"LOK YIU WING CHUN" a ELYWCIMAA

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Re: ?

Příspěvekod Anonymní » pát 18. bře, 2005 12:30

Hark píše:

Covece precti si to cele az do konce :) Ja bych rek, ze v tom stejne mas jasno a jen prudis :)


neboj, já číst umím:-), ale nemám jasno a tak se ptám. Když někde čtu že někdo píše " V Čechách ji vede Si-Fu Petr Brunner" tak to chápu že tu školu VEDE. tak jak je to napsané. A protože mi to nepřijde normální ke stavu věci tak se ptám (protože možné je všechno).
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Re: ?

Příspěvekod Hark » pát 18. bře, 2005 12:53

HHH píše:
Hark píše:

Covece precti si to cele az do konce :) Ja bych rek, ze v tom stejne mas jasno a jen prudis :)


neboj, já číst umím:-), ale nemám jasno a tak se ptám. Když někde čtu že někdo píše " V Čechách ji vede Si-Fu Petr Brunner" tak to chápu že tu školu VEDE. tak jak je to napsané. A protože mi to nepřijde normální ke stavu věci tak se ptám (protože možné je všechno).


Je to napsano na strankach uplne jine organizace, nez ktere se to tyka (tozn. mujze jit z jejich strany o omyl, neni to relevantni zdroj. relevantni zdroje jsem vycerpal v predchozich postech - www.wingchun.cz, www.wingchunmorava.com a predevsim www.elywcimaa.cz.

Mne osobne jen mate to, ze na strankach http://www.wingchun.cz/vyuka.html a http://www.wingchunmorava.com/skoly.php chybi reference na ostatni skoly v ramci ELYWCIMAA. Zeptam se na to ucitelu.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Re: LOK YIU w.ch.

Příspěvekod Anonymní » ned 20. bře, 2005 14:43

Anonymní píše:
Hark píše:http://www.wingchunmorava.com/photos/zpravy/seminar04.jpg


Mel bych dotaz k te fotce a wch ... je zvykem aby vsichni meli stejne slozene ruce na brichu pri foceni a ty same cvicebni ubory?

M.


Je to naprosto běžné. Mimo estetického charakteru to, ale nic víc neznamená, Je to pouze zvyk. II. Trička jsou pro žáky jednotně bíle a pro SIFU a instruktory černé. Neslyšel jsem, ale ještě nikdy, že by SIFU komentoval to, že si někdo donesl tričko třeba s hamburgerem na zádech :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 20. bře, 2005 15:20

Je to tak :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 20. bře, 2005 15:30

Názor na budoucnost wing chun. Hromada lidí se pomalu začíná rozhlížet kolem sebe a začíná lépe identifikovat reklamní pasti a vábničky, které nahání mladé peněženky do řad uměno-bojovně naladěných lidiček. Kolem náhončích koluje spoustu historek o tom jak je ten, či onen učitel výborný a ten či onen poplivání hodný. Mnoho lidí začíná stále lépe rozumět tomu, že to nejkvalitnější nemusí být vždy nejlépe vidět a ti nejlepší se nemusí bít do prsou jak jsou velicí. Po letech cvičení zjišťují, že nejtěžší je vyhrát sám nad sebou a otázkou jak někoho mlátí na ulici se už nezabývám. Až to přijde, tak to přijde - co v sobě každý má. No a závěr k budoucnosti wing chun? Komerční směry wing chun budou velice početnou skupinou rétoricky zdatných bojovníků, kteří budou ochotni se okamžitě s každým utkat. V nejvyšších stupních bude docházet k odchodům těch nejstarších, kteří se náhodou dotknou někde jinde něčeho víc co jim vezme většinu iluzí. Nekomerční uzavřenější školy se nebudou nějak více rozrůstat a každý vyučený žák si rozmyslí komu předá to nejcennější co má. Uvnitř jsou přátelské jako zdravá rodina a není zde vidět tolik dnes kralující touze po velikášství. Tyto školy je třeba hledat a učitelů těchto je u nás jako šafránu. Kdo kam patří se dá poznat i podle komentářů, které jsou vždy hojně proloženy za články. Jedny jsou upřímné a od klidného srdce a druhé jsou plny touhy po boji a i když předstírají nadhled jsou spíše smutné a politováni hodné. Jaká bude budoucnost WING CHUN v příštích deseti patnácti letech?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Hark » ned 20. bře, 2005 16:14

Anonymní píše:Jaká bude budoucnost WING CHUN v příštích deseti patnácti letech?


Budoucnost máme v rukách my, kteří se učíme. Každý jsme jiný. A je docela málo těch, kteří by chtěli učit - a podstoupit všecko, co je s tím spojené. Jak vlastní cvičení, tak provoz školy, tak "testery" a pomlouvače.

Myslím, že blbců ve všech řadách bude pořád stejně, a těch dobrých učitelů ve školách taky tak.

Já mám prostě na dobré učitele štěstí už od základky :)

Ale v zásadě souhlas - dobří učitelé dají všechno jen jednomu, dvěma lidem (nebo nikomu) a ti to budou dělat stejně. Velké organizace beru jako takové, kde cvičí víc jak 20-30 lidí na 1 učitele. Tam se už halt učitel pořádně všem studentům věnovat nemůže.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Anonymní » ned 20. bře, 2005 23:39

Doufám, že to bude už jen lepší.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 21. bře, 2005 8:22

No to je ale sranda :-)
jak tady řešíte "budoucnost wing chun", zrovna někdo tady, někdo z nás :-) .
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

SI-FU Petr Brunner

Příspěvekod klarka » čtv 18. kvě, 2006 13:16

Ták, a našla jsem něco co mě zajímá :wink: .
*Je tu někdo kdo zná nebo cvičí u SI-FU Brunnera ?
*Jaký na něj máte názor ?
*Je pravda že je ze všech instruktorů Lok Yiu nejhorší ?
*Protože se sám jezdí jen minimálně zdokonalovat (info od lidí co cvičí u SI-FU PK) ?
Naposledy upravil klarka dne čtv 18. kvě, 2006 13:48, celkově upraveno 1
Klárka
:-) směj se, bude ti líp :-)
klarka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 16. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Praha-ha-haha

Příspěvekod hellas » čtv 18. kvě, 2006 13:38

co si predstavujes pod pojmem NEJHORSI?
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: SI-FU Petr Brunner

Příspěvekod Hark » čtv 18. kvě, 2006 21:17

klarka píše:Ták, a našla jsem něco co mě zajímá.
*Je tu někdo kdo zná nebo cvičí u SI-FU Brunnera ?
*Jaký na něj máte názor ?
*Je pravda že je ze všech instruktorů Lok Yiu nejhorší ?
*Protože se sám jezdí jen minimálně zdokonalovat (info od lidí co cvičí u SI-FU PK) ?


Cvicim u SiFu Martina Cholevika ve Frydku a Frydlante, byl jsem na mnoha seminarich se SiGungem Petrem Kozarem, a u SiBa Petra Brunnera cvicim v Praze prerusovane od roku 2001. Prerusovane ze zdravotnich duvodu (operace, cesty po zahranici ... ).

Je pitomost porovnavat jestli je nejaky ucitel v CR lepsi nebo horsi. Kazdy ma svou treninkovou metodu a nikomu nelze upirat 'skill' a nasazeni v treninku a vyuce WCH. Kvalita ucitelu je garantovana organizaci a tim to pro mne konci.

Jedine meritko je, zdali ti ucitel po osobni strance (jako clovek) a jeho styl vyuky vyhovuje. A to je samozrejme individualni.

A ze se malo 'jezdi zdokonalovat'? To je fama. SiFu Martin Cholevik jezdi do Nemecka mene casto nez SiBa Petr Brunner. Od jiste urovne je dulezite jak clovek pracuje sam na sobe, ne jak casto jezdi na seminare do Ottweileru. A to je kazdeho osobni vec. Zkus mu to rict do oci, a zeptat se ho. Vyzkousej si to, ktery je lepsi.

Myslis info od lidi co cvici u meho SiGunga Petra Kozara (PK)? Co ti o tom muzou vedet, kdyz s nim necvici? Dej mi jmeno, treba soukrome do posty. Chtel bych si s nimi soukrome promluvit. Pokud mi jmena nedas, povazuji tuto informaci za zdroj 'jedna pani povidala' a za pokus o naruseni integrity me WCH rodiny. /ignore

Na zaver zopakuju hlavni myslenku:
Vyzkousej si osobne na kazdem uciteli, ktery je lepsi. Klidne to pak sem napis, z osobni zkusenosti.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Rimmer » čtv 18. kvě, 2006 22:04

prosim vás kde je v praze škola Lok Yiu?? má vlastní stránky? jestli to bylo zmíněno víš tak se omlouvám. Jenom bych se rád mrknul na další přístup k WTWCHVT...
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Hark » čtv 18. kvě, 2006 22:09

Rimmer píše:prosim vás kde je v praze škola Lok Yiu?? má vlastní stránky? jestli to bylo zmíněno víš tak se omlouvám. Jenom bych se rád mrknul na další přístup k WTWCHVT...


www.elywcimaa.cz
http://www.wingchun.cz/vyuka/

Smichov (Si Fu Petr Brunner) a Vrsovice (Petr Cepela, zak Petra Brunnera).
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Re: SI-FU Petr Brunner

Příspěvekod klarka » pát 19. kvě, 2006 8:11

Hark píše:
klarka píše:Ták, a našla jsem něco co mě zajímá.
*Je tu někdo kdo zná nebo cvičí u SI-FU Brunnera ?
*Jaký na něj máte názor ?
*Je pravda že je ze všech instruktorů Lok Yiu nejhorší ?
*Protože se sám jezdí jen minimálně zdokonalovat (info od lidí co cvičí u SI-FU PK) ?


Cvicim u SiFu Martina Cholevika ve Frydku a Frydlante, byl jsem na mnoha seminarich se SiGungem Petrem Kozarem, a u SiBa Petra Brunnera cvicim v Praze prerusovane od roku 2001. Prerusovane ze zdravotnich duvodu (operace, cesty po zahranici ... ).

Je pitomost porovnavat jestli je nejaky ucitel v CR lepsi nebo horsi. Kazdy ma svou treninkovou metodu a nikomu nelze upirat 'skill' a nasazeni v treninku a vyuce WCH. Kvalita ucitelu je garantovana organizaci a tim to pro mne konci.

Jedine meritko je, zdali ti ucitel po osobni strance (jako clovek) a jeho styl vyuky vyhovuje. A to je samozrejme individualni.

A ze se malo 'jezdi zdokonalovat'? To je fama. SiFu Martin Cholevik jezdi do Nemecka mene casto nez SiBa Petr Brunner. Od jiste urovne je dulezite jak clovek pracuje sam na sobe, ne jak casto jezdi na seminare do Ottweileru. A to je kazdeho osobni vec. Zkus mu to rict do oci, a zeptat se ho. Vyzkousej si to, ktery je lepsi.

Myslis info od lidi co cvici u meho SiGunga Petra Kozara (PK)? Co ti o tom muzou vedet, kdyz s nim necvici? Dej mi jmeno, treba soukrome do posty. Chtel bych si s nimi soukrome promluvit. Pokud mi jmena nedas, povazuji tuto informaci za zdroj 'jedna pani povidala' a za pokus o naruseni integrity me WCH rodiny. /ignore

Na zaver zopakuju hlavni myslenku:
Vyzkousej si osobne na kazdem uciteli, ktery je lepsi. Klidne to pak sem napis, z osobni zkusenosti.


Harku :-*,
ty nevidíš otazníky za tím co jsem psala ? :arrow: :?: Takhle to vypadá. Já se totiž ptám na názor lidí tady jestli ho ještě někdo zná :wink: . Nemyslíš si ale opravdu že ti udám jméno kamaráda z F-M, žejo :-) ?
Klára
Klárka
:-) směj se, bude ti líp :-)
klarka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 16. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Praha-ha-haha

Příspěvekod DaveStone » pon 22. pro, 2008 17:59

Ahoj všem, našel jsem tohle téma docela pozdě. Je zde plno zajímavých názorů a postřehů. Já se věnuji LY wing chun něco přes rok. Musím říct, že jako styl se mi líbí moc a nevynechal jsem za celý rok jediný trénink vyjma těch kdy jsem byl nemocný.
Nyní nám to ale nějak hapruje... Tréninky máme tak 2x měsíčně dost nepravidelně. Začínám docela pochybovat o tom, zda mi to při této frekvenci tréninků bude někdy platné i jako sebeobrana. Jinak pěkné cvičení to je, to ano. Jenže tohle pěkné cvičení nemám "u baráku", musím za ním leckdy dojíždět 70 kilometrů. Pak se naskýtá otázka, jestli když se s tím stejně neubráním, není lepší chodit na fotbal / nohec / florbal apod.

1) Takže moje první otázka: Dá se bojové umění naučit stylem jeden víkendový seminář a poté měsíc cvičení doma do vzduchu? Nebo je lepší chodit jinam, kde jsou tréninky třeba 2-3x týdně?

2) Další věc jsou tzv. "soukromé hodiny"... Na tréninky nás chodilo v průběhu kurzu tak málo, že nám instruktor mnohokrát říkal, že vlastně máme soukromé hodiny za cenu běžného kurzu a toho si máme vážit.

Jenže když sloučím "soukromost", cenu tréninků a četnost tréninků tak co je lepší?
- Soukromý 5-hodinový trénink jednou měsíčně za 600 Kč (tolik mě to stojí včetně cesty).
- nebo tréninky jiného b.u. v tělocvičně 2x až 3x týdně, třeba s 20 lidma za cenu 100-200 Kč měsíčně?
Konkrétně mám dostupné tyto tréninky:
1. Ju-jitsu, trénink 2x týdně po 90 minutách, cena cca 110 Kč měsíčně, čili za stejné prachy za které mám jeden soukromý trénink WCH můžu cvičit půl roku JJ!
2. Hung Gar pod vedením J.Hausky, trénink 2x týdně po 90 minutách, cena 300 měsíčně.

Mě to zas nepřipadne že by ze mě soukromý trénink jednou měsíčně dělal lepšího bojovníka (nebo mi prostě přinášel o tolik víc) než je ten kdo cvičí v tělocvičně 2x týdně. Byť je tam "jenom jeden z dvaceti" a instruktor se mu tak intenzivně nevěnuje. Já samozřejmě cvičím i doma, jenže pokud máme tréninky jednou měsíčně, je moje motivace slabá... Kdybychom měli tréninky častěji, byl bych mnohem víc motivovaný ke cvičení doma.


3) M. 16.6.2004 tu psal, že trénink 3x týdně je za 300 Kč měsíčně. My měli trénink jednou týdně za 400 měsíčně. Sice mě bylo několikrát řečeno, že EWTO je hodně komerční, mě se zdá, že LYWCH taky není zrovna za lidové ceny...
Taky mi instruktor říkal, že WCH se nedá naučit v tělocvičně na kurzu, že kurz je jen síto pro soukromé a osobní žáky. Tohle se tu taky probíralo. Proč by to nešlo na kurzu?


4) Co se týká použití na ulici: Než jsem začal cvičit, četl jsem hodně o tom, jak je WCH dobře použitelný i pro lidi slabší tělesné konstituce, že není rozhodující fyzická síla atd. Proto jsem si ho taky vybral, kvůli svým tělesným parametrům a dispozicím. Jenže mě to přijde, že způsobem jakým trénujeme, to pro mě ještě hooodně dlouho bude jen pěkné cvičení s kterým se zatím neubráním. I instruktor nám to potvrdil (že WCH je v porovnání třeba s boxem běh na dlouhou trať). Tak by mě zajímalo co můžu čekat do budoucna. Kdy se z toho cvičení stane pro mě taky funkční bojové umění?
- - - - - - - - - -
Popsal jsem situaci takovou jaká je a očekávám rady od zkušenějších lidí, ať už ve WCH nebo b.u. všeobecně, co by pro mě bylo v této situaci nejlepší. Nehodlám rozpoutávat žádné války, jak se tu často stává. Takže díky všem za konstruktivní rady.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod ghekon » pon 22. pro, 2008 19:42

Shrnul bych ti to asi takto ( muj nazor ) - Zadne Bu/Bs se neda naucit stylem 2-3x za mesic, ta cena ja naprosta zlodejna a vybirat si bu proto, ze jsem fyzicky slaby je zhovadilost, protoze KAZDY muze zesilit, kdyz chce.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Hark » pon 22. pro, 2008 21:54

DaveStone píše: Nyní nám to ale nějak hapruje... Tréninky máme tak 2x měsíčně dost nepravidelně. Začínám docela pochybovat o tom, zda mi to při této frekvenci tréninků bude někdy platné i jako sebeobrana. Jinak pěkné cvičení to je, to ano. Jenže tohle pěkné cvičení nemám "u baráku", musím za ním leckdy dojíždět 70 kilometrů. Pak se naskýtá otázka, jestli když se s tím stejně neubráním, není lepší chodit na fotbal / nohec / florbal apod.


Mas pravdu, osobni cviceni je treba delat kazdy den. Cviceni ve skole dvakrat mesicne je pro kocku, pokud mas za sebou jenom rok. Presneji, tak po dvou az trech letech intenzivniho cviceni (5x tydne ve skole), Ti uz treninky jednou za 14 dni vadit nebudou, zacnes na nich spis nabirat inspiraci na osobni cviceni - cemu se venovat dalsich 14 dni, nebo mesic. Ale po roce to je slabota.
1) Takže moje první otázka: Dá se bojové umění naučit stylem jeden víkendový seminář a poté měsíc cvičení doma do vzduchu? Nebo je lepší chodit jinam, kde jsou tréninky třeba 2-3x týdně?


Ano a ne. Hadam, ze potrebujes intenzivnejsi zacatek, abys mel na cem stavet. Ja to ted takhle provozuju, a da se to. Je ale jasne, ze cviceni ve skole je pro WCH nepostradatelne, predevsim pro vybudovani citu.

Mě to zas nepřipadne že by ze mě soukromý trénink jednou měsíčně dělal lepšího bojovníka (nebo mi prostě přinášel o tolik víc) než je ten kdo cvičí v tělocvičně 2x týdně. Byť je tam "jenom jeden z dvaceti" a instruktor se mu tak intenzivně nevěnuje. Já samozřejmě cvičím i doma, jenže pokud máme tréninky jednou měsíčně, je moje motivace slabá... Kdybychom měli tréninky častěji, byl bych mnohem víc motivovaný ke cvičení doma.


Jo. Kdyz jsem mel tu prilezitost, chodil jsem 5x tydne na petihodinovky a jednou tydne na desetihodinovku. Chce to cas, intenzitu, praci. Rekni svemu uciteli ze Ti trenink jednou za 14 dni nestaci, ze chces vic. Zeptej se ho na ferovku co s tim muze udelat.

Nevim jake mas podminky, kde vlastne cvicis.

Mne nedela problem jezdit za mym ucitelem pres celou republiku. Jsem presvedceny ze vim co delam a kazda navsteva u Sifu me presvedcuje ze vim a vidim co dela on a jak roste. Ty mas evidentne pochybnosti - a to je dobre, je dobre mit pochybnosti. Je to dobra cesta k poznani.

Uprimne - kdyz delas dobre umeni, je jedno v jake rodine, nebo vetvi, nebo stylu. Mne bavi cvicit, pracuju tedy na tom, abych mohl cvicit kazdy den.

3) M. 16.6.2004 tu psal, že trénink 3x týdně je za 300 Kč měsíčně. My měli trénink jednou týdně za 400 měsíčně. Sice mě bylo několikrát řečeno, že EWTO je hodně komerční, mě se zdá, že LYWCH taky není zrovna za lidové ceny...


Ceny se asi budou lisit v Praze a na Morave. WCH neni levne v porovnani s karate, nebo jiu jitsu nebo taekwondo. LY WCH je levne v porovnani s tim, kolik by Te stalo, kdyby ses ho chtel ucit v Cine.
Mne osobne na par stech korunach mesicne nesejde, platival jsem kdysi nekolik tisic mesicne. Muj osobni zazitek s uciteli z ELYWCIMAA byl takovy, ze dokazali prizpusobit cenu kurzu moznostem kurzistu, kdyz byli kurziste s penezmi na stiru a pritom chteli moc cvicit.

Taky mi instruktor říkal, že WCH se nedá naučit v tělocvičně na kurzu, že kurz je jen síto pro soukromé a osobní žáky. Tohle se tu taky probíralo. Proč by to nešlo na kurzu?


Otazka je co znamena naucit. Umeni uci clovek cvicenim sam sebe a ucitel se v prvnich deseti lietech stara o to, aby se zak naucil sam sebe ucit a rust tak, aby se neposkodil a neublizil si. Pokud tedy takhle zuzim vyznam slova naucit se WCH, pak opravdu kurz (ani soukrome hodiny) nestaci. Je treba vlastni prace. Soukrome hodiny ucitelu casto vypadaji tak, ze delaji 4-6 hodin jeden cvik...

4) Co se týká použití na ulici: Než jsem začal cvičit, četl jsem hodně o tom, jak je WCH dobře použitelný i pro lidi slabší tělesné konstituce, že není rozhodující fyzická síla atd. Proto jsem si ho taky vybral, kvůli svým tělesným parametrům a dispozicím. Jenže mě to přijde, že způsobem jakým trénujeme, to pro mě ještě hooodně dlouho bude jen pěkné cvičení s kterým se zatím neubráním. I instruktor nám to potvrdil (že WCH je v porovnání třeba s boxem běh na dlouhou trať). Tak by mě zajímalo co můžu čekat do budoucna. Kdy se z toho cvičení stane pro mě taky funkční bojové umění?


Podle toho jak se cvici.

Rok intenzivniho cviceni 5x tydne staci na solidni zaklady sebeobrany.

4-5 roku a zacnes pronikat do jemnosti v praci, do vnitrnejsi casti cviceni.

Nedelej si ale iluze ze to bude snadne. Dobre WCH je velka drina stejne jako kazde jine dobre umeni. Zoceli Ti telo a nauci Te ho pouzivat tak, abys nepotreboval vic sily, nez si sam vybudujes, protoze WCH uci umeni silu davat i silu brat, obchazet, vyhybat se ji.

Taky jsem zacal s WCH, protoze jsem si myslel, ze to bude snadnejsi. Neni. A nemuze byt. Vsechny snadnejsi cesty vedou do haje, ne k umeni.
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod luen » úte 23. pro, 2008 5:02

Ahoj,

dle meho nazoru je uceni se vlastne jen na soukromkach uplne o nicem ... potrebujes a to hlavne v zacatcich "osahat" max. pocet lidi a to ti soukromka neumoznuje. Jestli nekdo tvrdi opak taha z tve penezenky penize a o tve kung fu mu nejde ... tvrdit, ze se wing chun naucis jen na soukromkach je proste mimo misu a ma ryze komercni ucel :evil:

Jinak ty ceny mi neprijdou nejak strasne, spise to zduvodneni je usmevne :lol:

Cviceni resp. jeho intenzita je to nejdulezitejsi, osobne si nedovedu predstavit co tam mate za flakarnu, kdyz cvicite 5h nebo dokonce 10h 8O Ale OK, beru to jako variantu, protoze jsem to sam zazil :!:

Doma temer zadnej progres neudelas, je to jen opakovani, ktere te nijak zvlast neposouva ku predu. Je jasne, ze cena ve svazu, ktery je dotovany ze st. dotaci bude asi jina nez u nekoho, kdo z toho plati plne najemne a nema zadne ulevy :wink: S tim se musi pocitat - zijeme v trzni ekonomice.

Ovsem platit nekolik tisic mesicne uz mi prijde jako marketingova zvrhlost a v zadnem pripade neni cviceni v Cine drazsi nez u nas ... Jestli vam tohle nekdo tvrdi, tak vam lze!!! Na cviceni v cine je nejdrazsi letenka, ale ne cviceni samotne ... jak by take mohlo v zemi s nejlevnejsi prac. silou a atd ... :wink: Ten kdo vam to rika, asi moc o svetove ekonomice prehled nema ...

Nevidim duvod pro nejake straseni, ze by si clovek nejak mohl sam ublizit, spise neudela zadny progres, ale reci typu, na panakovi se cvicit neda drive jak za 10 roku, protoze si ublizite a znicite pater a pod. jsou typickym produktem nemecke brzdovni strategie, ktera se vice nez o progres zajima o tahani penez lidem z kapes nez o jejich kung fu. U nas se zacne clovek ucit se zbranema a pomuckama (panak, kruh ...) temer okamzite a ma to jen pozitivni dopad na lidi! Nijak si neublizite tim, ze zacnete cvicit neco drive, rychleji a pod. To, ze je nekdo umele brzden ma vzdy jen marketingovej duvod a NIC jineho v tom neni. Pravidla o tom, kdo a kdy se ma co ucit, cinani vetsinou neznaji a delaji to vychytrali instruktori a "sefove" v evrope :!:

Soukrome hodiny, jenz trvaji 4-6h jsou dobre tak akorat na dloubani v nose ... zajdete si nekdy na trenink do gymu a skol, kde se maka ... neverim, ze zvladnete vice jak 2h trenink a pokud ano, tak se tam nemaka, ale klabosi a takovej trenink je k nicemu i kdyby vam za to nekdo platil :!: :!: :!:

2Hark s tou silou, bych to radeji moc nerozebiral, jsou to jen klasicke povidacky a neco jako idol bojovych schopnosti cloveka ... na ktere si vetsina "netalentu" nikdy nesahne a pro ne jsou to jen duvody proc nemakat na sile, ktera je treba vzdy a za vsech okolnosti :!: :!: :!: Druha vec je, jak s ni (silou) clovek umi nalozit a ze se casem ma moznost naucit s ni "setrit" atd ... Reci, ze sila neni treba, protoze se ji nekdo nauci eliminovat - obchazenim, branim ... ano mnohokrat to k nam nekdo prisel testovat ... :lol: Pak ji zacal obchazet tim, ze se stretum radeji naucil vyhybat a na celej koncept se vykaslal a dal se na kuzelky :wink:

Lidi myslete hlavama a nenechte se oblbovat tzv. "cinskejma principama", ktere cinani neznaji a kdyz se s nima z ust belochu obeznami, tak se smeji, ze jim bricha praskaji. Vsechny tyhle bachorky stvoril beloch v evrope na gauci :!: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Hark » úte 23. pro, 2008 9:35

ukropcany píše:hehe, budem musieť pridať na fýze... ja po 1 1/2 hodinovom tréningu potrebujem deň pauzu... 8)


Je Ti jasne ze se bavime o koze a o voze :) Ano, taky si dam trenink na intenzitu a pak mam dost po 3/4h a musim na chvili zvolnit tempo.

Kdybyste se nekdy prisli mrknout na ty nase sparringy se zbranemi, taky byste videli ze se lidi po hodine intenzivniho hybani zacnou motat :)

Ale letos jsme dali osmihodinovku a bylo to fajn, clovek si posouva limity co je vlastne schopny vydrzet. Byly tam pauzy, kde se lidi prostridali a pohoda.

Mne osobne se technika a drahy pohybu cvici nejlip kdyz uz nemam prebytecnou silu (ale jeste mi zbyva tolik, abych dokazal udrzet drahu).
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Hark » úte 23. pro, 2008 9:39

luene - mluvime jinymi slovy o tom samem :)
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků