"LOK YIU WING CHUN" a ELYWCIMAA

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Anonymní » pon 07. úno, 2005 13:30

Ahoj,
no ja myslim, ze Kozar neni jediny predstavitel ELY ( jak se rika: jedna vlastovka leto nedela....) a otazka je, co o cviceni ocekavas a jaky mas pristup. Ze je wch vseobecne ze zacatku nemastne neslane je proste fakt ( paklize nebudes cvicit u EWTO, kde je diky lat-sao apod vice akce jiz od zacatku - nemyslim to nejak zle!!!! ). Pamatuji si ze nas Yiwan ze zacatku driloval porad dokola formu, tansao, paksao etc. porad na dokola, na miste do vzduchu nic vic a nic min. A musim ric, ze jsem mu dodnes za snad pevne zaklady vdecen.
Daje
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Mirimon » pon 07. úno, 2005 15:39

Ahoj,

jestli se přihlásím tak očekávám že mě naučí dělat každý pohyb správně a cvičencům nic nezatají. Spíše od WCH čekám že se to dá použít na ulici. Rozhodně bych se nechtěl přihlásit někam kde jde jen o to vyždímat cvičenci peněženku, předvézt mu pár technik a to je vše.
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

?

Příspěvekod Anonymní » čtv 17. bře, 2005 10:04

zdroj : http://www.dipenshi.cz -> odkazy

European Lok Yiu Wing Chun International Martial Art Association (http://www.wingchun.cz/)
Evropská organizace zastřešující čínské bojové umění Wing Chun. V Čechách ji vede Si-Fu Petr Brunner.


? www.elywcimaa.cz uz neni ofico webem ceske ELYWCIMAA ?
? Petr Brunner je vedoucim Petra Kozára, Kamila Komma, Martina Cholevíka a ostatních ? Víte o tom něco ?
díkec
Mira
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: ELYWCIMAA

Příspěvekod Hark » čtv 17. bře, 2005 13:39

Mirimon píše:Zdar všem,

chtěl jsem se přihlásit do školy v F-M a tak mě napadlo zeptat se někoho kdo má se cvičením zkušenosti. Jak Sifu v F-M berou své žáky (tzn. jak se k nim chovají)? Učí se ve WCH jak to či ono dobře použít v reálu?


Zdar! Znam FM skolu a je to v pohode. Muzes si vyzkouset i Martina Cholevika (FM, Frydlant). Proste zacnes cvicit, informace prichazeji s postupem. Co vim, tak ze zacatku byval kladen duraz vic na formy a cviceni, aplikacim pro real byly venovany specialni seminare, ted se drobet zmenila vyuka tak, aby uz lidi se Siu Lim Tao se umeli rozlisovat mezi cvicenim a pouzitim cviceni ve rvacce. Ano, uci se tam co se da pouzit v realu, a upozornujou na to, co se neda pouzit (resp. neda pouzit hned ze zacatku, ale az pozdeji). Oba SiFu ke mne byli vzdycky uprimni a na vsechny otazky mi odpovedeli v pohode. Pokud se ale (po nejake dobe) rozhodnes byt soukromym zakem a SiFu te vezme, tak cekej hodne tvrdy trenink.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Re: LOK YIU w.ch.

Příspěvekod Hark » čtv 17. bře, 2005 13:43

robert píše:Několik měsíců jsem chodil cvičit k p.Kozárovi.Jeho styl učení je nezáživný,moc se toho člověk nenaučí.Na druhé straně je velice přátelský a vstřícný sifu.
Jeho pomocný instruktor na mne dojem vůbec neudělal.Viděl jsem ho cvičit a byla to hrůza.Připadalo mi to,že snad cvičí o pár měsíců déle než já!
Takže,kdo se chce něco opravdu naučit a být motivován svým pokrokem doporučuji jinou organizaci w.ch.


Zajimalo by me ktereho pomocneho instruktora myslis, asi to nebude M. Cholevik - anebo vubec, cvicil jsi s nim osobne? :) Ono je hodne rozdil videt jak cvici P. Kozar se svymi zaky (vcetne instruktoru), a pak si na ty zaky sahnout sam. Stejne propastny rozdil mezi SiFu a jeho pomocniky by mohl byt mezi pomocnikem a Tebou. Stejne tak kdyz prijede pan Blech, tak tady neni zadny cesky ucitel, ktery by nelital vzduchem, jak se panu Blechovi zamane. Jsou to proste odcvicene roky, ktere se nedaji jen tak dohnat.

Ale za par mesicu fakt neni sance se nic poradneho naucit.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Hark » čtv 17. bře, 2005 13:52

Mirimon píše:Ahoj,
jestli se přihlásím tak očekávám že mě naučí dělat každý pohyb správně a cvičencům nic nezatají. Spíše od WCH čekám že se to dá použít na ulici. Rozhodně bych se nechtěl přihlásit někam kde jde jen o to vyždímat cvičenci peněženku, předvézt mu pár technik a to je vše.


1. Kazdy ucitel si te par tydnu/mesicu otukava, co sneses, jaky jsi. Tu dobu Te uci, opravuje Ti chyby, ale nemuzes cekat, ze Ti vyjevi nejake silene tajemstvi. (Ve WCH zadne tajemstvi neni.)

2. WCH si vybudovavas Ty sam, ucitel te jen opravuje, abys nedelal chyby a dle jeho mineni o Tvem postupu Ti ukazuje nove veci. Tozn. hlavni drina je na Tobe. Kdyz budes cvicit a premyslet o tom co cvicis a proc Ti to funguje nebo nefunguje, budou Te napadat otazky. SiFu ve FM skole odpovidaji na polozene otazky a nedelaji zadne tajnosti. Otazkama si muzes drobet zrychlit postup, a zaroven ukazat uciteli, ze Te to zajima a ze o tom premyslis.

3. Tahle skola stavi pevne zaklady a to chvili trva. Muze se Ti stat, ze treba pul roku cvicis porad jednu a tu samou vec. (Treba 1 rok na prvni cast Chum Kiu....) Ber to tak, ze se to proste urychlit neda - prebudovava se Tvoje telo, aby se mohlo pokrocit dal. Zuroci se to pozdeji - proste Ti pujdou udelat veci "samy od sebe" - ale kdybys predtim spechal a preskocil cviceni, tak by to neslo.

4. Co se tyce pouziti na ulici a ruzne po hospodach, par z nas uz WCH s uspechem pouzili :) Ve vyuce se pamatuje na to, aby se vysvetlilo kdy jsi schopen pouzit treba jen jednu techniku a kdy uz mas na vic.

5. WCH Ti bude fungovat tak, jak ho budies cvicit. Cim vic casu odcvicis (s porozumenim tomu co delas), tim lip vsecko pujde.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Re: LOK YIU w.ch.

Příspěvekod Hark » čtv 17. bře, 2005 14:24

robert píše:Několik měsíců jsem chodil cvičit k p.Kozárovi.Jeho styl učení je nezáživný,moc se toho člověk nenaučí.Na druhé straně je velice přátelský a vstřícný sifu.
Jeho pomocný instruktor na mne dojem vůbec neudělal.Viděl jsem ho cvičit a byla to hrůza.Připadalo mi to,že snad cvičí o pár měsíců déle než já!
Takže,kdo se chce něco opravdu naučit a být motivován svým pokrokem doporučuji jinou organizaci w.ch.


ukazes mi toho pomocneho instruktora na tehle fotce?
http://www.wingchunmorava.com/photos/zp ... inar04.jpg
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Re: ?

Příspěvekod Hark » čtv 17. bře, 2005 14:24

Miras píše:zdroj : http://www.dipenshi.cz -> odkazy

European Lok Yiu Wing Chun International Martial Art Association (http://www.wingchun.cz/)
Evropská organizace zastřešující čínské bojové umění Wing Chun. V Čechách ji vede Si-Fu Petr Brunner.


? www.elywcimaa.cz uz neni ofico webem ceske ELYWCIMAA ?
? Petr Brunner je vedoucim Petra Kozára, Kamila Komma, Martina Cholevíka a ostatních ? Víte o tom něco ?
díkec
Mira


Petr Brunner je na stejne ucitelske urovni jako Kamil Komm, Petr Kozar. Martin Cholevik je zak Petra Kozara a take ucitel. Akorat jsem zpozoroval, ze si Petr Bruner zalozil paralelni stranky wingchun.cz, P. Kozar zase wingchunmorava.com. Evidentne P. Brunner zastupuje ELYWCIMAA pro Cechy, P. Kozar pro Moravu. Sam nerozumim proc se to rozdelilo, ale elywcimaa.cz je porad updatovana (sekce Akce).
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Re: ?

Příspěvekod Anonymní » čtv 17. bře, 2005 14:40

Hark píše:

Petr Brunner je na stejne ucitelske urovni jako Kamil Komm, Petr Kozar. Martin Cholevik je zak Petra Kozara a take ucitel. Akorat jsem zpozoroval, ze si Petr Bruner zalozil paralelni stranky wingchun.cz, P. Kozar zase wingchunmorava.com. Evidentne P. Brunner zastupuje ELYWCIMAA pro Cechy, P. Kozar pro Moravu. Sam nerozumim proc se to rozdelilo, ale elywcimaa.cz je porad updatovana (sekce Akce).


Čus, no to sice je ale taky jen semináře Blecha a Petra Brunnera.TO by korespondovalo s tím co píšou na stránkách Dipenshi.cz že je Petr Brunner vedoucím ELYWCIMAA u nás v České republice a pod tím rozumím i to že pod něho všichni ostatní učitelé spadají. Takže bude asi nejvíc kvalifikovaný?
Mira
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: LOK YIU w.ch.

Příspěvekod Anonymní » čtv 17. bře, 2005 15:39

Hark píše:http://www.wingchunmorava.com/photos/zpravy/seminar04.jpg


Mel bych dotaz k te fotce a wch ... je zvykem aby vsichni meli stejne slozene ruce na brichu pri foceni a ty same cvicebni ubory?

M.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod chonglee » čtv 17. bře, 2005 19:41

Daje píše: Pamatuji si ze nas Yiwan ze zacatku driloval porad dokola formu, tansao, paksao etc. porad na dokola, na miste do vzduchu nic vic a nic min. A musim ric, ze jsem mu dodnes za snad pevne zaklady vdecen.
Daje

ja taky,trvalo pak dlouhá léta a musel jsem vynaložit hodně úsilí,něž jsem těchto špatných pohybových návyků zbavil.
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Chonglee

Příspěvekod Anonymní » čtv 17. bře, 2005 20:00

A muzu vedet, kde a co cvicis??Myslim, ze kecas nesmysli ( promin tu dikci, ale jinak to rici nedokazu ). Ja jsem mel moznost cvicit s Milou, u P. Bayera, Arashem, Rolfem etc. a nikdo nikdy nekritizoval to, co nas Yiwan a pak Kamil naucil takze by me zajimali relevantni argumenty, co konkretne melo byt spatne, proc to bylo spatne a kdo ti to opravoval...Doufam, ze necvicis/te u EWTO, jetlize ano pak, prosim, povazujte/j tuto diskusi za bezpredmetnou.
Nehlede na to, ze pohyby ve wch se mohou u dvou instruktoru dosli lisit, ale poctatne je, jeli zachovana myslenka ci princip /nazyvejte jak chce /. Na zakladech od Yiwana potazmo Kamila jsem stavel pri CHK a BJ a myslim, ze neni problem. Otazkou take je jestli jsi/jste cvicil anebo chodil na trenink pit caj a take jestli bylo vzdy vse spravne pochopeno.
Ja jsem byl soukr. zak a vzdy jsem mel/mam pristup ke vsem informacim a technika nam byla pilovana do nejmensich detailu. Je to jen o pristupu a o tom kolik je clovek ochoten obetova / financne, casove etc. /.
Byl bych rad, aby jsi/te pral vyse uvedene jako vecny nazor neni v tom nic osobniho / paklize seznate/s za vhodne na muj prispevek reagova, prosim, o vecnost..../
S uctou
Daje
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod josefmlady » čtv 17. bře, 2005 23:59

Jestli to bude číst někdo z Ostravy, někdo kdo taky jako já hledá sparing na cvičení lepkavých rukou, tak ať se mi ozve na josef.mlady@seznam.cz a zacvičíme. Jinak jsem ochoten a schopen cvičit s kýmkoli cokoli. Takže pokud ti jde o to pořádně si zacvičit, tak se ozvi. Pepa
josefmlady
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Mirimon » pát 18. bře, 2005 8:36

Hark - díky za odpověď
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: LOK YIU w.ch.

Příspěvekod Hark » pát 18. bře, 2005 11:12

Anonymní píše:
Hark píše:http://www.wingchunmorava.com/photos/zpravy/seminar04.jpg


Mel bych dotaz k te fotce a wch ... je zvykem aby vsichni meli stejne slozene ruce na brichu pri foceni a ty same cvicebni ubory?

M.


Co se tyce rukou, vzdycky se rikalo, ze to na fotce vypada lip, kdyz maji vsichni ruce stejne. Spis jde o esteticky efekt, IMHO.

Co se tyce uboru, tak kdyz tu fotku prostudujes detailneji, zjistis, ze nemame stejne 'cvicebni ubory'. Jedine pravidlo je, ze zak ma bile triko, ucitel cerne (a pan Blech to, co ho zrovna napadne :) ).

Mame sice i ELYWCIMAA obleceni (kalhoty, trika, kdovico), ale nikdo nas nenuti si je kupovat/nosit. Proste na treninku svetle triko a teplaky/ bermudy/ cokoliv, na seminar nejlip cerne teplaky a bile tricko (kdyz mam, tak s ELYWCIMAA logem). Ale jde fakt jen o reprezentativni vec a kvuli fotografiim, nic vic.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Anonymní » pát 18. bře, 2005 11:22

chonglee píše:
Daje píše: Pamatuji si ze nas Yiwan ze zacatku driloval porad dokola formu, tansao, paksao etc. porad na dokola, na miste do vzduchu nic vic a nic min. A musim ric, ze jsem mu dodnes za snad pevne zaklady vdecen.
Daje

ja taky,trvalo pak dlouhá léta a musel jsem vynaložit hodně úsilí,něž jsem těchto špatných pohybových návyků zbavil.


jeeeeeee ty náš chudáčku, hele a už ses toho zbavil ? a co kdybys to teď šel YiWanovi ukázat, ty tvoje tvoje momentálně správný návyky? co? máš staženou prdel, viď , no nic si z toho nedělej:-), i tak máme rádi chongleeho :-). co špatnýho bylo konkretně,? to asi nenapíšeš viď trumpetko, ale tak to zkus, třeba něco vymyslíš:-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: ?

Příspěvekod Hark » pát 18. bře, 2005 11:38

Miras píše:Čus, no to sice je ale taky jen semináře Blecha a Petra Brunnera.TO by korespondovalo s tím co píšou na stránkách Dipenshi.cz že je Petr Brunner vedoucím ELYWCIMAA u nás v České republice a pod tím rozumím i to že pod něho všichni ostatní učitelé spadají. Takže bude asi nejvíc kvalifikovaný?
Mira


Na diphensi (coz je spratelena organizace, ale nepatri k ELY) je jen odkaz s tim, ze P.B. vede ELYWCIMAA v Cechach. Je rozdil mezi 'Cechy' a 'Ceska Republika'. Diskutabilni je take tvrzeni o kvalifikaci, na oficialnich strankach organizace ELYWCIMAA jsou prezentovani ucitele bez jakekoli hierarchie, krome rodokmenu, kde je jasne videt, ze P.Brunner, P. Kozar a K. Komm jsou na stejne urovni. Loni jsem zaznamenal, ze mimo www.elywcimaa.cz zacaly vznikat stranky www.wingchun.cz a www.wingchunmorava.com. WCH Morava se odkazuje na www.elywcimaa.cz jako rodicovskou organizaci, na www.wingchun.cz jsem link nenasel. Je mozne, ze se, co se tyce hierarchie, za posledni rok neco zmenilo, ale o tom bych se IMHO musel dozvedet od sveho SiFu. Zeptam se.

Co se tyce seminaru, muze je poradat kazdy ucitel. Seminare s p. Blechem probihaji u vsech tri jeho zaku-ucitelu - P. Brunnera, K. Komma, P. Kozara. Oficialne porada seminare pro sve zaky P. Brunner a P. Kozar - podle toho kolik sami maji casu. P. Brunner seminare oficialne sdeluje na internetu, P. Kozar predloni delal seminare pro zaky kazdy druhy mesic, loni udelal velky 4 denni seminar na Slovensku pro soukrome zaky (http://www.wingchunmorava.com/foto_seminare.php) (spodni 2 fotografie) a vanocni seminar.

Rozdil je spis v tom, ze P. Brunner organizuje seminare pravidelne a vice je medializuje (tozn. nataci/foti/vystavuje na net), kdezto P. Kozar na medializaci (drobet vic) kasle a vic ho bavi drtit nas cvicenim nez fotakem :), a kdyz, tak si nechava material pro soukrome ucely nebo cleny organizace a neprezentuje se s nim (v takove mire) na netu.

Tim nechci nijak srovnavat kvalitu seminaru P.B. a P.K., zatim jsem jeste na zadnem seminari P. Brunnera nebyl a verim, ze jsou taky drsne :)
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Hark » pát 18. bře, 2005 11:52

muhehe píše:
chonglee píše:
Daje píše: Pamatuji si ze nas Yiwan ze zacatku driloval porad dokola formu, tansao, paksao etc. porad na dokola, na miste do vzduchu nic vic a nic min. A musim ric, ze jsem mu dodnes za snad pevne zaklady vdecen.
Daje

ja taky,trvalo pak dlouhá léta a musel jsem vynaložit hodně úsilí,něž jsem těchto špatných pohybových návyků zbavil.


jeeeeeee ty náš chudáčku, hele a už ses toho zbavil ? a co kdybys to teď šel YiWanovi ukázat, ty tvoje tvoje momentálně správný návyky? co? máš staženou prdel, viď , no nic si z toho nedělej:-), i tak máme rádi chongleeho :-). co špatnýho bylo konkretně,? to asi nenapíšeš viď trumpetko, ale tak to zkus, třeba něco vymyslíš:-)


to Daje: souhlasim, mi ucitele taky stravili u YiWana roky a jsou dobri.
to chonglee: ok, mysli si co chces, delej si chces, ja jsem v pohode, ty jsi v pohode :)
to Muhehe/anonym: Tohle se mi SILNE nelibi, vyslovene chongleeho urazis. Coz takhle se snazit o racionalni debatu pokud mozno bez hloupych emoci? Tvuj prispevek ma minimalni informacni hodnotu. Delas spatne jmeno lidem, kteri se zabyvaji BU.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Re: ?

Příspěvekod Anonymní » pát 18. bře, 2005 11:55

Hark píše:
Na diphensi (coz je spratelena organizace, ale nepatri k ELY) je jen odkaz s tim, ze P.B. vede ELYWCIMAA v Cechach. Je rozdil mezi 'Cechy' a 'Ceska Republika'.

aha, takže je šéfem Kamila Komma, který také vyučuje v čechách (teda doufám že Kladno v čechách je? :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: ?

Příspěvekod Hark » pát 18. bře, 2005 12:13

HHH píše:
Hark píše:
Na diphensi (coz je spratelena organizace, ale nepatri k ELY) je jen odkaz s tim, ze P.B. vede ELYWCIMAA v Cechach. Je rozdil mezi 'Cechy' a 'Ceska Republika'.

aha, takže je šéfem Kamila Komma, který také vyučuje v čechách (teda doufám že Kladno v čechách je? :wink:


Covece precti si to cele az do konce :) Ja bych rek, ze v tom stejne mas jasno a jen prudis :)
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron