KRAV MAGA -"testování"+ "technické stupně&quo

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: KRAV MAGA -"testování"+ "technické stupně

Příspěvekod freekarol » pát 28. zář, 2012 11:55

Allien píše:
kumori píše:prosím vás pěkně, nemohl by mi někdo detailně a uceleně specifikovat jak je to v KM ( jedno v jaké organizaci/federaci/asociaci v ČR ) s tím testováním na stupně, za jakých podmínek se udělují a jak rozlišují?


Nejznámějším systémem je Practitioner 1 - 5, Graduate 1 - 5 a Expert 1 - 5, tak to mají v IKMF.

Používání barevných pásů jde někdy vidět v Krav Maga KAPAP -
JUNIOR, BASIC, ADVANCE, EXPERT
Nicméně, česká KM Kapap se zdá být odlišná od Kapap na mezinárodní úrovni, ani technické stupně se neshodují. Po absolvování KM Kapap v ČR mám spíš pocit, že jde o novodobé aikido. Nevím, zajímal by mě váš názor, samozřejmě těch, co cvičí.

Samotné požadavky o zkouškách na vyšší technický stupeň nikde nezveřejňují, jako třeba v karate. Co se ale zkouškám v KM nedá upřít, je fyzická kondice, kterou musí praktikant prokázat. Nejde jen o techniku.


Škola Krav Maga Kapap údajně funguje jako nezávislá organizace a učí se od kohokoliv, kdo má kvalitní informace. Hostili u nás jak Galiska tak i Nardiu, takže se ani nepouští do politikaření, které je v bojových uměních časté. Tak mi to bylo řečeno. Nemůžu to ani potvrdit, ani vyvrátit. Kdysi to měli oddělené, jaké stupně jsou na Krav Maga a jaké stupně na Kapap, ale jsem se tak koukal, tak to ted spojili dohromady.
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

 

Re: KRAV MAGA -"testování"+ "technické stupně

Příspěvekod NOKT » pát 28. zář, 2012 12:34

freekarol píše:
Allien píše:
kumori píše:prosím vás pěkně, nemohl by mi někdo detailně a uceleně specifikovat jak je to v KM ( jedno v jaké organizaci/federaci/asociaci v ČR ) s tím testováním na stupně, za jakých podmínek se udělují a jak rozlišují?


Nejznámějším systémem je Practitioner 1 - 5, Graduate 1 - 5 a Expert 1 - 5, tak to mají v IKMF.

Používání barevných pásů jde někdy vidět v Krav Maga KAPAP -
JUNIOR, BASIC, ADVANCE, EXPERT
Nicméně, česká KM Kapap se zdá být odlišná od Kapap na mezinárodní úrovni, ani technické stupně se neshodují. Po absolvování KM Kapap v ČR mám spíš pocit, že jde o novodobé aikido. Nevím, zajímal by mě váš názor, samozřejmě těch, co cvičí.

Samotné požadavky o zkouškách na vyšší technický stupeň nikde nezveřejňují, jako třeba v karate. Co se ale zkouškám v KM nedá upřít, je fyzická kondice, kterou musí praktikant prokázat. Nejde jen o techniku.


Škola Krav Maga Kapap údajně funguje jako nezávislá organizace a učí se od kohokoliv, kdo má kvalitní informace. Hostili u nás jak Galiska tak i Nardiu, takže se ani nepouští do politikaření, které je v bojových uměních časté. Tak mi to bylo řečeno. Nemůžu to ani potvrdit, ani vyvrátit. Kdysi to měli oddělené, jaké stupně jsou na Krav Maga a jaké stupně na Kapap, ale jsem se tak koukal, tak to ted spojili dohromady.


Ty stupně asi nejsou moc směrodatné, protože třeba kamoši tady na Moravě žádný nemaj.

Se nevyplatí řešit. Buď mají něco nabídnout nebo ne :wink:
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: KRAV MAGA -"testování"+ "technické stupně

Příspěvekod kamiwaza » pát 28. zář, 2012 20:52

freekarol píše:Škola Krav Maga Kapap údajně funguje jako nezávislá organizace a učí se od kohokoliv, kdo má kvalitní informace. Hostili u nás jak Galiska tak i Nardiu, takže se ani nepouští do politikaření, které je v bojových uměních časté. Tak mi to bylo řečeno. Nemůžu to ani potvrdit, ani vyvrátit. Kdysi to měli oddělené, jaké stupně jsou na Krav Maga a jaké stupně na Kapap, ale jsem se tak koukal, tak to ted spojili dohromady.


Co jsem slyšel já, tak s Avi Nardiou cvičili jen jednou a údajně Avi Nardiu pozval do ČR jeho dlouholetý kamarád. Ale to neznamená, že ho nehostili :-) Nicméně Galisko Nardiův systém BJJ-KENDO-KAPAP neuznává, tak nevím, jak to ČAKMK bude Galiskovi vysvětlovat. Pochopitelně Galisko, jako syn zakladatele Kapapu, má právo Nardiův systém kritizovat :D

Co se týče těch stupňů v Kapapu, tak jsou instruktorské levely (za cca 8 hodin se stáváte instruktorem - Level A) což je unikát stejně jako systém barevných stupňů české sekce.

No a z důvěryhodného zdroje mám informaci, že v ČAKMK se po cca roce cvičení (bez předchozích zkušeností) stáváte instruktorem a vedete školu s vlastními žáky.

www.kravmaga-kapap.cz/96-promo-video-z- ... -bojovniku
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod freekarol » sob 29. zář, 2012 10:19

Mne je šumafuk, kdo údajně vymyslel Kapap či čí Kapap je reálnější. To je podstatné pro historiky a lidi, co si tím chtějí honit ego. Rozdíl mezi historickým a moderním Kapapem je jasně prokazatelný. BJJ-KENDO-KAPAP? A copak v něm teda dělá box, Kali či Crazy Monkey? :D

Pokud jde o způsob, jakým se dávají instruktorské certifikáty, čím to máš podložené. Stačí mi zajít na jejich stránky a vidím úplně jiné podmínky, za jakých se vydávají, než ty tady tvrdíš... Je oázkou, jestli ted myslíš Kapap Galiska, Nardia či organizaci ČAKMK. Ale silně mi to smrdí politikařením...
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod defendu » sob 29. zář, 2012 19:32

Nehádejte se pánové, pravda neexistuje..

Izraelci datují vznik Kapapu už do 30 let a těch "tvůrců" udávají hned několik (nejednalo se o systém jednoho zakladatele, ale o společný projekt asi šesti instruktorů), rozhodně žádný Galisko mezi nimi tehdy nebyl. Sám Moshe Galisko celý život vyučoval pouze karate a judo, teprve před několika lety se "vytasil" s Kapapem a certifikuje kdejakého joudu, který mu zaplatí. Jeho otce prý naučil za války bojovat jeden anglický seržant - učil ho samozřejmě Defendu alias Close combat Fairbairna a Sykese. Sám Galisko dnes učí techniky převážně z indonézského Silatu (učí i karambit), ale bez "kungfu" dynamiky pohybu. Že by ho přesně toto učil jeho otec je samozřejmě blbost.
Nardia vytuneloval všechno od MT přes FMA, BJJ a Lichtenfeldovo KM a taky to vydává za "původní" verzi...

Pánové, je to jen o emocích...řeknu, že jsem žid, sloužil jsem u tý a tý jednotky, dělal jsem bodyguarda tomu a tomu, trénoval KM s tím a tím, dokonale jsem jí upgradoval, protože to ostatní dělají špatně nebo alespoň nedostatečně a blbečci z Evropy a USA se podělají a zaplatí za cokoliv co jim ukážu i když to i u nich lidi cvičí a možná i lépe, ale pod jiným názvem.

Mercedes chce již celá desetiletí nejvíc lidí, ale odborné zkoušky kvality prokázaly, že tahle značka nepatří ani do první desítky světových značek. Ten název přináší určité emoce a to je vše...stejně je to i s různými styly...nebuďte ovce...Serte na styly stejně budete v reálu bojovat svým vlastním, sobě na míru ušitým způsobem....ale nejdřív si ho musíte vytvořit a k tomu se vám tihle židáčci můžou hodit, ale nesmíte jim žrát jejich organizace, zkušební řády, certifikáty a podobný sračky, ty mají jen na vaše oblbnutí a vnucení myšlenek, že ještě všechno neumíte a tudíž musíte dál platit...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod kamiwaza » sob 29. zář, 2012 20:35

Možná se tím chlubit nebudou, ale před tuším dvěma lety proběhl první seminář v Bratislavě, kde se tímto způsobem stali lidé de facto přes noc experty na systém Kapap (IKA). Druhý se uskutečnil tuším v Brně o rok později.

Frank Zota nesouhlasil s modelem víkendových instruktorských kurzů a s Moshe Galiskem přestal spolupracovat. http//www.kapap.ws/course.htm Pořádají kurzy na 80 hodin a požadují 1. dan. Co když tam přijde špičkový boxer nebo zápasník :-)

kravmagaprostejov.webnode.cz/

"Za jedno cvičení v rozsahu 90 minut se platí 300,- Kč. Cena odpovídá kvalitě výuky a odborné kvalifikaci našeho trenéra. Kdo chce ušetřit, ať se poohlédne za někým, kdo má menší praxi, méně zkušeností se systémem KM Kapap a měl by být tudíž i levnější."

Když chce někdo trénovat kosher KM Kapap, tak si musí trochu připlatit :-)
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod freekarol » sob 29. zář, 2012 20:48

defendu píše:Nehádejte se pánové, pravda neexistuje..

Izraelci datují vznik Kapapu už do 30 let a těch "tvůrců" udávají hned několik (nejednalo se o systém jednoho zakladatele, ale o společný projekt asi šesti instruktorů), rozhodně žádný Galisko mezi nimi tehdy nebyl. Sám Moshe Galisko celý život vyučoval pouze karate a judo, teprve před několika lety se "vytasil" s Kapapem a certifikuje kdejakého joudu, který mu zaplatí. Jeho otce prý naučil za války bojovat jeden anglický seržant - učil ho samozřejmě Defendu alias Close combat Fairbairna a Sykese. Sám Galisko dnes učí techniky převážně z indonézského Silatu (učí i karambit), ale bez "kungfu" dynamiky pohybu. Že by ho přesně toto učil jeho otec je samozřejmě blbost.
Nardia vytuneloval všechno od MT přes FMA, BJJ a Lichtenfeldovo KM a taky to vydává za "původní" verzi...

Pánové, je to jen o emocích...řeknu, že jsem žid, sloužil jsem u tý a tý jednotky, dělal jsem bodyguarda tomu a tomu, trénoval KM s tím a tím, dokonale jsem jí upgradoval, protože to ostatní dělají špatně nebo alespoň nedostatečně a blbečci z Evropy a USA se podělají a zaplatí za cokoliv co jim ukážu i když to i u nich lidi cvičí a možná i lépe, ale pod jiným názvem.

Mercedes chce již celá desetiletí nejvíc lidí, ale odborné zkoušky kvality prokázaly, že tahle značka nepatří ani do první desítky světových značek. Ten název přináší určité emoce a to je vše...stejně je to i s různými styly...nebuďte ovce...Serte na styly stejně budete v reálu bojovat svým vlastním, sobě na míru ušitým způsobem....ale nejdřív si ho musíte vytvořit a k tomu se vám tihle židáčci můžou hodit, ale nesmíte jim žrát jejich organizace, zkušební řády, certifikáty a podobný sračky, ty mají jen na vaše oblbnutí a vnucení myšlenek, že ještě všechno neumíte a tudíž musíte dál platit...


Konstruktivní hádka není nikdy na škodu. Pokud si dobře pamatuju, tak Avi Nardia nikdy netvrdil, že cvičí původní Kapap, kterému se dnes říká historický. Dokonce to, co propaguje ani on sám nezaložil, ale někdo jiný, jméno si už nepamatuju. A že je to mix všehomožného taky nepopírá, veřejně to říká, nakonec KM je taky mix všehomožného. Popravdě, mne zajímá jen jedna věc a to je, co se naučím. Kolik co stojí, jestli tam jsou pásky atd. je pro mne nepodstatné. :) Kdo chce filozofovat, může samozřejmě přemýšlet, proč Moshe Galisko přišel s Kapapem až po tom, co viděl, jak na tom Nardia slušně vydělává, haha.
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod freekarol » sob 29. zář, 2012 21:00

kamiwaza píše:Možná se tím chlubit nebudou, ale před tuším dvěma lety proběhl první seminář v Bratislavě, kde se tímto způsobem stali lidé de facto přes noc experty na systém Kapap (IKA). Druhý se uskutečnil tuším v Brně o rok později.

Frank Zota nesouhlasil s modelem víkendových instruktorských kurzů a s Moshe Galiskem přestal spolupracovat. http//www.kapap.ws/course.htm Pořádají kurzy na 80 hodin a požadují 1. dan. Co když tam přijde špičkový boxer nebo zápasník :-)

kravmagaprostejov.webnode.cz/

"Za jedno cvičení v rozsahu 90 minut se platí 300,- Kč. Cena odpovídá kvalitě výuky a odborné kvalifikaci našeho trenéra. Kdo chce ušetřit, ať se poohlédne za někým, kdo má menší praxi, méně zkušeností se systémem KM Kapap a měl by být tudíž i levnější."

Když chce někdo trénovat kosher KM Kapap, tak si musí trochu připlatit :-)


Jsou v podstatě jen dvé možnosti, přijít tam a vidět, co učí a nebo spolehat na to, že někdo jiný nám řekne pravdu. Ani certifikát, ani cena není důkazem o kvalitě. Na tom se určitě shodneme. :D
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod kamiwaza » sob 29. zář, 2012 21:23

freekarol píše: Moshe Galisko přišel s Kapapem až po tom, co viděl, jak na tom Nardia slušně vydělává, haha.


Tak a teď na Kapapu a blbosti lidí vydělává také. Jen se možná tluče do hlavy, že s tím nepřišel dřív, když ho Kapap vlastně otec v dětství učil :-)

Ty se směješ haha a druzí cvičí ten nejlepší systém na světě :-)
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NOKT » ned 30. zář, 2012 8:13

kamiwaza píše:Možná se tím chlubit nebudou, ale před tuším dvěma lety proběhl první seminář v Bratislavě, kde se tímto způsobem stali lidé de facto přes noc experty na systém Kapap (IKA). Druhý se uskutečnil tuším v Brně o rok později.

Frank Zota nesouhlasil s modelem víkendových instruktorských kurzů a s Moshe Galiskem přestal spolupracovat. http//www.kapap.ws/course.htm Pořádají kurzy na 80 hodin a požadují 1. dan. Co když tam přijde špičkový boxer nebo zápasník :-)

kravmagaprostejov.webnode.cz/

"Za jedno cvičení v rozsahu 90 minut se platí 300,- Kč. Cena odpovídá kvalitě výuky a odborné kvalifikaci našeho trenéra. Kdo chce ušetřit, ať se poohlédne za někým, kdo má menší praxi, méně zkušeností se systémem KM Kapap a měl by být tudíž i levnější."

Když chce někdo trénovat kosher KM Kapap, tak si musí trochu připlatit :-)


No ty vole... No tak není se čemu divit, jestli to tam vede osobně. Někdo musí platit dopravu :)
Každopádně opět zabil :D Musím se zeptat kamoša jestli tam chodí teda :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Allien » ned 30. zář, 2012 9:20

Jenomže, pánové, tyhle nové systémy dělá ještě jedna věc. zatímco dříve bylo karate, judo a další BU opravdu něco, ten, kdo v nich neuspěl, začal vyvíjet svoje vlastní styly a díky tomu začala vznikat (nebo se do ČR dostávat) nová, "zázračná" BU.

Třeba dnes, kdo dělá karate, tak je v podstatě looser, bez ohledu na to, jak moc dře. Instruktoři nově vzniklých systémů poukazují na špatné potoje a techniky karate a nabízejí účinnou sebeobranu. Laici tomu uvěří snadno, vždyť pro koho nejsou lákavá slově "jen reálná sebeobrana", "plný kontakt"?

Ti zkušenější si to v hlavě srovnají sami a nesoudí podle stylu, ale podle toho, jak kdo cvičí. Koukněte na stránky oddílů karate, taekwondo a potom na stránky předražených kurzů sebeobrany. Kdo se na nich více vychvaluje?
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Příspěvekod defendu » ned 30. zář, 2012 10:01

4 Allien

Takže nezáleží na stylu, ale na tom jak cvičíš? Takže když budeš denně 10 hodin střílet ze vzduchovky tak ti to dá v boji lepší šance než když budeš denně hodinu střílet z AK?
Asi ne, viď...?

Meleš nesmysly, prober se...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Allien » ned 30. zář, 2012 10:30

defendu píše:4 Allien

Takže nezáleží na stylu, ale na tom jak cvičíš? Takže když budeš denně 10 hodin střílet ze vzduchovky tak ti to dá v boji lepší šance než když budeš denně hodinu střílet z AK?
Asi ne, viď...?

Meleš nesmysly, prober se...


Nic nebylo psáno o takových zbraních. Ty běžně běháš po ulici s AK? Pochybuji. Nepřekrucuj téma. Ve fyzickém kontaktu jde vždy o fyzickou kondici a trénink se sparing-partnerem.
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Příspěvekod PeterV » úte 02. říj, 2012 12:05

4 Allien
Precti si to jeste jednou a jukni se do slovniku na vyznam slova metafora ;-) :-D
Petr Vrablic

www.krav-maga.cz
PeterV
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 04. dub, 2012 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kain » úte 02. říj, 2012 12:29

Mno nevím, možná to jen špatně čtu, ale kde přesně Allien píše o stráveném čase v mizerném tréninku? Pokud použijeme podobnou metaforu, co spíš srovnat "trénink" střelby z AKčka do vzduchu a glocka do terče?

Netvrdím, že kurzy sebeobrany jsou nanic, chraň bůh, jen souhlasím s výrokem, že hlavní je JAK se cvičí, ne CO.
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod Dalt » úte 02. říj, 2012 14:39

Kain píše:souhlasím s výrokem, že hlavní je JAK se cvičí, ne CO.


tohle tvrzeni podle me! neni pravda - preci jen kdyz budes pilne cvicit box bude to mit pro sebeobranu vetsi prinos, nez kdyz budes stejne pilne cvicit treba to aikido nebo taici...(proste nektera bu jsou pro sebeobranu lepsi nez jina - nebojme se to priznat :) )
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod graver » úte 02. říj, 2012 15:14

Ty jsi to nepochopil. Pokud budeš cvičit aikido jako box, tak je vlastně jedno, že cvičíš aikido :wink:
Just kiddin' :oops:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Kain » úte 02. říj, 2012 19:12

Dalt/Graver: No, myslím, že si nerozumíme, i když z vašich odpovědí myslím, že máme podobný názor. Pokud budeš třebas to taichi cvičit s pravidelným a častým fullkontakt sparingem, ideálně cross sparingy, abys viděl, co ti funguje a co ne, silový trénink atd, dá ti to víc, než když někdo pojede třeba krav magu pod mizerným vedením a bude se hlavně planě kecat, hihihihahaha, pohoda klid a třikrát za trénink kopnu koleno do lapy...
Že je snažší najít kvalitní boxerský gym než fullkontakt aikido, to asi netřeba říkat...
Krátce: když je cvičení kvalitní, je jedno, jak se tomu říká.

Snad je to pochopitelnější...
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod defendu » úte 02. říj, 2012 20:17

To jsou mi, ale věci...

Aikido nikdy nebude tvrdší než box, ani kdyby jste se třeba posr..., protože ani nikdy takové být nemělo, naštěstí (to by se chudák starý Osensei obrátil v hrobě) Můžete si tu kecat sračky co by, kdyby...Tajči prostě lidi necvičí kvůli sparingům, a kvůli tomu, aby tvrdě makali...to můžou chodit na MT. Pokud si chcete koupit rychlý auto, tak si ho prostě koupíte a nebudete se snažit do starý 105-ky cpát motor z nový audiny...
Slečna, která údajně trénovala 250 lidí (nechci vidět co je učila) tu klade dotazy naprostého naivního začátečníka a obhajuje tu "svoje" karate, ale nejspíš jen proto, že prostě asi nic jiného v dosahu neměla, jinak by obhajovala třeba judo nebo vyšívání...Nehledě na to, že skutečně neví co je to metafora...
Vzduchovka je na vrabčáky, AK na lidi. Některé styly se prostě na ty lidi hodí víc než jiné, smiřte se s tím...pokud vám čínský mistr řekne, že cvičí pro zdraví a teprve pak pro sebeobranu, tak to tak prostě je...jen někteří bílí blbci pořád budou tvrdit, že když budou cvičit hodně tvrdě třeba házení šutrem, budou jejich úspěchy v boji stejné jako těch co hází granátem...
Smyšlené fabulace typu - cvič tajči fullkontaktně a budeš lepší než ten co dělá hihi KM, je asi stejná, jako kdybych se tě zeptal jak se budeš bránit před ufonem, který tě chce trefit laserem do oka...je to tak lacinej žvást, že...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Kain » úte 02. říj, 2012 21:14

Ach jo, je jasné, že pokud chci do ringu boxovat, budu chodit na box a na to, abych se co nejlip porval na ulici, bude asi nejlepší něco, co se na to specializuje, (KM, RBSD...). A že mi spíš rozbije hubu thaiboxer, než dejchač z aikida... o tom se nikdo nehádá.
Ten příklad byl záměrně přehnaný (metafory jsou v pořádku, zatímco tohle ne, zvláštní), snažil jsem se říct, že dobrá škola je víc, než jméno stylu...
Pokud si opravdu nerozumíme, nebo má někdo jiný názor, ok. Proč se hádat.
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron