KRAV MAGA -"testování"+ "technické stupně&quo

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod PeterV » úte 02. říj, 2012 12:05

4 Allien
Precti si to jeste jednou a jukni se do slovniku na vyznam slova metafora ;-) :-D
Petr Vrablic

www.krav-maga.cz
PeterV
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Kain » úte 02. říj, 2012 12:29

Mno nevím, možná to jen špatně čtu, ale kde přesně Allien píše o stráveném čase v mizerném tréninku? Pokud použijeme podobnou metaforu, co spíš srovnat "trénink" střelby z AKčka do vzduchu a glocka do terče?

Netvrdím, že kurzy sebeobrany jsou nanic, chraň bůh, jen souhlasím s výrokem, že hlavní je JAK se cvičí, ne CO.
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Dalt » úte 02. říj, 2012 14:39

Kain píše:souhlasím s výrokem, že hlavní je JAK se cvičí, ne CO.

tohle tvrzeni podle me! neni pravda - preci jen kdyz budes pilne cvicit box bude to mit pro sebeobranu vetsi prinos, nez kdyz budes stejne pilne cvicit treba to aikido nebo taici...(proste nektera bu jsou pro sebeobranu lepsi nez jina - nebojme se to priznat :) )
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod graver » úte 02. říj, 2012 15:14

Ty jsi to nepochopil. Pokud budeš cvičit aikido jako box, tak je vlastně jedno, že cvičíš aikido :wink:
Just kiddin' :oops:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 02. říj, 2012 17:35

graver píše:Just kiddin' :oops:
No veď preto... už som sa bál, že si sa dal na cestu politickej korektnosti... :twisted: :wink:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Kain » úte 02. říj, 2012 19:12

Dalt/Graver: No, myslím, že si nerozumíme, i když z vašich odpovědí myslím, že máme podobný názor. Pokud budeš třebas to taichi cvičit s pravidelným a častým fullkontakt sparingem, ideálně cross sparingy, abys viděl, co ti funguje a co ne, silový trénink atd, dá ti to víc, než když někdo pojede třeba krav magu pod mizerným vedením a bude se hlavně planě kecat, hihihihahaha, pohoda klid a třikrát za trénink kopnu koleno do lapy...
Že je snažší najít kvalitní boxerský gym než fullkontakt aikido, to asi netřeba říkat...
Krátce: když je cvičení kvalitní, je jedno, jak se tomu říká.

Snad je to pochopitelnější...

Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod defendu » úte 02. říj, 2012 20:17

To jsou mi, ale věci...

Aikido nikdy nebude tvrdší než box, ani kdyby jste se třeba posr..., protože ani nikdy takové být nemělo, naštěstí (to by se chudák starý Osensei obrátil v hrobě) Můžete si tu kecat sračky co by, kdyby...Tajči prostě lidi necvičí kvůli sparingům, a kvůli tomu, aby tvrdě makali...to můžou chodit na MT. Pokud si chcete koupit rychlý auto, tak si ho prostě koupíte a nebudete se snažit do starý 105-ky cpát motor z nový audiny...
Slečna, která údajně trénovala 250 lidí (nechci vidět co je učila) tu klade dotazy naprostého naivního začátečníka a obhajuje tu "svoje" karate, ale nejspíš jen proto, že prostě asi nic jiného v dosahu neměla, jinak by obhajovala třeba judo nebo vyšívání...Nehledě na to, že skutečně neví co je to metafora...
Vzduchovka je na vrabčáky, AK na lidi. Některé styly se prostě na ty lidi hodí víc než jiné, smiřte se s tím...pokud vám čínský mistr řekne, že cvičí pro zdraví a teprve pak pro sebeobranu, tak to tak prostě je...jen někteří bílí blbci pořád budou tvrdit, že když budou cvičit hodně tvrdě třeba házení šutrem, budou jejich úspěchy v boji stejné jako těch co hází granátem...
Smyšlené fabulace typu - cvič tajči fullkontaktně a budeš lepší než ten co dělá hihi KM, je asi stejná, jako kdybych se tě zeptal jak se budeš bránit před ufonem, který tě chce trefit laserem do oka...je to tak lacinej žvást, že...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Kain » úte 02. říj, 2012 21:14

Ach jo, je jasné, že pokud chci do ringu boxovat, budu chodit na box a na to, abych se co nejlip porval na ulici, bude asi nejlepší něco, co se na to specializuje, (KM, RBSD...). A že mi spíš rozbije hubu thaiboxer, než dejchač z aikida... o tom se nikdo nehádá.
Ten příklad byl záměrně přehnaný (metafory jsou v pořádku, zatímco tohle ne, zvláštní), snažil jsem se říct, že dobrá škola je víc, než jméno stylu...
Pokud si opravdu nerozumíme, nebo má někdo jiný názor, ok. Proč se hádat.

Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod NAIA » úte 02. říj, 2012 21:21

Kain: Hele problém je v tom že porovnáváš normální, běžný sportovní klub (box, Mt...) s imaginárním klubem Aikida nebo tai ci chapes?

Ber to takto, obejdi 10 skol aikida a 10 sportovních klubu, udelej si prumer a porovnej ty dva vysledky - hotovo. Nejde o to co si dokazes predtsavit ze se nekde mozna cvici, ale to co realne najdes ve skole/skolach s tim konkretnim nazvem....

Souhlasim s Defendem..at se dari chlape....
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Kain » úte 02. říj, 2012 21:32

NAIA: Chápu, co chceš říct, možná jsem v tom příkladu zašel s taichi moc daleko, zkus si tam zasadit neco jiného tradičního, třebas karate? Ne, už si dělám srandu, neřešme to. :)

Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod defendu » úte 02. říj, 2012 21:35

A ať se daří tobě :wink: ...velmi trefně napsané, není co k tomu dodat.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod NAIA » úte 02. říj, 2012 21:36

Kain píše:NAIA: Chápu, co chceš říct, možná jsem v tom příkladu zašel s taichi moc daleko, zkus si tam zasadit neco jiného tradičního, třebas karate? Ne, už si dělám srandu, neřešme to. :)

V pohode ja ti taky rozumim, jen jsem chtel napsat ze je dobry uvazovat v rovine toho co dostanu jako "zakaznik" a ne toho co si vysnim... tot vse.
Ono je celkem jedno ze nekde to nekdo dela tak jak se ma, dulezite je co muzes cvicit z duvodu casovych, financnich, zdravotnich atd.....
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Kain » úte 02. říj, 2012 21:45

NAIA: Jasný, dík za upřesnění. Šak je mi jasné, že aikido školu, kde se naučim prát, v téhle zemičce asi nenajdu. :)
Asi bych měl přestat dávat příklady, nějak se v tom vždycky zamotám. :)
Brou noc.

Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod graver » stř 03. říj, 2012 7:20

Kain, defendu: já myslel, že ten muj nevinný žertík bude průzračnější :cry:
Chtěl jsem jen zmírnit to striktní tvrzení (které v obecné rovině taky vyznávám), že nezáleží na tom, co cvičíš, ale jak cvičíš :idea:
Opravdu ve vás nechci probudit noční můry v podobě vizí militantních tajčistů, opovrhujících ladnými pohyby a místo toho sveřepě tlukoucích do vyděšených boxerů :roll:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Kain » stř 03. říj, 2012 7:39

Graver: Myslím, že to všichni pochopili ;)

Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Allien » stř 03. říj, 2012 15:08

PeterV píše:4 Allien
Precti si to jeste jednou a jukni se do slovniku na vyznam slova metafora ;-) :-D

Mně přijde srovnání střelných zbraní a BU směšné, nemůžu si pomoci. Když budou 2 stejní lidé stát proti sobě s AK a vzduchovkou, je AK zjevně lepší.

Můj příspěvek byl ale o tom, že 2 lidé trénují 2 druhy BU, ale každý zcela jinak (jeden flákač, druhý dříč). Ale zase - netuším, jak je to v hospodských rvačkách, s tím zkušenost nemám žádnou. V práci se dostávám jen k případům, kdy už je nutné, aby na místo dojely složky IZS. A tam je moje zkušenost taková, že ti více "namakaní" prostě vítězí. Nebo ti, co mají bouchačku, ale to už je kapitola jiná, že? :lol:
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Kain » stř 03. říj, 2012 18:31

Allien: No, ona je pravda, že dřít "sračky" je zbytečné... nebo pokud budu do úmoru makat na sestavách only a nebudu zvyklý na to dát, nebo dostat, ránu, (+další věci, ale všechno se mi vypisovat nechce) tak to pro mne v konfliktu dopadne zatraceně špatně, ať už v ringu, nebo na ulici...

Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Allien » stř 03. říj, 2012 18:54

Kain píše:Allien: No, ona je pravda, že dřít "sračky" je zbytečné... nebo pokud budu do úmoru makat na sestavách only a nebudu zvyklý na to dát, nebo dostat, ránu, (+další věci, ale všechno se mi vypisovat nechce) tak to pro mne v konfliktu dopadne zatraceně špatně, ať už v ringu, nebo na ulici...

Promiň, ale makat jen na sestavách a myslet si, že budeš dobrý v pěstním souboji, je hloupost, to je snad logické. To bych ani neřešila.
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Kain » stř 03. říj, 2012 19:33

Ty možná ne, ale už jsem slyšel i o člověku. co si myslel, že se po dvou měsících na fit-boxu ubrání na ulici, takže radši dodávám, jen pro pořádek :)

Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Allien » stř 03. říj, 2012 20:02

Kain píše:Ty možná ne, ale už jsem slyšel i o člověku. co si myslel, že se po dvou měsících na fit-boxu ubrání na ulici, takže radši dodávám, jen pro pořádek :)

Fit-box? To je něco jako tae-bo, ne? Hh, no vidíš, co se to děje :lol:
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně