Zhai Jun

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod luen » stř 12. led, 2011 21:26

fakt píše:
luen píše:Ma novej marketingovej tahak - baishi - :lol:
Jen si uz nevzpominam jestli se v risi stredy dava baishi i na to, se umelecky vys..t?
Cetl jsem vseznalka (pardon Neznalka) a tady ctu zase o nejakem vseumelci ... wtf?


Bakšiš není fenomén říše středy, ale to jen na okraj. K Neználkovi gratuluju. To už máš za sebou jistě Honzíkovu cestu a do důchodu tě ještě čeká Vinetou.
Jinak vážně: Mirovi příspěvky mají svoji kvalitu a pokud by někdy vidal knihu, rád si ji přečtu.


JJ ja uz se nacestoval ... Karel M. neni muj salek kavy, ale cas ukaze, co se jeste na stari naucim tolerovat 8)
Proc si delas srandu a pri tom pises: "Jinak vazne"??? :lol:
Rozlisuji, co ma dotycnej z vlastni hlavy a co je jen vykradacka moudrejch knih - to druhe v jeho pripade povazuji za brak a prvni variantu vlastne taky :twisted: jsem zlej :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod fakt » stř 12. led, 2011 22:25

luen píše:Rozlisuji, co ma dotycnej z vlastni hlavy a co je jen vykradacka moudrejch knih - to druhe v jeho pripade povazuji za brak a prvni variantu vlastne taky :twisted: jsem zlej :lol:


Ted mám vlastní hlavu plnou jaderný fyziky, ale je to popravdě jen vykrádačka z moudrejch knih.
Ale vážně. Před skoro třiceti lety byl May hned po Neználkovi.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » čtv 13. led, 2011 12:01

Zdravím z téměř jarního Pekingu. 1) beax, Zhai jun neznám osobně ale jistě ti dá dobré základy. Učitele tradičního Pakua najdeš těžko i v Číně, sportovních škol spousta, efekt-soutěž. Tradiční Pakua je nudná otravná dřina a většinu lidí omrzí. Jako Xing Yi. Žádný efektní techniky pro souitěže, proto se chytráci snaží tam ty šílenosti dodat, stejně jako do Xing Yi ale zase zapomínají na ty správný základy, takže je to parodie. Už ani nechodím koukat na soutěže, protože je mi z toho duševně nevolno. 2) wushupetr, jak říkám, neznám Zhai Jun, když dorazila tak už jsem byl dávno v Pekingu ale to co vidím je wušujüan jak vyšitej. Třeba se pletu, kdo ví. Což samozřejmě není na škodu, základy jistě perfektní a co naučit určitě má. Další z rodiny, Zhai Feng, to je totéž, můžu posuzovat akorát Xing Yi a to bych se u něj teda neučil. Základy sportovního wušu ale taky určitě má. 3) lidičky co máte furt proti Mirovi, píše souvisle a já nemůžu v jeho příspěvcích najít nic s čím bych nesouhlasil. A poslední, otázka baishi, to je prosím poklona mistrovi, to se praktikovalo ve školách před 100 lety, žák se poklonil mistrovi, dal mu zápisné v červené obálce a od té doby se mistr o něj staral jako o vlastního syna, živil, šatil, ubytoval a vychovával. Za to žák pilně cvičil, byl mistrovi věrný a posléze pro mistra pracoval. Většinou jako ochranka, protože mistři byli z velké části majitelé Biao Ju- firem pro ochranku. Případně mistrovu slávu dále šířil jako zaměstnanec policie či armády. Podobné je to při vstupu do kláštera. Dnes ovšem toto praktikují buď povodníci-jako marketingový tah ale berou z tradice jen to výhodné pro ně, dej mi baishi ale živit budeš ty mě, a nezapomeň na kurzovné :lol: a samozřejmě kláštera a ultra0rthod0x školy.těch je ovšem velice málo a vyznačují se tím, že mají 5 a půl žáka. Jako je třeba škola Zhang Bao Yanga. Pokud mistr přijme baishi, nemůže po vás chtít prachy za výuku, bu celou tradici nebo žádnou. Takže asi tak k Baishi. já sám jsem dal Baishi 2x jednou kdysi Du Fu Kunovi a podruhé v klášteře.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » čtv 13. led, 2011 12:11

Miro: v Šaolinu s vypnutými mikrofony a mezi Mistrem a námi... ehm, no comment :lol: :lol: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod beax » čtv 13. led, 2011 16:05

Díky moc :) Nemám v plánu soutěžit. Dřina to bude. Každopádně mám zatím v plánu Ji Ben Gong, Ba Da Zhang sestavu... Později přidat Wudang Bagua Zhang sestavu, což přesně nevím co je, ale dozvím se :) A Bagua Sanshou Zhang sestavu, kterou složil LiuDeKuan + pár věcí k tomu, což si myslím, že až se naučím jak tohle cvičit, tak cvičení tohoto mě určitě nějakou dobu zabaví, než se naučím aspoň průměrně slušnému provedení, aby se na to mohla ZJ dívat :)
Akorát mě mrzí, že jsem se s tímto uměním seznámil až ve 27. letech, jelikož je to úplně něco jiného, než jsem znal dosud.

Jinak jsem rád, že ohledně Bagua jsou zde na fóru lidé jako je Pavel, Miro, apod. kterých se můžu zeptat, když mi bude něco nejasné, nebo budu potřebovat něco vysvětlit z pohledu a názorů více lidí.

Diskutovat s Vámi budu, až budu něco umět a vědět o čem se diskutuje :)
beax
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 20. pro, 2010 0:00
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Fukki » pát 14. led, 2011 0:24

beax - poslal jsem ti SZ
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Student Zhai Jun

Příspěvekod brtnik » pát 14. led, 2011 3:18

Ahoj lidi,
v diskuzi se objevilo, že je očekáván někdo, kdo u Zhai Jun cvičí 5let a je spokojený. No tak jsem tady. Z toho, že tam cvičím 5 let je asi vidět, že moc záporů tady nepodám. Jediný zápor je, že já necvičím dost intenzivně a poctivě. Jinak bych za 5 let byl přeci jen dál. Přeci jen už nejsem nejmladší, mám rodinu, 3 děti a začal jsem dost pozdě (tuším ve 42). První rok jsem si připadal, že jen připravuji tělo, aby teda aspoň něco.
Jestli je styl autentický a původní, to teda nevím. A upřímně čerta se o to většinou starám.
Co ale po těch 5 letech přeci jen poznám je, že to co učí sufei (přezdívka jak Zhai Jun říkáme) není bez logiky a smyslu. Taky poznám, že se ještě dlouho budu mít co učit a že je to určitě vysoko nad standardem, který mohu najít jinde v ČR. A taky poznám, že kromě toho, že člověk přeci jen z něčeho být živ musí, tak pro sufei jsou i důležitější věci než peníze.
Taky poznám, že sufei to má v krvi. Sama o sobě říká, že není bojovník, ale když předvádí smysl bojové aplikace, je vidět, že o tom nemusí moc přemýšlet a vše má logiku a vypadá autenticky až dost.
Jo abych nezapomněl, sufei vládne úžasnou řečí těla - předvést dobré i špatné provedení, zdůraznit něco a tak.
Jasně že občas cítím, že výuka je trochu přizpůsobená tomu, co studenti snesou, aby neodešli hned a tomu, jaká skladba studentů je. I tak se základům věnujeme myslím poctivě. Odhadem nejmíň 1/2 tréninku jsou základní dovednosti a zbytek sestavy (tedy u služebně starších studentů).
Co se týká "vnitřnosti" stylu, tak rozhodně nejsou vyučovány sestavy vnitřního stylu cvičené jako shaolin.

Ještě k těm účinkům: hybnost některých kloubů se tedy dost zlepšila (berte to tedy přiměřeně k věku a ke stavu před začátkem cvičení), nohy posílily - ale jak jsem viděl wushupetra, tak ten se silou nohou problémy nemá - schopnost zklidnění mysli a uvolnění výrazně stoupla.

Zítra tam budu také, takže kdo by měl zájem pokecat, jsem k dispozici (když to tedy nebude místo tréninku :-))

Takže z mého pohledu doporučení zda u sufei cvičit či ne je otázkou hlavně jak si sednete lidsky. (Pokud tedy máte na tu nudu chodit 50 minut dokolečka dokola. Ale že jsou vnitřní styly pro mnohé nudou už tu kdysi rozebíral Pavela jestli se nemýlím - i když já se teda nenudím - to člověk zažije pocitů)

Michal Novák
brtnik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 21. říj, 2007 23:00
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod beax » pát 14. led, 2011 7:26

Chůze do kolečka do omrzení, jak psal pavela :) A stejně to cvičí pořád :) Mě i ta chůze do kolečka baví :) Dnes taky dorazím :)
beax
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 20. pro, 2010 0:00
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod RUNAR » pát 14. led, 2011 15:22

Fakt, Pavela:

obvykle je tu spousta:
- vlezdoprdelních
- konformních (přizpůsobení se převažujícím názorům (i když jsou hlupácké))
- komfortních (pohodlných) příspěvků až ke zblití.

Mně se líbí že vy si napíšete co si myslíte, to vlezdoprdelectví a konformita je tu hnus.....ať se jedná o cokoliv.
Vy dva jste se ukázali jako čestná výjimka.
Díky pánové.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod fakt » pát 14. led, 2011 21:04

To víš 5000 km od Prahy anebo vysekanejch 95 kilo s neprůstřelným dvojákem a kosou místo nohy - to se to kecá.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » sob 15. led, 2011 13:47

fakt: cca 9 000 Km vzdušnou čarou, kampak s nějakejma 5 000 :lol: Beax: jestli teda můžu radit, vykašli se na tyhle velký plány, Pa Ta Čang, Lien Chuan Čang, Sanšou čang atd. To neni v Pakua důležitý, důležitý je naučit se Tchang Ni Pu, a "zakořenění" to ti vydrží nejmíň na 2-3 roky. A pak samo hlavně Pa Ta Čang (Lao Pa Čang). Tung Chaj Čchuan necvičil ani neučil nic jinýho. Ostatní jsou kombinace stávajícího a různý figly vymyšlený třeba pro armádu, jako 64 dlaní. Fakt se neuč nic jinýho než chodit do kruhu jak začneš bez základů mastit sestavy, tak to bude hrůza.Chce to trpělivost především protože výsledky přicházejí pomalu. To platí pro každý wušu ale ve vnitřních stylech dvojnásob. Runar: dík za poklonu, já jsem si nikdy před hubu nebral ubrousek. Brtnik: to mě těší, že je teď tolik dobrýho wušu v Čechách. Mimochodem, četl jsem, že se Zhai Jun hodně věnuje Pakua, jaký styl pakua dělá?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Ucitel bojovych umeni v CR

Příspěvekod cinskakultura » sob 15. led, 2011 14:12

QUOTES:

wushupetr/Steveo

hledam skolu neceho klidnejsiho kvuli zadum. rad bych si ty zada napravil nejakym cvicenim uz sem par veci zkusil, ale bud sem se zranil a nemoh se to zhorsilo nebo to nikam nevedlo. diky

no a pac na jogu moc nejsem a delam cinskej sport, rikal sem si tak zkusim k tomu a v dobe nejvetsich bolesti se venovat vecem jako je taiji xingy nebo bagua nebo cokoliv, co neni krkolomny jako shaolin nebo spis sportovni wushu. proste se hejbat i v dobe bolesti, kdyz nemuzu skakat.

No hodne roku sem preskakal, to je pravda, ale ne v bojovych umeni, ale sportovani

Jasny je to jedno, jestli mi to pomuze na ty pos...y zada a hlavne budu moct cvicit , budu rad.


beax

Mám taky v plánu u ní začít s Bagua Zhang... Protože mě to nikdo jiný, kdo je v ČR a věnuje se tomu, naučit asi nemůže.

Když použiji a upravím starší výrok Pavely z jiného tématu - " i kdyby se učila od nějakého Čanga nebo Wanga v parku", tak JÁ si myslím, že je fakt dobrá v tom, čemu se věnuje takovou dlouhou dobu. Ale zajímají mě VAŠE názory a byl bych rád, kdyby někdo okomentoval situaci Bagua Zhang v ČR... Pomohlo by mi to... Díky

Pokud bude možné, chtěl bych studovat a naučit se vše co jen půjde o tomto stylu.
Zatím základy zde, později bych si přál školu pa-kua men.


pavela

Bagua neumí v ČR NIKDO, tak už to pochopte. Sportovní sestavy-bláboly naučený za tejden v nějakym Wušu institutu umí každej ale to neni ani Xing Yi ani Bagua.


__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __

Ahoj,

zabrousil jsem tady na fórum po dlouhé době víceméně náhodou.

V souvislosti s výše uvedenými přímými či nepřímými dotazy a tvrzeními, bych rád jako učitele doporučil Davida Závorce
http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/3/3313 ... 170354.JPG

, který vede neformální skupinu žáků He Jing Hana v ČR, resp. v Praze: http://www.baguaquan.sk/



cinskakultura
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 15. led, 2011 0:00

Příspěvekod Rob » sob 15. led, 2011 14:20

pavela píše:Furt dokola, jedinej kdo v ČR umí Xing Yi je Du Fu Kun a jeho kluci a Bagua neumí v ČR NIKDO, tak už to pochopte.


ahoj pavela, a co qin ming tang? Kdysi jsi tu zmiňoval, že má velmi kvalitní linii pakua. Doufám, že jsi na něj nezanevřel :)
Před lety jsem u něj cvičil taiji a jednou v rámci potréninkových sezeních jsme se ptali proč pakua neučí. Odpověď byla, že je to moc těžké - pořád jen chodíš dokola a Češi jsou na to líní.

Jak jsem zaznamenal, tak už změnil názor, ale výuku hodil na krk qin fejovi. Pokud bych měl zájem o pakua, tak bych vyzkoušel i tuhle školu.
R
Rob
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00

Příspěvekod beax » sob 15. led, 2011 17:07

:D Pavela měl zase pravdu :) že je to až tak těžké a tak odlišné od vnějších umění, jsem nevěděl :)
Po prvních 3 hodinách výuky se opravuji a myslím, že chůze dokolečka, stání v postoji, možná i pár základních technik atd. + jen ta Ba Da Zhang sestava ( na youtube má " pouze " 7 minut ) - která i na netu vypadá jednoduše, ale když jsem trochu pochopil a zjistil, jak cvičit správně, tak je to fakticky na rok minimálně :) a už tohle je podle mého názoru až až. Ani nic nového k tomu nebudu chtít, bylo by to zbytečné.

Chtěl bych se aspoň naučit za měsíc např. jak se správně otočit při chůzi v kruhu a jít správně na druhou stranu :D abych si mohl nechat vysvětlit druhý prvek a přidat jej do začátku té sestavy. Měsíc na "jen" 8 kroků aby bylo alespoň po vizuální stránce vidět, že vím, jak to mám pak cvičit...
A to je jen sestava, o ostatních cvičeních ani nepíšu :)

Doprčic chlapi jak jste zvládali začátky? :) Já cvičím doma, tak pomalu, že to snad ani není možné :) a jak cítím, že něco není ok, že už třeba nejsem stabilní v postoji, otáčím se špatně apod., tak skoro zastavím a dorovnám, nebo začnu zase od začátku. Cvičení ve stoje vypadá taky na hodiny,...

Radši se už o tom nebudu bavit, protože mě zajímá tolik věcí, že bych zabral celou stránku textem :) Místo toho se půjdu postavit na zahradu a cvičit :)
Vašek
beax
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 20. pro, 2010 0:00
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod beax » sob 15. led, 2011 17:12

Jinak se učím Cheng styl od ní. He Jinghan učí Yin Fuovu myslím. Taky myslím, že Ti to může být v celku jedno, lehčí to stejně nebude :D
Vašek
beax
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 20. pro, 2010 0:00
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod luen » ned 16. led, 2011 17:27

Je pravda, ze He Jing Han patri k tomu zajimavejsimu v gung fu a u nas rozhodne :wink:

Jak je to s jeho zakama, to neumim posoudit... a na nich bude hodne zalezet, protoze s nima budes cvicit, cili nekoukat jen na sifu/shifu, ale predne na zaky ve skole.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod luen » ned 16. led, 2011 19:19

fakt píše:
luen píše:Rozlisuji, co ma dotycnej z vlastni hlavy a co je jen vykradacka moudrejch knih - to druhe v jeho pripade povazuji za brak a prvni variantu vlastne taky :twisted: jsem zlej :lol:


Ted mám vlastní hlavu plnou jaderný fyziky, ale je to popravdě jen vykrádačka z moudrejch knih.
Ale vážně. Před skoro třiceti lety byl May hned po Neználkovi.


Sorry, ja ti jeste neodpovedel ...

Tys to pochopil jak jsem to myslel, mimochodem ty studujes fyziku?
Rozdil je v tom, jestli mas latku jen nabiflovanou a nebo ji rozumis. Proto nekterym necini problem opsat moudro, ale jakmile se moudro rozebira, tak uz z dotycneho takova moudra nelezou, spise naopak ... Ale ja myslim, ze jsi to pochopil 8)

Viz. nazory, ze posilovani je spatne, boxerky ti nici styl a dalsi - opravdu - debility :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod fakt » ned 16. led, 2011 19:59

luen píše:Tys to pochopil jak jsem to myslel, mimochodem ty studujes fyziku?
Rozdil je v tom, jestli mas latku jen nabiflovanou a nebo ji rozumis. Proto nekterym necini problem opsat moudro, ale jakmile se moudro rozebira, tak uz z dotycneho takova moudra nelezou, spise naopak ... Ale ja myslim, ze jsi to pochopil 8)

Viz. nazory, ze posilovani je spatne, boxerky ti nici styl a dalsi - opravdu - debility :wink:


Jo pochopil, ale občas dávám pro srandu králíkům, aby nechcípli hlady.
Mám dostudovanou Radiobiologii a teď ještě nastavuju kaši Dozimetrií a nakládání s jaderným materiálem.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Miro » pon 17. led, 2011 0:11

luen píše:Je pravda, ze He Jing Han patri k tomu zajimavejsimu v gung fu a u nas rozhodne.


luen píše:Viz. nazory, ze posilovani je spatne, boxerky ti nici styl a dalsi - opravdu - debility


Len tak mimochodom, He Jinghan (ktory svojou liniou patri medzi naozaj ultraortodoxnych) je zasadne proti posilnovaniu (rozumie sa proti posilnovaniu tomu nasemu europskemu, lebo posilnovanim je aj cvicenie jibengongu ci kettlebells ci stone locks atd., co bolo v Cine vzdy tradicnou zalezitostou), a rovnako je zasadne proti boxovaniu, teda pokial sa clovek chce venovat bague (styl, ktory uci) ci inemu tradicnemu cinskemu stylu (napriklad xingyi ci taiji), a nie sport fighting alebo nebodaj tzv. "bojovym umeniam pre Europanov/Amikov" atd.
Kludne si to u neho over a popripadne podumaj o tom, ze mozno to nie su az take debility, ako si myslis.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jamamba » pon 17. led, 2011 4:58

To Miro-

neni proti posilovani, protoze zamky, posilovani s vlastnim telem a urcite formy hei gungu jsou posilovani, jak jsi sam napsal.

Sorry, ale nektery tradicni styly, boxerky jako jedna ze soucasti treninku O.K.
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron