nej technika

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod marvin » sob 04. zář, 2004 20:38

KungPao - si mi to zobral z huby prave som to sem chcel napisat ... to je ako keby niekto povedal, ze lekar gynekolog a nejaky uchyl na 13-14 rocne dievcatka je to iste lebo pozeraju na to iste ;)
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

 

Příspěvekod Anonymní » ned 05. zář, 2004 1:21

V případě dívek ve věku 13-14 se již o pedofilní parafilii (zastarale deviaci) zpravidla nedá mluvit. Jde o hebefilii. 8)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

technika a důsledek techniky

Příspěvekod pavela » ned 05. zář, 2004 2:16

Mě připadá docela veselý, jak když e řekne aby každý napsal oblíbenou techniku, tak se hned píše, ta jak se zlomí ruka, vypíchnou oči, zlomí vaz(hehe Miro)atd. Vždyť to nejsou techniky, to jsou maximálně nějaké důsledky použití techniky. Proto se mi líbí, jak napsal tady někdo technika-pi čchuan. TO je technika a dá se s ní dělat všechno možné, blokovat, páčit,boxovat atd, má nespočet aplikací. Nebo jak Miro napsal na začátku o tom Judistovi, (tuším, že to byl Anton Gessing který poprvé porazil Japonce v Judu.Ten se myslím pral právě jednouá technikou a vyčaroval z ní všechno možné.)to je pravé bojové umění. Jedna technika kterou člověk perfektně ovládne znamená ovládnout kompletní BU. :wink: PS stotožňuji se taktéž s tím co napsal zde předešlý kolega kendysta, kendo ista nebo jak se to kurva skloňuje...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Mantis » ned 05. zář, 2004 7:14

KungPao - No, myslím si že s nějakým zvykáním si na pohled na zraněné/mrtvé tělo to rozhodně nemá nic společného. Dělají to proto, že to prostě patří k jejich vzdělání a protože prostě musí. Naprostá většina z nich se potom specializuje na něco ůplně jiného a patologii vnímají jenom jako něco čím museli projít. Rozhodně je rozdíl mezi tím a "úchylném" sledováním zohavených těl na internetu.

Tak myslím, že tu píšeš o něčem, co jsem nenapsal :?:
Poslední věta ve Tvém odstavečku (který tu mám) je tak nějak stejná s tím, co jsem o tom psal já, kterou jsi použil ve svém přízpěvku.
A s tím "rozhodně nemá nic společného" - pokud jsi netvořil osnovy výuky Ty, bych se držel stranou.
Myslím ale, že je to zbytečné dále rozebírat. Pokud člověk nemá ty zkušenosti z praxe, je to stejné, jako bychom se bavili o různých výhodách a následcích smrtících technik, které jsme nikdy nepoužili.

Marvin - to je ako keby niekto povedal, ze lekar gynekolog a nejaky uchyl

Jak už jsem psal: Pročpak se ti mladí medici chodí dívat na patologii? A jsou to všichni úchyláci? Asi ne, ale je celkem hloupé, když se lékař u otevřené zlomeniny sesype.

Jen dodám, jak píše KungPao, prostě musí, je to součástí výuky, ale to se přece nevylučuje, naopak :wink:

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod KungPao » ned 05. zář, 2004 9:03

...
Naposledy upravil KungPao dne pon 24. led, 2005 0:50, celkově upraveno 1
KungPao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte 16. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mantis » ned 05. zář, 2004 11:34

OK jsem rád, že jsme se více méně shodli :lol: :lol: :lol:

Také mám nějaké zkušenosti z tohoto, i když ne jako profesionál, ale jako ten, kdo to prostě občas "musel" řešit.

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Re: nej technika

Příspěvekod Clodman » čtv 23. pro, 2004 15:07

papadog píše:Zdarec lidi jaká je vaše nejoblíbenější a vaše nejůčinější technika?


Mně se vždy osvědčují přímé údery(direkty), protože jsou nejrychlejší a když za předním rychlým direktem vyrazí zadní tvrdý hák a ještě tak pustím takový frontkick není co řešit:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

...

Příspěvekod 224477 » úte 28. pro, 2004 9:26

podla mna, mozno vsak parafrazujem niektore uz padle vyroky, zachovat aspon trochu "chladnu hlavu" a hlavne rozmyslat.
urcite ziadna konkretna technika..
224477
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. pro, 2004 0:00
Bydliště: SR

Příspěvekod SITHLORD » pon 31. led, 2005 17:00

Tiez si myslím ze sústredit sa na jednu technyku neni bohvie co, ale v kazdom prípade je najlepsie asi skonci to co najrýchlejsie :wink:
More chi! Train harder!
SITHLORD
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 29. led, 2004 0:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron