Správný výběr Karate nebo Aikido

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Správný výběr Karate nebo Aikido

Příspěvekod Michael912 » úte 24. zář, 2013 18:45

Zdravím,

Mám dotaz ohledně výběru BU. S BU nemám vůbec žádné zkušenosti a rozhoduji se mezi dvěma, je to buď karate, nebo aikido. Proto se ptám jestli byste mi poradili co je pro mne vhodnější.

Je mi 17 let,výška 178cm a váha 58kg(jsem celkem hubený). BU by se mi líbilo spíše takové kdy je hodně podkopávaní a překrucování končetin, prostě o technice a eleganci, né moc o síle a tvrdých úderech. Z videí mi přišlo, že tyto podmínky spíše splňuje aikido než karate které mi příjde stavěno na kopech a atd. , ale je to pouze moje představa, která se může od reality lišit, takže nevím, třeba je v karate taky spoustu úžasných chvatů a vykrucováni rukou. V reálném životě si dokážu lépe představit asi aikido než karate a to tak, že když vás někdo bude obtěžovat tak mu prostě překroutím ruku a pošlu ho někam, než kdybych mu měl dávat kop z otočky, ale jak říkám, je to jen má představa a tak se ptám, co by mi podle vás víc vyhovovalo.
Michael912
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24. zář, 2013 18:14

 

Re: Správný výběr

Příspěvekod Dalt » úte 24. zář, 2013 18:54

z uchopovejch - Brazilské Jiu Jitsu, judo, reckorimskej zapas...hlavne nee aikido :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Správný výběr

Příspěvekod Michael912 » úte 24. zář, 2013 18:58

Dalt píše:z uchopovejch - Brazilské Jiu Jitsu, judo, reckorimskej zapas...hlavne nee aikido :)

Co je na aikidu špatné ? Bohužel Jiu Jitsu ani judo a reckorimský zápas není v mém okolí
Michael912
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24. zář, 2013 18:14

Re: Správný výběr Karate nebo Aikido

Příspěvekod Genesis » úte 24. zář, 2013 19:55

Představ si, že tě někdo obtěžuje, je trochu nalitej, chytne tě za ruku a ty mu ji zkroutíš a pošleš ho do háje. Co si myslíš, že udělá? Zvlášť při tvojí předpokládaný postavě. Nejspíš se pěkně nas.... a podruhý tě prostě nabombí. A teď si sám odpověz, jestli tě Aikido před timhle zachrání, když dá dvě tři rychlý bomby za sebou. Já to ještě nikdy na žádnym aikido videu totiž neviděl. Ono není na škodu se pořádně podívat, co na těch ukázkách je za útoky a odpovědět si, jestli se chceš umět bránit proti somrákovi pod vlivem nebo i proti někomu nebezpečnějšímu.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Správný výběr Karate nebo Aikido

Příspěvekod cohen » úte 24. zář, 2013 20:18

Michael912 píše:Zdravím,

Mám dotaz ohledně výběru BU. S BU nemám vůbec žádné zkušenosti a rozhoduji se mezi dvěma, je to buď karate, nebo aikido. Proto se ptám jestli byste mi poradili co je pro mne vhodnější.

Je mi 17 let,výška 178cm a váha 58kg(jsem celkem hubený). BU by se mi líbilo spíše takové kdy je hodně podkopávaní a překrucování končetin, prostě o technice a eleganci, né moc o síle a tvrdých úderech. Z videí mi přišlo, že tyto podmínky spíše splňuje aikido než karate které mi příjde stavěno na kopech a atd. , ale je to pouze moje představa, která se může od reality lišit, takže nevím, třeba je v karate taky spoustu úžasných chvatů a vykrucováni rukou. V reálném životě si dokážu lépe představit asi aikido než karate a to tak, že když vás někdo bude obtěžovat tak mu prostě překroutím ruku a pošlu ho někam, než kdybych mu měl dávat kop z otočky, ale jak říkám, je to jen má představa a tak se ptám, co by mi podle vás víc vyhovovalo.


Box, alebo lahka atletika, mozno oboje.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Správný výběr Karate nebo Aikido

Příspěvekod Dalt » úte 24. zář, 2013 20:20

mno mas velkou nevyhodu ve vaze - obecne bych rekl ze pro sebeobranu (alespon jak to vidim ja) bude pro tebe daleko lepsi nejakej uderovej styl - pro takhle lehky kluky idealne box nebo thaibox. Preci jen nasazovat naky hmaty a chvaty :) s 60 kilama na 100 kilovyho agresora je dost blbe predstavitelny - to boxer se z toho muze vysekat (kdyz je sikovnej a neco umi)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Správný výběr Karate nebo Aikido

Příspěvekod Luke007 » stř 25. zář, 2013 8:38

S tvoji postavou, Thaibox, Podivej se na nejaky videa jake maji Thajci fyzicke dispozice, a jak jim to funguje. Udelej ze svoji nevyhody vyhodu, jako hubenej a lehkej muzes byt rychlej, mrstnej a flexibilni, presnej a nepujdes do laktatu. Nebo wingtsun, to taky nejsou zadny testosteroni a funguje to taky dobre.
Luke007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 07. bře, 2013 9:57

Re: Správný výběr Karate nebo Aikido

Příspěvekod jarmuk » úte 03. čer, 2014 17:39

Není to tolik o stylu jako o člověku.
Aikido je super pro někoho, kdo chce studovat podstatu, principy. Na sebeobranu musíš cvičit opravdu dlouho, abys to použil.
Mám za sebou karate, kung fu judo i aikido. Na vojně jsem se dostal k alkampf jutsu a musadu. Vše má něco do sebe, ale na sebeobranu je asi box a pod njlepší v tom, že brzo zvládneš něco ustát a zároveň něco udělat.
Osobně všem říkám prsty do očí, koule ohryzek koleno a rychle utíkat. Navíc se nedostat do situace, kdy to potřebuješ je nejlepší sebeobrana.
Vím, že to píšu už pozdě, ale přinde mi fér to sem pověsit.
jarmuk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 03. čer, 2014 16:46


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 16 návštevníků