Zranění....

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

©ach

Příspěvekod jox » úte 12. úno, 2008 11:54

Bezpečný sport neexistuje.
Kámoš šachista (už má nějaké to ELO) mi vyprávěl o zlomené ruce. Halt když se v časové tísni moc mlátí do hodin...
:lol:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod RUNAR » úte 12. úno, 2008 11:59

No taky jsem jednou lezl na strom a nějak jsem spadl......o malý ostrý větvičky jsem si rozřezal kůži na bocích a břichu zůstala tam jedna výstavní jizva, po prázdninách jsem ve škole úplně vážně tvrdil že mě kousnul žralok.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod migli » úte 12. úno, 2008 12:45

statistiky zraneni bych moc neresil... srovnavaji se tak trochu hrusky s jabkama. Ono kdyz nekdo bude boxovat rekreacne, tak do ringu nepoleze a bude se tim jak trenuje vyhybat zraneni. Zato kdyz si nekdo zakope rekreacne fotbal, klidne si zlikviduje koleno (videl jsem - utrzeny meniskus), to same rekreacni lyzovani, basket, volejbal...

Ale co vidim ve svem okoli, tak se lidi opravdu casteji zlikviduji tim, ze jdou na lyze, nez pri treninku BU/BS. A to bez ohledu na to, jak moc je to kontaktni. Vseobecne je u BU/BS zraneni prusvih pro cviceni, takze treninkove metody jsou(mely by byt) zamerene na to, jak se mu vyhnout. Take nezapominejte ze existuji ochranne pomucky, take pomaha psychika (vim, ze hrozi zraneni, tak si to hlidam).

No a na zaver statistiku take zkresluji jisti nejmenovani cvoci, kteri misto navstevy doktora samoleci vykloubene koncetiny :twisted:. A tech je asi v BU/BS vetsi koncentrace, nez v jinych sportech :lol:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Jacopo » stř 13. úno, 2008 14:38

Já si zlomil malíček o železné obložení radiátorů v tělocvičně při rozehřívacím fotbálku :lol: :lol:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod CiD » stř 13. úno, 2008 15:16

nooo, kedze sa to tu tak pekne rozbehlo, tak sa "pochvalim" aj ja: mojim poslednym ulovkom je nakopnuty prstennik na ruke(mae geri vs. moje gedan barai), potom sem tam nejaky ten natiahnuty hamstring, tiez som mal nieco podobne s malickom na nohe ako uz tu bolo pisane, no a raz sa mi podarilo, ze mi prasklo v ramene tak, ze ma to potom par mesiacov bolelo tak, ze som tou rukou skoro nic nerobil.
plus este kopa dalsich veci, ktore ma teraz nenapadnu, alebo neboli az take bolestive, aby som si ich pamatal doteraz :wink:

a samozrejme som jeden z tych, co takymito banalitami neobtazuju nase zdravotnictvo :wink:
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jacopo » stř 13. úno, 2008 15:19

Nevím, jak u vás, ale u nás by tě to marodění stálo s těma poplatkama solidní štos peněz :)
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod CiD » stř 13. úno, 2008 15:35

to Jacopo: inu mozno som mal povedat, ze sa kvoli tomu nenecham obtazovat od naseho zdravotnictva :wink: :evil:
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod player » stř 13. úno, 2008 16:27

ehm...kdyz se zapomenou ostrihat nehty

http://home.tiscali.cz/fz30foto/palecek.jpg

bezne si urazy dokumentuju, kdyby byl zajem o neco pikantnejsiho, staci rict :D :lol:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod tetsuo » stř 13. úno, 2008 16:39

player : uff palecek mozna az moc makro fotka :wink:

ja mam ted taky cerstvou vec ;) minulej tejden pri treninku pri zahrivani jsme si s kolegou hazeli medicimbalem, moje posledni veta pred urazem byla "hod poradnou mrdu !" ... vysledek - zlomenej ukazovacek, nevim co me to napadalo chytat to jak pri volejbale :roll:


btw mate nekdo zkusenost se sundavanim sadry "pred terminem" u zlomenin clanku prstu ? okolnosti me nuti sundat si ji po 16 dnech od urazu, laduju se vapnikem a vitaminem D...
tetsuo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 16. bře, 2005 0:00
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvekod RUNAR » stř 13. úno, 2008 17:15

Já bych navrhnul abys donutil okolnosti aby tě přestaly nutit předčasně sundat sádru.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod tetsuo » stř 13. úno, 2008 20:15

runar: no oni to jsou okolonosti prijemny v podobe tydeniho pobytu ve svycarsku.. Ale vtom cemu se tam chci venovat (vysokohorsky snowkiting) by mi ta sadra dost prekazela ;) Zlomenina clanku prstu je jedna z tech banalnejsich zlomenin, navic v mojim pripade je ustiplej ulomek tesne pri kosti. Pri komplikovany zlomenine zapesti bych to sundavani asi nehrotil ale takhle ..
tetsuo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 16. bře, 2005 0:00
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvekod Genesis » stř 13. úno, 2008 20:25

podle mě tam ta sádra není pro srandu a pokud ti v něčem překáží a není to nevyhnutelný, tak osobně bych to nedělal a rozhodně ji nesundával dřív, ono až to blbě sroste tak to bude sranda pro okolí ten křivej prst. kámoš takovej má a ještě teď se rád zasměju jeho skoro pravýmu úhlu na malíčku a má to taky z vlastní blbosti
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod RUNAR » čtv 14. úno, 2008 9:06

Tetsuo:
Potom ti přeju
aby sis nezpůsobyl na srázu
zranění závažnějšího rázu.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Panda » čtv 14. úno, 2008 12:20

tetsuo píše:

btw mate nekdo zkusenost se sundavanim sadry "pred terminem" u zlomenin clanku prstu ? okolnosti me nuti sundat si ji po 16 dnech od urazu, laduju se vapnikem a vitaminem D...


Zept8m se ti dneska bráchy(je to chirurg) ale vím přesně co mi řekně: "no to je jeho blbost že si na to vubec nechal dát sádru"...kdybys viděl jak se doktoři sami léčí běhal b to mráz po zádech...spíš bych se zamyslel nad tím jestli ten prst nepotřebuje nějakou regabilitaci než rovnou nějáký kiting(nevím co to je ale představui si to asi tak že tě přivážou na nějákého draka a pouští si tě na porvázku po obloze, moc bezpečně si to nepředstavuju :)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod tekki » čtv 14. úno, 2008 12:38

Ja mam umele zuby - dva, polamane prsty na nohach, rukach... Otras mozgu II. stupna, momentalne znicene lakte - trenujem len s bandazou, ruku nevystrem bez toho aby som nepocul zvuk jak ked lames suchy rohlik. Ale som aspon tvrdy a veliky chlap :D :D

Ale BU zdar a sportom k trvalej invalidite 8)
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod RUNAR » čtv 14. úno, 2008 13:05

ukropcany píše:
...boxom ku KRÁSE... :lol:


Ano jsou i umělci takoví
kteří údery svími ráznými
vzhled oponentův esteticky zkrásní.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod masta_FN » čtv 14. úno, 2008 13:24

Tak moje zkušenost je, že největší zranění jsme vždycky měli ze zahřívacích her před tréninkem, po rozseknutým čele jsme už pak kung fu basketbal vyřadily z repertuáru :)
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod migli » čtv 14. úno, 2008 13:28

runar:
uz se tesim, az zacnes versovat haiku

jako treba takhle:

V ringu:
boxer bojuje
rychle prsi udery
do obliceje

:twisted:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod tetsuo » čtv 14. úno, 2008 13:44

Genesis: doufam ze tak skodoliby okoli nemam ;)

Runar: 8)

Panda: jojo prave, kdyz jsem byl v ordinaci tak mi doktor co me osetroval (zrovna jsem mel stesti na primare) rikal "podivejte jasne ze to jde bez sadry ale bude vas to bolet pul roku, rikam to z vlastni zkusenosti". Tak jsem si tak rikal proc si zrovna primar chirurgie nenechal zasadrovat ruku .. Prave si myslim ze se medicina tema 4 tydnama sadry u tehle jednodusich zlomenin trochu jisti aby to srostlo na fest a pacient byl spokojenej. Samotnej srust kosti kdyz je ulomek blizko bude urcite kratsi ... Jinak snowkiting jako u vsech podobnej sportu kdyz neprecenujes svoje sily a schopnosti mi prijde bezpecnejsi nez jizda po nasich sjezdovkach plnejch borcu ktery to dolu na lyzich musi valit minimalne 80 km/h aby sklidili "obdiv" ostatniho osazenstva sjezdovky.
Nemluve o spouste pubertalnich vyrostku na prknech, ktery zjevne precenujou svoje schopnosti a vymejsli na nasich super uzkejch sjezdovkach za plnyho provozu ruzny vylomeniny. No kluci z horsky sluzby by mohli vypravet. Sice je to tady trochu OT ale tady je kratka ukazka http://www.youtube.com/watch?v=j2EnQJGR ... re=related

Jinak je mi jasny, ze do pytle si minimalne tak mesic po sundani nebouchnu. To samy sparring a prace na zemi :(

ps: dik za optani
tetsuo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 16. bře, 2005 0:00
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvekod RUNAR » čtv 14. úno, 2008 14:39

Migli: V poezii asiatů se nevyznám, zůstanu pro jistotu u svých říkaček :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků