xing yi/xin yi

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Turms » úte 30. říj, 2007 17:28

Jste saolinsky mnich a to neumite ani cist nebo snad pocitat?;-) Zkuste se nejdriv uklidnit, zameditovat si, a pak si to snad prectete spravne. A cist asi opravdu neumite, ponevadz muj prispevek nebyl urcen Vam.
Turms
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 19. čer, 2007 23:00

 

Příspěvekod pavela » stř 31. říj, 2007 2:13

Turms píše:Jste saolinsky mnich a to neumite ani cist nebo snad pocitat?;-) Zkuste se nejdriv uklidnit, zameditovat si, a pak si to snad prectete spravne. A cist asi opravdu neumite, ponevadz muj prispevek nebyl urcen Vam.
Proč mi říkáte vážný(á) osobo abych se uklidnil, já jsem úplně klidný a dobře se bavím. :lol: Taky vím, že to nebylo určeno mě, reaguji pouze na větu: Navic bych jeste dodala, ze zaplatit vynikajicimi uciteli, jako je sifu Dou, v prepoctu asi osm tisic korun na osobu za dva ctrnactihodinove seminare plus deset dni kazdodenniho treninku neni podle mne nijak prehnane. Protože zaplatit i třeba nejlepšímu učiteli na světě(pokud takový existuje) takovouhle pálku za nic považuji za vrchol hlouposti, nikoliv za "nijak přehnané" A až se Vám uklidní nervy tak si to přečtěte znova a snad pochopíte, že to co jsem napsal byla vtipná ironie. BTW, jako mnich Vám přeji ať Buddha ochraňuje Vás a hlavně vaše nervy a peněženku :wink:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Pro Pavelu

Příspěvekod Turms » stř 31. říj, 2007 11:11

Vyjadrujete se tu k necemu, o cem Vam chybeji dost podstatne informace (jedna z tech spise nepodstatnych je, ze nas ucitel neni Cinan;-). Proto si myslim, ze Vase ´vtipna ironie´ nebyla vubec na miste, a totez plati i o jakychkoliv soudech. Navic opravdu pocitat neumite, protoze tech osm tisic (kdyz uz jsem je tedy predtim zminila) je za dva ctrnactihodinove seminare vcetne desiti-patnacti dni denniho tri-ctyr hodinoveho treninku s ucitelem. Tedy hodina cviceni vyjde zhruba na sto korun.
Turms
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 19. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Turms » stř 31. říj, 2007 11:11

8)
Turms
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 19. čer, 2007 23:00

Příspěvekod vojta » sob 03. lis, 2007 15:37

MILÁ JANO KUDĚLKOVÁ

OSLOVUJI TEBE,ALE TOHLE PROHLÁ©ENÍ JE SPÍ© JAKÉSI VAROVÁNÍ ČLOVĚKA,KTERÝ PRO SVOU HLOUPOST A HLAVNĚ BLBOST,DOSLOVA STRATIL 3 ROKY ®IVOTA A JE TEDY URČENO V©EM ZÁJEMCŮM O SERIOZNÍ CVIČENÍ!!!

ZA CELOU DOBU MÉHO PŮSOBENÍ V AKADEMII JSEM SI PŘIPADAL JAKO SBĚRATEL,KTERÝ ROZ©IŘUJE SVOU SBÍRKU FOREM.A ®E TO BYLY ROZMANITÉ FORMY TO TI NEMUSÍM ŘÍKAT.

PROSTĚ FORMY BEZ LADU A SKLADU,BEZ ®ÁDNÉHO VYSVĚTLENÍ.

ČÍM VÍC PENĚZ,TÍM VÍC FOREM.

PAK TO SAMOZŘEJMĚ PODLE TOHO VYPADALO,ALE MYSLÍM,®E DOU WANCHUNOVI TO BYLO UPLNĚ JEDNO.HLAVNĚ,®E BYLO VYDĚLÁNO.

TAKÉ MOJE POVÝ©ENÍ DO STAVU INSTRUKTORSKÉHO BYLA FRA©KA TOHO NEJVĚT©ÍHO KALIBRU.©LO MU PROSTĚ JEN O TO ABY MĚL DAL©Í SLEPICI,KTERÁ MU BUDE SNÁ©ET ZLATÁ VEJCE.

V PODSTATĚ MUSÍM ŘÍCI,®E POSTUPEM ČASU JSEM SI ZAČAL UVĚDOMOVAT,®E NENÍ V©ECHNO ZLATO CO SE TŘPITÍ A ®E TÍM,®E JSEM OPUSTIL PAVLA KALU JSEM O HODNĚ PŘI©EL.

JO,A TY VÍ© CO SE TEHDY STALO?
NEZLOB SE,ALE TO VĚDÍ JEN ONI DVA!TAK SI LASKAVĚ NECH SVOU PRAVDU PRO SEBE A ODPOVÍDEJ NA OTÁZKY!

A O PENĚZÍCH NEMLUV,PROTO®E TEHDY JSEM VÁM DĚLAL SPONZORA,®E MILÁ JANO?!!!

PŘEDSTAV SI,®E TED U® MÁM ČAS NA CVIČENÍ STEJNÝCH VĚCÍ V PODSTATĚ ZADARMO A VĚŘ,®E JE MI DÁVÁNO MNOHO HLUBOKÝCH VĚCÍ,TAK®E VIDÍM TVOJI UROVEŇ.

JAK PROSÍM TĚ MŮ®E© MÍCHAT FOTBALISTU S UČITELEM KUNG FU?!!!!
CO TAKOVÝ FOTBALISTA PŘINÁ©Í SVĚTU?

TY PLETE© DOHROMADY BYZNYS,POLITIKU A KUNG FU.

PRAVÉ UČENÍ TĚ MÁ MĚNIT DU©EVNĚ A JÁ TĚ DOBŘE ZNÁM,TAK S KLIDNÝM SRDCEM MŮ®U ŘÍCT,®E TĚ ČEKÁ DALEKÁ CESTA,V TOM SMYSLU,®E JSI JE©TĚ MNOHEM NÍ®E NE® JAKOU JSEM TĚ ZNÁL(BEZ URÁ®KY).

A K TĚM VA©IM CENÁM:

2 VÍKENDOVÉ SEMINÁŘE - 4x125euro (13500 kč)
10 DENNÍCH TRÉNINKŮ -10x45euro (12150 kč)

DOHROMADY TO MÁME 25650kč.

KDE MÁ© TĚCH SVÝCH 8000!!!?

V TOMTO MÁ pan PAVELA PRAVDU,I KDYBY TY SEMINÁŘE STÁLY JEN ZLOMEK TÉ CENY,TAK TO JSOU VYHOZENÉ PENÍZE!

PROTO®E,ZA TAKOVÉ PRÁZDNÉ POHYBY BYCH VÁM U® NEDAL ANI ZLÁMANOU GRE©LI.

NA ZÁVĚR PŘEJI TOBĚ A OSTATNÍM V AKADEMII MNOHO DAL©ÍCH FOREM BEZ SMYSLU ®IVOTA.

TOHLE JE PRVNÍ A TAKÉ POSLEDNÍ ČLÁNEK K TOMUTO.

S pozdravem VAŘEKA MARTIN-svého času instruktor v CCAK/OLOMOUC.

PS. V©E CO JSEM ZDE POPSAL JSEM ZA®IL NA VLASTNÍ KŮ®I.







vojta
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 03. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pavela » ned 04. lis, 2007 4:01

Smutný...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Pro Martina

Příspěvekod Turms » ned 04. lis, 2007 9:40

Tak Martine, timto jsi potvrdil to, co si o tobe myslim uz delsi dobu. Aspon je jasno;-) PS: Toto vsechno jsi opravdu napsal ty sam?:-D
Naposledy upravil Turms dne úte 06. lis, 2007 9:15, celkově upraveno 4
Turms
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 19. čer, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » ned 04. lis, 2007 15:55

:!: velkej OT... :!:
co takovej fotbalista přináší světu?
no nevím, dává víc radosti lidem třeba Ronaldhino, nebo ten největší mistr kung fu na světě? :idea:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod beishaolin » pon 05. lis, 2007 16:48

Ahoj vsichni... Jmenuji se Pavel Stratil a vedu Cesko-Cinskou Akademii Kungfu o ktere tu byla rec. Nebudu reagovat na nic co zde bylo napsano. Kdo si chce udelat vlastni nazor, je srdecne zvan se prijit podivat (kdybyste chtel nekdo zapradat nejakou delsi diskusi, prosim dejte vedet predem tak aby nebyl narusovan prubeh hodin) nebo se na me obratit po telefonu ci elektronicky.
beishaolin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 16. zář, 2003 23:00

viděli jste tu ukázku? Dou Wanchun, Iron Palm demonstration

Příspěvekod otec » sob 22. pro, 2007 3:27

to je fakt vrchol, to snad ani není možný, tohle jsem na těchto stránkách ještě nezažil, tohle musí bejt sranda a jestli ne, tak to fakt patří do historie, jako největší úlet, kterýho jsem byl svědkem, a ještě si to natočej a ukazujou lidem :roll: ......, PM, prosím tě zaznamenej to na věčné časy, tohle bude vždycky silný
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod DaveStone » pon 28. led, 2008 10:22

Jak tak sleduju diskuse na tomto fóru, mám z toho často rozpačitý dojem. Zřejmě tu píše hodně lidí, kterí mají opravdu velké znalosti a dovednosti v oblasti b.u., ale jejich pomoc a rady začátečníkům nebo méně pokročilým jsou často kontraproduktivní. Co mi vadí:
1. Občas někdo z dlouhého příspěvku vytrhne dvě slova a místo aby reagoval na příspěvek jako celek, na jeho myšlenku a podstatu, reaguje na tyto dvě slova a odvede téma jinam. (Třeba do "osobního šití" a doporučování různých aktivit autorovi příspěvku aniž by ho znal.

2. Myslel jsem si, že lidé věnující se dlouhou dobu bojovým uměním, jsou více pozitivně zaměření. Jenže tady je to kolikrát samé NE, NE, NE. Člověk se tu doví co napsal blbě, co je špatně a jak je to špatně, co oni by nikdy neučili, co nedělají, co nefunguje, ale jak to tedy je a co funguje jsem se nedověděl.

3. Proč se tolik pozornosti věnuje učitelské linii? Otázky typu: "Od koho ses to naučil a od koho se to naučil tvůj učitel...?" Představte si, že člověk něco dělá (úplně obecně) a baví ho to a přináší mu to pocit spokojenosti. Pak přijde někdo kdo se učil u "mistra" (někdy i čínského, japonského...) a řekne: "Děláš to úplně blbě." A co jako? Doteď to toho člověka bavilo a pak ho to třeba bavit přestane, pokud tuhle informaci přijme. K čemu to povede? Komu tím prospějete?

4. Rady typu "To rovnou vzdej. Já se učím s těma nejlepšíma na světě desítky let a pořád jsem na začátku." Proč bych si nemohl zacvičit třeba taiji jen tak, pod vedením českého učitele? Tak jako neumím hrát fotbal na úrovni mistrů světa, tak si jdu zahrát fotbal jen tak pro radost z pohybu a pro sebe. Tak si můžu zacvičit třeba taiji u nás ve městě a nemusím kvůli tomu hledat čínského učitele. Beru v životě z toho co je. Třeba v případě toho taiji, u nás ve městě se otevřela výuka, tak jsem začal chodit. Po práci to akorát stíhám a je to určitě lepší než sedět v hospodě nebo u televize. Pokud se někdo rozhodne dojíždět za čínským učitelem taiji na druhý konec republiky na víkendy, já mu to přeju, ale proč on by měl upírat snahu těm co se tomu věnují méně intenzivně než on a psát posměšné příspěvky? Mistr světa ve fotbalu taky když uvidí na plácku hrát děcka fotbal, tak jim přece neříká "Vy paka jak to hrajete. Vykašlete se na to, stejně z vás mistři světa nebudou."
Proto nechápu tyto reakce v oblasti b.u.

Já nepochybuji o kvalitách některých zde píšících lidí v oblasti b.u., ale pokud chcete, aby vaše příspěvky daly něco pozitivního i druhým (proto sem přece píšete, že...), doporučuji přečíst knihu "Čtyři dohody" od M.Ruize a poté zajít na divadelní hru stejného jména. Hraje tam Jaroslav Dušek a bylo to nejlepší představení jaké jsem kdy v divadle viděl. Kvalitní a věcné komunikaci zdar!
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod luen » pon 28. led, 2008 14:20

ukropcany píše:Celý problém bude asi v tom, že kým decká na ihrisku berú futbal ako hru v ktorej o nič nejde, tak od praktikovania BU majú iné očakávania. A ak má niekto očakávanie "chcem sa vedieť biť", tak sa to len ťažko naučí od človeka, ktorý to nevie :D To je taký blbý problém tá motivácia... čo viem, tak každý sa začal venovať nejakému BU preto, aby sa vedel biť. To, že časom v tom našiel niečo iné je OK, ale práve pre začiatočníkov si myslím že téma funkčnosti je podstatná. Ak sa chce totiž niekto venovať BU len zo zdratovného hľadiska, tak už to nie je BU, ale gymnastika, alebo zdravotné cvičenie, alebo akokoľvek inak to nazveme, to je jedno. Jasné, že sa na to ozvú ľudia, ktorí BU robia, že hento nie je BU... pretože potom by sme boli všetci v jednom koši a to predsa nechceme :D Ešte jedno šťastie, že nerobím BU, ale boxujem... :lol:


:lol: Jeste nez se ozvou ... spousty lidi dela bu, zajima je funkcnost a zdravotni ucinky berou bud jako nadstavbu, doplnek a nebo tresnicku na dorte, ale jinak ... souhlasim s tim co jsi napsal :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » pon 28. led, 2008 14:40

Ne, že bych se k tomu chtěl vracet nebo se kvuli tomu hádat, páč jsem ze zařek, že hádky s lidma na takový, pro mě dneska už bulvární diskuzi pavlačoven, jsou totálně k ničemu a jsou totálně problémy neřešící, ale mám jen jednu otázku, kterou neberte jako rejpání nebo tak. ok?
A to:
Od mnohých tu čtu takový názor, že lidi, co cvičí Bu pouze pro zdraví není už BU, ale gymnastika. Ano, souhlasím, že to není v takovém případě BU. Ale co mají všichni s tou Gymnastikou? Gymnastika podle mě není vůbec zdraví sport, stejně jako třeba sportovní Wushu.
Já teda kdybych chtěl mít jistotu zdraví, tak BU necvičím ani pro boj ani pro zdraví a už vůbec ne Gymnastiku.
Díky za odpověď
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Turms » pon 28. led, 2008 15:11

V mém pojetí je to takto: Gymnastika je zdraví škodlivá. Gymnastikou nazývám ten způsob cvičení bojových umění, který nedodržuje důležité principy, které zaručují co nejmenší poškozování těla a co největší prospěch pro adepta a účinnost v boji. Tradiční bojové umění má být tělu prospěšné a má jej zocelovat a ne zraňovat. Bohužel si myslím, že to tak mnohdy není. Proto si také myslím, že je velice důležité dávat pozor, od koho se bojovému umění člověk učí.
Jestliže víte, jací učitelé byli ve vaší linii a víte, že patřili mezi ty nejlepší a tradičnímu boj. umění zasvětili doslova celý svůj život, plus měli třeba obstojné znalosti čínské medicíny, že si cvičením železné dlaně či hlavy nezdeformovali tělo ani si nepřivodili zranění atd. (prostě, znáte-li historii), pak je velice pravděpodobné, že se to nestane ani vám (teda spíš, že záleží jen na vás, jestli si ublížíte či ne). Máte jistotu, že jestliže budete cvičit věci přesně tak, jak je vám řečeno, pak vám to bude pouze ku prospěchu. Potom je také možné úplně důvěřovat svému učiteli. TAK®E, zpět ke gymnastice... Gymnastika je tedy pro mne způsob cvičení bojových umění, který vám akorát tak huntuje tělo, a to bez jakékoliv kompenzace v něčem jiném. Vůbec se tento termín v mém pojetí nevztahuje na lidi cvičící bojová umění ´jen´ pro zdraví; ti většinou necvičí tolik, aby si tím jakkoliv ublížili, a ten pohyb jejich zdraví opravdu prospěje. Uvědomuji si, že ne každý má nebo si může vytvořit takové podmínky, aby mohl cvičit několik hodin denně. Vážím si lidí, kteří si i přes všechny své povinnosti najdou čas zajít si zacvičit jen tak pro zdraví, i když by třeba rádi cvičili mnohem víc.
Turms
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 19. čer, 2007 23:00

Příspěvekod migli » pon 28. led, 2008 15:29

2 wushupetr:

ukropcany píše:...ale gymnastika, alebo zdravotné cvičenie, alebo akokoľvek inak to nazveme...


Staci pozorne cist a nechytat za jedno slovicko. :wink: Proste to ber tak, ze se tady vzily pojmy jako gymnastika, tanecky apod. Nehledej v tom hlubsi smysl, je to jen prirovnani, ktere ma rici neco jako "s bojem to ma spolecneho tolik, co gymnastika".
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » pon 28. led, 2008 15:30

No to je pravda, já cvičím 5x až 6x v týdnu (ne jen Wushu, ale i posilovna atd) a chodím do prace, takže si myslím, že pokud někdo nemaká od rána do večera, tak si ten čas najde.
Tělo mám zničený myslím už dost na to že mi je teprve 20 (hlavně kotník po zranění, kyčle, kolena, teď se k tomu přidává zápěstí) :cry: ale plakat proto nebudu. N a trénink používám plno druhů bandáží. Jo slychávám od lidí často věty jako že teď mi je to jedno ale za deset let nebudu chodit, ale prostě jsem se s tím už smířil a prostě není to věc co mě trápí a na víc ne každej po uukončení sportovní kariéry je mrzák. Myslím, že to není lepší nebo horší pohled na věc než třeba tvůj pohled nebo někoho jinýho, je to prostě jenom pohled na to.
No ale to je trochu mimo tohle vlastně o Xing iy :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » pon 28. led, 2008 15:34

migli píše:2 wushupetr:

ukropcany píše:...ale gymnastika, alebo zdravotné cvičenie, alebo akokoľvek inak to nazveme...


Staci pozorne cist a nechytat za jedno slovicko. :wink: Proste to ber tak, ze se tady vzily pojmy jako gymnastika, tanecky apod. Nehledej v tom hlubsi smysl, je to jen prirovnani, ktere ma rici neco jako "s bojem to ma spolecneho tolik, co gymnastika".


Čtu pozorně neboj :D ty ale taky čti pozorně, páč si všimni toho tučnýho slova

Ale co mají všichni s tou Gymnastikou?

Takže to nebylo jen pro ukropcányho ale pro tože už jsem to tu četl víckrát. Ale není třeba to dál rozvádět už mi na mou otázku odpověděl Turms
Díky za odpověď :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Pro Wushupetra

Příspěvekod Turms » pon 28. led, 2008 15:42

Neni zac za odpoved:-) A ja dekuju taky, protoze jste asi prvni clovek, co tady na mne nezacal jen tak ze sportu okamzite utocit:-D Preji hodne zdravi, a at se vam dari. Jo a xingyi zdar!:-)
Turms
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 19. čer, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » pon 28. led, 2008 20:29

ukropcany píše: ale chronické okrem chrbta nič...


stav se po zápase na masáž, dám Ti slevu :wink: :D
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod wushupetr » pon 28. led, 2008 20:52

Snad se nikdo nebude zlobit, že to stále není o Sing Yi. Proč taky že?
Ale nemyslím že cvičím něco zle. Jako jo to je jesný, ale třeba s tím kotníkem jsem skákal, natrhnul jsem si ho a špatně se mi to uzdravilo a eště teď po třech letech co mi sundali sádru mi při každýn kroku v kotníku praská, v kyčlích to samý, zápěstí mě bolí od disciplíny s mečem, takže nikdy bez potítka a záda mě začli bolet aš tak chvíli před prosincem.
A čím to je? Není to ničí vina, ale Sportovní Wushu se cvičí na spešl koberci, kterej v ČR není a nejbližší je snad v Polsku a když máte skákat na betoně, perketách nebo linu tak určitě to bude mít následky.

Pro Turms:
Vy jste žena, tak tak jen gentlemansky bez ohledu ne to jak Wushu vnímáte a berete vy nebo já:D :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron