cim zacit?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

cim zacit?

Příspěvekod xff » sob 03. pro, 2016 3:49

ahoj, je mi 23, nikdy jsem netrenoval, (jen jako maly par let karate pro deti, coz me omrzelo s prechodem ke znamenackovi kde me moc nemeli v oblibe :lol: ). Aktualne cvicim behani, planuju pridat posilovnu, jinak nic nedelam.
Mam tu za rohem jiu jitsu a karate. Co byste doporucili z toho pro mne?
Na pohyby, alespon ty tanecni jsem uplne anti talent. Mam jen trochu reflex, rychlost, technickou predstavivost a umim dat ranu. Ve 13 jsem dal na takovem testovatku pesti rekord, asi 2x vic energie nez otec. Proto si myslim ze nejsem uplne marnej a chtel bych to zkusit. Duvody.. jedna vec je ze me laka predstava se zavodne bitkarit, druha obcas narazim na nejake blbce, treba nedavno na agresivniho neprizpusobivce co se mu neliblo ze ho nepodporim v zebrani na nadrazi... Nebo se obcas nekterym zakomplexovancum nelibi "ajtacke kecy" kdyz zajdem do nejakeho neznameho pajzlu.
Hmm ale jinak popravde jsem docela nervak a nemuzu vyloucit ze nebudu chtit iniciovat potycku, na coz mi prijde lepsi jiu jitsu protoze mi prijde vice zamerene na soustredeni?

Diky za odpovedi.
xff
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 03. pro, 2016 2:35

 

Re: cim zacit?

Příspěvekod pm » sob 03. pro, 2016 9:16

Zajdi se podívat do více škol, nejen těch, co máš hned za rohem, podívej se na trénink, dej řeč s trenérem, začni cvičit, a uvidíš.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: cim zacit?

Příspěvekod will » úte 06. pro, 2016 18:46

for. xff

Já ti doporučuji zůstat u toho ajťaření, protože trénink bojových umění vyžaduje sebeovládání, nikoliv
vyvolávání potyček, tedy jestli nechceš dokazovat energii svého úderu ve vězení je počítač pro tebe nejlepší volba. Teď jsem ti ušetřil spousty peněz za právníky, náhradu ušlého výdělku, újmy na zdraví a ono je toho ještě víc.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků