BU/BS pro 16 letýho

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Dalt » pát 06. dub, 2012 16:17

:lol: :lol: tvl - proste si na tentrenink vem jakykoliv obleceni v kterym se cejtis pohodlne a nezavazi ti v pohybu - ani to nemusej bejt specialni boxersky hadry - vetsinou se stejne lidi vracej od drahych hadru k levny teplakovce a teniskam za 3 kila...

jinak specielne k boxerskym trenkam - musej bejt volny aby neprekazeli v pohybu ale nesmej ti padat :lol: ono vetsinou je tam taky snurka kterou si je utahnes

http://boxclub-kn.sk/catalog1/189-238-l ... as-b-8.jpg

prijdou ti snad obtazeny?
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

 

Rozmysli si to ještě, příteli

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 13:07

Zdravím, hele vidím, že jsi rozhodnutý pro box, ale nevím, jestli je to pro tebe to pravé. Samozřejmě hodně lidí ti bude říkat, co právě jim sedí a co je pro ně nejlepší, ale pokud jsem dobře četl, psal si, že nechceš nikomu vyrážet zuby a chceš se na ulici ubránit. Box je hodně omezený bojový sport a hlavně se pro sebeobranu jakýkoliv sport vůbec nehodí. Pokud se v boxu odnaučíš údery pod pás, na ulici pod pásovku dostaneš. Na ulici nikdy nebyl boj na fair play v módě. V tomhle bych ti doporučil aikido (mluvím však o bojovém umění akijutsu a ne o tanci aikido, který se nyní většinou učí). Aikido znamená cesta harmonie, je to nenásilná cesta ukončení fyzické konfrontace. Nejvyšší stupeň bojového umění není zlomit všechny protivníkovy kosti jedním dotekem prstu, ale mentálně ho donutit, aby nebojoval. Pokud na každý jeho útok odpovíš třísknutím s ním o zem, myslím, že ztratí chuť dále bojovat, ale věř mi, že takového stupně nedosáhneš za rok, nebo za dva. Pokud se chceš zvládnout ubránit noži a dalším zbraním, můžu ti jen doporučit krav magu, tu ovládneš poměrně rychle a mistrovského stupně dosáhneš průměrně za 5 let, což je krátká doba. Co se týká wing chun, je to nejlepší systém na boj z blízka, hojně užívaný jako sebeobrana. Vyvinula ho žena na boj proti muži a vůbec neklade důraz na sílu a fyzickou zdatnost vůbec. Je to systém založený na logice, ostatně pokud budeš chvíli koukat na youtube na videa, uvidíš to sám..
Pokud ti teď již nejde o to, aby si dokázal ubránit sám sebe popřípadě své přátelé, ale chceš něco udělat pro svou postavu a fyzičku, zvol si ten box. K nám na JKD chodí několik lidí, kteří si vzali za cíl zlepšit svou fyzičku a zhubnout 20 kg. Věř mi, že se jim nikdo nesměje, naopak když vidíme jejich snahu, chováme k nim úctu, protože ze sebe dávají 100%.
Pokud si nikdy dříve neprošel žádným BU, BS, tak doma na pytli opravdu neboxuj. Člověk není zvíře, a proto nemá schopnost bojovat vrozenou. Za nějaké 3 měsíce bys mohl opravdu získat špatné návyky, kterých se pak jen tak nezbavíš a svůj postup zpomalíš. Výhoda boxu je ale ta, že nepotřebuješ takovou dobu, aby si třeba při sparringu začal předvádět slušné kombinace. Avšak možná si to neuvědomuješ, ale hrozně moc záleží na psychice.
Pokud si měkký typ člověka jako já, který nerad lidem ubližuje a nemá rád konfrontace, pak ti box vůbec nedoporučuji. Ono jakýkoliv bojový umění nebo bojový sport ti na ulici pomůže tak v 1%, ostatní je psychika, a teď to nepřeháním.
Z klidného člověka se během sekundy může stát agresor, který tě chce zranit, okrást nebo i zabít. Najednou ležíš na zemi, ten kluk do tebe kope a ty si říkáš: ,,jak se to mohlo stát, když mám už tolik natrénováno?? A jakto, že to takhle bolí?!''. Opravdovou ulici ti ukáže dobrý oddíl sebeobrany, kde se cvičí i modelové situace..
Pokud ještě nejsi na 100% rozhodnut a chtěl bys předejít špatné volbě stylu, ještě mi prosím napiš, proč bys vlastně chtěl s bojovým sportem, bu nebo sebeobranou začít.
Jinak ještě ti řeknu, neber prezentace bojových stylů ve formě filmů vážně. Např. filmy se S. Seagalem jsou velkou nadsázkou. Ale psal si, že se ti líbí údery do slabin, to je přesně ono. To v boxu nenajdeš, dokonce ani obranu proti takovým útokům. Věř mi, že když už se dostaneš na ulici do maléru, tyhle špinavé techniky budou první, které tvůj soupeř použije.
Bojové sporty tě naučí boj v ringu. Boj to je když proti sobě stojí dva fyzicky srovnatelní borci se srovnatelným skillem, vědí o sobě a mají předem dohodnutá pravidla.
Sebeobrana, popř. to wing chun, krav maga a v menší míře aikido tě seznámí s ulicí. Rvačka na ulici to je to, když jdeš a najednou tě přepadne v 99% fyzicky větší a silnější člověk, většinou ozbrojený a mnohdy jich je i víc. Neexistují žádná pravidla, nebude tam nikdo, kdo boj ukončí a nikdo se tě nebude na nic ptát.. Já ti radím, ještě si to promysli.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Re: Rozmysli si to ještě, příteli

Příspěvekod freekarol » sob 07. dub, 2012 13:18

"Pokud na každý jeho útok odpovíš třísknutím s ním o zem, myslím, že ztratí chuť dále bojovat, ale věř mi, že takového stupně nedosáhneš za rok, nebo za dva. "

A kolikrát s ním hodláš o tu zem třískat, aby na tebe přestal útočit? Dokud nevytáhne nůž či pistoli?

"Co se týká wing chun, je to nejlepší systém na boj z blízka, hojně užívaný jako sebeobrana. Vyvinula ho žena na boj proti muži a vůbec neklade důraz na sílu a fyzickou zdatnost vůbec."

On ještě nědo věří na pohádky, že v sebeobraně není potřeba fyzická zdatnost a síla? Pak se může stát, že někoho budu mlátit pěstí půl hodiny a on se mi bude smát, jak mu to neubližuje. :)
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Re: Rozmysli si to ještě, příteli

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 13:26

freekarol píše:"Pokud na každý jeho útok odpovíš třísknutím s ním o zem, myslím, že ztratí chuť dále bojovat, ale věř mi, že takového stupně nedosáhneš za rok, nebo za dva. "

A kolikrát s ním hodláš o tu zem třískat, aby na tebe přestal útočit? Dokud nevytáhne nůž či pistoli?

"Co se týká wing chun, je to nejlepší systém na boj z blízka, hojně užívaný jako sebeobrana. Vyvinula ho žena na boj proti muži a vůbec neklade důraz na sílu a fyzickou zdatnost vůbec."

On ještě nědo věří na pohádky, že v sebeobraně není potřeba fyzická zdatnost a síla? Pak se může stát, že někoho budu mlátit pěstí půl hodiny a on se mi bude smát, jak mu to neubližuje. :)


Myslím, že jedna z možností autora tohoto topicu byla chodit na aikido. Chodil si ty někdy na aikido, když zpochybňuješ hlavní myšlenku aikida?
Já píšu o využití bojového umění na ulici. Jak jinak bys chtěl aikido na ulici využít? To by mě zajímalo :-)
Cvičil si někdy wing chun? Nemyslím doma podle youtube, ale opravdový tréning,několik let. Je to dřina a při tréningu samozřejmě sílu získáš. Ale není to silové bojové umění a opravdu záleží na logice. Pak je taky otázka, jaký druh síly myslíš. Pokud si opravdu myslíš, že v BU a BS potřebuješ mechanickou sílu, tak to se s tebou už nemám o čem bavit. Výbušná síla a dynamická síla kterou získáš a je potřebná je taková samozřejmost, že o ní ani nemluvím :-).

Jinak je jasný, že pomocí aikida můžeš útočníkovy zlámat prsty ruce a já nevim co všechno, jenže takhle to nechodí.
Pokud je kvalitní učitel, který tě dokáže naučit skutečné aikido, tak to nechodí tak, jak ty si myslíš. Kdyby ti předal jen tu zbraň, v podobě jeho bojového umění, tak by to bylo nezodpovědné, nemyslíš? Proto ti k tomu dá brzdu, v podobě duševní vyspělosti. Lidé, kteří navštěvují aikido mají tendenci brát fyzickou konfrontaci docela jinak, než lidi, kteří chodí na box. Takže pokud už máš nějakých pár let tréninku aikida za sebou tak už to nebereš jen tak, že se musíš za každou cenu ubránit, protože ti jde o život. Jako umělec aikida to bereš tak, že musíš konfrontaci vyřešit nenásilnou cestou(prostě neublížit protivníkovi. Např. zámek na zápěstí, lámání rukou, ramen, které samozřejmě nedotáhneš dokonce, pouze donutíš útočníka vzdát se)..
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Re: Rozmysli si to ještě, příteli

Příspěvekod freekarol » sob 07. dub, 2012 13:45

krystofjutsu píše:
freekarol píše:"Pokud na každý jeho útok odpovíš třísknutím s ním o zem, myslím, že ztratí chuť dále bojovat, ale věř mi, že takového stupně nedosáhneš za rok, nebo za dva. "

A kolikrát s ním hodláš o tu zem třískat, aby na tebe přestal útočit? Dokud nevytáhne nůž či pistoli?

"Co se týká wing chun, je to nejlepší systém na boj z blízka, hojně užívaný jako sebeobrana. Vyvinula ho žena na boj proti muži a vůbec neklade důraz na sílu a fyzickou zdatnost vůbec."

On ještě nědo věří na pohádky, že v sebeobraně není potřeba fyzická zdatnost a síla? Pak se může stát, že někoho budu mlátit pěstí půl hodiny a on se mi bude smát, jak mu to neubližuje. :)


Myslím, že jedna z možností autora tohoto topicu byla chodit na aikido. Chodil si ty někdy na aikido, když zpochybňuješ hlavní myšlenku aikida?
Já píšu o využití bojového umění na ulici. Jak jinak bys chtěl aikido na ulici využít? To by mě zajímalo :-)
Cvičil si někdy wing chun? Nemyslím doma podle youtube, ale opravdový tréning,několik let. Je to dřina a při tréningu samozřejmě sílu získáš. Ale není to silové bojové umění a opravdu záleží na logice. Pak je taky otázka, jaký druh síly myslíš. Pokud si opravdu myslíš, že v BU a BS potřebuješ mechanickou sílu, tak to se s tebou už nemám o čem bavit. Výbušná síla a dynamická síla kterou získáš a je potřebná je taková samozřejmost, že o ní ani nemluvím :-).

Jinak je jasný, že pomocí aikida můžeš útočníkovy zlámat prsty ruce a já nevim co všechno, jenže takhle to nechodí.
Pokud je kvalitní učitel, který tě dokáže naučit skutečné aikido, tak to nechodí tak, jak ty si myslíš. Kdyby ti předal jen tu zbraň, v podobě jeho bojového umění, tak by to bylo nezodpovědné, nemyslíš? Proto ti k tomu dá brzdu, v podobě duševní vyspělosti. Lidé, kteří navštěvují aikido mají tendenci brát fyzickou konfrontaci docela jinak, než lidi, kteří chodí na box. Takže pokud už máš nějakých pár let tréninku aikida za sebou tak už to nebereš jen tak, že se musíš za každou cenu ubránit, protože ti jde o život. Jako umělec aikida to bereš tak, že musíš konfrontaci vyřešit nenásilnou cestou(prostě neublížit protivníkovi. Např. zámek na zápěstí, lámání rukou, ramen, které samozřejmě nedotáhneš dokonce, pouze donutíš útočníka vzdát se)..


Tak až tě někdo na ulici či někde v baru někdo napadne, dej vědět, jak jsi přežil to neustále házení s ním o zem.

Pokud jde o WCH, tak tu píšeš klasické stereotypy, viz že ho vymyslela žena či že není potřeba žádná kondička...

A co takhle předkonfliktní a postkonfliktní fáze? Co takhle verbální sebeobrana? To do sebeobrany nepatří? :wink:
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod JoanL » sob 07. dub, 2012 14:04

krystofjutsu - Konečně někdo pochopil o co mi jde.. nechci se do nějakých konfliktů dostávat, ale když mi někdo zastoupí cestu, strčí do mě a nebo mě rovnou napadne, tak se chci nějak ubránit abych vyvázl v pohodě a jeho poslal k zemi.. ale tak, abych ho nezabil, nevyrazil zuby.. ale aby mě nechal zkrátka být.. nebo když vytáhne nůž, abych se ubránil.. což boxem asi nedokážu.. navíc jsem melancholik a jak říkáš měkkej typ člověka, co se nikdy pořádně ani nepral a rána ho rozbrečí :D Prostě mi jde o to ubránit sebe a případně svou holku, nebo někoho koho napadnou.. když uvidim, že mi někdo mlátí kamaráda, tak abych mohl mu pomoct a tak.. a né nutně mu vyrazit zuby.. ale použít chmat a dostat ho do kolen a tak.. proto jsem chtěl něco jako umí Seagal.. Aikido jsem právě se chtěl naučit, jelikož tam jde o ty chmaty.. jenže právě mám pocit, že tohle nebude to pravé aikido, které by mělo být. Rozhodně se to nechci naučit proto, abych někde machroval a vyvolával konflikty.. ale abych se právě takovym lidem dokázal ubránit. Krav maga je myslim od 18 let.. právě. Jenže já se právě potřebuju naučit bránit co nejdřív.. takže např. v tom aikidu mi to potrvá nejméně 5 let a za tu dobu se do konfliktu mohu dostat a dostat dost na tlamu.. Zkrátka chci začít proto, abych ubránil sebe a případně někoho kdo je u mě..a dokázal se ubránit aspoň proti noži a nebo proti 2 lidem.. Tak.. abych z toho vyvázl co nejlépe. Wing chun se mi zalíbil právě ze všeho nejvíc, protože na něj neni potřeba fyzička.. celkově se mi líbí bojová umění, postoje.. meditace :D a podobný.. Děkuji ti, žes napsal.. protože přesně o tohle mi jde co píšeš.
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 14:27

No myslel jsem si, že box pro tvojí osobu a tvoje plány nebude to pravé.
Napiš mi prosím, odkud jsi, já se pokusím najít to nejlepší. Je ti 16 let. Do 18 to máš dva roky. Pokud je oddíl Krav Magy u vás skutečně od 18, určitě s ním od 18 začni (Jelikož je o krav magu obrovský zájem, nezapomeň si rezervovat místo v náboru) Je to přesně to, co žádáš- reálná obrana proti více útočníkům, obrana proti noži, zahrnuje i obranu proti ostatním zbraním. Do 18 let by bylo nejlepší se věnovat něčemu, co by ti dalo pro krav magu základ. Ono totiž kdybys dělal třeba ten box, tak by ti to mohlo dát pro krav magu a obecně pro sebeobranu na ulici špatný stavební kámen a to by tě zbrzdilo, protože by ses to musel namáhavě přeučovat.
Stejně bys dřív nebo později zjistil, že tě box nenaplňuje. Takže zkusíme něco vymyslet :)
Jinak těch rýpalů bych si nevšímal. Jsou to většinou lidi, kteří podceňují právě nácviky technik, které tvé dovednosti pozvednou na vyšší úroveň. Dělají bojové sporty, které nemají východního ducha. Proto nikdy nepochopí, co píšu a ani se nechci snažit je přemlouvat o pravdě. Pokud bys chtěl začít chodit na bojové umění, musíš se připravit, že jeho součástí budou třeba i cvičení, které tě nebudou bavit, nebo také budou, protože si právě nekontaktní typ člověka jako já. Například nacvičování různých sestav atp.
Nic není zbytečné, všechno je k něčemu dobré a všechno podporuje nějakou zdánlivě nepotřebnou dovednost. Po několika letech cvičení objevíš, že se všechno propojuje a opravdu to má smysl cvičit.
V boxu jdou hned k věci. Součástí jsou sparringy, které ti trošku přiblíží boj, ale nikdy ne tak, jako na Krav Maze.
Naposledy upravil krystofjutsu dne sob 07. dub, 2012 14:38, celkově upraveno 1
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod zipule » sob 07. dub, 2012 14:31

:D:D
a teď nepište kdo z vás pardálů tady z fóra si založil nick krystofjutsu aby byla sranda?

jestli to není myšleno jako recese tak potěš koště..
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod freekarol » sob 07. dub, 2012 14:35

ukropcany píše:Obrázek

Jaj, ale som sa schuti pobavil... :D

Určite viete o tom, že pravé aikido vyzerá takto (Koichi Tohei, top študent Ueshibu proti amíkovi "džudistovi") http://www.youtube.com/watch?v=Vp3SXOAQeHI a pravý WT takto (Leung Ting, zakladateľ WT) http://www.youtube.com/watch?v=9NW1_Bmbmkg

Tak, a keď sa po grcaní na záchode vrátite k počítačom, kusnite si do jazyka, ehm klávesnice, a choďte sa pozrieť ako vyzerá tréning WT, aikida, KM a potom toho boxu, resp. MT a napíšte, kto z nich je blázon a kto rádio... :D


Tady se pozná, kdo boj viděl jen v televizi a kdo ho zažil. Já bych chtěl taky bojovat jako Seagal, Norris či Van Damme, ale když oni ty lidi se v reálu hýbaj jinak než by měli a pořád jim říkat, at udělají tohle a ne tamto, mi už přijde blbé. :D
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 15:17

Nechci aby si moje slova bral jako co je psáno to je dáno, ale bojové sporty se pro sebeobranu na ulici prostě nehodí, dokonce ani kdyby se freekarol postavil na hlavu a roztočil se. Ve tvém okolí tedy asi vyloženě žádná sebeobrana není. Takže moje konečná odpověď na tvou otázku zní, aby si šel na wing chun a následně v těch 18ti letech na Krav Magu.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 15:28

Jsem rád, že tě můžu potěšit, takže už nenapíšu žádný příspěvěk, slibuju. Ale příjde mi od tebe hloupý se vysmívat cizímu názoru, když dokážeš někomu na sebeobranu poradit box. :-)
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod zipule » sob 07. dub, 2012 15:34

krystofjutsu píše:Jsem rád, že tě můžu potěšit, takže už nenapíšu žádný příspěvěk, slibuju. Ale příjde mi od tebe hloupý se vysmívat cizímu názoru, když dokážeš někomu na sebeobranu poradit box. :-)


Z moznosti co padly na zacatku to je nejrozumnejsi volba...ehm ty jsi poradil aikido...

Kluk evidentne potrebuje trosku zocelit, coz tady vsem krome tebe doslo
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod JoanL » sob 07. dub, 2012 15:59

Tak teď jsem upřímně zmaten... :o Ohledně tý krav magy, tak to jsem tu opravdu viděl od 18 let.. bohužel.. jinak bych chodil dávno. Jde mi o to se co nejlépe ubránit.. a je mi jedno co to bude za bojový umění, sport.. Z boxu moc nadšenej nejsem, protože mě tam akorát zmlátí :D
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod JoanL » sob 07. dub, 2012 16:09

Ještě by mě zajímalo kdo z vás tu ten box dělá a kdo z vás ten box využil v realu.. aby se tím ubránil.. protože pokud mě cpete na box a nikdo to nikdy nevyužil tak nevím no :?
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod JoanL » sob 07. dub, 2012 17:30

ukropcany píše:No fakt je, že ja som svoje MT na ulici ešte nepoužil, ale to prisudzujem tomu, že som už dospelý a problémy riešim verbálne. O to, či by mi stačilo sa nebojím, skôr sa bojím o následný rozsudok súdu, ktorý by padol... :evil: Nepoznám žiadneho boxera vo svojom okolí, ktorý by niekedy nakladačku dostal... poznám však desiatky boxerov, ktorí niekoho na ulici strašne zomleli a potom museli zdrhať... 8) To nech si preberie každý ako chce...


4joan - prosím Ťa, choď sa pozrieť na tie tréningy a zistíš, že to zvládne každý, uvidíš tam rovnaké nemehlá ako si Ty a zistíš, že to nie je dôvod na to, aby si strácal čas s vyššie uvedenými pseudo-bojovými-umeniami, rozumej marketingovo orientovanými kravinami. KM je dobrá varianta, keď vieš boxovať... tam sa však niekomu rozbiť hubu nenaučiš, aspoň teda väčšina ľudí nie.


4kryštof - neber to osobne, len ma to hrozne pobavilo, už roky sa tu neukázal žiadny bojový čitateľ. Nemyslím to zle...



Asi máš pravdu no.. mě jde jen o to, abych se nenaučil box a pak ho nevyužil a dostal nakládačku od nějakýho karatisty atp.. a co proti noži?.. to mě nejvíc děsí.. jako boxer proti noži nemam šanci. Já bych se chtěl naučit ten box.. a pak bych k tomu po nějaký době přidal i bojový umění.. třeba to krav maga.. jestli to neni šilená kombinace :?
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod JoanL » sob 07. dub, 2012 17:50

ukropcany píše:Na boxe sa naučíš dobre behať. To je proti nožu vynikajúca varianta... ak si myslíš, že brániť sa aktívne proti nožu je dobrý nápad, tak fajn... :D Ale o sebaobrane Ti povedia viac povolanejší...


No ja vim, ale když tě nažene někam.. nebo nemáš jak utéct a vytáhne nůž, tak se můžeš rovnou vzdát, protože nemá šanci :/
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 18:10

ukropcany píše:Choď na aikido...

+1
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod JoanL » sob 07. dub, 2012 18:29

ukropcany píše:Choď na aikido...


Tos mi moc nepomohl :D
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 18:38

JoanL píše:
ukropcany píše:Choď na aikido...


Tos mi moc nepomohl :D

Teď už máš dost informací, konec tlachání a šup na to aikido, just do it.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod JoanL » sob 07. dub, 2012 18:39

krystofjutsu píše:
JoanL píše:
ukropcany píše:Choď na aikido...


Tos mi moc nepomohl :D

Teď už máš dost informací, konec tlachání a šup na to aikido, just do it.



Právě, že žádný informace nemám, jediný co mám je zmatek v tomhle.. protože mi tu bylo řečeno, že aikido je blbost :D
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron