co teraz?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Anonymní » pát 19. lis, 2004 19:15

Anonymní píše:Před 14-ti letou tradicí skutečně smekám a úroveň této školy tomu plně odpovídá. Bohužel jsem se zůčastnil Budoshow ve Zlíně, kde jako první ukázka byla škola Bujinkanu pod vedením p. Bařiny, který je na netových stránkách veden jako jeden z učitelů školy. Jejich ukázka byla tak přesvědčívá, že jsem chtěl okamžitě odejít. To, co Bujinkan předvedl, to se ani nedá popsat slovy. Myslím, že ukázky se zbraněmi by předvedl lépe kdokoliv, kdo cvičí nějaké bu alespoň 1 rok. A o jejich reálné sebeobraně ani nehovořím.

tekara


Možná ses jenom špatně díval...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod chonglee » pát 19. lis, 2004 20:37

[Můžete se podívat sem
http://www.bujinkan.cz/bcd/bcd.php?section=about&subsection=about
ale zas tak moc informací tam není; více je v odkazech.

nevim jestli jsem četl dost pozorně, mě se tam zjevuje jenom obrázek,to je reklama na to zařízení,nebo se to snad má takto používat?
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Seraph » pát 19. lis, 2004 22:15

Mně to funguje normálně.
Zkus teda základ toho odkazu :
http://www.bujinkan.cz
Seraph
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 19. zář, 2003 23:00

Příspěvekod Seraph » sob 20. lis, 2004 0:25

Tekara napsal:
Před 14-ti letou tradicí skutečně smekám a úroveň této školy tomu plně odpovídá. Bohužel jsem se zůčastnil Budoshow ve Zlíně, kde jako první ukázka byla škola Bujinkanu pod vedením p. Bařiny, který je na netových stránkách veden jako jeden z učitelů školy. Jejich ukázka byla tak přesvědčívá, že jsem chtěl okamžitě odejít. To, co Bujinkan předvedl, to se ani nedá popsat slovy. Myslím, že ukázky se zbraněmi by předvedl lépe kdokoliv, kdo cvičí nějaké bu alespoň 1 rok. A o jejich reálné sebeobraně ani nehovořím.

Obecně kritizovat, to na tomhle foru umí každý druhý, a tys nevybočil z průměru, gratuluji.
Přesně totéž, cos napsal o Bujinkanu, se dá slepě napsat na všechny styly, které tam byly.
Viděl jsem tam spoustu nedotažených a prázdných technik a to nemluvím o věcech, které by v realitě nikdy nefungovaly. A víš co? Bylo mi to fuk, protože název toho večera byl BudoShow. Show nejen ve smyslu předváděčka, ale i ve smyslu zábava, a ta tam byla.

Jinak, klidně se stav na trénink Bujinkanu. Nějaký meč ti pujčíme, třeba bambusový, ať tě to tolik nebolí, a můžeš zjistit, jestli nám to s těma zbraněma funguje nebo ne.

A kde jsi vzal, že styl ninjutsu je sebeobraný? Vždyť ninjové byli v podstatě "nájemní vrazi." Ale tom jsem nechtěl diskutovat. Na to nejsem odborník. Jenom jsem okomentoval úroveň školy, co jsem viděl. A na to, kdo byli nebo nebyli ninjové ani nijak nereaguj.

Což je jenom dobře. :roll:
Kde jsem vzal, že styl ninjutsu je sebeobraný? A co by to jako podle tebe v současné době a v našich podmínkách mělo být? Mysíš si, že by mělo ninjutsu úspěch, kdybysme si hráli na zakuklené bojovníky a skákali salta a tak? (třeba jako v té slovenské škole, to je fakt hrůza a vrhá to na toto umění špatné světlo). Možná by bylo lepší přečíst si něco o historii ninjutsu, jak to vznikalo, kdo vlastně byli ti lidé a proč se dali na takovou cestu, jakou se dali, než na to začneš kydat hnůj.
Seraph
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 19. zář, 2003 23:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron