"LOK YIU WING CHUN" a ELYWCIMAA

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod microElephant » pon 07. čer, 2004 10:50

TAPTAK píše:Nahledl jsem na stranky www.wingchun.cz a v sekci ukazka obrany jsem nepochopil k cemu na dane fotce slouzi ruce v pozici Bong Wu. Predevsim Bong Sao. Zatim jsem ho chapal jako pasivni reakci nebo rekneme uder, ale takhle samo o sobe jen jako pozici ho nechapu. Najde se nekdo, kdo by mi to vysvetlil? Dik!

Obrázek


Podle mého názoru je tam víc perel:

http://www.wingchun.cz/?object=Techniques&path=bongwu/01
Vusao vypadá spíše jako Čatsao

Proč dělají Bong-Wu "naprázdno" fakt nevím ;)
microElephant [- cutted -]
microElephant
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00

 

Příspěvekod Anonymní » pon 07. čer, 2004 13:09

zdravim,
a/ rad bych se zeptal proc je to dle Vas nesmysl
b/ bong - wu, zde muze slouzit, jako dril nebo jako premosteni pri presmer. energie myslim ze z foto se to da vycist minimalne....Mam ve svem archivu nejake fotky WSHL v podobnych pozicich a asi malokdo by si dovolil rici, ze jsou to nesmysli...Nejak porad nechapu, jak nekdo muze hodnit urovne WCH z fotogafii...mozna nejaky ortodoxni zastanece WT, ale to je na jinou debatu...
c/ u bong - gerk je wu-sau pouzito jako " kryt stredniho pasma" velmi casto se stava, ze pri vykryti lowkick nasleduje hak nebo jab na stred nebo hlavu, kdyz vam budou ruce poletovat okolo tak 100% jednu schytate tak se mi to nezdalo, ale v praxi celkem funguje- nehlede na to, ze Wch jsou principy ne techniky.....
Doufam, ze to poradne osvetli YiWan ja se k tomu necitim po osmi letech povolan, ale krka me, kdyz ctu podobne nesmysli....:-(((
S pranim hezkeho dne
Dave
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jamamba » pon 07. čer, 2004 14:38

Nevím proč, ale mě vůbec nejdou otevřít stránky ani Petra Brunera, ani ELYWCIMA.
Jinka hodnotit něco podle foto je dost zavádějící a hlavně je nesmysl: "Vusao vypadá spíš jako čatsao" :roll:
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod microElephant » pon 07. čer, 2004 14:52

Jamamba píše:Nevím proč, ale mě vůbec nejdou otevřít stránky ani Petra Brunera, ani ELYWCIMA.
Jinka hodnotit něco podle foto je dost zavádějící a hlavně je nesmysl: "Vusao vypadá spíš jako čatsao" :roll:


Mám svůj názor na to, jak vypadá to a ono, a na té fotce to rozhodně vypadá jako ono, stejně tak, jako na jiné je bongsao bez reakce, bez tlaku, bez tendence, bez centrální linie, bezzubé :) . Ale to je celkem bezpředmětné.
microElephant [- cutted -]
microElephant
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 07. čer, 2004 15:03

Dave píše:zdravim,
a/ rad bych se zeptal proc je to dle Vas nesmysl
b/ bong - wu, zde muze slouzit, jako dril nebo jako premosteni pri presmer. energie myslim ze z foto se to da vycist minimalne....Mam ve svem archivu nejake fotky WSHL v podobnych pozicich a asi malokdo by si dovolil rici, ze jsou to nesmysli...Nejak porad nechapu, jak nekdo muze hodnit urovne WCH z fotogafii...mozna nejaky ortodoxni zastanece WT, ale to je na jinou debatu...


muzu Te ujistit , ze to nedelaji jen zastanci tzv. WT, ale i jisty sifu z Kladna ( :-) ) a jeho hosi pri pohledu na fotografie meho mistra, Wong NimYi :-) ( "..ma prosoupane boty na spickach, to se spatne vytaci, to ten jeho wing chun stoji za hov.o...")



c/ u bong - gerk je wu-sau pouzito jako " kryt stredniho pasma" velmi casto se stava, ze pri vykryti lowkick nasleduje hak nebo jab na stred nebo hlavu, kdyz vam budou ruce poletovat okolo tak 100% jednu schytate tak se mi to nezdalo, ale v praxi celkem funguje- nehlede na to, ze Wch jsou principy ne techniky.....


principy sem, principy tam - stejne je vsichni jen papouskuji aniz by vedeli o co jde ... vzdycky se proste vyplati mit ruce "nejak pred telem"...:-)


Doufam, ze to poradne osvetli YiWan ja se k tomu necitim po osmi letech povolan, ale krka me, kdyz ctu podobne nesmysli....:-(((
S pranim hezkeho dne
Dave


ani ne, nemam na to ted cas, az se vratim do ceska tak mozna... Tak nejak po cca 16ti letech WingVing ChunTsun na to nemam naladu ( na placani do vody...).
zdar a silu
YiWan
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod microElephant » pon 07. čer, 2004 15:12

neprihlasenyYiWan píše:
Dave píše:zdravim,
a/ rad bych se zeptal proc je to dle Vas nesmysl
b/ bong - wu, zde muze slouzit, jako dril nebo jako premosteni pri presmer. energie myslim ze z foto se to da vycist minimalne....Mam ve svem archivu nejake fotky WSHL v podobnych pozicich a asi malokdo by si dovolil rici, ze jsou to nesmysli...Nejak porad nechapu, jak nekdo muze hodnit urovne WCH z fotogafii...mozna nejaky ortodoxni zastanece WT, ale to je na jinou debatu...


muzu Te ujistit , ze to nedelaji jen zastanci tzv. WT, ale i jisty sifu z Kladna ( :-) ) a jeho hosi pri pohledu na fotografie meho mistra, Wong NimYi :-) ( "..ma prosoupane boty na spickach, to se spatne vytaci, to ten jeho wing chun stoji za hov.o...")

... zkráceno

Což ovšem neznamená, že je to názor špatný (1. část). Myslím ale, že se v tomto případě nedá generalizovat a spojovat dvě věci. Postoj a vytáčení a práci rukou. Myslím si, že "šáhnout" si po soupeřovi můžeš i když se otočíš na špičce. Pokud Ti ale lítají ruce mimo soupeře, pak je každá pomoc marná.
microElephant [- cutted -]
microElephant
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 07. čer, 2004 15:22

Mám svůj názor na to, jak vypadá to a ono, a na té fotce to rozhodně vypadá jako ono, stejně tak, jako na jiné je bongsao bez reakce, bez tlaku, bez tendence, bez centrální linie, bezzubé :) . Ale to je celkem bezpředmětné.


:roll: ... to je prima, ze tu mame odbornika na "bong sau"...
Ted jsem to pro zasmani prelozil mistrovi a pritomnym navstevam z Fatshanu (instruktori ruznych linii WingVing Chuntsun, mimo jine Timmi Lee, Leung Tinguv zak - uz prez 20 let, tzv. "Prakticky stupen"), komentar : "... this boy no idea about wing chun... little time exercise, no good sifu...Change!". Ale to nevadi, vlastni nazor se hodnoti :-).
zdar a silu
YiWan
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod microElephant » pon 07. čer, 2004 15:28

neprihlasenyYiWan píše:
Mám svůj názor na to, jak vypadá to a ono, a na té fotce to rozhodně vypadá jako ono, stejně tak, jako na jiné je bongsao bez reakce, bez tlaku, bez tendence, bez centrální linie, bezzubé :) . Ale to je celkem bezpředmětné.


:roll: ... to je prima, ze tu mame odbornika na "bong sau"...
Ted jsem to pro zasmani prelozil mistrovi a pritomnym navstevam z Fatshanu (instruktori ruznych linii WingVing Chuntsun, mimo jine Timmi Lee, Leung Tinguv zak - uz prez 20 let, tzv. "Prakticky stupen"), komentar : "... this boy no idea about wing chun... little time exercise, no good sifu...Change!". Ale to nevadi, vlastni nazor se hodnoti :-).
zdar a silu
YiWan


Nečekal jsem, že budeš chtít za každou cenu ukázat, že po 16-ti letech cvičení tomu prostě rozumíš nejlíp. Celé jsem to prezentoval jako svůj názor. To, cos zde prezentoval Ty, je zase názor lidí z Fatšanu. No ale vlastně to jsou ti jediní odborníci na vinkčun, že?
microElephant [- cutted -]
microElephant
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 07. čer, 2004 15:38

microElephant píše:
neprihlasenyYiWan píše:
Mám svůj názor na to, jak vypadá to a ono, a na té fotce to rozhodně vypadá jako ono, stejně tak, jako na jiné je bongsao bez reakce, bez tlaku, bez tendence, bez centrální linie, bezzubé :) . Ale to je celkem bezpředmětné.


:roll: ... to je prima, ze tu mame odbornika na "bong sau"...
Ted jsem to pro zasmani prelozil mistrovi a pritomnym navstevam z Fatshanu (instruktori ruznych linii WingVing Chuntsun, mimo jine Timmi Lee, Leung Tinguv zak - uz prez 20 let, tzv. "Prakticky stupen"), komentar : "... this boy no idea about wing chun... little time exercise, no good sifu...Change!". Ale to nevadi, vlastni nazor se hodnoti :-).
zdar a silu
YiWan


Nečekal jsem, že budeš chtít za každou cenu ukázat, že po 16-ti letech cvičení tomu prostě rozumíš nejlíp. Celé jsem to prezentoval jako svůj názor. To, cos zde prezentoval Ty, je zase názor lidí z Fatšanu. No ale vlastně to jsou ti jediní odborníci na vinkčun, že?


vis, nemyslim si, ze i po tech 16 letech tomu rozumim nejlip (ostatne nevim kde jsi to vycetl...)... Co se tyce odborniku, rozhodne jsou pro me "fatshansti" odbornici vetsi "machri" nez kdokoliv z evropy a vubec nemluve o tzv. "odbornicich" z Ceska :lol: ... Oni totiz studovali WingVing ChunTsun driv nez ses TY narodil, driv nez Kernspecht prestal pouzivat plinky na svoje hovinka a driv nez vubec Bruce Lee tenhle styl proflakl :wink: . Asi takhle nejak. Nejde o "nazor" ale o "vedomosti", "zkusenosti" a "um". No, nejak si to preber, my jdeme do mesta.
zdar a silu
YiWan
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod microElephant » pon 07. čer, 2004 15:46

neprihlasenyYiWan píše:
microElephant píše:
neprihlasenyYiWan píše:
Mám svůj názor na to, jak vypadá to a ono, a na té fotce to rozhodně vypadá jako ono, stejně tak, jako na jiné je bongsao bez reakce, bez tlaku, bez tendence, bez centrální linie, bezzubé :) . Ale to je celkem bezpředmětné.


:roll: ... to je prima, ze tu mame odbornika na "bong sau"...
Ted jsem to pro zasmani prelozil mistrovi a pritomnym navstevam z Fatshanu (instruktori ruznych linii WingVing Chuntsun, mimo jine Timmi Lee, Leung Tinguv zak - uz prez 20 let, tzv. "Prakticky stupen"), komentar : "... this boy no idea about wing chun... little time exercise, no good sifu...Change!". Ale to nevadi, vlastni nazor se hodnoti :-).
zdar a silu
YiWan


Nečekal jsem, že budeš chtít za každou cenu ukázat, že po 16-ti letech cvičení tomu prostě rozumíš nejlíp. Celé jsem to prezentoval jako svůj názor. To, cos zde prezentoval Ty, je zase názor lidí z Fatšanu. No ale vlastně to jsou ti jediní odborníci na vinkčun, že?


vis, nemyslim si, ze i po tech 16 letech tomu rozumim nejlip (ostatne nevim kde jsi to vycetl...)... Co se tyce odborniku, rozhodne jsou pro me "fatshansti" odbornici vetsi "machri" nez kdokoliv z evropy a vubec nemluve o tzv. "odbornicich" z Ceska :lol: ... Oni totiz studovali WingVing ChunTsun driv nez ses TY narodil, driv nez Kernspecht prestal pouzivat plinky na svoje hovinka a driv nez vubec Bruce Lee tenhle styl proflakl :wink: . Asi takhle nejak. Nejde o "nazor" ale o "vedomosti", "zkusenosti" a "um". No, nejak si to preber, my jdeme do mesta.
zdar a silu
YiWan


No, jemně se to snažíš naznačovat pokaždé, když debata zabředne "ke kořenům". Pro Tebe jsou fatšanští machři, pro mě cizí lidé. Navíc vůbec nechápu, proč do toho motáš číňany. Původně jsme se bavili o fotkách, kterak hoši na nich cvičí to a to a diskutovali jsme svůj názor na to a to.

Co se týče Kernspechta, nevím co používal na svoje hovínka, a upřímně řečeno, ani mě to nezajímá (pokud bys měl nějaké perličky ze soukromí jeho života, určitě zde najdeš vděčné čtenáře).

No a že nejde o názor? Moje zkušenosti jsou kolem bongsaa takové, Tvoje zřejmě makové. Myslím, že jsem slyšel o spoustě lidí, kteří cvičí desítky let, a přesto nepochopili dané bojové umění. To, jak dlouho Tvoji přátelé cvičí je sice úctyhodné, nikoliv však zárukou patentu na pravdu a jedinou správnou cestu. Tvůj přístup k věci se zdá být mírně fašistický. Možná by ses mohl cestou do města zamyslet, co žes to vlastně do fóra napsal. I když, po 16ti letech, nevím, není už trochu pozdě? ;)
microElephant [- cutted -]
microElephant
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00

čínští mistři

Příspěvekod Anonymní » pon 07. čer, 2004 17:21

Dobrý den pánové,
já sice pořádně nevím co je bong-sao, ale přijde mi divné ,že když se tu začne rozebírat nějaká technika tak se najednou odkudsi objeví nějaký YiWan a všechno to shodí jediným podivným argumentem ve smyslu "co se nenaučíš v číně stojí pendrek". To mi jako začínajícímu cvičenci moc nepomůže spíš by mi pomohlo aby věcně popsal svůj názor na probíranou techniku.
Při tom se zdá, že tenhle YiWan sem píše dost často a když má čas "překládat pro zasmání" svým čínským přátelům naše příspěvky tak by snad mohl být o něco věcnější pokud jde o faktické názory na cvičení.
Jinak totiž nevidím rozdíl mezi ním a těmi o kterých sám psal že kritizují jeho mistra podle toho kde má ošoupané pantofle.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 07. čer, 2004 20:26

1/Tak tohle je mazec - jak muzes probuh z fota poznat zda je v te ci one pozici tlak nebo neni, bong sao neni jen technika na presmerovani tlaku - takhle to mozna cvici a vysvetluje Mila v lat-sao nebo ve WT chisao. To tvoje saha po souperi jsem ne zcela pochopil...pri tomhle provedeni tady o to ani nejde...bez nekam napr. ke Kommovi myslim ze ti to radi predvedou v praxi....
2/ no jestli je YiWan povolan nebo neni - mas pravdu urcite neni " Vseznalek" ale na druhou stranu je asi nejresp. osobou WCH u nas mozna kontroverzni ale tomu se clovek asi nevyhne chapu ze dost lidi vadi co vi...je zajimave ze se do nej neustale navazeji pouze lide z WT...
3/zkusenosti z bong sau - zkusenosti s kazdou technikou se budou smerovat dle urovne a hloubky tvych znalost.....na Siu Nim Tau urovni delas veci jinak na Chum Kiu je taky delas jinak na Biu Jee.....
4/prosim nehodnot techniky uzivane ve WCH dle toho jak se uci ve WT mozna na pohled stejne ale v provedeni dost odlisne...
5/mas pravdu Yiwan ty principy jsou asi jen takovy tlachy o nicem....ale jak clovek postupuje tak snad za technikou objevuje neco vic jestli je to ale ono nevi...:-(((
tak zdar a silu
Dave
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pm » pon 07. čer, 2004 22:07

microElephant, ropucha a spol.:

JEZISMARJA! jasne ze Cinani rozumej lip pivu a Svejkovi, my Cesi zase WCH!

kdyz holt nekdo neomila dokola opakovany kecy o nejlepsim , nejekonomictejsim, nejefektivnejsim stylu (do ptaci... nebo telefoni? budky), magii chi sau a jinem lepeni, tajnych sestavach, retezacich, programech, souboji hada a jeraba atd. atd., ale rekne uprimne, co si mysli (po 16 letech CVICENI, opakuji, CVICENI, ne tlachani o uhlech, smerech, procentech odvedene sily bla bla bla), tak je hned kontraverzni!

proboha, ten "nejaky Yiwan" patri mezi spicky evropskyho WCH, do Ciny uz jezdi x let (2x do roka, vzdy na nekolik mesicu), ve Fatsaan, Gwongjau a okoli si tyka s kazdym velmistrem WCH a s x velmistry rady dalsich stylu (jasne, shodte si to jak chcete, rikejte si, ze to nic neznamena, ale to je proste FAKT!)

ale na posranym ceskym dvorecku vsichni vsemu proste rozumi lip, a tak se ani neobtezuji poradne cist a premyslet, spisovatele, teoretici a bussinesmani typu Kernsprchrchlychrchly (nikdy si to jmenu spravne nezapamatuju) kraluji a budou kralovat dal.

sorry hosi, to jsem vazne nepochopil, s takovou se nejen WT/WCH/VT/VCH, ale i celymu cinskymu gf budou vsichni karatisti, boxeri, thajboxeri, zapasnici, dzudisti a spol. dal smat, a ja se ani nedivim
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod PrayingMantis » úte 08. čer, 2004 6:41

"Posraný český dvoreček"? Ale fuj, kdo Tě ten ošklivý výraz naučil? Jo aha, už si vzpomínám, tak to jo ... :cry:
PrayingMantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 111
Registrován: ned 01. čer, 2003 23:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvekod wushi » úte 08. čer, 2004 7:00

...nie je to len český dvoreček, slovensko sa k tomu pridáva tiež...najväčší odborníci nikdy nedošli za hranicu svojho posratého okresného mesta, ale v gf sú fakt odborníci... :lol: :lol: :lol:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Anonymní » úte 08. čer, 2004 7:19

PrayingMantis píše:"Posraný český dvoreček"? Ale fuj, kdo Tě ten ošklivý výraz naučil? Jo aha, už si vzpomínám, tak to jo ... :cry:

..že by Pavela ?..... :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 08. čer, 2004 7:34

pm píše:microElephant, ropucha a spol.:

JEZISMARJA! jasne ze Cinani rozumej lip pivu a Svejkovi, my Cesi zase WCH!

kdyz holt nekdo neomila dokola opakovany kecy o nejlepsim , nejekonomictejsim, nejefektivnejsim stylu (do ptaci... nebo telefoni? budky), magii chi sau a jinem lepeni, tajnych sestavach, retezacich, programech, souboji hada a jeraba atd. atd., ale rekne uprimne, co si mysli (po 16 letech CVICENI, opakuji, CVICENI, ne tlachani o uhlech, smerech, procentech odvedene sily bla bla bla), tak je hned kontraverzni!


Je zajímavé, jak někteří jedinci dokáží zavést konverzaci úplně mimo mísu. Připomínám, že původním problémem bylo hodnocení obrázků jedné WCH školy. Projevil jsem (a mnoho dalších) svůj názor na předvedenou techniku. NIKDY jsem netvrdil, že ten názor je jediný správný, ale v současné době to takhle vnímám. Proto si myslím, že pokud někdo šmahem smete všechny názory JINÉ od jeho vlastního, je to prostě fašista. Mimochodem, kde jsi slyšel, viděl, četl, že bych psal někdy něco o nějakém nejefektivnějším systému?! Myslím, že žiješ v bludu. Možná to je jen setrvačností a neschopností vlastního úsudku, kdy vše, co je spojeno s vinkčunem prodávaným EWTO je špatné, zrovna jako všichni lidé, kteří jsou "v" EWTO. Nic z toho, co v prvním odstavci popisuješ, mi nic neříká. Asi jsem Tě zklamal ;)

proboha, ten "nejaky Yiwan" patri mezi spicky evropskyho WCH, do Ciny uz jezdi x let (2x do roka, vzdy na nekolik mesicu), ve Fatsaan, Gwongjau a okoli si tyka s kazdym velmistrem WCH a s x velmistry rady dalsich stylu (jasne, shodte si to jak chcete, rikejte si, ze to nic neznamena, ale to je proste FAKT!)


Pro mě za mě, ať si tam jezdí, jak často chce. Mě k tomu nepotřebuje a Tebe taky ne. Imho to, že někdo jezdí do Číny neznamená, že vinkčunu rozumí nejlíp. Může být dobrý v tom, co dělá (i když to může - neříkám že JE, ale MŮ®E být podle názoru jiných nesmysl), může si tykat s kým chce (to mě mělo ohromit? :)). To je mi fakt volné. Jinak Ti věřím, že je to fakt. Proč tedy diskutovat o faktech, že. ;)

ale na posranym ceskym dvorecku vsichni vsemu proste rozumi lip, a tak se ani neobtezuji poradne cist a premyslet, spisovatele, teoretici a bussinesmani typu Kernsprchrchlychrchly (nikdy si to jmenu spravne nezapamatuju) kraluji a budou kralovat dal.


Na posraným českým dvorečku jsem byl naposledy ve svých sedmi letech. Moje teta v jižnách Čechách ho měla posraný od holubů. Neměl jsem ale pocit, když jsem na něm stál, že bych najednou všemu rozuměl. Ke Kernspechtovi: někdo prostě raději hledá důvody, proč by to nemělo fungovat, než důvody proto makat. Už jsem to psal minimálně 2x v jiných tématech, cvičím u EWTO, ale cvičím pro sebe. Kernspechta jsem nikdy osobně neviděl, nehlídám jeho aktivity a jsou mi buřt stejně jako YiWanovy. Cvičím z jiných důvodů, než je zde obecně platný, tendenčně zavádějící úzus ve spojitosti s EWTO.

sorry hosi, to jsem vazne nepochopil, s takovou se nejen WT/WCH/VT/VCH, ale i celymu cinskymu gf budou vsichni karatisti, boxeri, thajboxeri, zapasnici, dzudisti a spol. dal smat, a ja se ani nedivim


No a? Jestli Ti to vadí, tak si to vyřeš sám, ne?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 08. čer, 2004 7:39

pro PM:

Prosím Tě, nějak mi pořád vrtá hlavou jedna myšlenka. Ty bys mi jí mohl zodpovědět. Jak se pozná špička evropského WCH? (Když pominu fakt, že YiWan nejezdí do Číny pro evropské WCH - je-li tomu jinak, nechť prosím YiWan uvede věci na pravou míru. Pokud mu to za to stojí, což pochybuji).
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod patrik » úte 08. čer, 2004 7:43

wushi píše:...nie je to len český dvoreček, slovensko sa k tomu pridáva tiež...najväčší odborníci nikdy nedošli za hranicu svojho posratého okresného mesta, ale v gf sú fakt odborníci... :lol: :lol: :lol:


potvrzuji... o gf nic nevím, ale i v případě jap. boj. u. končíme někteří před východem z vlastního klubu a mnozí se nedostaneme ani dál než na špičku vlastního nosu... na hranice okresu se dostanou ti s největším rozhledem :wink:

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jamamba » úte 08. čer, 2004 7:45

2microElephant

Jsou věci, které můžou být Tvůj názor, může být okolím respektován nebo nerespektován, ale podle toho co píšeš pochybuju o tom, že jsi na ty bláboly přišel sám. Myslím, že mnoho z nás přesně zná Tvou terminologii. Tak prosím Tě, alespoň nelži.
Samozrejmě nám to můžeš ukázat.

Zatím bye a kdyby něco piš do soukromky.
Luo.
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník