BU/BS pro 16 letýho

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Pec » pon 02. dub, 2012 9:45

levakbob píše:Jinak vykopávání nože z ruky učí Kroupa. Má to i na fotkách.


Co by neučil, bylo to v jedné příručce sebeobrany vydané v (tuším) 50. letech. Doufám ale, že k tomu taky dodává něco o použitelnosti této techniky.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod JoanL » pon 02. dub, 2012 19:36

Ještě bych se rád zeptal na pár věcí..

Vadí rovnátka v boxu? Budu je mít na pevno někdy o prázdninách. Zatím na box chodit nemůžu, nemám fyzičku, takže tak za 3 měsíce bych začal chodit.

Dále bych se zeptal jakej boxovací pytel bych měl vzít, rukavice.. abych mohl doma aspon chvili boxovat pro zabavu :D Hrušku už mám. Děkuji.
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod Kain » pon 02. dub, 2012 19:54

Nedá mi to, abych na to nezareagoval. Podle mého názoru je hloupost říct "Nemám fyzičku, začnu, až ji získám". Získáš ji na tréninku. Začni chodit co nejdřív. Alespoň tě to donutí na sobě pracovat.
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod JoanL » pon 02. dub, 2012 20:14

Přijde mi trapný tam přijít s 99kg mezi namakance, 3x praštit do pytle a sotva to udejchat.. proto si myslim, že bych měl nejdřív na sobě trochu zapracovat abych tam nešel takovej jakej jsem no.
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod Jur-fu » pon 02. dub, 2012 20:25

JoanL píše:Přijde mi trapný tam přijít s 99kg mezi namakance, 3x praštit do pytle a sotva to udejchat.. proto si myslim, že bych měl nejdřív na sobě trochu zapracovat abych tam nešel takovej jakej jsem no.


to je ešte v poho, skôr by ma zaujímalo, či do ringu môžem vliezť v tričku :oops:
Jur-fu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 27. dub, 2011 23:00

Příspěvekod JoanL » pon 02. dub, 2012 20:34

Jestli bez trička, tak tam půjdu až za rok..

Nicméně bych potřeboval zatím poradit ty rukavice, pytel atp aspoň na domácí nějaký boxování..
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod Pec » pon 02. dub, 2012 20:58

JoanL píše:Jestli bez trička, tak tam půjdu až za rok..

Nicméně bych potřeboval zatím poradit ty rukavice, pytel atp aspoň na domácí nějaký boxování..

Zkus si na domácí zábavu najít něco jiného. Mohl bys pak na tréninku zjistit, že sis za 3 měsíce zvykl na něco, co bys rád dělal jinak.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod toddb » pon 02. dub, 2012 21:16

JoanL píše:Přijde mi trapný tam přijít s 99kg mezi namakance, 3x praštit do pytle a sotva to udejchat.. proto si myslim, že bych měl nejdřív na sobě trochu zapracovat abych tam nešel takovej jakej jsem no.


Tak tohle bych řešil asi tak ze všeho nejmíň. Důležitý je, abys makal, aby byla vidět snaha, pak se odpustí i nedostatek fyzičky, ale musíš ty sám mít snahu na sobě pracovat. K nám chodí relativně hodně nováčků a poslední na co my, co cvičíme dýl, koukáme, je kolik vážej a jakou mají fyzičku...vždyť přišli asi proto, aby právě tohle změnili,ne?
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod JoanL » pon 02. dub, 2012 21:21

No já nevím no.. Jestli bych to teda dělal několik měsíců špatně.. tak to bude i problém, protože mě to celkem i vzalo a co mam zatim ten pytel tak do něj rád mlátím :D

No tak já mam hlavně největší obavu, že se tam nějak ztrapnim.. neudejcham rány do pytle. Nebo mi pak dá někdo ránu a já se rozbrečim :/ :D Je ale fakt, že se na box docela těšim, co jsem se tak díval tak vypadá fakt dobře... Přecejen tam půjdu ale až za 3 měsíce, to už budu na tom lépe. A pak by to nemusel být takovej problém..


Takže se tomu mám vyhnout na doma? Když já bych si rád semtam zaboxoval :/
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod Genesis » pon 02. dub, 2012 21:53

Dokud to nezkusíš, nebudeš vůbec tušit, o co jde a akorát proflákáš tři měsíce zbytečně, ale dělej jak myslíš, ignoruj rady spousty lidí a dělej si to po svym. Ale tvůj problém není fyzička, ale tvoje hlava. Tak to prostě je a je to naprosto jasný už asi všem, z toho co tu píšeš.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod YueFei » pon 02. dub, 2012 21:54

Zdar.Moc meleš :lol: Kup si permanentku v nějakém Box klubu a začni chodit alespoň třikrát týdně,víc neřeš :wink:

A po pár letech si k tomu přidej nějaké BU a je to.Já byl na Boxu poprvé taky v 16 a pak jsem tak na 15let vynechal he he,ale to je moje blbost-zase jsem ale cvičil jiný věci.U nás v Buranově je teď posledních pár let Box móda a kvalita taky nic moc,ale pokud si v Praze tak máš výběr dobrej :wink:
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Příspěvekod JoanL » pon 02. dub, 2012 22:01

Dobře dobře :D Jen se za svou fyzičku stydím no :/ Ale asi se tam půjdu mrknout. Zeptam se a tak. Bohužel v Praze nejsem, ale nemám to tam daleko. Takže kdybych bejval věděl o nějakym klubu tam, tak bych se tam teoreticky dostat i mohl. Tenhle co tu je se mi moc nezdá :/ :? Děkuji mockrát.. :)
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod Lada » pon 02. dub, 2012 22:03

sám se naučíš leda tak prdlajs a blbé návyky, kterých se zas budeš muset zbavovat.... budeš do pytle mlátit jak trdlo s efektem 0 a tím se spíš ztrapníš a snížíš následně seběvědomí hlavně sobě, jelikož si budeš myslet, že už i něco umíš a s takovou tou "domácí" fyzičkou pak budeš nejspíše také velice nemile překvapen...

Přijdi tam a na rovinu řekni, že nic neumíš tohle bys chtěl zkusit, dále už to záleží jen na tobě... poznáš, zkusíš a zjistíš co to obnáší a případně co musíš objetovat... jestli vydržíš je jen na tobě, na internetovém fóru a doma "nikdy nic nevyhraješ"!!!

takovéhle slepé uličky a začátky doma tu prošlapalo již hodně lidí (dnes již v pokročilejším věku :-)) mě nevyjímaje, tak je zbytečné chodit v těchle šlépjejích, když k nim dnes není žádný důvod, a je celkem všude dost kvalitních klubů a příležitostí.... :wink:

Vem si to tak, že budeš mít kamaráda, ten začne teď a ty až za nějaký ten měsíc až se cca "připravíš" no a kdo na tom bude jak ty nastoupíš lépe? ty rozhodně nee... :wink:

Hele on žádný učený z nebe nespadl, tohel není o poměřování pindíků... a přiznat si, že nic neumím je dobrý začátek a hned ten další na řadě je vyhledat někoho, kdo tě může něco naučit. Tam toho neudejcháš :D a tak to bude "celý život" vždy když se dostaneš dále, tak narazíš na další, kterým nebudeš stačit a budeš se muset snažit... a jak rychle to půjde či jaká uroveň bude pro tebe dostačující je jen na tobě...

Ano na samodomo se vyprdnout! a však ti nikdo nebrání pak doma trénovat co ses naučil, pylovat techniku, fyzičku apod.. (když alepoň už budeš vědět jak!!!) ono je to totiž i nutné jestli se chceš někam dostat či mít lepší výsledky.

Každopádně to není pro každého ;-) "dívat" a "žažít" jsou diametrálně rozdílné aspekty, ale boxovat se dá na různých úrovních. HLavně se nelekni, začátky jsou vždy težké, bolestivé a byly předpokládám pro každého z nás...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod JoanL » úte 03. dub, 2012 2:33

Jo zkusím teda ten box.. půjdu tam za měsíc.. zkusím zatím něco s sebou ten měsíc udělat aspon.. navíc musím pořešit ty rovnátka, jelikož mi nikdo zde neřekl, jestli mi budou vadit :/ jinak co koukám na yt na box, tak je to fakt luxus :D jen škoda, že to nikdy tak profesionálně umět nebudu.. :D Učit se teda sám nic nebudu, ale pytel si seženu, rád okopavam věci :D

Lada máš pravdu no.. ale i tak ten měsíc počkám a zatim se jen zeptám, seženu nějaky věci i domu.. Jak moc těžké a bolestivé? Nerad bych tam přišel a odešel s monoklem :/ :D
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod Dalt » úte 03. dub, 2012 7:46

bez vysivat - ale bacha poraneni zpusobeny jehlicema muzou bejt bolestiva... 8O
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Pec » úte 03. dub, 2012 7:56

JoanL píše:Jo zkusím teda ten box.. půjdu tam za měsíc.. zkusím zatím něco s sebou ten měsíc udělat aspon.. navíc musím pořešit ty rovnátka, jelikož mi nikdo zde neřekl, jestli mi budou vadit :/ jinak co koukám na yt na box, tak je to fakt luxus :D jen škoda, že to nikdy tak profesionálně umět nebudu.. :D Učit se teda sám nic nebudu, ale pytel si seženu, rád okopavam věci :D

Lada máš pravdu no.. ale i tak ten měsíc počkám a zatim se jen zeptám, seženu nějaky věci i domu.. Jak moc těžké a bolestivé? Nerad bych tam přišel a odešel s monoklem :/ :D


Neboj, já začal loni na podzim a monokl jsem zatím neměl. Jestli si "uvaříš" chránič zubů na rovnátka, tak by ani s nimi neměl být problém. Dostal jsem do oka, do nosu, ale do zubů zatím ne.
Jestli to je těžké? Cítit tělo budeš, ale to po každým pořádným cvičení. Bolestivé? Občasný zásah rychle přebolí. Z normálního tréninku boxu (včetně více či méně lehkkého sparinku) jsem žebra naražený nikdy neměl. Na Systemě to byla jiná, tam jsem chodil na tréninky se staženým žaludkem :-)
Buď si udělej na ten měsíctréninkový plán a pořádně podle něho jeď, ale spíš raději hned začni obcházet kluby, abys viděl.
Protože za chvíli jsou prázdniny, a to je mrtvá sezóna a kdoví, jestli se ti po nich bude chtít stejně jako teď :twisted:
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod TongPo » úte 03. dub, 2012 9:46

Hodně lidí přichází na box nejen kvůli tomu, aby se naučili bojovat, ale právě i kvůli zvýšení fyzičky. Takže nechápu tendence některých začátečníků "než půjdu na ten box, musím se nejdřív vymakat a mlátit někde v garáži do pytle, aby se mi nesmáli"... :roll: Jak jako začátečník vypadáš, kolik vážíš, jakou máš fyzičku a co umíš, je na boxu každýmu jedno, za pár měsíců to všechno bude jinak. Pokud se teda JoanL vůbec někdy odváží na ten box přijít a nebo po pár trénincích nezjistí, že je srab, co na to nemá... Nějakej doplňkovej trénink doma má smysl až tehdy, když se člověk pod vedením trenéra naučí co a jak. Co se týče rovnátek a boxu, ideální kombinace to zrovna nebude, ale jít by to mělo. Každopádně zubař by byl jednoznačně proti, takže bych ho tím vůbec nezatěžoval, ať je chudák v klidu a zbytečně se nestresuje... :D Natvarovat si chránič zubů i s rovnátkama by mělo bejt samozřejmostí, možná by byl ještě lepší nějakej ten gelovej.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod freekarol » úte 03. dub, 2012 12:36

TongPo píše:Hodně lidí přichází na box nejen kvůli tomu, aby se naučili bojovat, ale právě i kvůli zvýšení fyzičky. Takže nechápu tendence některých začátečníků "než půjdu na ten box, musím se nejdřív vymakat a mlátit někde v garáži do pytle, aby se mi nesmáli"... :roll: Jak jako začátečník vypadáš, kolik vážíš, jakou máš fyzičku a co umíš, je na boxu každýmu jedno, za pár měsíců to všechno bude jinak. Pokud se teda JoanL vůbec někdy odváží na ten box přijít a nebo po pár trénincích nezjistí, že je srab, co na to nemá... Nějakej doplňkovej trénink doma má smysl až tehdy, když se člověk pod vedením trenéra naučí co a jak. Co se týče rovnátek a boxu, ideální kombinace to zrovna nebude, ale jít by to mělo. Každopádně zubař by byl jednoznačně proti, takže bych ho tím vůbec nezatěžoval, ať je chudák v klidu a zbytečně se nestresuje... :D Natvarovat si chránič zubů i s rovnátkama by mělo bejt samozřejmostí, možná by byl ještě lepší nějakej ten gelovej.


To je jako si říct, začnu chodit do posilovny, ale nejdříve se připravím doma, a až budu na tom dobře, pak tam půjdu. :D
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod JoanL » úte 03. dub, 2012 14:05

No s těmi rovnátky bude asi problém.. jelikož si ten chránič asi "neuvařim" když nevim vůbec ani jak to vypadá.. :oops: Jsem si vědom toho, že ten trenink bude těžkej a že tělo citit budu s tím počítám.. tomu bych se nikde nevyhnul. Spíše mě děsí představa, že mi dá někdo pěstí a já se mu tam rozbrečim :D To se mi už bohužel stalo :o Zkrátka ten měsíc se na to zeptam, pořešim nějak ten chranič na rovnatka než tam přijdu a trošku něco s tou fyzičkou.. Je tu jen jeden klub.. takže mám holt smůlu, kdyby mě nevzali.. i když mohl bych i případně dojet do Prahy, ovšem tam vůbec nevim kterej.. a i kdyby, tak to bude beztak někde daleko.

Jinak vyšívat jsem zkoušel a i to bolí :/ :D

Já právě myslel, že na box je potřeba nějaká fyzička.. a že tam chodí jen ti, co už ji maji, aby se naučili jenom box. No určitě se na to odvažim tam přijit.. a pokud už tam příjdu a budu moct začít tak začnu a nějak to přetrpim.. ale pokud mi tam zlomí nos a přijdu domu zmlacenej k nepoznání tak nevím :? :D S posilovnou to je něco jinyho, tam jsem šel takovej jakej jsem bez problému, protože jsem věděl, že se tam změnim :D Kdežto u boxu mam problém, aby se mi někdo nevysmál, když tam jsou všichni namakaní a abych udejchal aspon jeden úder :D Jinak opravdu mockrát děkuji :) Nevěděl by ještě někdo jak si ten chránič upravit?
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod Dalt » úte 03. dub, 2012 14:13

http://www.bail.cz/katalog/cs/bojove-sp ... anic-zubu/

ten neuveritelny vynalez se jmenuje google - zkus to - prekvapive bys tam mohl najit odpovedi na otazky ktere mas...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron