BU/BS pro 16 letýho

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Toman » ned 08. dub, 2012 9:57

JoanL píše:
Jo.. posránek a srab opravdu jsem.. nechci vyvolávat konflikty, ani nechci dostat přes hubu. Jenže já bych nerad byl mlácenej někde, kde se učim nebýt zmlácenej :D No nevim jestli to může fungovat.. nikdy jsem nikoho takovyho neviděl se prát... A jak dopadl dotyčnej s kterým ses dostal do konfliktu?


Ať ti říká kdo chce co chce fakt je ten že prát se naučíš jedině tam kde se perou což v rámci zachování zdraví znamená full sparring. Na ulici je nejlepší box plus základy juda resp. zápasu nebo naopak zápas a základy boxu a v neposlední řadě zdravej rozum. To že se bojíš rány je úplně normální a prakticky každý z nás kdo byl někdy poprvé na boxu se toho bál pak ale zjistíš že přítel adrenalin je milostivý a rány nejsou tak hrozné (vyjma spodků ty bolí vždy :-)) a jsou horší věci dostat ránu ... no a pak jednoho dne se trefíš ty ... no a pak tě to začne bavit hahaha .... a nebo se posereš hned na prvním tréninku a už tam nikdy nepřijdeš, ale dokud to nezkusíš tak to nezjistíš ... hodně zdaru
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod krystofjutsu » ned 08. dub, 2012 10:32

Prostě na tuhle věc neexistuje jen jeden správný názor a kdyby jo, tak je to nuda. Hlavní je, že se sebou začíná něco dělat a tenhle týden jde na první tréning (Alespoň jsem to tak z naší konverzace na skypu pochopil). Je mu 16 let a má spoustu času. Třeba uvidí hned na prvním tréningu, že by potřeboval menší kontaktní úroveň- nebo třeba větší. Každý jsme jiný a někdo v sobě nemá chuť a snahu překonávat překážky, v tomhle případě jsou to ty údery jak psal.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod Dalt » ned 08. dub, 2012 12:44

bez schopnosti uder dat ci uder prijmout je uspesna sebeobrana naprosto nemozna...

btw prave ze box je pro kluky s nizsim sebevedomim a mirnou povahou idealni - opravdu cloveka zoceli a doda sebeduveru (pokud teda neni uplnej mekota - ale pro tenhle typ lidi neexistuje zadny BU ci BS - leda neco co si na boj hraje...)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Dog » ned 08. dub, 2012 12:52

krystofjutsu píše:Do 18 let by bylo nejlepší se věnovat něčemu, co by ti dalo pro krav magu základ. Ono totiž kdybys dělal třeba ten box, tak by ti to mohlo dát pro krav magu a obecně pro sebeobranu na ulici špatný stavební kámen a to by tě zbrzdilo, protože by ses to musel namáhavě přeučovat.

Hloupost. V Krav maga se samozřejmě i boxuje - používají se direkty, háky, zvedáky, krytí... Jen je tam ještě spousta věcí navíc. Box je pro KM určitě mnohem lepší základ než Wing tsun.
Dog
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 04. lis, 2011 0:00

Příspěvekod krystofjutsu » ned 08. dub, 2012 13:00

Dog píše:
krystofjutsu píše:Do 18 let by bylo nejlepší se věnovat něčemu, co by ti dalo pro krav magu základ. Ono totiž kdybys dělal třeba ten box, tak by ti to mohlo dát pro krav magu a obecně pro sebeobranu na ulici špatný stavební kámen a to by tě zbrzdilo, protože by ses to musel namáhavě přeučovat.

Hloupost. V Krav maga se samozřejmě i boxuje - používají se direkty, háky, zvedáky, krytí... Jen je tam ještě spousta věcí navíc. Box je pro KM určitě mnohem lepší základ než Wing tsun.


Když jsem se bavil s Michalem Otipkou tak mi říkal, že je možná i na škodu dělat něco před krav magou kromě sebeobrany. Přeučování špatných návyků třeba z boxu tě pak zbrzdí. Můj názor je, že wing chun, které se jako sebeobrana často používá je menší zlo, než box. A pokud to kluka baví a pro wing chun už byl stejně rozhodnutý od začátku, tak není co řešit. Ale chápu, že nemusíš mít stejný názor jako já.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod Dog » ned 08. dub, 2012 13:18

Z boxu by se toho moc přeučovat nemusel - používáme podobný bojový postoj a úplně stejné údery (akorát boxeři je mají vypilovanější). Z wing tsun by se toho musel přeučovat víc.
Dog
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 04. lis, 2011 0:00

Příspěvekod freekarol » ned 08. dub, 2012 13:51

Dog píše:Z boxu by se toho moc přeučovat nemusel - používáme podobný bojový postoj a úplně stejné údery (akorát boxeři je mají vypilovanější). Z wing tsun by se toho musel přeučovat víc.


WT Leung Tinga bych ani neřešil, to je ve většině případů jen hraní si na sebeobranu... Pokud jde o Krav Maga, dopoučil bych pražskou školu, která zastupuje týpka jménem Itay Gil. Akorát nevím, jaký minimální věk tam člověk musí mít.
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod krystofjutsu » ned 08. dub, 2012 16:01

Takže nakonec jsme se dopracovali k tomu, že bude chodit na box a později do toho zapojí krav magu. Myslím že je to asi fakt nejlepší kombinace, s tím boxem jste měli pravdu, dá mu to dobrej základ, na kterým bude později moct v krav maze stavět. Ale kdo ví, třeba zůstane u boxu, když ho to chytne za srdce.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod YueFei » ned 08. dub, 2012 21:24

Na Kraw Magu se uplně vybodni ty jsou uplně mimo realitu už jen to jak pořád propagujou jak je to reálná sebeobrana atd mluví většinou samo za sebe...(pes kterej štěká nekouše)Můj bývalý trenér boxu chodil učit na nějaké kurzy Kraw Magy ty lidi boxovat a říkal,že jsou uplně mimo ale že když mu zaplatěj tak proč ne.Všechny ty Kraw Magy Musada atd to je prostě průser učej se tisíc věcí ale ani jednu neuměj pořádně.Postavte nějaký týpky co cvičej aktivně tyhle systémy proti lidem kteří cvičí aktivně Box či Muay Thai do ringu a uvidí se....mělo by se to poměřovat tak aby to každej z nich cvičil aktivně stejnou
dobu.Už trenér Boxu Bobuski kterej trénuje hlavně Policii mi říkal,že by měli cvičit všichni Policajti a ostatní ozbrojené složky spíš Boxing apod a bylo by to stokrát lepší...
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Dog » ned 08. dub, 2012 21:29

YueFei píše:učej se tisíc věcí ale ani jednu neuměj pořádně

Tohle je jediná konkrétní věc, kterou jsem ve tvém postu našel. Můžeš uvést nějaké další příklady, proč je KM podle tebe "prostě průser"? :) Konkrétní techniky, tréningové postupy, myšlenky, cokoli?
Dog
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 04. lis, 2011 0:00

Příspěvekod krystofjutsu » ned 08. dub, 2012 21:49

YueFei píše:Postavte nějaký týpky co cvičej aktivně tyhle systémy proti lidem kteří cvičí aktivně Box či Muay Thai do ringu a uvidí se....mělo by se to poměřovat tak aby to .

Tak to je jasný, že v ringu, kde máš útoky na citlivý místa chráněný a zakázaný, je box a muay thai lepší. Ale na ulici můžeš být bojovník jakej chceš, ale ,,špinavým technikám'' prostě podlehneš. Ale nedivím se tvému názoru, když jen tlumočíš slova tvýho trenéra a sám si krav magu nezkoušel a nemáš s ní zkušenosti.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod YueFei » ned 08. dub, 2012 22:13

krystofjutsu píše:
YueFei píše:Postavte nějaký týpky co cvičej aktivně tyhle systémy proti lidem kteří cvičí aktivně Box či Muay Thai do ringu a uvidí se....mělo by se to poměřovat tak aby to .

Tak to je jasný, že v ringu, kde máš útoky na citlivý místa chráněný a zakázaný, je box a muay thai lepší. Ale na ulici můžeš být bojovník jakej chceš, ale ,,špinavým technikám'' prostě podlehneš. Ale nedivím se tvému názoru, když jen tlumočíš slova tvýho trenéra a sám si krav magu nezkoušel a nemáš s ní zkušenosti.


Nikoho netlumočim sám jsem chodil asi měsíc na zkoušku a sorry,ale nevěřim tomu spíš je to víc byznys než něco s čim obstojíš.Nemusí to být v ringu i kdyby se střetli na ulici tak bych byl na ty jejich "špinavy" techniky zvědavej... :lol: óm
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Dog » ned 08. dub, 2012 22:18

Tak buď konkrétnější :)
Dog
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 04. lis, 2011 0:00

Příspěvekod NOKT » ned 08. dub, 2012 22:35

krystofjutsu píše:
YueFei píše:Postavte nějaký týpky co cvičej aktivně tyhle systémy proti lidem kteří cvičí aktivně Box či Muay Thai do ringu a uvidí se....mělo by se to poměřovat tak aby to .

Tak to je jasný, že v ringu, kde máš útoky na citlivý místa chráněný a zakázaný, je box a muay thai lepší. Ale na ulici můžeš být bojovník jakej chceš, ale ,,špinavým technikám'' prostě podlehneš. Ale nedivím se tvému názoru, když jen tlumočíš slova tvýho trenéra a sám si krav magu nezkoušel a nemáš s ní zkušenosti.


Jediný citlivý místo co takhle trefíš jsou koule a k tomu mi stačí hrát fotbal abych to trefol:D Jinak je na nějaký otloukání docela málo času, když se s někým pereš. Fakt si zkus ten box nebo MMA. Když tě někdo natlačí na zeď a dobře chytne, tak kolikrát nemáš ani prostor hejbnout rukou a podstatně to mění plán celé hry :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod will » pon 09. dub, 2012 9:16

NOKT píše:
krystofjutsu píše:
YueFei píše:Postavte nějaký týpky co cvičej aktivně tyhle systémy proti lidem kteří cvičí aktivně Box či Muay Thai do ringu a uvidí se....mělo by se to poměřovat tak aby to .

Tak to je jasný, že v ringu, kde máš útoky na citlivý místa chráněný a zakázaný, je box a muay thai lepší. Ale na ulici můžeš být bojovník jakej chceš, ale ,,špinavým technikám'' prostě podlehneš. Ale nedivím se tvému názoru, když jen tlumočíš slova tvýho trenéra a sám si krav magu nezkoušel a nemáš s ní zkušenosti.


Jediný citlivý místo co takhle trefíš jsou koule a k tomu mi stačí hrát fotbal abych to trefol:D Jinak je na nějaký otloukání docela málo času, když se s někým pereš. Fakt si zkus ten box nebo MMA. Když tě někdo natlačí na zeď a dobře chytne, tak kolikrát nemáš ani prostor hejbnout rukou a podstatně to mění plán celé hry :)


No co se týče těch citlivých míst, tak o tom by se dalo silně polemizovat, co třeba takovej solar plexus. Zásahy na toto místo jsou velice účinné, kdy toto místo se často zasahuje nohama a KO jsou vidět i v K1. Když se zásah podaří, tak když to není rovnou KO, tak minimálně nejseš schopen dále efektivně bojovat. Viděl jsem to použít i v praxi na ulici, takže se tady bavím o realitě. Dále jsem byl osobně přítomen toho, když v jednom nejmenovaném sebeobranném systému došlo při zkouškách k zásahu hranou ruky (šuto) krční tepny, stokilovej chlap šel k zemi jak hruška a muselo se oživovat. A přitom to nebyl žádný těžkopádný úder, ale naopak lehký švihový úder. Dále jsem byl účástníkem akce, kdy stokilovej chlap sejmul kluka cca 85 kg kopem ve výskoku, kdy tohoto zasáhl do hrudníku, kdy maník sice lehl, ale i po tomto kopu, posléze při pacifikaci dokázal klást aktivní odpor. Přičemž, když si to dnes v mysli opětovně přehrávám, protože ten let toho kluka tím vzduchem, člověk nemůže postě zapomenout :lol:, tak jsem si už tehdy říkal ten musí mít dost, ale omyl !!! V bojových uměních prostě záleží kam zasáhneš, dá se říci, že vědět kam zasáhnout je i jejich podstatou nebo jednou z podstat. Takže i úder, který je proveden velkou silou, když je zasazen na nevhodné místo nemusí být nutně účinný a naopak lehký švihový úder, který je zasazen tam kam má může být velice účinný. S tím ostatním souhlas.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod freekarol » pon 09. dub, 2012 9:19

YueFei píše:Na Kraw Magu se uplně vybodni ty jsou uplně mimo realitu už jen to jak pořád propagujou jak je to reálná sebeobrana atd mluví většinou samo za sebe...(pes kterej štěká nekouše)Můj bývalý trenér boxu chodil učit na nějaké kurzy Kraw Magy ty lidi boxovat a říkal,že jsou uplně mimo ale že když mu zaplatěj tak proč ne.Všechny ty Kraw Magy Musada atd to je prostě průser učej se tisíc věcí ale ani jednu neuměj pořádně.Postavte nějaký týpky co cvičej aktivně tyhle systémy proti lidem kteří cvičí aktivně Box či Muay Thai do ringu a uvidí se....mělo by se to poměřovat tak aby to každej z nich cvičil aktivně stejnou
dobu.Už trenér Boxu Bobuski kterej trénuje hlavně Policii mi říkal,že by měli cvičit všichni Policajti a ostatní ozbrojené složky spíš Boxing apod a bylo by to stokrát lepší...


Hloupě generalizuješ a nebo jen provokuješ. :wink: Běž za Standou Gazdíkem a řekni mu, že to, co učí(FISFO), je bulshit. A nebo to řekni plešatému chlápkovi na tomhle videu:
http://bit.ly/HAddY8
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod NOKT » pon 09. dub, 2012 9:38

will píše:
NOKT píše:
krystofjutsu píše:
YueFei píše:Postavte nějaký týpky co cvičej aktivně tyhle systémy proti lidem kteří cvičí aktivně Box či Muay Thai do ringu a uvidí se....mělo by se to poměřovat tak aby to .

Tak to je jasný, že v ringu, kde máš útoky na citlivý místa chráněný a zakázaný, je box a muay thai lepší. Ale na ulici můžeš být bojovník jakej chceš, ale ,,špinavým technikám'' prostě podlehneš. Ale nedivím se tvému názoru, když jen tlumočíš slova tvýho trenéra a sám si krav magu nezkoušel a nemáš s ní zkušenosti.


Jediný citlivý místo co takhle trefíš jsou koule a k tomu mi stačí hrát fotbal abych to trefol:D Jinak je na nějaký otloukání docela málo času, když se s někým pereš. Fakt si zkus ten box nebo MMA. Když tě někdo natlačí na zeď a dobře chytne, tak kolikrát nemáš ani prostor hejbnout rukou a podstatně to mění plán celé hry :)


No co se týče těch citlivých míst, tak o tom by se dalo silně polemizovat, co třeba takovej solar plexus. Zásahy na toto místo jsou velice účinné, kdy toto místo se často zasahuje nohama a KO jsou vidět i v K1. Když se zásah podaří, tak když to není rovnou KO, tak minimálně nejseš schopen dále efektivně bojovat. Viděl jsem to použít i v praxi na ulici, takže se tady bavím o realitě. Dále jsem byl osobně přítomen toho, když v jednom nejmenovaném sebeobranném systému došlo při zkouškách k zásahu hranou ruky (šuto) krční tepny, stokilovej chlap šel k zemi jak hruška a muselo se oživovat. A přitom to nebyl žádný těžkopádný úder, ale naopak lehký švihový úder. Dále jsem byl účástníkem akce, kdy stokilovej chlap sejmul kluka cca 85 kg kopem ve výskoku, kdy tohoto zasáhl do hrudníku, kdy maník sice lehl, ale i po tomto kopu, posléze při pacifikaci dokázal klást aktivní odpor. Přičemž, když si to dnes v mysli opětovně přehrávám, protože ten let toho kluka tím vzduchem, člověk nemůže postě zapomenout :lol:, tak jsem si už tehdy říkal ten musí mít dost, ale omyl !!! V bojových uměních prostě záleží kam zasáhneš, dá se říci, že vědět kam zasáhnout je i jejich podstatou nebo jednou z podstat. Takže i úder, který je proveden velkou silou, když je zasazen na nevhodné místo nemusí být nutně účinný a naopak lehký švihový úder, který je zasazen tam kam má může být velice účinný. S tím ostatním souhlas.


2will: soráč na K-1 (BTW nebyl to náhodou liver/body shot, to se trefuje dobře), MMA a dokonce ani na zápasy BJJ, který cvičím se nedívám. Nebaví mě to :D
Hele každá dobrá prda může bolet. Sám jsem se nechal naprat od kluka co dělá Systemu a bolelo to. Nicméně pořád záleží na to jestli se trefíš v tom střetu. Nevím kde kluci žijete, ale když se perou lidi tady na jihu, tak to opravdu krátká vzdálenost kam se aj krátkej úder cpe blbě.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod martinYT » pon 09. dub, 2012 10:11

Dětska nějak sleduju tuto diskuzi a nedá mi abych alespoň krátkou glosou nereagoval. Bavíte se tu o "špinavých" technikách a spousta BU a systému sebeobrany se na toto odkazuje, a mluví se o tom, jak BS jsou v nevýhodě oproti BU, kvůli tomuto, ale můžete mi říct kolik z vás si opravdu složilo chlapa, tím, že mu zlomilo vaz, vypíchl oči, apod. určitě někdo takový byl, ale těchto lidí je minimum. Oproti lidem praktikujícím BS, kteří se sice nesoustředí na špinavé techniky, ale mají výhodu právě tu, že si svoje techniky opravdu zkouší v zápasech naplno. Nicméně je dobré to umět kombinovat, vzít si to dobré z BS i BS či systémů zabívající se realnou sebeobranou.

PS: Toto je jenom můj pohled, jestli má někdo jiný tak je to jeho problém... :D
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Příspěvekod freekarol » pon 09. dub, 2012 13:20

martinYT píše:Dětska nějak sleduju tuto diskuzi a nedá mi abych alespoň krátkou glosou nereagoval. Bavíte se tu o "špinavých" technikách a spousta BU a systému sebeobrany se na toto odkazuje, a mluví se o tom, jak BS jsou v nevýhodě oproti BU, kvůli tomuto, ale můžete mi říct kolik z vás si opravdu složilo chlapa, tím, že mu zlomilo vaz, vypíchl oči, apod. určitě někdo takový byl, ale těchto lidí je minimum. Oproti lidem praktikujícím BS, kteří se sice nesoustředí na špinavé techniky, ale mají výhodu právě tu, že si svoje techniky opravdu zkouší v zápasech naplno. Nicméně je dobré to umět kombinovat, vzít si to dobré z BS i BS či systémů zabívající se realnou sebeobranou.

PS: Toto je jenom můj pohled, jestli má někdo jiný tak je to jeho problém... :D


Srovnávat BS a sebeobranu je jako srovnávat jablka a hrušky. Tot můj skromný názor. :)
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod martinYT » pon 09. dub, 2012 14:20

pro Freekarol

Nevím jestli sis to pořádně přečetl. Já jsem BS a sebeobranu nesrovnával, jenom jsem dal otázku komu líp budou fungovat věci, tomu, kdo si je nkdy reálně nevyzkouší a nebo tomu, kdo ano. Jinak já sám cvičím sebeobranu, ale rozhodně BS nezavrhuji ba právně naopak lidi, kteří příjdou z BS na sebeobranu jsou většinou daleko lepší bojovníci než ti ostatní.
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron