Bojový umění k sebeobraně

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Bojový umění k sebeobraně

Příspěvekod Warappo » sob 17. čer, 2017 12:14

Zdravím všechny,
chtěl bych poprosit o radu. Rád bych se začal věnovat nějakému bojovému umění, především v zájmu naučení se sebeobrany. Je mi 23 let, tak nevím, jestli už na to nejsem moc starej, ale budu doufat, že ne :)

Zhruba 3x až 4x týdně chodím do fitka, takže nějakou základní kondici mám. Jinak ze zdravotního hlediska mám jedinej problém - v 17 letech jsem byl na operaci srdce, nic závažnýho, takovej ten poměrně častej vrozenej defekt. Srdce mám na 100% zdravý, ovšem po tý operaci mám trochu deformovanou hrudní kost, jelikož ji museli v rámci tý operace rozříznout.

Nejedná se o nic hroznýho, v podstatě tam mám akorát dva kostnatý hrbolky, který sice nebolej, ale přesto trochu vycházejí na povrch hrudníku. Z toho důvodu bych se chtěl vyhnout uměním, kde se hodně padá / kde se hodně buší do hrudní oblasti (jestli nějaký takový existuje).

Jak už jsem řekl, jde mi především o sebeobranu, až na druhém místě třeba zlepšení fyzické kondice. Hodně mě lákalo BJJ, ale jednak nevím, jestli je to ideální vzhledem k tomu, že se to celý odehrává na zemi, a tudíž v real life situaci trochu nepraktický, a pak ten hrudník by asi dostal zabrat. :D

Kromě toho jsem uvažoval o Krav Maga, Aikido, Wing Tsun...? :?:

Jinak nejsem konfliktní typ, a v případě nějakýho sporu spíš odejdu, takže určitě mi nejde o to si to s někým rozdat. V některých situacích to ale bohužel nekonfliktne vyřešit nejde, a na to bych se rád připravil. Času mám dost (jsem student) a plánuju se tomu věnovat intenzivně. Jo a jsem z Prahy, takže výběrem omezenej nejsem. :D

Sorry za dlouhej text a předem díky za jakýkoliv rady / nápady.
Warappo
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Re: Bojový umění k sebeobraně

Příspěvekod ukropcany » sob 17. čer, 2017 15:47

Box/Thaibox/MMA, podľa osobnej preferencie. Keď sa to "naučíš" a budeš mať stále pocit, že potrebuješ niečo na "ulicu", určite si budeš vedieť vybrať. Všetky tradičné BU hoď rovno do koša, Krav magu bez boxu tiež... Nemusíš to robiť na vrcholnej úrovni, aby to super fungovalo. Hrudnú kosť ochrániš vestou...
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Warappo » sob 17. čer, 2017 20:05

Ok, tak já se podívám na ten thaibox.

Moc děkuju za odpověď :wink:
Warappo
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod jarmuk » pon 19. čer, 2017 21:06

Souhlas thaibox na praktickou sebeobranu, plus nějakej zápas, nebo judo na házení. Jsem bývalý judista a tak vyzvednu to, ale naučit se unést ránu a sám nějakou dát je box a pod lepší než tradiční školy. Ty bych doporučil až pokud zjistíš, že hledáš i něco za boucháním.
Klidně mě ukamenujte.
jarmuk
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod hellas » úte 20. čer, 2017 9:12

jarmuk píše:Souhlas thaibox na praktickou sebeobranu, plus nějakej zápas, nebo judo na házení.
Tož to už je rovnó lepši zajit na MMA, to dá rozum :wink:
Nicméně esi chceš sebeobranu, tož http://rbsd.cz/ 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Zpět na bojová umění a sporty obecně