Bojový umění k sebeobraně

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Bojový umění k sebeobraně

Příspěvekod Warappo » sob 17. čer, 2017 12:14

Zdravím všechny,
chtěl bych poprosit o radu. Rád bych se začal věnovat nějakému bojovému umění, především v zájmu naučení se sebeobrany. Je mi 23 let, tak nevím, jestli už na to nejsem moc starej, ale budu doufat, že ne :)

Zhruba 3x až 4x týdně chodím do fitka, takže nějakou základní kondici mám. Jinak ze zdravotního hlediska mám jedinej problém - v 17 letech jsem byl na operaci srdce, nic závažnýho, takovej ten poměrně častej vrozenej defekt. Srdce mám na 100% zdravý, ovšem po tý operaci mám trochu deformovanou hrudní kost, jelikož ji museli v rámci tý operace rozříznout.

Nejedná se o nic hroznýho, v podstatě tam mám akorát dva kostnatý hrbolky, který sice nebolej, ale přesto trochu vycházejí na povrch hrudníku. Z toho důvodu bych se chtěl vyhnout uměním, kde se hodně padá / kde se hodně buší do hrudní oblasti (jestli nějaký takový existuje).

Jak už jsem řekl, jde mi především o sebeobranu, až na druhém místě třeba zlepšení fyzické kondice. Hodně mě lákalo BJJ, ale jednak nevím, jestli je to ideální vzhledem k tomu, že se to celý odehrává na zemi, a tudíž v real life situaci trochu nepraktický, a pak ten hrudník by asi dostal zabrat. :D

Kromě toho jsem uvažoval o Krav Maga, Aikido, Wing Tsun...? :?:

Jinak nejsem konfliktní typ, a v případě nějakýho sporu spíš odejdu, takže určitě mi nejde o to si to s někým rozdat. V některých situacích to ale bohužel nekonfliktne vyřešit nejde, a na to bych se rád připravil. Času mám dost (jsem student) a plánuju se tomu věnovat intenzivně. Jo a jsem z Prahy, takže výběrem omezenej nejsem. :D

Sorry za dlouhej text a předem díky za jakýkoliv rady / nápady.
Warappo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 17. čer, 2017 11:17

 

Re: Bojový umění k sebeobraně

Příspěvekod Warappo » sob 17. čer, 2017 20:05

Ok, tak já se podívám na ten thaibox.

Moc děkuju za odpověď :wink:
Warappo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 17. čer, 2017 11:17

Re: Bojový umění k sebeobraně

Příspěvekod jarmuk » pon 19. čer, 2017 21:06

Souhlas thaibox na praktickou sebeobranu, plus nějakej zápas, nebo judo na házení. Jsem bývalý judista a tak vyzvednu to, ale naučit se unést ránu a sám nějakou dát je box a pod lepší než tradiční školy. Ty bych doporučil až pokud zjistíš, že hledáš i něco za boucháním.
Klidně mě ukamenujte.
jarmuk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 03. čer, 2014 16:46

Re: Bojový umění k sebeobraně

Příspěvekod hellas » úte 20. čer, 2017 9:12

jarmuk píše:Souhlas thaibox na praktickou sebeobranu, plus nějakej zápas, nebo judo na házení.
Tož to už je rovnó lepši zajit na MMA, to dá rozum :wink:
Nicméně esi chceš sebeobranu, tož http://rbsd.cz/ 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron