Specializace

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Specializace

Příspěvekod Allien » ned 30. zář, 2012 10:01

K novému tématu mě inspirovala probíhající diskuse o KM a aikido. Ve finále stejně potřebujete nějaký doklad o tom, že jste styl absolvovali, dostali jste se na nějakou úroveň. Bez toho vás společnost, organizace nebo škola, kde chcete vyučovat, pošle pryč.

Dnes už ani nestačí dan v danném stylu, stejně si tak i tak musíte dodělat vzdělání na VŠ nebo získat certifikaci v kurzu, který je akreditován přímo MŠMT.

Začínala jsem před cca 10 - 11ti lety, po několika letech jsem začala pracovat pro jedno pohybové studio jako instruktorka a teď už vedu jen své semináře (za 2 roky se zúčastnilo cca 250 různých lidí). Stejně ale cítím, že je potřeba mnohem vyšší vzdělání, takže jsem narazila na jednu organizaci (nebudu jmenovat), která provádí akreditované kurzy. V podstatě zde stačí 30 hodin praxe a 80 teorie. 30 hodin je neskutečně málo, ale naštěstí jsou zde tak rozumní, že před nástupem požadují alespoň III. trenérskou nebo několikaletou praxi v oboru a práci asistenta trenéra minimálně. Ještě by mě tedy zajímala cena, uvidím, až se mi ozvou zpět.
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

 

Příspěvekod kraken » ned 30. zář, 2012 12:56

doklad.. kam ten svet speje :roll:
kraken
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 07. črc, 2011 23:00

Re: Specializace

Příspěvekod hellas » ned 30. zář, 2012 13:38

Allien píše:
Dnes už ani nestačí dan v danném stylu, stejně si tak i tak musíte dodělat vzdělání na VŠ nebo získat certifikaci v kurzu, který je akreditován přímo MŠMT.



Ba. Esi to chceš dělat na ŽL, pak bezpochyby jo. Jináč ne.
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Specializace

Příspěvekod NOKT » ned 30. zář, 2012 17:54

Allien píše:K novému tématu mě inspirovala probíhající diskuse o KM a aikido. Ve finále stejně potřebujete nějaký doklad o tom, že jste styl absolvovali, dostali jste se na nějakou úroveň. Bez toho vás společnost, organizace nebo škola, kde chcete vyučovat, pošle pryč.

Dnes už ani nestačí dan v danném stylu, stejně si tak i tak musíte dodělat vzdělání na VŠ nebo získat certifikaci v kurzu, který je akreditován přímo MŠMT.

Začínala jsem před cca 10 - 11ti lety, po několika letech jsem začala pracovat pro jedno pohybové studio jako instruktorka a teď už vedu jen své semináře (za 2 roky se zúčastnilo cca 250 různých lidí). Stejně ale cítím, že je potřeba mnohem vyšší vzdělání, takže jsem narazila na jednu organizaci (nebudu jmenovat), která provádí akreditované kurzy. V podstatě zde stačí 30 hodin praxe a 80 teorie. 30 hodin je neskutečně málo, ale naštěstí jsou zde tak rozumní, že před nástupem požadují alespoň III. trenérskou nebo několikaletou praxi v oboru a práci asistenta trenéra minimálně. Ještě by mě tedy zajímala cena, uvidím, až se mi ozvou zpět.


No hlavně to je potom decentně ilegální pokud vyučuješ něco, nemáš k tomu papír a vybíráš za to peníze :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Specializace

Příspěvekod Allien » ned 30. zář, 2012 20:49

NOKT píše:
Allien píše:K novému tématu mě inspirovala probíhající diskuse o KM a aikido. Ve finále stejně potřebujete nějaký doklad o tom, že jste styl absolvovali, dostali jste se na nějakou úroveň. Bez toho vás společnost, organizace nebo škola, kde chcete vyučovat, pošle pryč.

Dnes už ani nestačí dan v danném stylu, stejně si tak i tak musíte dodělat vzdělání na VŠ nebo získat certifikaci v kurzu, který je akreditován přímo MŠMT.

Začínala jsem před cca 10 - 11ti lety, po několika letech jsem začala pracovat pro jedno pohybové studio jako instruktorka a teď už vedu jen své semináře (za 2 roky se zúčastnilo cca 250 různých lidí). Stejně ale cítím, že je potřeba mnohem vyšší vzdělání, takže jsem narazila na jednu organizaci (nebudu jmenovat), která provádí akreditované kurzy. V podstatě zde stačí 30 hodin praxe a 80 teorie. 30 hodin je neskutečně málo, ale naštěstí jsou zde tak rozumní, že před nástupem požadují alespoň III. trenérskou nebo několikaletou praxi v oboru a práci asistenta trenéra minimálně. Ještě by mě tedy zajímala cena, uvidím, až se mi ozvou zpět.


No hlavně to je potom decentně ilegální pokud vyučuješ něco, nemáš k tomu papír a vybíráš za to peníze :)


Viď? Ono je to prostě potřeba. Člověk může mít STV v čemkoli, ale ve finále je stejně požadováno něco akreditovaného MŠMT. Minimálně tak má člověk větší uplatnění.
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Příspěvekod Allien » pon 01. říj, 2012 19:48

Tak jak jsem psala výše, akreditovaná specializace, kterou si budu dodělávat, se pohybuje mezi 5 000 - 8 000 (nebudu uvádět přesnou cenu). Přístup je individuální, i skupinový, dle momenálního stavu a zájmu.

Zase tedy podotýkám, že je požadována předchozí trenérská praxe, kterou lze doložit.
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Příspěvekod hellas » pon 01. říj, 2012 21:07

A proč to sem vlastně píšeš? :-)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Allien » pon 01. říj, 2012 21:21

A proč ne?
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 02. říj, 2012 8:55

Papír...papír......netvrdím, že není důležitej. Je tu ale to velké ALE.......

Je spousta lidí, kteří sice maj papír, ale stojej za howno. Potom je tu spousta lidí, ketří maj co říct, co předat, ale na papíry serou......já to třeba řeším tak, že pořádám semináře, učím....a peníze mne nezajímaj. Maximálně, když už na mne lidi tlačej, řeknu, že vstupné je dobrovolné. Koza se nažere a vlk zůstane celej. Pro prachy to prostě nedělám......

Když se náhodou přichomejtnu někam na přednášku/seminář k lidem, kteří ten "papír" maj, nestačím se divit....obvykle je rozeberu během pár minut......ne cíleně, prostě se pustím do diskuze. Nebo třeba pár ukázek.

Resumé.....papír neznačí, že dotyčnej něco ví a umí.....Defendu to ( v jiném threadu ) napsal trefně.....s nějakým papírem si může leckdo akorát vytřít zadnici......lidi sami poznaj kvalitu a toho, kdo jim má co dát. Viz SORUDO....banda bambuláků, kteří si hrajou na něco......tfujtajcl. Ještěže jsou tu lidi soudní a uměj si spočítat jedna a jedna.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod levakbob » úte 02. říj, 2012 13:41

Ze všech odpovědí tady převažuje: kdo má papír je neschopnej, kdo je schopnej, na papíry sere... takže by bylo dobré doplnit Jendisův výběr člověkem, co je schopný, dokáže předat co umí a má na to papír.
Poznat ke komu se zrovna přichomýtnu na trénink nebo přednášku není pro laika úplně snadné, ale kdo se umí dívat, tak dokáže odhalit člověka co se za papír jen schovává a člověka co ho má jako doplněk ke svému CV.
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

 

Příspěvekod hellas » úte 02. říj, 2012 16:37

Borci nevim, hale přinde mě, že o tym to vlákno néni. Tady se tym papírem myslí "akreditaca" od státu, aby člověk mohl legálně učit. :?: :idea:
Bez ní vám ŽL nevydajó.
Nevztahoval bych to na certifikáty a osvědčení různéch organizací.
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod defendu » úte 02. říj, 2012 20:52

hellas píše:Borci nevim, hale přinde mě, že o tym to vlákno néni. Tady se tym papírem myslí "akreditaca" od státu, aby člověk mohl legálně učit. :?: :idea:
Bez ní vám ŽL nevydajó.
Nevztahoval bych to na certifikáty a osvědčení různéch organizací.


Přesně tak...kdo tady vydává státní osvědčení např. cvičitele sebobrany? Ti co přišli první a měli kámoše...nic víc a nic míň, ani za jedním z nich nestojí žádný skutečný trenér sebeobrany, který je opravdu dobrý...

Máte-li papír od nějaké org., tak je vám stejně k hov.., protož vás "musí" certifikovat člověk se státním razítkem, který může jen snít o tom, že by uměl to co vy a měl podobný papír jako vy, ale..on je ten co vám umožní mít licenci a ještě mu za to pěkně zaplatíte..."Odborníci" na Úspěch si roky kladou otázku jaká vlastnost k němu nejvíc vede...řeknu vám to, je to DRZOST, jen ti drzí zmrdi s hroší kůží v této pošukané společnosti mají prim...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod hellas » úte 02. říj, 2012 21:30

Bohužel je to tak, de jen o to, nasypat jim love do měšca...
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Allien » stř 03. říj, 2012 15:00

hellas píše:Borci nevim, hale přinde mě, že o tym to vlákno néni. Tady se tym papírem myslí "akreditaca" od státu, aby člověk mohl legálně učit. :?: :idea:
Bez ní vám ŽL nevydajó.
Nevztahoval bych to na certifikáty a osvědčení různéch organizací.


Přesně tak, o tom píšu. Taky si můžu založit o. s. a vydávat své certifikáty (když to pak někdo předhodí tam, kde chce cvičit, můžou mu taky říct: "no a co?"). Akreditovaný kurz je něco jiného.

Jinak těch akreditovaných instruktorů je poměrně málo, i na VŠ nás tehdy měla na sebeobranu trenérka karate, což mi přišlo zvláštní, protože fakulta zaměstnance platí poměrně dobře, co jsem tak zaslechla. Klidně si mohla zaplatit někoho jiného.

Teď v říjnu jsem si musela brát dokonce i dovolenou, abych splnila povinnosti jinde, kde vedu semináře sebeobrany. Zatím jsem měla jen 2, do konce týdne mám další 2 a po neděli mě čekají 3 semináře.
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron