky mechanizované roty jednoho mechanizovaného praporu jedné mechanizované brigády, pak ty fotky zavěsí na svůj web (už naštěstí zmizely) a ještě mají tu drzost pro ně vytvořit sekci SPECIÁLNÍ JEDNOTKY :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jistě namítneš, že jsou dobří a učí a co jsem já dokázal a co si vůbec dovoluju o nich takhle psát.Odpovím Ti stručně: NIC, já jsem JENOM v skákal, žil v lese, spal v dešti a na sněhu, střílel, pral se a hlavně poslouchal a koukal se kolem sebe...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

.

Příspěvekod kumori » pon 13. úno, 2012 18:35

jo. když už se směju, tak ať v tom nejsem sám :lol:
http://img7.rajce.idnes.cz/d0702/4/4830 ... 010094.jpg
http://img7.rajce.idnes.cz/d0702/4/4830 ... 010085.jpg

zdá se, že klucí a holký z UO Brno se vydali načerpat zásadní a plnohodnotné bojové informace přímo od zdroje.Co na to asi pan Šelenberk?Že by už studnice informací u MCS vyschla a je třeba provést upgrade?Proč ne, ale zrovna takhle a tady?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Dalt » pon 13. úno, 2012 18:49

kumori: ty jsi naka hysterka ne? nevim proc bych mel obhajovat sorudo jak se mi snazis vnutit - sam jsem psal, ze mi prisli strasni...(priste pls pecliveji cti)

jinak v predchozim prizpevku jsem psal, ze je to o zkusenosti - nepsal jsem nic o nakym zatuhnuti atd, ale o tom ze mam vic kamaradu ktery jsou dobri poulicni bijci (zni to strasne - vim :) ) z rad boxu nez z bu a sebeobran...

jinak jsem se tady nepasoval do nakyho znalce prez sebeobranu - viz predchzi prizpevky...jinak tobe prijde jako nepodstatny klise pro sebeobranu, kdyz je borec zvyklej na ranu a hned nejde do kolen?
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod kumori » pon 13. úno, 2012 19:39

Jak jsem již psal, doby nějakých férovek nebo pěstních soubojů jsou ty tam.Dneska, když Tě bude chtít někdo okrást, nacáká Ti do obličeje slzák (od vietnamce za 75 Kč) a jsi v lepším případě bez peněz, kreditky a mobilu, v horším i bez dokladů.Já nosím samozřejmě nůž, mám i teleskop a nebudu jej váhat použít.Na to aby jsi někoho zmastil nemusíš být boxer nebo pouliční rváč, stačí teleskop za 200 vočí (jak se u vás v Čechách říká) a využít momentu překvapení.

4 Dalt
Pozorně si přečti prosím můj příspěvek, já jsem nikde nepsal, že by jsi obhajoval Sorudo.A vůbec, musím si jít nakapat do očí, bo mě z toho jak jsem musel napsat slovo Sorudo, začaly bolet oči :lol:
Naposledy upravil kumori dne pon 13. úno, 2012 19:50, celkově upraveno 2
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Dalt » pon 13. úno, 2012 19:49

diskoteky a podobne zvrhly zabavy :D jsou stale klasicky s tema bitkama bez pepraku a ruznych jinych zbrani - jsou to sice tzv testosteronovy tanecky, ale i tam muze jit vo hubu (kdyz te nekdo pekne poskace, kopne do usmevu apod.)

ps.: kdyz nad tim premejslim, tak opravdu nevim o mnoha pripadech kdy by v bitce defilovala zbran (z doslechu z meho okoli) - ale klasicky bitky beze zbrani - tech je hromada....
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

:-)

Příspěvekod kumori » pon 13. úno, 2012 19:55

mno hospody a diskotéty nevyhledávám, ale i v OV jsou místa, kdy je třeba ve 3 ráno VELMI VELMI veselo :lol:
co se týká těch zbraní, tak asi bydlíš v nějaké klidové zóně, u nás je to skoro na denním pořádku, prostě furt něco.
Já osobně vyznávám motto : "OČEKÁVEJ NEOČEKÁVATELNÉ A BOJUJ VŠEMI SMYSLY".Význam je asi jasný...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

.

Příspěvekod kumori » pon 13. úno, 2012 21:04

tak rozdíl tu evidentně je.Já také nemusím ty různě "farewell meetings", kde se fotí, podepisují se diplomy, budopasy a podobné důležité věci.

Jo jo, lidi v šopingparčícíh jsou velmi podráždění, hlavně na parkovištích a při různých slevách :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod defendu » pon 13. úno, 2012 21:23

Každý člověk má právo učit se sejmout někoho kdo ho napadl a to i člověk, který je jinak sportovní antitalent, boj neni pro vyvolené...
Učit se "sport" a myslet si, že když jsem dobrý v ringu tak budu i na ulici je chujovina...takový člověk se totiž učí jen ze svých chyb, které na ulici udělal, ale co když je hned ta první fatální?
Učit se "street kravinky" bez sparingu, bez kondice je ještě větší chujovina, ale když máte odhodlání soupeře zničit, tak můžete i tak slušně překvapit..., záleží na vaší nátuře a na tom jak vás připravil instruktor...
Tvrdí chlapi se vždycky učí box a ovce zase něco, co si myslí, že by se proti tomu boxu dalo použít...
Nebuďte ani tvrdí a ani ovce, buďte Bojovníci a trénujte obojí, jinak budete vždycky jenom plácat o hovnech...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod will » úte 14. úno, 2012 9:23

defendu píše:Každý člověk má právo učit se sejmout někoho kdo ho napadl a to i člověk, který je jinak sportovní antitalent, boj neni pro vyvolené...
Učit se "sport" a myslet si, že když jsem dobrý v ringu tak budu i na ulici je chujovina...takový člověk se totiž učí jen ze svých chyb, které na ulici udělal, ale co když je hned ta první fatální?
Učit se "street kravinky" bez sparingu, bez kondice je ještě větší chujovina, ale když máte odhodlání soupeře zničit, tak můžete i tak slušně překvapit..., záleží na vaší nátuře a na tom jak vás připravil instruktor...
Tvrdí chlapi se vždycky učí box a ovce zase něco, co si myslí, že by se proti tomu boxu dalo použít...
Nebuďte ani tvrdí a ani ovce, buďte Bojovníci a trénujte obojí, jinak budete vždycky jenom plácat o hovnech...


K tomu bych jenom podotkl, že hódně věcí lze vyřešit jinak. Samozřejmě box je velice efektivní o tom není pochyb, ovšem do války, nikoliv do dnešní společnosti, tím samozřejmě neříkám, že není třeba boxovat naopak, defendu to napsal výstižně. Jinak nevím jak v krav maze, která se učí v čr, ale v militari krav maga se boxuje a low kick je tam tuším jeden ze základních kopů. Takže posuzovat něco podle fotek je silně zavádějící :cry:
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » úte 14. úno, 2012 10:43

Tak tady je porovnání military a civilní krav magy, kdy tedy boxují i v tý civilní, mají tam lowkicky, lokty, atd., a dokonce pro tazatele i ty barevné pásy.

http://www.youtube.com/watch?v=OqqewgAc ... re=related
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Dog » úte 14. úno, 2012 11:59

Budu citovat sám sebe :):

Dog píše:Mimochodem používáme boxerský postoj, přímé údery, háky, zvedáky, několik druhů loktů, přímé kopy, push kicky, low kicky, klinč, kolena... - i když je běžný cvičenec nebude mít tak vypilované, jako x-boxer


Ale jinak chápu, jak to Ukrope myslíš - když si člověk zvykne trénovat s dvoumetrovými nabušenými psychopaty... :)
Dog
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 04. lis, 2011 0:00

Příspěvekod bison » úte 25. zář, 2012 16:35

Nevim, jestli to patri sem, ale budiz.
Jsem tedka videl naborovy letak krav magy, tak si rikam - mrknu na net.

Jsem presvedcen, ze jde o technickou chybu, ale stejne me to pobavilo :-)

http://kravmaga.cz/ti-co-ucili-nas/


www.kravmaga.cz -> o nas -> ti, co ucili nas

Error 404 - not found
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Re: KRAV MAGA -"testování"+ "technické stupně

Příspěvekod Allien » pát 28. zář, 2012 9:05

kumori píše:prosím vás pěkně, nemohl by mi někdo detailně a uceleně specifikovat jak je to v KM ( jedno v jaké organizaci/federaci/asociaci v ČR ) s tím testováním na stupně, za jakých podmínek se udělují a jak rozlišují?


Nejznámějším systémem je Practitioner 1 - 5, Graduate 1 - 5 a Expert 1 - 5, tak to mají v IKMF.

Používání barevných pásů jde někdy vidět v Krav Maga KAPAP -
JUNIOR, BASIC, ADVANCE, EXPERT
Nicméně, česká KM Kapap se zdá být odlišná od Kapap na mezinárodní úrovni, ani technické stupně se neshodují. Po absolvování KM Kapap v ČR mám spíš pocit, že jde o novodobé aikido. Nevím, zajímal by mě váš názor, samozřejmě těch, co cvičí.

Samotné požadavky o zkouškách na vyšší technický stupeň nikde nezveřejňují, jako třeba v karate. Co se ale zkouškám v KM nedá upřít, je fyzická kondice, kterou musí praktikant prokázat. Nejde jen o techniku.
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků