"LOK YIU WING CHUN" a ELYWCIMAA

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod luen » úte 23. pro, 2008 14:08

Hark píše:
ukropcany píše:hehe, budem musieť pridať na fýze... ja po 1 1/2 hodinovom tréningu potrebujem deň pauzu... 8)


Je Ti jasne ze se bavime o koze a o voze :) Ano, taky si dam trenink na intenzitu a pak mam dost po 3/4h a musim na chvili zvolnit tempo.

Kdybyste se nekdy prisli mrknout na ty nase sparringy se zbranemi, taky byste videli ze se lidi po hodine intenzivniho hybani zacnou motat :)

Ale letos jsme dali osmihodinovku a bylo to fajn, clovek si posouva limity co je vlastne schopny vydrzet. Byly tam pauzy, kde se lidi prostridali a pohoda.

Mne osobne se technika a drahy pohybu cvici nejlip kdyz uz nemam prebytecnou silu (ale jeste mi zbyva tolik, abych dokazal udrzet drahu).


Vitku,

ja myslel, ze mluvis o treninku ... ne o doucovani. A i kdybys cvicil pomalinku, uvolnene ... co na to nohy, kdyz cvicis v YCKYM ... ja bych to nedal, tak si to proste nedovedu predstavit a soukroma hodina, kde mi da clovek cvicit jednu vecicku a pak na me 6h kouka ... sorry to bych radeji sel se sifu na pivo a zeptal se ho na to v hospode (a vyslo by to casove lepe a levneji).
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Hark » úte 23. pro, 2008 14:36

luen píše:ja myslel, ze mluvis o treninku ... ne o doucovani. A i kdybys cvicil pomalinku, uvolnene ... co na to nohy, kdyz cvicis v YCKYM ... ja bych to nedal, tak si to proste nedovedu predstavit a soukroma hodina, kde mi da clovek cvicit jednu vecicku a pak na me 6h kouka ... sorry to bych radeji sel se sifu na pivo a zeptal se ho na to v hospode (a vyslo by to casove lepe a levneji).


Uprimne receno, pojem doucovani me tady mate, nevim co si pod tim mam predstavit. Necvici se pomalinku, cvici se uvolnene a v tempu.

Nohy samozrejme trpi, protoze jsou to line mrchy. Jedno jestli v postoji, v mabu, v krocich, nebo pri cviceni nohou samotnych. Pokazde to je jiny druh prace, ktery se da stridat - hodinu cho sao, hodinu chi sao v krocich, hodinu lap sao, 3/4 hodiny prace nohou. Hodina venovana jedne vete ze sestavy. Nebo hodina jenom ma a piu ma kroky.

Hodiny utikaji strasne rychle a prace na sjednocovani je mravenci a jde svym tempem.

Asi kazdy jak se mu samotnemu libi a jak je v jeho skole / rodine zvykem.

respekt
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod luen » úte 23. pro, 2008 15:38

Hark píše:Uprimne receno, pojem doucovani me tady mate, nevim co si pod tim mam predstavit. Necvici se pomalinku, cvici se uvolnene a v tempu.

Nohy samozrejme trpi, protoze jsou to line mrchy. Jedno jestli v postoji, v mabu, v krocich, nebo pri cviceni nohou samotnych. Pokazde to je jiny druh prace, ktery se da stridat - hodinu cho sao, hodinu chi sao v krocich, hodinu lap sao, 3/4 hodiny prace nohou. Hodina venovana jedne vete ze sestavy. Nebo hodina jenom ma a piu ma kroky.

Hodiny utikaji strasne rychle a prace na sjednocovani je mravenci a jde svym tempem.

Asi kazdy jak se mu samotnemu libi a jak je v jeho skole / rodine zvykem.

respekt


Ja osobne nejsem zastancem toho, aby trenink trval dele nez 90-120 min. a to ten 120 min. je i s yamcha :lol: a pod. ulejvarnama :wink: Pak si totiz lidi navyknou se tam flakat, misto aby makali tak, ze si sahnou na dno svejch moznosti ... neco jineho je tr. seminar, kterej je zameren na nejake specialni "jemne" techniky - i kdyz to povazuji stejne za blbost, protoze jak dlouho jsou ti lide schopni se koncentrovat a i to mene namahave cviceni po 2h sudlaji jak zombieci ... a ja tohle na treninku nechci videt, protoze se tam pak zacnou tahat hipici. Navic cvicit nekolik hodin chisau je bez prinosu, jen sudlani unavenych ramen, ktere krome bolesti nic nerozviji ... Osobne bych Vitku chtel videt u vas cloveka, kterej by napr. se mnou (nebo s nekym jinym) cvicil cca 45min chisau s intenzitou jenz je chisau vlastni ... aby neco kloudneho davalo ... vzdyt je to jak sparing a ty mi tady chces tvrdit, ze nekolik hodin (temer 3h) jedete v tomto tempu chisau, lapsau ... to ti proste neverim :wink: A nebo ano, pohodove tempicko, probrat u toho co davali v bedne ..., ale to neni cviceni :wink:

Hele kdyz uz jsme u toho, jak te naplnuje hodinu cvict jednu vetu napr. SNT ... ja jsem kacir a povazuji to za zabytecnost resp. nechut se zakovi venovat - dat ho nekam do kouta a rici mu dej si 1000x mrknuti leveho ocniho vicka! Protoze mas pocit, ze te tohle nejak posouva? Budes se pak lepe branit? To je totiz stejne, jako treninky zamerene na cviceni forem ... pekne, ale ma to o neco vice esteticnosti nez vseho ostatniho a zvlaste ty wing chun formy :lol: Je to proste jen osnova ... cetl si nekdy knihu, tak, ze sis dal 1000x osnovu, abys pak lepe pochopil co se v ni pise? A pak si ji cetl na preskacku ve pomeru 100:1 (osnova:prakticke cviceni)? Neber to jako rypani, ale za sebe proste rikam, ze tahle nemetodicnost nikam nevede ... Jakepak reagovani v chisau, ty vis co prijde, souper vi co ma udelat ... zvlastni rizenej sparing a minimum spontanich reakci ... rozhodne u zacatecniku!

Ja to prevedu at je to srozumitelne vsem, takze rozcvicka (asi) pak 1h drilovani, dalsi hodina take drilovani, dalsich 3/4h take drilovani a pak hodina stinovani ... no na rovku, to neni dobre :roll:

Doucovani je napr. to, ze nekomu neco nejde a trapi se s tim vice nez je treba a vice nez je zdravo oproti jinym vecem ... tak neni problem nekoho vzit a doucit ho, zkusit jine postupy, proste sahnout na jine metodicke postupy nez standardni ... treba :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod DaveStone » úte 23. pro, 2008 18:16

2 hark & luen:
Díky za zhodnocení, snad mi to pomůže udělat si obrázek a zhodnotit situaci.

2 luen:
Jo ta cena není zas tak hrozná, je prostě o něco vyšší jak v jiných školách b.u. v mém okolí. Jen když se to dá dohromady s počtem hodin, rozdíl se ještě zvýší. To JJ u nás asi bude dotované, máš recht, cvičí se to někde v policejní tělocvičně...

Přesně ty řeči, že panáka až za 10 let jsem slyšel. Prý by to pro nás nemělo žádnou cenu, že si máme radši vzít nějaký pohyb z formy nebo pohyb s krokama a ten třeba hodinu pilovat. Můj učitel dělá WCH tuším 9 let a panáka taky necvičí.

Teď jsem začal cvičit doma víc a pokroky vidím. Akorát že tímto cvičením se člověk naučí techniku a koordinaci, ale ne správné reakce a timing na pohyby útočníka a to je to co mi jde nejmíň.

Jinak pokud máme víkendové cvičení tak trvá max. 5 hodin i s pauzou, víc ne. Ale je fakt, že trénink je taková pohodička, pokud jsem se kdy potil, tak jen trochu.
Vyzkoušel jsem nedávno 2 tréninky hung gar a celý trénink ze mě hrnul pot jak už dlouho nikdy. A stehna taky dostaly zabrat. Ovšem zase jsem byl upozorněn jinýma na to, že to jak se potím a jak mám namožené svaly taky není jediným měřítkem kvality b.u.

2 ukropcany:
Tak trénink thaiboxu bude asi o něčem jiném, ten bych taky nedal delší jak 90 minut. A kdoví jestli vůbec to.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod luen » úte 23. pro, 2008 19:30

DaveStone píše:2 hark & luen:
Díky za zhodnocení, snad mi to pomůže udělat si obrázek a zhodnotit situaci.

2 luen:
Jo ta cena není zas tak hrozná, je prostě o něco vyšší jak v jiných školách b.u. v mém okolí. Jen když se to dá dohromady s počtem hodin, rozdíl se ještě zvýší. To JJ u nás asi bude dotované, máš recht, cvičí se to někde v policejní tělocvičně...

Přesně ty řeči, že panáka až za 10 let jsem slyšel. Prý by to pro nás nemělo žádnou cenu, že si máme radši vzít nějaký pohyb z formy nebo pohyb s krokama a ten třeba hodinu pilovat. Můj učitel dělá WCH tuším 9 let a panáka taky necvičí.

Teď jsem začal cvičit doma víc a pokroky vidím. Akorát že tímto cvičením se člověk naučí techniku a koordinaci, ale ne správné reakce a timing na pohyby útočníka a to je to co mi jde nejmíň.

Jinak pokud máme víkendové cvičení tak trvá max. 5 hodin i s pauzou, víc ne. Ale je fakt, že trénink je taková pohodička, pokud jsem se kdy potil, tak jen trochu.
Vyzkoušel jsem nedávno 2 tréninky hung gar a celý trénink ze mě hrnul pot jak už dlouho nikdy. A stehna taky dostaly zabrat. Ovšem zase jsem byl upozorněn jinýma na to, že to jak se potím a jak mám namožené svaly taky není jediným měřítkem kvality b.u.

2 ukropcany:
Tak trénink thaiboxu bude asi o něčem jiném, ten bych taky nedal delší jak 90 minut. A kdoví jestli vůbec to.


Tak jsem rad, ze sis mohl udelat sam obrazek o tom co ti kdo "vtlouka" do hlavy :wink: Doufam, ze z toho nebude flame, jak je mojim zvykem ... ale snad to Vitek nevzal osobne, protoze je ten posledni koho bych tady chtel prudit :wink:

To s tim panakem me mrzi, protoze to je jako bys chodil do posilky a nekdo by ti rekl, ze na tenhle pristroj se dostanes az za 10 let ... je samo nutne prihlednout u cviceni na stav daneho cvicence, ale to plati pro vse ... neni duvod necvicit na panakovi, s tycema s nozema atd ... proste tohle je retorika ewto a u ely se toho bohuzel drzi take. Ja pro to proste nemam jine vysvetleni nez je ta markeTingova strategie :(

Ja si W.Blecha pamatuji jak dnes, kdyz mi rikal, pokud te wing chun nenaucim do 6-ti roku, tak jsem spatnej ucitel a nebo z tebe chci tahat marky ... no necekal jsem, ale nebudu to zde psat, jednak bych flameoval a jednak nemam chut se o svatcich s nekym dohadovat.

Ja dokonce neverim ani na to, ze se doma clovek muze naucit techniku a koordinaci (pokud chapeme oba tyto pojmy stejne), protoze prave ta koordinovanost a technika se zase projevi az pri sparingu a pod. a na to proste sam prijit nemuzes. Sam totiz neprijdes ani na to, proc je treba to cvicit jinak a v cem to mas zlepsit, takze cvicis jen podle svejch domenek a intuice a to je casto zalostne malo na neco cemu ja rikam progres! Ale kazdopadne kvituji, ze si cvicis i doma :wink:

Wing chun je neskutecna drina a pokud se na nem nepotite, nechodite z treninku jak zmlaceni psy, tak je to o nicem a jen ztracite cas tim, ze vas nekdo z buh vi jakejch duvodu vede k jinemu cili nez ke kteremu je wing chun kung fu urceno ... skoda, skoda :!:

Preji tedy bohatou nadilku pod stromkem a stastnou ruku pri volbe bu/bs :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jamamba » stř 24. pro, 2008 7:02

4 Dave,

hele, jde o to, co od toho cviceni ocekavas, pokud se ale nemaka je to naprd, pokud nemas moznsti chodit na treninky je to naprd jeste vic. Hele, co si budem namlouvat cvicieni doma, na to musis mit koule jak svina, vim moc dobre o cem mluvim, protoze jsem se pofakoval rok ruzne po zahranici, vim jak je tezky se dokopat k tomu, aby si clovek udelal trenink alespon s 40%nasazenim a intenzitou, jako na treninku v telocvicne.
Porad te neco rozptyuje, porad mas dost casu atd.
Ted bych byl rad, aby si to nikdo nebral osobne, ale proste pokud nemas moznost se vidat se svym ucitelem dostatecne pravidelne a nemas moznost cvicit s nekym, kdo je na o neco vyssim levelu, tak bud se prestehuj tam, kde tu moznost mas, pokud jsi presvedecenej, ze to BU a ucitel za to stoji, a nebo jdi proste jinam a cvic neco jinyho.
Dulezity je, ale vdet, co clovek chce a zatim si trochu jit a holt taky neco obetovat a ted ver nebo ne, taky vim, o cem mluvim! Ikdyz nekdy je ta obet docela prijemna :D
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod luen » stř 24. pro, 2008 9:26

4jamamba: nj cinanecky, teplicko, "draha" cina :lol: ja se picnu :wink: 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Skateordie » stř 24. pro, 2008 9:49

for Ukrop: cauko, ktoreho stipaca mas na mysli?
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Skateordie » čtv 25. pro, 2008 9:39

ukropcany píše:KO-sztanka :wink:

pekne :P Som myslel, ze to iba chalani zo Ziliny ho volaju KO-sztanko :lol:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Hark » pát 26. pro, 2008 10:50

ukropcany píše:
DaveStone píše:...Ovšem zase jsem byl upozorněn jinýma na to, že to jak se potím a jak mám namožené svaly taky není jediným měřítkem kvality b.u.
To určite nie je, ale bitka je v prvrom rade fyzicky strašne náročná... ak sa človek na tréningu nespotí, tak o boji nemá ani ťuk tušenia... :wink: Klasika - ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku... :lol:


Ac jsem diky bohu zadnou rvacku na pesti nezazil, me zkusenosti se sermem a bitvami jsou totozne. Trenink musi byt drina.

Co mi ale prijde dulezite je zminit, ze na treninku je treba psychickou pohodu a uvolneni, duveru mezi partaky. Pak jde na obou stranach drit dobre, technicky, soustredit se na praci a ne na to, jestli si ten druhy na mne chce honit ego.

To je jedna z veci, diky kterym se citim opravdu odpocaty a v pohode , i kdyz jdu z treninku skoro po ctyrech.

Diky moc vsem lidem na sparringu se zbranemi, kteri to chapou a pomahaji tuhle atmosferu respektu a pohody vytvaret.
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Hark » pát 26. pro, 2008 11:30

Ja osobne nejsem zastancem toho, aby trenink trval dele nez 90-120 min.

Hele kdyz uz jsme u toho, jak te naplnuje hodinu cvict jednu vetu napr. SNT

Neber to jako rypani, ale za sebe proste rikam, ze tahle nemetodicnost nikam nevede ... Jakepak reagovani v chisau, ty vis co prijde, souper vi co ma udelat ... zvlastni rizenej sparing a minimum spontanich reakci ... rozhodne u zacatecniku!


~
Dik za uprimny nazor.
Mam pocit, ze vidim ten rozdil v nasem pristupu k treninkove osnove.
Rad bych nejprve rekl, ze nereprezentuju skolu ELYWCIMAA, mluvim o svem vlastnim cviceni.
Myslim, ze Tvuj trenink je vic zameren na fyzicku a boj, muj WCH trenink vic na techniku a spravne skladani tela.

Cvicim devatym rokem s ruzne dlouhymi prestavkami, zpusobenymi opracemi na nohou.

Rozumim-li pristupu meho Sifu dobre, pak nejmene do polovicky Cham Kiu se prevazne ucime silu nepouzivat, soustredime se na techniku, drahy pohybu, spravne poskladani kloubu, drzeni zad, polohovani vuci partnerovi, pracuje se na prvnich dvou principech. Zacatky volneho chi sao jsou jeste porad o vnimani prichazejici sily a jak ji vzit, obejit, vyhnout se tomu, dobre se napolohovat, vzit stabilitu.

Az se naucime mit silna zada, uvolnene ruce, oddelene ruce od tela, pak se teprve zacne pracovat se silou, s davanim sily, branim sily, presmerovanim. Tam se zacne hodne uplatnovat treti princip o pozici loktu.

Volne chi sau/go sau prichazi v metode nasi rodiny ke konci cham kiu a to je v zasade volny sparring postaveny na urovni a kvalite techniky, kterou si do te doby student v sobe vybudoval.

~

Abych tedy odpovedel na vyse uvedene vety.

Sve treninky koncipuji jako stridani aktivnich casti a technickych casti.
Aktivni casti netrvaji dele jak pul hodiny a vyzdimaji z cloveka hromady potu.
Technicke casti jsou uvolnene, v mirnejsim tempu, ale s durazem na maximalni presnost provedeni (postoj, stabilita, usporadani tela, draha pohybu).

Vidim smysl v tom cvicit hodinu (i dele) jeden cvik.
Zadny pohyb neni nikdy stejny, snaha udelat kazdy pohyb co nejlepe me posouva dal.
Muzu si to overit na treninku spolu s ostatnimi lidmi.

Dovolil bych se ohradit proti slovu nemetodicky, ktere jsi pouzil. Je to jen jina metoda nez Tva.
Nevidim moc smysl bavit se o cviceni po netu, kdyz staci se podivat a videt.
Pozvu Te na muj trenink sermu, zajdem na caj - prodebatujem osobne.

Mej se fajn a uzij si Silvestr :)
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod luen » pát 26. pro, 2008 21:48

Hark píše:Vidim smysl v tom cvicit hodinu (i dele) jeden cvik.
Zadny pohyb neni nikdy stejny, snaha udelat kazdy pohyb co nejlepe me posouva dal.
Muzu si to overit na treninku spolu s ostatnimi lidmi.

Dovolil bych se ohradit proti slovu nemetodicky, ktere jsi pouzil. Je to jen jina metoda nez Tva.
Nevidim moc smysl bavit se o cviceni po netu, kdyz staci se podivat a videt.
Pozvu Te na muj trenink sermu, zajdem na caj - prodebatujem osobne.

Mej se fajn a uzij si Silvestr :)


Ja to trosku zkratil a asi bude lepsi nektere veci neventilovat, nevidim duvod delat nekomu, koho vlastne neznam, negativni reklamu ... ale par postrehu, jak dlouho cvicis chum kiu? (recnicka otazka) nevim proc, ale udelalal se v ELY prave z tohoto totalni brzda ... proc? ... zde nebudeme rozebirat, ale oba vime :wink: To je NEMETODICKE, rikat, ze na panakovi nemuzete cvicit, protoze ... je nemetodicke, neucit zbrane od zacatku, ... je nemetodicke, delat tajemno a z nejakych OBYCEJNYCH veci nedosazitelnou modlu, cvicit tak jak to tady popisoval DaveStone je nemetodicke! Vitku je to nemetodicke, pokud se bavime o vasem kung fu ... chapu, ze metodika je to ale vyborna pro neci penezenku :evil: A tak bych mohl pokracovat ...

Navic chisau a vsechny cviceni tomu podobne, je vazne jen cviceni, nehledej v tom nic vic ... samo o sobe ti nic neda, samo o sobe te jen poskodi ... mozna trochu prehanim, ale podivej se kolem sebe. Nemame snad dost overenych dukazu, jak dopadl kazdej, kdo si uletnul na "pretlacovani" :wink: Proste to je jedna z mnoha dilcich veci, ktera je sama o sobe uplne o nicem a neni ta nejpodstatnejsi, vazne si nemyslim, ze bojove schopnosti, potazmo wing chun, stoji na chisau ... je to jako holub (darek) zabalenej do krabice ... rozbalis a on ti uletne :lol: Vsechno jsou to naprosto obycejne veci, ktere vice ci mene resi vsichni a vsude ... zadne know-how z dilny wing chun :wink:

Ale jinak se s tebou rad potkam ... bude to asi v realu i prijemnejsi nez na netu :wink:

Take vse nej do NR!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » pát 26. pro, 2008 22:31

právě pamatuju že jsem kdysi dávno četl nějaký starý fighter magazín a tam byl článek o wing tsun. a psali tam že se k mečům a panákovi člověk dostane až po spoustě let cvičení. přišlo mi to divný .proč třeba na panáka člověk musí umět nějakou specialní sestavu.když si na tom může zkoušet třeba jen dvě nebo tři techniky či otužovat ruce. a s těma zbraněma jasný asi začatečnák. ale tolik let. no ale v tý době jsem si řikal jo je to kung fu .tak to je na dlouho :D a přesně i ta metoda ch sao mi přišla v té době jako něco velmi sofistikovaného.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Hark » sob 27. pro, 2008 10:40

Honzo, vidis bubaky tam, kde zadni nejsou.

Na panaka jsem si poprve sahnul kdyz jsem cvicil Siu Lim Tao, behem prvniho nebo druheho roku cviceni.

S tyci cvicim taky od te doby. To ze se sestava s panakem (a s tyci) uci az pozdeji neznamena, ze jednotlive cviky se neukazuji driv - pokud ma zak zajem.

Pan Lok Yiu byl znamy kvalitou sve Cham Kiu. Je proto jasne, ze v jeho rodine bude na Cham Kiu kladen velky duraz. V CR je dostatek lidi cvicich biu jee, aby vyvratili jakekoli tvrzeni o brzdach.

Ty rikas brzda, ja rikam duraz na kvalitu. Videl jsem v Anglii kam vede snaha rychle postupovat - po peti letech delali biu jee takovym zpusobem, ze moje Siu Lim Tau po jednom roce se jim vyrovnalo a bral jsem jim balanc.
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Toman » sob 27. pro, 2008 11:02

Luene ty si teda The Myth Buster (Allítolog ... v maďarštině:D )úplně mi převracíš mé domněnky o wch/wt/vc atd. naruby :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » sob 27. pro, 2008 16:04

Hark píše:Honzo, vidis bubaky tam, kde zadni nejsou.

Na panaka jsem si poprve sahnul kdyz jsem cvicil Siu Lim Tao, behem prvniho nebo druheho roku cviceni.

S tyci cvicim taky od te doby. To ze se sestava s panakem (a s tyci) uci az pozdeji neznamena, ze jednotlive cviky se neukazuji driv - pokud ma zak zajem.

Pan Lok Yiu byl znamy kvalitou sve Cham Kiu. Je proto jasne, ze v jeho rodine bude na Cham Kiu kladen velky duraz. V CR je dostatek lidi cvicich biu jee, aby vyvratili jakekoli tvrzeni o brzdach.

Ty rikas brzda, ja rikam duraz na kvalitu. Videl jsem v Anglii kam vede snaha rychle postupovat - po peti letech delali biu jee takovym zpusobem, ze moje Siu Lim Tau po jednom roce se jim vyrovnalo a bral jsem jim balanc.


Sahnul? Ja mluvim o systematickem cviceni :wink:

Nejde o ukazovani cviku, ale systematicke posilovani se zbranema, protoze zacit s nima az po 15 letech je proste o nicem ... clovek musi makat dokud je mladej, ma elan a chut na stari se pak muze nimrat v chisau :wink:

Cim byl znamej Lok Yiu sifu je tobe, potazmo zakum u ELY prd platne, spise jde o to cim je znamej W. Blech, protoze Lok Yiu na zadnem rozhodovacim postu (ohledne metodiky) nesedel :wink:

Duraz na kvalitu|? a v jakem smyslu? myslis, ze cvicit 5 roku jednu formu a par cviku porad do kola zajisti progres? proste ne. Vitku nevidim problem tam kde neni, otazka je, jestli mas odvahu na kritiku ve vlastnich radach a nezaviras oci pred tim, co je evidentni ... kolikrat jsi treba na tomto foru napsal, ze predcasne cviceni na panakovi nici zada? To je proste zvrhlost, ze vam timhle krmi hlavy ... popremyslej nad tim a dalsimi vecmi ... sejdeme se a zacvicime na pohodu, ja bych rad videl jak si mam predstavit onu kvalitu ... mimochodem co delaji v anglii nevim a preci se nebudeme porovnavat s nejakejma salatama :wink:

Hele ok, tak se po NR nejak slezeme 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Fireball » ned 28. pro, 2008 1:07

luen píše:
Hark píše:
Duraz na kvalitu|? a v jakem smyslu? myslis, ze cvicit 5 roku jednu formu a par cviku porad do kola zajisti progres? proste ne.

Hele ok, tak se po NR nejak slezeme 8)


Prepac, ale mozno by si sa divil, v kolkych BU sa cvici v skutocnosti len par technik + principy a ich neustalim zdokonalovanim to dopracovali dalej a dalej.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod luen » ned 28. pro, 2008 2:31

Fireball píše:
luen píše:Duraz na kvalitu|? a v jakem smyslu? myslis, ze cvicit 5 roku jednu formu a par cviku porad do kola zajisti progres? proste ne.

Hele ok, tak se po NR nejak slezeme 8)


Prepac, ale mozno by si sa divil, v kolkych BU sa cvici v skutocnosti len par technik + principy a ich neustalim zdokonalovanim to dopracovali dalej a dalej.

Pat


Nejsem si jisty zda je ta reakce mirena na muj prispevek, ale asi ano ... takze:

Cvicit resp. se soustredit na par veci je naprosto v poradku, problem je v tom, co se cvici ... napr. cviceni forem ti progres v boji vazne nezajisti, protoze jak uz jsem uvedl ve wing chun je to, krom jineho, predevsim osnova systemu ... :wink: Neni v tom komponovan zpusob boje, ten se musi nacvicovat sparingem a pod.... a pokud nekdo nekolik hodin na treninku travi cvicenim napr. 5 pohybu z formy bez toho, aby vse procvicil i jinak nez jen v chisau, tak je to bez progresu ... mimochodem proc myslis, ze jsou na tom BU jak jsou? Prave pro tohle :wink:

Jinak pojmu cvicit techniky+principy tak trochu nerozumim ... jak chces cvicit princip??? Co je tohle za slovni obrat ... 8O

Propracovat se dal a dal je hezke, ale co to znamena? Znamena to, ze je clovek schopen pouzit to co cvici a nebo to zustava jen v rovine teoreticke a jakoby se stane odbornikem na principy a pod. teoreticke stranky BU??? V tom je totiz velky rozdil a tu druhou variantu ja nevidim jako progres, ale jako "bordel" v hlave ... plno teorie, krasnych a poetickych poucek ... to je zkratka malo na sebeobranu, sportovni zapoleni a nebo jine moznosti konfrontace ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Fireball » ned 28. pro, 2008 10:18

Zdar.

Pod princípom rozumiem napríklad dosiahnuť napríklad väčšie uvoľnenie (napríklad v cvičení vnútorných systémov ale aj Kendo) a to sa dá cvičiť aj bez toho, že budeš robiť samotnú techniku. Súhlasím s Tebou v tom, že kopec ľudí o tých princípoch "len" kecá ale nesnaží sa ich chápať a zvládnuť ich. A potom sú tie BU tam kde sú ako píšeš. Ale tiež si myslím, že nie každý dnes cvičí BU len preto aby sa vedel brániť. Či je to dobré alebo nie, to je už na posúdenie každého, respektíve, dnes si každý môže cvičiť ako čo chce, len by si to nemal zamieňať.
Vo formách wing chun neviem ale napríklad v niektorých iných BU sa učíš aj timing a podobné a veci a tie sú v boji dosť potrebné. Ale inak s Tebou súhlasim, že cvičenie len formy nestačí.
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod martinYT » ned 28. pro, 2008 11:19

Zdravím ve spolek

Normálně už tady na příspěvky nereaguji, ale toto je celkem zajímavé téma. Pokud se můžu vyjádřit k tomuto tématu, podle mě je pravda v tom, že pokud se bude trénovat jenom samotná technika bez toho aniž by se trénovala ve sparingu, v drylech atd. Tak je to na prd.

Hodně zdaru do nového roku.
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků