AVSE

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Re: pořád dokola

Příspěvekod Anonymní » úte 19. srp, 2003 21:32

Hidejoši Tojotomi píše:Ahoj,
sleduji Vaši debatu (JB vs. Yahoma) a musím se ohradit. Měl jsem co dělat, abych na takovou úroveň debaty vůbec reagoval, ale rád bych požádal pana JB, aby se přestal chovat jako egoistické prase.
Sám jsem cvičil nějakou dobu pod "větví" pana Hodače (i když to asi nesleduje, rád bych mu vyjádřil uznání, i když v době "odtržení" jsem nebyl bůhví jak vysoko a můj pohled na systém WT(VT) byl zúžený), nyní jsem v EWTO. Nikdy by mě však nenapadlo "vymáhat" od učitele z jiné školy nebo dokonce rodiny informace o stylu takovým způsobem, jako to děláte vy, když pro nic jiného tak minimálně z úcty. K člověku.
I když si nejsem jist množstvím látky, kterou AVSE je schopna poskytnout (ostatně to ani u EWTO ani jinde :-), nechápu, proč cítíte potřebu (JB) trumfovat ostatní? Jak vůbec můžete uvažovat takovým způsobem, když (soudě z Vašich slov) už cvičíte WT takovou dobu? Předpokládám (a cítím), že WT mění i psychiku člověka. Předpokládám, že máte buď špatného učitele nebo špatný přístup k bojovému umění a vůbec k životnímu stylu.
Jasně, máte právo žít si svůj život podle sebe, ale neobtěžujte svými excesy ostatní lidi. Může se vám totiž stát, že budou jako voda ;-).

Měl bych mimochodem taky jeden dotaz na pana JB: proč jste měl tolik učitelů? Nemusíte odpovídat, je to na vás.

PS: Yahoma - tak nějak mám pocit, že vím, kdo se za tou přezdívkou kryje :-)


Jen jsem se ptal, ptal jsem se slisne, nikoho neurazel, chtel informace. Neumite PRIMO odpovedet. Dobre. Rad bych vyzval ostatni ctenare zde aby se vyjadrili, zda se chovam "jako prase", zda vidi nejakou JASNOU odpoved od Yahomy a vubec vyjadreni k debate. A proc jsem mel tolik ucitelu ? Protoze se obcas stehuji. A z Hannoveru nebudu jezdit na trenink do Prahy. Capisto ?
jB
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » úte 19. srp, 2003 21:37

Yahoma píše:Je vidět, že jsi klasický žáček který toho zřejmě moc nepochopil. Nemáme zájem lanařit Tebe, lidi z EWTO nebo odjinud (taky jsme jich už pár odmítli). Ale pokud jsou seriozní a mají zájem tak je to potom v pohodě stejně jako s těmi, kteří necvičili nikdy nic. Pořád jenom píšeš, ale já Tě pozval a ty jsi na to nereagoval. Stejně nečteš co Ti píšu a ani to číst nechceš. Pokud chceš vědět jak to bylo s výukou L.Hodače, s Hong Kongem atd., tak to stejně zpochybníš. Zkus se podívat přes plot a ne jenom psát nebo číst. Uvidíš potom co děláme nejenom my, ale i lidi od Lok Yiu, jak vypadá Mai Gei Wong Wing Chun atd. A nebo to raději zkonči ten trapný výslech, když tě to vlastně nezajímá. A nebo se zaptej osobně našich žáků jestli dostávají vyhýbavé odpovědi. Takové odpovědi si pamatuji odjinud. A jak se na nás kdo bude dívat neberu na rovině internetu, kde je každý hrdina, ale na rovině žáka (nebo zájemce), který si chce udělat vlastní názor a to nejde jinak než osobně. Mimochodem jsi napsal něco o rozbíjení hub... tak to nemá nikdo z nás zapotřebí. V době střelných zbraní 8) Tímto jsem se snad vyjádřil jasně.
ps.: S certifikátem z Hong Kongu nám pomáhal i Yiwan. Podmínky si najdi na netu, ale je to ještě složitější. Takže HOWG.


vyslech to podle mne nenin, chci jen par informaci - proc neodpovis PRIMO na polozene otazky, nezlob se, ale odpovidas zaoblene, neuplne a vyhybave. Neco skryvas ? :wink: Nic nebudu zpochybnovat, prosim napis jak to bylo s Hong Kongem.
dekuji
jB
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Sennin » úte 19. srp, 2003 22:25

:roll: zajímavá diskuze!!! Ostatní by se měli přidat...V jednom má "jB" pravdu - ptá se přímo a dostává zaoblené odpovědi! Co je na tom špatného, že chce získat informace??? Pokud je bude chtít zneužít ke špatným cílům, z egoismu, stejně se to obrátí proti němu a chce-li je získat proto, aby si rozšířil obzory a třeba už konečně našel to, co hledá, budiž... :wink:
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

pro jb

Příspěvekod Yahoma » úte 19. srp, 2003 23:56

Ptáš se mě na věci na které by ses měl ptát mého SiFu. Já Ti mohu odpovědět jen podle toho co jsem viděl a to jsem už udělal. Víc už není co říct. Nebudu Ti odpovídat ano, ano protože napíšeš ne, ne aniž bys cokoli viděl. Chceš jména? Jména lidí od kterých se můj SiFu učil a s kým se stýká - sorry, ale co je ti do toho. Jména můžou lehce uškodit když to nejsou právě Kernspecht, Ting, apod. Copak nevíš jak to v EWTO chodí? Ale Tobě jde přece jenom o něco jiného. Už jsi to tu napsal. Nejde ti o to jak, co a proč děláme, ale štve Tě ta "drzost", jak se někdo může odtrhnout od EWTO. Kromě toho celý systém přece nemůže znát nikdo, kdo není v EWTO :?: Prober se chlapče. Mohl bych Ti vyjmenovat několik lidí v Evropě, kteří celý systém znají a je možné se od nich učit. Ale to neudělám. A mám důvody věřit tomu, že u L.Hodače jsem právě proto na správné cestě. Stýká se s zajímavými lidmi. Zase jsem nenapsal ano, viď? Tak si to nech přeložit a potom projít hlavou.
Mimochodem zeptej se Leung Tinga odkud má jeho WT. Když řekne od Yip Mana, tak kecá. Není to pravda. Vymyslel si to sám. I když musím uznat, že výborně. O tom se často dohaduji s jinými "WCH" učiteli. Mně se jeho pojetí líbí nejvíc. Ale to neznamená, že nekecá, když řekne, že ho to naučil Yip Man za zavřenými dveřmi. Byl u Yip Mana párkrát a to jen jako sparringpartner jednoho jeho žáka. A nože dělal dvě nebo tři hodiny pár dní před Yip Manovou smrtí. A to ještě k tomu formy s tyčí a noži dělá Leung Ting taky jinak než Yip Man. Tak mi těď pověz, kde je ten pravý WT/VT/WCH system a kdo si může nárokovat jeho "kompletní" znalost. Vždyť formy, sekce, programy, to všechno se v EWTO taky pořád mění. Už to chápeš? Co je: aplikace Chum Kiu? Biu Tze? atd.? Sekce? Dříve žádné sekce nebyly. A chceš vědět jestli můj SiFu zná ty dřívější, nebo ty ještě před tím, nebo ty současný? Ving Tsun je nápad, tak ho nevmačkávej do technik.
Yahoma
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 8:20

Ahoj Yahoma


Neviem odkial beries vsetky tie informacie o EWTO a L.Tingovi a o K.R.Kernspechtovi. Mal som na teba iny nazor ale presviecas ma aby som ho zmenil. Si zakomplexovany? Tvrdis ze L.Ting si to vymyslel? Odkial si sa dozvedel takuto informaciu? Z internetu? Alebo ti to povedal niekto kto v tej dobe cvicil u Yip Mana a nevidel tam L.Tinga? Pises hluposti ktore si si bud vymyslel alebo si ich pocul od niekoho kto si ich vymyslel. Ked nieco napises tak si musis za tym stat, musi to byt podlozene dokazom.
A ten, predpokladam ze nemas.
Pises: Copak nevíš jak to v EWTO chodí?
Ja viem ako to tam chodi ale mozno mas ine informacie. Prosim ta napis mi ake su tvoje skusenosti. Dakujem
Pises:Byl u Yip Mana párkrát a to jen jako sparringpartner jednoho jeho žáka. A nože dělal dvě nebo tři hodiny pár dní před Yip Manovou smrtí.
Raz hovoris tak a raz onak. Tak cvicil tam alebo nie? To mi pripada ze pises v zachvate a nerozmyslas nad tym co pises.
Preco hladat nejaky "PRAVY SYSTEM" ? To nevies ze ked dvaja robia to iste nieje to to iste. Mozno u vas na treningu to neplati ..... nevidel som nemozem posudit.
A ta posledna veta..................
WT je system zlozeny z technik, je to podla mna bojove umenie v pravom slova zmysle, prekticke a jednoduche.
Napad? Napady maju modny a reklamny navrhari.

Rasty
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 8:36

Rasty píše:Ahoj Yahoma


Neviem odkial beries vsetky tie informacie o EWTO a L.Tingovi a o K.R.Kernspechtovi. Mal som na teba iny nazor ale presviecas ma aby som ho zmenil. Si zakomplexovany? Tvrdis ze L.Ting si to vymyslel? Odkial si sa dozvedel takuto informaciu? Z internetu? Alebo ti to povedal niekto kto v tej dobe cvicil u Yip Mana a nevidel tam L.Tinga? Pises hluposti ktore si si bud vymyslel alebo si ich pocul od niekoho kto si ich vymyslel. Ked nieco napises tak si musis za tym stat, musi to byt podlozene dokazom.
A ten, predpokladam ze nemas.
Pises: Copak nevíš jak to v EWTO chodí?
Ja viem ako to tam chodi ale mozno mas ine informacie. Prosim ta napis mi ake su tvoje skusenosti. Dakujem
Pises:Byl u Yip Mana párkrát a to jen jako sparringpartner jednoho jeho žáka. A nože dělal dvě nebo tři hodiny pár dní před Yip Manovou smrtí.
Raz hovoris tak a raz onak. Tak cvicil tam alebo nie? To mi pripada ze pises v zachvate a nerozmyslas nad tym co pises.
Preco hladat nejaky "PRAVY SYSTEM" ? To nevies ze ked dvaja robia to iste nieje to to iste. Mozno u vas na treningu to neplati ..... nevidel som nemozem posudit.
A ta posledna veta..................
WT je system zlozeny z technik, je to podla mna bojove umenie v pravom slova zmysle, prekticke a jednoduche.
Napad? Napady maju modny a reklamny navrhari.

Rasty


Ratsy,
mam opravdu rad tak stastne lidi jako jsi ty :lol: , to co napsal Yahoma o LT musim potvrdit - a pro tvoji informaci, v nemecke EWTO je to uz dlouho vseobecne znamy fakt a LT sam na seminarich to obcas komentuje. Pokud potrebujes "DUKAZ", tak si procti peclivepar interwiev s KRK a LT kde se venuji puvodu LTWT. Hlavne nechtej po me abych ti to sem psal ja - neco musis obcas udelat i sam :wink: .
jB
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: pro jb

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 8:38

Yahoma píše:Ptáš se mě na věci na které by ses měl ptát mého SiFu. Já Ti mohu odpovědět jen podle toho co jsem viděl a to jsem už udělal. Víc už není co říct. Nebudu Ti odpovídat ano, ano protože napíšeš ne, ne aniž bys cokoli viděl. Chceš jména? Jména lidí od kterých se můj SiFu učil a s kým se stýká - sorry, ale co je ti do toho. Jména můžou lehce uškodit když to nejsou právě Kernspecht, Ting, apod. Copak nevíš jak to v EWTO chodí? Ale Tobě jde přece jenom o něco jiného. Už jsi to tu napsal. Nejde ti o to jak, co a proč děláme, ale štve Tě ta "drzost", jak se někdo může odtrhnout od EWTO. Kromě toho celý systém přece nemůže znát nikdo, kdo není v EWTO :?: Prober se chlapče. Mohl bych Ti vyjmenovat několik lidí v Evropě, kteří celý systém znají a je možné se od nich učit. Ale to neudělám. A mám důvody věřit tomu, že u L.Hodače jsem právě proto na správné cestě. Stýká se s zajímavými lidmi. Zase jsem nenapsal ano, viď? Tak si to nech přeložit a potom projít hlavou.
Mimochodem zeptej se Leung Tinga odkud má jeho WT. Když řekne od Yip Mana, tak kecá. Není to pravda. Vymyslel si to sám. I když musím uznat, že výborně. O tom se často dohaduji s jinými "WCH" učiteli. Mně se jeho pojetí líbí nejvíc. Ale to neznamená, že nekecá, když řekne, že ho to naučil Yip Man za zavřenými dveřmi. Byl u Yip Mana párkrát a to jen jako sparringpartner jednoho jeho žáka. A nože dělal dvě nebo tři hodiny pár dní před Yip Manovou smrtí. A to ještě k tomu formy s tyčí a noži dělá Leung Ting taky jinak než Yip Man. Tak mi těď pověz, kde je ten pravý WT/VT/WCH system a kdo si může nárokovat jeho "kompletní" znalost. Vždyť formy, sekce, programy, to všechno se v EWTO taky pořád mění. Už to chápeš? Co je: aplikace Chum Kiu? Biu Tze? atd.? Sekce? Dříve žádné sekce nebyly. A chceš vědět jestli můj SiFu zná ty dřívější, nebo ty ještě před tím, nebo ty současný? Ving Tsun je nápad, tak ho nevmačkávej do technik.


Je mi jasne ze odpovedi se od tebe nedockam - ostatne jsem to tak trochu ocekaval. Mohu ziskat email na tveho Sifu ? L.Hodace? Bohuzel mne utvrzujes v tom, ze jsem se v odhadu na vas i tebe asi nemylil. Skoda.
jb
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 8:59

Už jsem se bál, že rok po odchodu z EWTO nás nebude nikdo urážet (nebo se o to aspoň pokoušet - viz veselý pokus o naší drzosti odejít).

Ad úvodní otázka k AVSE, jaká je tam úroveň. Krátce a výstižně - strašná! Vím, co píšu, protože tam učím. Osobně bych se tda u sebe učit nechtěl. Ani můj učitel by se u mě učit nechtěl. :(

Ad Hidejoši. Čau K., zdraví Tě Tvůj bývalý učitel, co jsi kvůli němu ze zoufalství přesídlil z Ostravy až do Ústí, abys konečně našel kvalitní V(W)ing Tsun. P.S.: Nevadí Ti, že jsem uveřejnil pravý důvod Tvého stěhování?

Ad debata o vyhýbavých odpovědích: No, možná že opravdu nepadají konkrétní jména učitelů, ale jak už Ti napsal Yahoma (přečti si to znovu a pak ještě tolikrát, aby sis to zapamatoval) - Copak nevíš, jak to chodí v EWTO? Kdyby se EWTO dozvěděla, že někdo naučil sifu Hodače víc, než přísluší (?) jeho stupni, jaký by z toho měl dotyčný problém? A proč měl sifu Hodač po 20 letech (jak dlouho cvičíš Ty, Mistře?) v EWTO oficiálně jen 1.TG? Víš vůbec, klik tam stojí zkoušky na technické stupně? Víš, kolik tam stojí zkoušky na motýlí nože? Myslíš si, že by sis je mohl dovolit? Nebo někdo jiný, kdo se živí obyčejnou prací? A kdybys byl opravdu movitý, myslíš si že by měl někdo konkrétní vousatý vůbec chuť udělat z Tebe někoho tak dobrého, jako je on? Naučit Tě všechno? A myslíš si, že zrovna Ty vydržíš u VT tak dlouho, aby ses vůbec k motýlím nožům dostal? Míním tím k jejich smysluplným aplikacím, ne k těm veselým tanečkům "®eny s kužely" mistra světa Kotlára. A kolik lidí, kteří přijdou na VT, u něj vydrží tak dlouho, aby ty pohyby dokázali v praxi použít? O čem se to vlastně bavíme? Za ty roky, co učím (všechno špatně) jsem si už všiml, že existuje sorta lidí, kteří velmi dychtivě povídají o Ving Tsun. A někdy u něj vydrží až dva měsíce.

Ad dnešní příspěvek z 8:20, z čeho se skládá VT. Tak to je přesně ta úroveň veselých tanečků.

"Jenom jedna věc je horší než být pomlouván. Nebýt pomlouván." Děkuji každému, komu ležíme v žaludku.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 9:00

Už jsem se bál, že rok po odchodu z EWTO nás nebude nikdo urážet (nebo se o to aspoň pokoušet - viz veselý pokus o naší drzosti odejít).

Ad úvodní otázka k AVSE, jaká je tam úroveň. Krátce a výstižně - strašná! Vím, co píšu, protože tam učím. Osobně bych se tda u sebe učit nechtěl. Ani můj učitel by se u mě učit nechtěl. :(

Ad Hidejoši. Čau K., zdraví Tě Tvůj bývalý učitel, co jsi kvůli němu ze zoufalství přesídlil z Ostravy až do Ústí, abys konečně našel kvalitní V(W)ing Tsun. P.S.: Nevadí Ti, že jsem uveřejnil pravý důvod Tvého stěhování?

Ad debata o vyhýbavých odpovědích: No, možná že opravdu nepadají konkrétní jména učitelů, ale jak už Ti napsal Yahoma (přečti si to znovu a pak ještě tolikrát, aby sis to zapamatoval) - Copak nevíš, jak to chodí v EWTO? Kdyby se EWTO dozvěděla, že někdo naučil sifu Hodače víc, než přísluší (?) jeho stupni, jaký by z toho měl dotyčný problém? A proč měl sifu Hodač po 20 letech (jak dlouho cvičíš Ty, Mistře?) v EWTO oficiálně jen 1.TG? Víš vůbec, klik tam stojí zkoušky na technické stupně? Víš, kolik tam stojí zkoušky na motýlí nože? Myslíš si, že by sis je mohl dovolit? Nebo někdo jiný, kdo se živí obyčejnou prací? A kdybys byl opravdu movitý, myslíš si že by měl někdo konkrétní vousatý vůbec chuť udělat z Tebe někoho tak dobrého, jako je on? Naučit Tě všechno? A myslíš si, že zrovna Ty vydržíš u VT tak dlouho, aby ses vůbec k motýlím nožům dostal? Míním tím k jejich smysluplným aplikacím, ne k těm veselým tanečkům "®eny s kužely" mistra světa Kotlára. A kolik lidí, kteří přijdou na VT, u něj vydrží tak dlouho, aby ty pohyby dokázali v praxi použít? O čem se to vlastně bavíme? Za ty roky, co učím (všechno špatně) jsem si už všiml, že existuje sorta lidí, kteří velmi dychtivě povídají o Ving Tsun. A někdy u něj vydrží až dva měsíce.

Ad dnešní příspěvek z 8:20, z čeho se skládá VT. Tak to je přesně ta úroveň veselých tanečků.

"Jenom jedna věc je horší než být pomlouván. Nebýt pomlouván." Děkuji každému, komu ležíme v žaludku.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 9:02

Už jsem se bál, že rok po odchodu z EWTO nás nebude nikdo urážet (nebo se o to aspoň pokoušet - viz zábavný pokus o naší drzosti odejít).

Ad úvodní otázka k AVSE, jaká je tam úroveň. Krátce a výstižně - strašná! Vím, co píšu, protože tam učím. Osobně bych se tda u sebe učit nechtěl. Ani můj učitel by se u mě učit nechtěl. :(

Ad Hidejoši. Čau K., zdraví Tě Tvůj bývalý učitel, co jsi kvůli němu ze zoufalství přesídlil z Ostravy až do Ústí, abys konečně našel kvalitní V(W)ing Tsun. P.S.: Nevadí Ti, že jsem uveřejnil pravý důvod Tvého stěhování?

Ad debata o vyhýbavých odpovědích: No, možná že opravdu nepadají konkrétní jména učitelů, ale jak už Ti napsal Yahoma (přečti si to znovu a pak ještě tolikrát, aby sis to zapamatoval) - Copak nevíš, jak to chodí v EWTO? Kdyby se EWTO dozvěděla, že někdo naučil sifu Hodače víc, než přísluší (?) jeho stupni, jaký by z toho měl dotyčný problém? A proč měl sifu Hodač po 20 letech (jak dlouho cvičíš Ty, Mistře?) v EWTO oficiálně jen 1.TG? Víš vůbec, klik tam stojí zkoušky na technické stupně? Víš, kolik tam stojí zkoušky na motýlí nože? Myslíš si, že by sis je mohl dovolit? Nebo někdo jiný, kdo se živí obyčejnou prací? A kdybys byl opravdu movitý, myslíš si že by měl někdo konkrétní vousatý vůbec chuť udělat z Tebe někoho tak dobrého, jako je on? Naučit Tě všechno? A myslíš si, že zrovna Ty vydržíš u VT tak dlouho, aby ses vůbec k motýlím nožům dostal? Míním tím k jejich smysluplným aplikacím, ne k těm veselým tanečkům "®eny s kužely" mistra světa Kotlára. A kolik lidí, kteří přijdou na VT, u něj vydrží tak dlouho, aby ty pohyby dokázali v praxi použít? O čem se to vlastně bavíme? Za ty roky, co učím (všechno špatně) jsem si už všiml, že existuje sorta lidí, kteří o Ving Tsun velmi dychtivě povídají. A někdy u něj vydrží až dva měsíce.

Ad dnešní příspěvek z 8:20, z čeho se skládá VT. Tak to je přesně ta úroveň veselých tanečků.

"Jenom jedna věc je horší než být pomlouván. Nebýt pomlouván." Děkuji každému, komu ležíme v žaludku.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 9:05

Už jsem se bál, že rok po odchodu z EWTO nás nebude nikdo urážet (nebo se o to aspoň pokoušet - viz zábavný pokus o naší drzosti odejít).

Ad úvodní otázka k AVSE, jaká je tam úroveň. Krátce a výstižně - strašná! Vím, co píšu, protože tam učím. Osobně bych se teda u sebe učit nechtěl. Ani můj učitel by se u mě učit nechtěl. :(

Ad Hidejoši. Čau K., zdraví Tě Tvůj bývalý učitel, co jsi kvůli němu ze zoufalství přesídlil z Ostravy až do Ústí, abys konečně našel kvalitní V(W)ing Tsun. P.S.: Nevadí Ti, že jsem uveřejnil pravý důvod Tvého stěhování? :)

Ad debata o vyhýbavých odpovědích: No, možná že opravdu nepadají konkrétní jména učitelů, ale jak už Ti napsal Yahoma (přečti si to znovu a pak ještě tolikrát, aby sis to zapamatoval) - Copak nevíš, jak to chodí v EWTO? Kdyby se EWTO dozvěděla, že někdo naučil sifu Hodače víc, než přísluší (?) jeho stupni, jaký by z toho měl dotyčný problém? A proč měl sifu Hodač po 20 letech (jak dlouho cvičíš Ty, Mistře?) v EWTO oficiálně jen 1.TG? Víš vůbec, kolik tam stojí zkoušky na technické stupně? Víš, kolik tam stojí zkoušky na motýlí nože? Myslíš si, že by sis je mohl dovolit? Nebo někdo jiný, kdo se živí obyčejnou prací? A kdybys byl opravdu movitý, myslíš si, že by měl někdo konkrétní vousatý vůbec chuť udělat z Tebe někoho tak dobrého, jako je on? Naučit Tě všechno? A myslíš si, že zrovna Ty vydržíš u VT tak dlouho, aby ses vůbec k motýlím nožům dostal? Míním tím k jejich smysluplným aplikacím, ne k těm veselým tanečkům "®eny s kužely" mistra světa Kotlára. A kolik lidí, kteří přijdou na VT, u něj vydrží tak dlouho, aby ty pohyby dokázali v praxi použít? O čem se to vlastně bavíme? Za ty roky, co učím (všechno špatně) jsem si už všiml, že existuje sorta lidí, kteří o Ving Tsun velmi dychtivě povídají. A někdy u něj vydrží až dva měsíce.

Ad dnešní příspěvek z 8:20, z čeho se skládá VT. Tak to je přesně ta úroveň veselých tanečků.

Záverem asi tolik: "Jenom jedna věc je horší než být pomlouván. Nebýt pomlouván." Děkuji každému, komu ležíme v žaludku.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 9:05

Už jsem se bál, že rok po odchodu z EWTO nás nebude nikdo urážet (nebo se o to aspoň pokoušet - viz zábavný pokus o naší drzosti odejít).
Ad úvodní otázka k AVSE, jaká je tam úroveň. Krátce a výstižně - strašná! Vím, co píšu, protože tam učím. Osobně bych se teda u sebe učit nechtěl. Ani můj učitel by se u mě učit nechtěl. :(
Ad Hidejoši. Čau K., zdraví Tě Tvůj bývalý učitel, co jsi kvůli němu ze zoufalství přesídlil z Ostravy až do Ústí, abys konečně našel kvalitní V(W)ing Tsun. P.S.: Nevadí Ti, že jsem uveřejnil pravý důvod Tvého stěhování? :)
Ad debata o vyhýbavých odpovědích: No, možná že opravdu nepadají konkrétní jména učitelů, ale jak už Ti napsal Yahoma (přečti si to znovu a pak ještě tolikrát, aby sis to zapamatoval) - Copak nevíš, jak to chodí v EWTO? Kdyby se EWTO dozvěděla, že někdo naučil sifu Hodače víc, než přísluší (?) jeho stupni, jaký by z toho měl dotyčný problém? A proč měl sifu Hodač po 20 letech (jak dlouho cvičíš Ty, Mistře?) v EWTO oficiálně jen 1.TG? Víš vůbec, kolik tam stojí zkoušky na technické stupně? Víš, kolik tam stojí zkoušky na motýlí nože? Myslíš si, že by sis je mohl dovolit? Nebo někdo jiný, kdo se živí obyčejnou prací? A kdybys byl opravdu movitý, myslíš si, že by měl někdo konkrétní vousatý vůbec chuť udělat z Tebe někoho tak dobrého, jako je on? Naučit Tě všechno? A myslíš si, že zrovna Ty vydržíš u VT tak dlouho, aby ses vůbec k motýlím nožům dostal? Míním tím k jejich smysluplným aplikacím, ne k těm veselým tanečkům "®eny s kužely" mistra světa Kotlára. A kolik lidí, kteří přijdou na VT, u něj vydrží tak dlouho, aby ty pohyby dokázali v praxi použít? O čem se to vlastně bavíme? Za ty roky, co učím (všechno špatně) jsem si už všiml, že existuje sorta lidí, kteří o Ving Tsun velmi dychtivě povídají. A někdy u něj vydrží až dva měsíce.
Ad dnešní příspěvek z 8:20, z čeho se skládá VT. Tak to je přesně ta úroveň veselých tanečků.
Záverem asi tolik: "Jenom jedna věc je horší než být pomlouván. Nebýt pomlouván." Děkuji každému, komu ležíme v žaludku.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 9:06

Už jsem se bál, že rok po odchodu z EWTO nás nebude nikdo urážet (nebo se o to aspoň pokoušet - viz zábavný pokus o naší drzosti odejít).
Ad úvodní otázka k AVSE, jaká je tam úroveň. Krátce a výstižně - strašná! Vím, co píšu, protože tam učím. Osobně bych se teda u sebe učit nechtěl. Ani můj učitel by se u mě učit nechtěl.
Ad Hidejoši. Čau K., zdraví Tě Tvůj bývalý učitel, co jsi kvůli němu ze zoufalství přesídlil z Ostravy až do Ústí, abys konečně našel kvalitní V(W)ing Tsun. P.S.: Nevadí Ti, že jsem uveřejnil pravý důvod Tvého stěhování?
Ad debata o vyhýbavých odpovědích: No, možná že opravdu nepadají konkrétní jména učitelů, ale jak už Ti napsal Yahoma (přečti si to znovu a pak ještě tolikrát, aby sis to zapamatoval) - Copak nevíš, jak to chodí v EWTO? Kdyby se EWTO dozvěděla, že někdo naučil sifu Hodače víc, než přísluší (?) jeho stupni, jaký by z toho měl dotyčný problém? A proč měl sifu Hodač po 20 letech (jak dlouho cvičíš Ty, Mistře?) v EWTO oficiálně jen 1.TG? Víš vůbec, kolik tam stojí zkoušky na technické stupně? Víš, kolik tam stojí zkoušky na motýlí nože? Myslíš si, že by sis je mohl dovolit? Nebo někdo jiný, kdo se živí obyčejnou prací? A kdybys byl opravdu movitý, myslíš si, že by měl někdo konkrétní vousatý vůbec chuť udělat z Tebe někoho tak dobrého, jako je on? Naučit Tě všechno? A myslíš si, že zrovna Ty vydržíš u VT tak dlouho, aby ses vůbec k motýlím nožům dostal? Míním tím k jejich smysluplným aplikacím, ne k těm veselým tanečkům "®eny s kužely" mistra světa Kotlára. A kolik lidí, kteří přijdou na VT, u něj vydrží tak dlouho, aby ty pohyby dokázali v praxi použít? O čem se to vlastně bavíme? Za ty roky, co učím (všechno špatně) jsem si už všiml, že existuje sorta lidí, kteří o Ving Tsun velmi dychtivě povídají. A někdy u něj vydrží až dva měsíce.
Ad dnešní příspěvek z 8:20, z čeho se skládá VT. Tak to je přesně ta úroveň veselých tanečků.
Záverem asi tolik: "Jenom jedna věc je horší než být pomlouván. Nebýt pomlouván." Děkuji každému, komu ležíme v žaludku.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: YAHOMA

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 9:06

Vsechny VW/TCH systemy u nas se "pysni" svymi rodokmeny a davaji na odiv u koho se ucili. Ty jako instruktor tady verejne prohlasujes, ze nam neni nic do toho, od koho LT system umite. Nic nam po tom neni? Po takovem projevu se k vam normalni clovek nepujde ani podivat. :cry: Kdyz si to spojim s tvou poznamkou o strelnych zbranich, myslim, ze delas svemu stylu peknou ostudu.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: YAHOMA

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 9:07

Vsechny VW/TCH systemy u nas se "pysni" svymi rodokmeny a davaji na odiv u koho se ucili. Ty jako instruktor tady verejne prohlasujes, ze nam neni nic do toho, od koho LT system umite. Nic nam po tom neni? Po takovem projevu se k vam normalni clovek nepujde ani podivat. :cry: Kdyz si to spojim s tvou poznamkou o strelnych zbranich, myslim, ze delas svemu stylu peknou ostudu.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 9:13

Koukám, že internetu se tak líbil můj příspěvek, že ho rovnou namnožil. :) Možná si na něm začnu ukládat peníze.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 9:20

kdo umi nebo neumi tenhle ci tamten program, kdo se dostal k tehle nebo tehle sekci, kdo ma nema takovej nebo makovej zakovskej stupen, kdo slozil tuhle nebo tuhle zkousku a zaplatil za ni tolik a tolik - WCH/VCH/WT/VT hosi, to je fakt sranda:-) EWTO to ma od zacatku fakt zmakly a zda se, ze vsichni ostatni se EWTO snazi v te ci one podobe napodobit a predcit (a vyjit "zakaznikovi" vstric - jsme levnejsi, mame min zkousek, min/vic programu, naucite se to u nas driv... ). docela by me zajimalo, za jak dlouho by se clovek naucil kompletni curriculum (siu nim tau, chaam kiu, biu ji, muk yan jong, luk dim bun gwan, baat jaam dou) by v Cine v nektere z vynikajicich - ale na Zapade mene proflaklych - Wingcheun skol...

no offense to anybody
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod SianLang » stř 20. srp, 2003 9:23

JB si přál nestranného čtenáře, tak jsem tady! A řeknu vám chlapi, že jsem z té vaší diskuze celej tumpachovej. :-)
SianLang
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: stř 04. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 9:54

Souhlasím, že je to celé trošku zenové, a proto Ti gratuluju! Jseš na nejlepší cestě k osvícení.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 11:44

Ahoj jB


Tak este raz.
Ja cvicim u EWTO a tam mi nikto takuto informaciu nedal, a tiez som necital ziade interwiev kde by to bolo spomenute.
Ak je to tak ze to L.T. komentuje na seminaroch tak preco to neviem.?Ze by na mna zabudli? Dalsi co niekde nieco pocul aj to utrzkovite a urobil si DOST skresleny nazor zalozeny na vymysloch.
Vy to asi s Yahomom vymyslate spolu......


PS: som naozaj stastny

Rasty
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron