Čínské meče

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Jendis » stř 16. pro, 2009 18:00

ne "vybafni na mne"....spíš co to bude dělat v "souboji" čepel na čepel......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod patrik » stř 16. pro, 2009 18:06

Jendis píše:ne "vybafni na mne"....spíš co to bude dělat v "souboji" čepel na čepel......


No nevím, Jendis, přečti si to znovu a třeba pochopíš :)
Pochopitelně píšu za sebe a zbraň, kterou jsem popsal, ne za Dong_wu a čínské meče... tomu nehovím.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jendis » stř 16. pro, 2009 18:22

Jasně,od Tebe jsem to pochopil(stejný,jako když mám louč + kord + hubu plnou voleje.......trochu prsknu a "odvedu pozornost" )......:) Mne zajímá ten střapec a ty žíně a to "odvádění pozornosti"......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod patrik » stř 16. pro, 2009 18:25

2Jendis

Ok, uf, se mi ulevilo :D

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod luen » stř 16. pro, 2009 19:10

Jendis píše:Jasně,od Tebe jsem to pochopil(stejný,jako když mám louč + kord + hubu plnou voleje.......trochu prsknu a "odvedu pozornost" )......:) Mne zajímá ten střapec a ty žíně a to "odvádění pozornosti"......


Jendo je to klasicka cinska vypravenka ... dovedu si predstavit, ze to odvede pozornost u cloveka jenz je na jedno oko slepej a na druhem ma sedej zakal a je uplne dementni. Pro normalni, resp. aspon trochu trenovane oko, je to kravovina. Ty strapce se porad motaji kam nemaji, omota se ti kolem ostri, coz je take super idiocie, protoze si dovedes predstavit, jak se snizuje ucinost ostri, kolem ktereho jsou namotane zine, nebo pevnejsi provazek ... atd ... z meho pohledu je to ozdoba a vymyslel ji uchyl-uchylnej !!! :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 16. pro, 2009 19:19

All: Takže bysme to fakt měli zkusit, tím se vše ukáže 8)
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » stř 16. pro, 2009 19:40

Vrozkrokkop píše:All: Takže bysme to fakt měli zkusit, tím se vše ukáže 8)


Budete zklamani, neukaze se vubec nic :wink: Je to klasicka cinska ozdubka, ktera se vesi uplne na vsechno a na meci to podle me nema co delat :evil: :lol: Kdo s mecem umi, nema zapotrebi se spolehat na to, ze za nej neco vyresi strapec, ze spatnej mec vylepsi strapcem a nebo ze tim snad nekoho zmate ... pokud je clovek s mecem tak naivni, ze necemu takovemu veri, tak se obavam, ze ho pak mohou zmast i jeho vlastni strapce a pak nebude vnimat ostri sveho mece, ale ... proc to rozvadet, kazdemu musi dojit, ze je to hloupost :wink:

Jedine, co ma praktickej duvod, je vazani ruznych cingrlatek na zbrane, protoze i kdyz trener na zaka zrovna nekouka, tak slysi, jestli maka a nebo se ulejva :lol:
Naposledy upravil luen dne stř 16. pro, 2009 19:47, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 16. pro, 2009 19:46

luen píše:
Jendis píše:Jasně,od Tebe jsem to pochopil(stejný,jako když mám louč + kord + hubu plnou voleje.......trochu prsknu a "odvedu pozornost" )......:) Mne zajímá ten střapec a ty žíně a to "odvádění pozornosti"......


Jendo je to klasicka cinska vypravenka ... dovedu si predstavit, ze to odvede pozornost u cloveka jenz je na jedno oko slepej a na druhem ma sedej zakal a je uplne dementni. Pro normalni, resp. aspon trochu trenovane oko, je to kravovina. Ty strapce se porad motaji kam nemaji, omota se ti kolem ostri, coz je take super idiocie, protoze si dovedes predstavit, jak se snizuje ucinost ostri, kolem ktereho jsou namotane zine, nebo pevnejsi provazek ... atd ... z meho pohledu je to ozdoba a vymyslel ji uchyl-uchylnej !!! :lol: :wink:


páč vo tom vím kulový,nechtěl jsem to napsat až takhle......ale pocit z těch střapců(toho "účelu") mám podivnej. Ani mi nesedí to "přivázání k ruce"......ony ty provázky(a další sračky),když kroutíte pařátkem,maj nepříjemnou vlastnost se zamotat,překroutit....škrtit......nevěřím,že by se nějakej zkušenej šermíř nechal takhle omezit.

Jestli mohu (i když je to tu OT-za to se omlouvám) k tomu sledování.....mluvím-li za sebe(a tak jsem to i učil),při šermu nesleduju primárně zbraň,ale spíše soka jako celek...musím vnímat střeh,přenos váhy v postoji...prostě "chlapa"(a zároveň ani na vteřinu nesmím zapomenout na tu čepel!!!!!). Aby mne vycukal nějakej barevnej fáborek........moje oblíbená finta(někteří měli tu čest) je rychlé naznačení bodu-setinkové pozdržení,aby soupeř krytem promáchl -a dokončení bodnutí......prostě soupeře vycukám.....většinou se na to bezpečně chytí nováčci a "křečáci"......třeba na Borka(Belfína) ani hovno ....ten mi to v tom pozdržení naopak rychle vpálil zpět(velice dobrá zkušenost :lol: ).
Při výuce jsem se snažil lidi naučit se nenechat "vycukat",ale reagovat až na akci......číst útok.....blbě se to vysvětluje takhle po písmenkách,ukážu na place :)

Beru to,co popisoval Patrik......mrsknout mu to do rypáku a rychle navázat......málokdo dokáže ignorovat něco,co proti němu letí......ale abych koukal na nějakej šáteček,cingrlátko,a to mi odvedlo pozornost od čepele,tomu fakt nevěřím.......

Mé znalosti o čínském šermu jsou chabé(doufám,že se více vzdělám :) ),ale co takhle vím o číňanech,tak vím,že hodně zdobené věci,třásně...zlato a pod. sračičky maj rádi. Dle mne je to tam jen a pouze dekorativní !!!!!!!!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 16. pro, 2009 19:47

luen: Jebnout se vlastním střapcem se zabudovanými kuličkami, hezká představa :)
Každopádně spoléhat se na střapce, to je ujetý samo o sobě, ale když je to ozdoba, na zbrani, neměla by překážet :?:
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » stř 16. pro, 2009 19:47

Vrozkrokkop píše:All: Takže bysme to fakt měli zkusit, tím se vše ukáže 8)



Myslím si,že se neukáže vůbec nic..... :wink:

EDIT - Luen byl rychlejší..... :)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod littleass » stř 16. pro, 2009 20:21

luen píše:
Jendis píše:Jasně,od Tebe jsem to pochopil(stejný,jako když mám louč + kord + hubu plnou voleje.......trochu prsknu a "odvedu pozornost" )......:) Mne zajímá ten střapec a ty žíně a to "odvádění pozornosti"......


Jendo je to klasicka cinska vypravenka ... dovedu si predstavit, ze to odvede pozornost u cloveka jenz je na jedno oko slepej a na druhem ma sedej zakal a je uplne dementni. Pro normalni, resp. aspon trochu trenovane oko, je to kravovina. Ty strapce se porad motaji kam nemaji, omota se ti kolem ostri, coz je take super idiocie, protoze si dovedes predstavit, jak se snizuje ucinost ostri, kolem ktereho jsou namotane zine, nebo pevnejsi provazek ... atd ... z meho pohledu je to ozdoba a vymyslel ji uchyl-uchylnej !!! :lol: :wink:





Tak s timhle souhlasim mě to přijde taky ujetý ty střapce proto ta recese

s tim že se tim otírá krev na meči :lol: 8O

Prostě to je ozdoba a někdo k tomu pak časem přidal jiné důvody... :wink:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod luen » stř 16. pro, 2009 20:31

Abych se priznal ja tyhle (pro me uchylnosti) nesleduji a nemam tendenci se pidit po tom, jak a proc, k tomu vlastne doslo. Nejradsi bych napsal, ze to vzniklo s alobalovejma mecikama na souteze, ale to neni pravda, takze vazne nevim :!:
Konec koncu, tezko odhadovat proc nekdo realizuje svuj uhozenej napad ... Nicmene me to vzdy prekazelo a vim, ze vzdy bude. Nejsem ochotnej prizbusobovat pohyb mece nejake ozdobe (coz se na soutezich casto deje), aby cvicici ukazal, jak mu mec a pohyby pekne tecou (coz je videt na strapcich - resp. rozhodci to tak vidi ...), tak tomu musi tak trochu i podridit techniku a to je prave to, co ja povazuji za uchylnost :!:
S cim nemam problem, je to, ze si nekdo privazal mec k ruce v nejake bitevni vrave, protoze unava sve udela a s unavou odchazi sila a cit ... Proste dik fixaci mohl vojak zabit treba o 3 protivniky vic, nez byl zabit ... to bych jeste pochopil, ale jinak je to vazne teleci napad. Jenze podivate-li se na to, jak jsou strapce pridelane k meci ... :lol: pokud by neci stisk v prstech byl tak slabej, ze by mu pomohla chabe pridelana ozdubka, tak bych doporucil vice onanovat a ono se to spravi :lol: :wink:
Jendo vubec si nemyslim, ze o sermu vis prd a nemysli, ze se nejak vyrazne lisi evropska a cinska skola. Rozdil je danej prevazne typem zbrane. Je jasne, ze mnoho lidi nehleda spojitosti, ale rozdil a pak ti budou tvrdit, jak se neco odlisuje, ale never kazdemu mireckovi :wink:
Je to hooodne podobne, v pristupu k veci temer stejne :wink:

Ty zine u kopi:

1) vypadaji jinak
2) chovaji se jinak

Ale i tak to povazuji za ozdobu, ted se do me asi par kungfistu opre, ale kopi znaji snad vsechny narody. Podle me je to vubec nejstarsi zbran (kralovna zbrani), ktera se dala pouzit bud k sebeobrane (prave jako kopi) a nebo jako ostep k lovu (ci to kombinovat), ale rozhodne tam strapce nemaji sve vyuziti pro boj. Leda, ze kdysi zila zvirata na ktere ty ozdubky nejak fungovaly :lol: :lol: :lol: Magicka hypnoza ...

Navic tyhle strapce jsou myslim na zahaneni zlejch duchu a proto jsou privazane ke kazde kravine v cinske domacnosti ... uz jsem ztratil nit, ale proste je to blbost :evil: :lol: 8) :wink: A budu rad pokud se najde nekdo, kdo bude mit koule na nejakem setkani se zbranema tuhle zalezitost prakticky obhajit, ale vsadim se, ze se nikdo takovej nenajde ... :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » stř 16. pro, 2009 20:44

Jendis píše:páč vo tom vím kulový,nechtěl jsem to napsat až takhle......ale pocit z těch střapců(toho "účelu") mám podivnej. Ani mi nesedí to "přivázání k ruce"......ony ty provázky(a další sračky),když kroutíte pařátkem,maj nepříjemnou vlastnost se zamotat,překroutit....škrtit......nevěřím,že by se nějakej zkušenej šermíř nechal takhle omezit.


Taky tomu moc nerozumím, niméně si Jendo pamatuji na záběr z filmu Duel (který prohlašují znalci, za nejlepší ukázku evropského šermu ve filmu), kde si hlavní hrdina v prvním souboji s tím pošukem na dvoře, přivázal šavlu k zápěstí. Nepozoroval jsem, že by jej to omezovalo.
Naopak sedět na kobyle hledat šavlu někde na zemi uprostřed bitvy považuji krajně nepříjemné a životu nebezpečné. Takže si myslím, že ten provaz ze střapcem by mohl mít i praktické důvody. :wink:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendis » stř 16. pro, 2009 21:55

možná jo.....ve filmu jsem už viděl věcí :wink: Ale to je to nejmenší...jestli si někdo přivázal zbraň k haksně...v pohodě.

.....nepřu se...... 8)


edit - a ten film se jmenuje Duelanti.....(Duel je od Spielberga ).
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RBR » stř 16. pro, 2009 22:06

Jendis píše:možná jo.....ve filmu jsem už viděl věcí :wink: Ale to je to nejmenší...jestli si někdo přivázal zbraň k haksně...v pohodě.


To je pravdou, že ve filmech je lecos, ale toto se mi zdálo realistické. ©avle přece jenom nemá tak vymakaný koš jako kord, takže asi k vyražení zbraně z ruky docházelo. Vyrazil ti někdo někdy cíleně kord z ruky?

edit - a ten film se jmenuje Duelanti.....(Duel je od Spielberga ).


Sorry máš pravdu

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendis » stř 16. pro, 2009 22:06

luen píše:A
Jendo vubec si nemyslim, ze o sermu vis prd a nemysli, ze se nejak vyrazne lisi evropska a cinska skola. Rozdil je danej prevazne typem zbrane. Je jasne, ze mnoho lidi nehleda spojitosti, ale rozdil a pak ti budou tvrdit, jak se neco odlisuje, ale never kazdemu mireckovi :wink:
Je to hooodne podobne, v pristupu k veci temer stejne :wink:



je jen jeden šerm a mnohé cesty k němu...... :wink:

V lecčem se ty školy lišej(zbraně,pohyb-každá škola má nějaká svá specifika),ale tuhle jsem viděl nádhernej výpad čínského šermíře(někde na youtube).....i si pěkně pomohl volnou rukou,aby tomu dodal volume.....jako kdybych viděl mušketýra..... :wink: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » stř 16. pro, 2009 22:07

Jendis píše:možná jo.....ve filmu jsem už viděl věcí :wink: Ale to je to nejmenší...jestli si někdo přivázal zbraň k haksně...v pohodě.

.....nepřu se...... 8)


edit - a ten film se jmenuje Duelanti.....(Duel je od Spielberga ).


Mimochodem jak se ten film jmenuje v originalu? bych si ho sosnul, ja ho myslim jeste nevidel :oops: tak bych to rad napravil :wink:
Predem diky.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 16. pro, 2009 22:14

RBR píše: Vyrazil ti někdo někdy cíleně kord z ruky?

RBR


To víš,že ano........jsou techniky konkrétně na tohle zaměřené. I když nevím,jestli by se mu to povedlo s mým kordem.....udělal mi to s kordem se sportovní čepelí(je to ve Francouzské škole). A několikrát to zopakoval..... :lol:

Techniky odzbrojení,které jsem se učil já(Italka),jsou spíše o fixaci a vypáčení zbraně....při tom se zbraně rád zbavíš.....mít ji přivázanou k zápěstí,proklel bych se do 10-tého kolene......auvajauva
:twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 16. pro, 2009 22:19

luen píše:
Jendis píše:možná jo.....ve filmu jsem už viděl věcí :wink: Ale to je to nejmenší...jestli si někdo přivázal zbraň k haksně...v pohodě.

.....nepřu se...... 8)


edit - a ten film se jmenuje Duelanti.....(Duel je od Spielberga ).


Mimochodem jak se ten film jmenuje v originalu? bych si ho sosnul, ja ho myslim jeste nevidel :oops: tak bych to rad napravil :wink:
Predem diky.


jmenuje se to The Duelists...... http://www.csfd.cz/film/8269-souperi-duellists-the/

tady máš ten první souboj:

http://www.dipenshi.cz/Downloads/ostatni/souboj1.wmv
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » stř 16. pro, 2009 22:23

Jendis píše:
luen píše:A
Jendo vubec si nemyslim, ze o sermu vis prd a nemysli, ze se nejak vyrazne lisi evropska a cinska skola. Rozdil je danej prevazne typem zbrane. Je jasne, ze mnoho lidi nehleda spojitosti, ale rozdil a pak ti budou tvrdit, jak se neco odlisuje, ale never kazdemu mireckovi :wink:
Je to hooodne podobne, v pristupu k veci temer stejne :wink:



je jen jeden šerm a mnohé cesty k němu...... :wink:

V lecčem se ty školy lišej(zbraně,pohyb-každá škola má nějaká svá specifika),ale tuhle jsem viděl nádhernej výpad čínského šermíře(někde na youtube).....i si pěkně pomohl volnou rukou,aby tomu dodal volume.....jako kdybych viděl mušketýra..... :wink: :idea:


No tak jasna paka, ale na druhou stranu styly vlastne neexistuji. Pokusim se to vysvetlit. Kdyby byl kazdej natolik sikovnej, ze si osvoji vsechny zpusoby boje, tak kazdej umi vse a zadnych stylu by nebylo treba. Styl je to, co cloveka omezuje. Nekdo ma stesti a da se na to, co mu genetika umoznuje. Nekdo ma smulu a da se na to, v cem mu genetik brani (ne vse je dano genetikou, ale pro zjednoduseni jsem uvedl jen tento faktor). To urcite vyhraneni k nejakemu stylu, je do znacne miry dano jen tim, ze clovek preferuje to, co mu jde nejlepe, ale to neni dano stylem, nybrz nasema schopnostma :wink:

Tedy je to muj pohled, ale na rovku rikam, ze je tolik krasnejch a zajimavejch veci ... kdyby ma schopnost se ucit, nemela omezeni .... tak se ucim snad vse - jen zertuju je spousty nezajimavejch shitu o ktere bych si neoprel ani widle, ale rozumime si ...

Dik za link uz sosam :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron