xing yi/xin yi

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Re: xingyi

Příspěvekod Riverman » čtv 27. zář, 2007 12:21

Turms píše:Ja bych reagovala jen na jednu vec, ktera mi prijde dost zvlastni a ktera je tak charakteristicka pro tuto zemi, a to nejen co se tyce bojovych umeni. Mam otazku: Proc by si nadany clovek, ucitel bojovych umeni, nemel ucenim vydelat dost na zivobyti a treba i mnohem vic nez treba takovy bankovni urednik? Je v poradku, kdyz vy dostanete v praci zaplaceno, kdyz dostane zaplaceno spickovy fotbalista, kdyz vynikajici malir prodava sva platna za statisice, ale neni v poradku, kdyz si tolik vydela ucitel bojovych umeni, ktery cviceni, uceni se a uceni jinych venuje vsechen svuj cas? Zda se vam, ze jde obchod? Ja bych rekla, ze vsechno tohle ma svoji obchodni stranku a mit ji ma. Jinak by takovy chudinka skromny malir nebo ucitylek bojovych umeni nakonec skoncil bez penez pro svoji rodinu a hrozne by se divil, jak to, kdyz on je prece tak skromny a vykvet ctnosti (nepochopeny buddhismus). Navic by se asi malovani ani bojovemu umeni dal venovat nemohl, protoze i on ma ucitele, ktereho plati, a bere to jako neco samozrejmeho. Neplatit svemu uciteli by naopak vnimal jako vlastni potupu. Dnes jsou u nas bezne ceny za vikendovy seminar (jak soudim napr. podle ceny jednodenniho seminare s mistrem Chen Shi Hongem ci Chen Xiao Wangem) 1500 Kc/den. A podle mne je to v poradku. Kdo u nas opravdu chce, tak na to ma a rad ty penize zaplati, chce-li se ovsem naucit necemu hodnotnemu. Nekolik mych pratel, kteri opravdu umeji, co cvici, nejakou dobu zkouselo ucit temer zadarmo. Brzy ale prisli na to, ze to proste nejde, ale taky ze to vlastne neni spravne. Zak, pokud si nezaplati, si pak vetsinou ani toho, co se uci, nevazi a nema to pro nej hodnotu - bohuzel;-) Na zaver bych jen dodala, ze by mozna bylo lepe nejdrive clovek poznat a videt, co umi, nez se o nem zacnete jakkoliv vyjadrovat. Totez plati i o jakychkoliv faktech. Verte jen vlastnim ocim a prijdte se podivat;-)


Ja nemam nic proti placeni za treninky, seminare apod..delam to tak deset let a je to naprosto v poradku...vyjadroval jsem se o kvantite stylu, ktere Pavel uci a o me pochybnosti o tom, ze je umi natolik, aby je mohl ucit (min. taiji, xing ji a pakua)...tot vse... a verte nebo ne, ale jsem z Brna a cvicit jsem ho videl a ne jednou..nicmene vam ma asi co dat, tak preji hodne zdaru do cviceni.
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Re: xingyi

Příspěvekod Riverman » čtv 27. zář, 2007 12:21

double
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Re: xingyi

Příspěvekod pavela » čtv 27. zář, 2007 14:22

Riverman píše:
Turms píše:Ja bych reagovala jen na jednu vec, ktera mi prijde dost zvlastni a ktera je tak charakteristicka pro tuto zemi, a to nejen co se tyce bojovych umeni. Mam otazku: Proc by si nadany clovek, ucitel bojovych umeni, nemel ucenim vydelat dost na zivobyti a treba i mnohem vic nez treba takovy bankovni urednik? Je v poradku, kdyz vy dostanete v praci zaplaceno, kdyz dostane zaplaceno spickovy fotbalista, kdyz vynikajici malir prodava sva platna za statisice, ale neni v poradku, kdyz si tolik vydela ucitel bojovych umeni, ktery cviceni, uceni se a uceni jinych venuje vsechen svuj cas? Zda se vam, ze jde obchod? Ja bych rekla, ze vsechno tohle ma svoji obchodni stranku a mit ji ma. Jinak by takovy chudinka skromny malir nebo ucitylek bojovych umeni nakonec skoncil bez penez pro svoji rodinu a hrozne by se divil, jak to, kdyz on je prece tak skromny a vykvet ctnosti (nepochopeny buddhismus). Navic by se asi malovani ani bojovemu umeni dal venovat nemohl, protoze i on ma ucitele, ktereho plati, a bere to jako neco samozrejmeho. Neplatit svemu uciteli by naopak vnimal jako vlastni potupu. Dnes jsou u nas bezne ceny za vikendovy seminar (jak soudim napr. podle ceny jednodenniho seminare s mistrem Chen Shi Hongem ci Chen Xiao Wangem) 1500 Kc/den. A podle mne je to v poradku. Kdo u nas opravdu chce, tak na to ma a rad ty penize zaplati, chce-li se ovsem naucit necemu hodnotnemu. Nekolik mych pratel, kteri opravdu umeji, co cvici, nejakou dobu zkouselo ucit temer zadarmo. Brzy ale prisli na to, ze to proste nejde, ale taky ze to vlastne neni spravne. Zak, pokud si nezaplati, si pak vetsinou ani toho, co se uci, nevazi a nema to pro nej hodnotu - bohuzel;-) Na zaver bych jen dodala, ze by mozna bylo lepe nejdrive clovek poznat a videt, co umi, nez se o nem zacnete jakkoliv vyjadrovat. Totez plati i o jakychkoliv faktech. Verte jen vlastnim ocim a prijdte se podivat;-)


Ja nemam nic proti placeni za treninky, seminare apod..delam to tak deset let a je to naprosto v poradku...vyjadroval jsem se o kvantite stylu, ktere Pavel uci a o me pochybnosti o tom, ze je umi natolik, aby je mohl ucit (min. taiji, xing ji a pakua)...tot vse... a verte nebo ne, ale jsem z Brna a cvicit jsem ho videl a ne jednou..nicmene vam ma asi co dat, tak preji hodne zdaru do cviceni.
Stě uvedomelý, Kefalín, aaa otázky Marxizmu Leninizmu jste čítal? ANO soudruhu majore! AAAAA, rozumel stě tomu? Anosoudruhu majore, vše jsem důkladně prostudoval a také vše pochopil. HMMM, tak to vykládajtě svojej babičke Kefalín, já som majorom a neviem z toho nič. :lol: :lol: :lol: Takže abychom si rozuměli, já dělám 15 let Xingyi u učitelů, kteří patří ve svém oboru v Číně k naprosté špici. Taktéž jsem přičuchnul k Pakua a Taiji u učitelů, o kterých ostatní leda čtou v knížkách. Jsem šaolinsský mnich a učím se u mnichů 31 generace originální styly starého opata SuXiho. A přesto musím přiznat, že vím o tom, s odpuštěním HOVNO a vidím to čím dál víc. A to umím čínsky... Osobně si myslím, že naučit se SKUTEČNÉ čínské bojové umění je pro Evropana naprosto marná snaha. Nikdy nepochopí vnitřek, vždycky to bude kopírování a opičení se, bez ducha. Je to smutné ale moje zkušenost je taková. Jiní Evropané ovšem moji skepsi nezdílí. Stačí jim po dvou třech letech cvičení čehosi pocit vlastní velikosti a je to... Koupí se papír os "slavného mistra" a už se jede. To je to,co mám proti výuce za prachy, soustružník taky nebere prachy za to, že soustruží zmetky. když je učitel DOBRÝ a umí učit, je mu přáno. A ještě druhá poznámka k výši školného, drahé kungfu=žádné kungfu, zrujnuje žáčka a nic se nenaučí. ©kolné by mělo být přiměřené a důležitým aspektem by měla být tradiční čínská "tvář" učitele. To znamená, žák mě reprezentuje, pokud ho pouze oberu o prachy, naučím ho prd a cvičí jako invalida, nebo dostane na kokos od začínajícího boxera, je to UČiTELOVA tvář,kterou ztratí. Pokud je mu to jedno a zajímají ho pouze prachy na kontě, tak to není učitel ale čchou pu jao lien!!! To jen tak na okraj...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod nitram » stř 17. říj, 2007 16:24

AHOJ

RAD BYCH SE ZEPTAL NA MNO®STVÍ STYLŮ,KTERÉ VYUČUJETE.

MYSLÍM SI,®E CVIČIT TOLIK VĚCÍ NENÍ MOC DOBRÉ,PROTO®E PŘECE KA®DÝ STYL SE CVIČÍ TROCHU JINAK!

NEJSEM SICE ®ÁDNÝ VELKÝ ZNALEC,CVIČÍM JEN 12 LET POD STÁLÝM DOHLEDEM,ALE ŘEKL BYCH,®E BOHATĚ STAČÍ TRÉNOVAT 2 MAX. 3 STYLY
A TO U® JE VELKÝ ZÁPŘACH!

V®DYT TA HLOUBKA TĚHLE VĚCÍ JE TAK OBROVSKÁ,®E NELZE STUDOVAT,ZDŮRAZNUJI STUDOVAT TAKOVÉ KVANTA!

A VE VA©ICH LETECH SE MI ZDÁ,®E SI TRO©KU NEVÁ®ÍTE TĚCHTO VĚCÍ,PROTO®E MISTROVSTVÍ SPOČÍVÁ VE STUDOVÁNÍ NĚČEHO PO DLOUHOU DOBU,ALE TAKHLE SOTVA STÍHÁTE JEN OPAKOVAT!

TALENT ZNAMENÁ BÝT KROK VPŘED,ALE NENÍ TO V©E!

S POZDRAVEM JIŘÍ ©VEC
nitram
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. říj, 2007 23:00
Bydliště: svitavy

Příspěvekod Panda » stř 17. říj, 2007 17:12

2 pavela
Naprostý souhlas ale to co jsi napsal neplatí jen o čínském Bu ale o jakémkoli oboru lidské činnosti, vždycky budou lepší borci oproti kterým budeš začátečník a celý život se budeš učit aniž bys měl pocit žes skutečně pochopil, jinak ustrneš :wink: jak říkal Lancelot když si to s ním nikdo nechtěl rozdat:"Jakože je slunce nade mnou tak je určitě na světě muž co mě dokáže porazit, třeba je to někdo v Vás" :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavela » čtv 18. říj, 2007 10:48

JIří ©vec: asi to bylo na mě, takže máte úplnou pravdu, umět dobře jeden styl znamená umět jich 10 000. Možná to vyznělo špatně ale já studuju vlastně jedinou věc a to je princip, nikoliv tuny stylů, je to všechno 1.styl
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » čtv 18. říj, 2007 12:08

Díky dobrotě skvělého člověka Harka se mi i zde, v odlehlé končině světa podařilo shlédnout 3 díl bojových umění. Ti lidi zestárli, to je hrůza, mistr Du se pěkně zakulatil, i Zahihua se má podle všeho dobře, Qin je furt stejný a Dan, no teda, zdravím jenom kvete! To dělají ty bůčky a knedlíky! Doufám, že se mi podaří dostat do Čech aspoň na vánoce,abych se s těmi všemi starými kamarády potkal! :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod nitram » pát 19. říj, 2007 13:31

4 pavela

můj článek zdaleka nepatřil vám,ale brněnské škole pavla stratila.

k vám bych si to nedovolil,protože vás neznám a nikdy sem vás neviděl

s pozdravem

jiří švec
nitram
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. říj, 2007 23:00
Bydliště: svitavy

Příspěvekod jox » pát 19. říj, 2007 14:18

nitram píše:AHOJ

RAD BYCH SE ZEPTAL NA MNO®STVÍ STYLŮ,KTERÉ VYUČUJETE.

MYSLÍM SI,®E CVIČIT TOLIK VĚCÍ NENÍ MOC DOBRÉ,PROTO®E PŘECE KA®DÝ STYL SE CVIČÍ TROCHU JINAK!
...
V®DYT TA HLOUBKA TĚHLE VĚCÍ JE TAK OBROVSKÁ,®E NELZE STUDOVAT,ZDŮRAZNUJI STUDOVAT TAKOVÉ KVANTA!

A VE VA©ICH LETECH SE MI ZDÁ,®E SI TRO©KU NEVÁ®ÍTE TĚCHTO VĚCÍ,PROTO®E MISTROVSTVÍ SPOČÍVÁ VE STUDOVÁNÍ NĚČEHO PO DLOUHOU DOBU,ALE TAKHLE SOTVA STÍHÁTE JEN OPAKOVAT!
...
nitram píše:...ale brněnské škole pavla stratila.

Taky se mi to nezdá.
Od šesti do sedmi "Vnější - cvičení sestav pohybů z vnějších stylů kungfu (kudlanka, orlí spár, beishaolin, cailifo, luohan, tantui)", od sedmi do osmi "Vnitřní - cvičení sestav pohybů z vnitřních stylů kungfu (taiji, bagua, xingyi)", a to obojí tak nějak ten samej učitel...
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod pavela » pát 19. říj, 2007 14:20

nitram píše:4 pavela

můj článek zdaleka nepatřil vám,ale brněnské škole pavla stratila.

k vám bych si to nedovolil,protože vás neznám a nikdy sem vás neviděl

s pozdravem

jiří švec
Taky mi to bylo divný ale bylo to hned za mym příspěvkem. :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Pro joxe

Příspěvekod Turms » ned 28. říj, 2007 12:13

Klub CCAK v Brne vede Pavel Stratil. Vyucuji v nem ale i dalsi lide a kazdy z nich se specializuje na jeden ci dva styly.
Turms
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 19. čer, 2007 23:00

Re: Pro joxe

Příspěvekod nitram » pon 29. říj, 2007 7:45

Turms píše:Klub CCAK v Brne vede Pavel Stratil. Vyucuji v nem ale i dalsi lide a kazdy z nich se specializuje na jeden ci dva styly.


...ano kromě pavla stratila tam vyučují další 2 nebo 3 JEHO ®ACI!!!
Naposledy upravil nitram dne pon 29. říj, 2007 10:18, celkově upraveno 3
nitram
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. říj, 2007 23:00
Bydliště: svitavy

Re: Pro joxe

Příspěvekod nitram » pon 29. říj, 2007 9:25

Turms píše:Klub CCAK v Brne vede Pavel Stratil. Vyucuji v nem ale i dalsi lide a kazdy z nich se specializuje na jeden ci dva styly.


JE OPRAVDU VELICE NECHUTNÉ,®E UČITELE PAVLA KALU,KTERÝ STRATILA VYPIPLAL A MĚL HO SKORO ZA SVÉHO SYNA,NEMÁ DNES TENTO CTI®ADOSTIVÝ MLADÍK VE SVÉM ®IVOTOPISE.NAOPAK TAM MÁ CHEN XIAO WANGA!!!TO SE U NEJ NA SEMINÁŘÍCH TOLIK NAUČIL?

JAK POTOM,TAKOVÝ ČLOVĚK MŮ®E NĚKOHO UČIT PRAVÉ KUNGFU!!?
JESTLI TEDY VŮBEC VÍ CO TO JE...PŘECI,POKUD TOTI® U ČLOVĚKA NEPROBĚHNE URČITÁ MORÁLNÍ PROMĚNA,TAK MŮ®E UMĚT TŘEBA 20 STYLŮ A 1000 FOREM A TŘEBAS I V©ECHNY ZLATÉ ZVONY,ALE TA PRAVÁ PODSTATA,TO JEDINÉ A PRAVÉ KUNG FU NEBUDE MÍT ANI ZA TŘI ®IVOTY.A MŮ®E BÝT TALENTOVANÝ JAK CHCE!!!

PROMINTE MI TO,ALE VA©E CELÁ AKADEMIE NENÍ NIC JINÉHO NE® FABRIKA NA PENÍZE.CHÁPU,KDE JINDE VZÍT NA SEMINÁŘE S DOU VAN CHUNEM,®E?

J. ©VEC
nitram
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. říj, 2007 23:00
Bydliště: svitavy

Příspěvekod pavela » pon 29. říj, 2007 12:07

To jsou mi věci, a co na to starej Xiaowang? (Asi nic...)
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Dong_wu » pon 29. říj, 2007 12:17

pavela píše:To jsou mi věci, a co na to starej Xiaowang? (Asi nic...)


Co asi? Jako bys je všechny neznal :twisted:

"Saplatý tysyc tolalů, tóplý stutént....." :lol: :lol: :lol:
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavela » pon 29. říj, 2007 12:53

Dong_wu píše:
pavela píše:To jsou mi věci, a co na to starej Xiaowang? (Asi nic...)


Co asi? Jako bys je všechny neznal :twisted:

"Saplatý tysyc tolalů, tóplý stutént....." :lol: :lol: :lol:
Nojasně, a pamatuješ, jak tehdá dělal seminář v Praze a jeden z bodů programu byl porovnání 5 prvků a Chen stylu? A po rozhovoru s Du Fu Kunem to radši vyřadil z programu. A když jsme mu povídali o jménech Li Zhong Yin, Fang Zhi Qiang, Tian Jianhua atd... tak dělal že je nezná (jsou po generaci výš než on :lol: totéž Zhu Tian Cai) Ty Číňani jsou fakt jedna sebranka,no jak jsme si je my zápaďáci rozmazlili, takový je máme... :lol: :lol: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Pro pana ©vece

Příspěvekod Turms » úte 30. říj, 2007 9:40

quit
Naposledy upravil Turms dne pát 23. lis, 2007 19:06, celkově upraveno 3
Turms
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 19. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Turms » úte 30. říj, 2007 9:45

dtto
Naposledy upravil Turms dne úte 06. lis, 2007 19:53, celkově upraveno 1
Turms
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 19. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Turms » úte 30. říj, 2007 9:45

dtto
Naposledy upravil Turms dne úte 06. lis, 2007 19:54, celkově upraveno 1
Turms
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 19. čer, 2007 23:00

Re: Pro pana ©vece

Příspěvekod pavela » úte 30. říj, 2007 14:43

Turms píše:Nerada bych se poustela do rozebirani minulosti. Je to stejne k nicemu. Jen mne zarazi, jak lide snadno a radi veri vsemu, co slysi, a to predevsim, kdyz jde o neco negativniho. Ja jsem patrila do klubu Pavla Kaly sedm let. Pak jsem tam musela prestat chodit, protoze jsem na treninky nemela penize - holt to bylo moc drahe. Diky tomu jsem ovsem ziskala urcity odstup a zacala si vsimat veci, ktere jsem predtim nevidela, protoze jsem byla unesena jakymsi oparem ´duchovnosti´, a najednou uz to nebyl ten skvely klub... (Mimochodem, z toho klubu tehdy odeslo v kratkem sledu mnohem vice lidi nez jen Pavel Stratil nebo ja.) To nemeni nic na faktu, ze lidi z toho klubu si vazim a poji mne s nimi pratelstvi. Aby take bylo jasno, zucastnila jsem se deni kolem Pavla Kaly, jeho pritelkyne, Pavla Stratila a sifu Dou Wanchuna osobne a vim, co se delo. Vim to od kazdeho z nich primo osobne, protoze jsem se vsemi komunikovala. Chci jen rict, ze obraz sifu Doua a Pavla Stratila prezentovany Pavlem Kalou a par dalsimi lidmi, kteri videli veci stejne zaujate jako on a/nebo mu slepe naslouchali a neuvedomili si, ze i on je take jen clovek, je velice zkresleny a nepravdivy.
Navic bych jeste dodala, ze zaplatit vynikajicimi uciteli, jako je sifu Dou, v prepoctu asi osm tisic korun na osobu za dva ctrnactihodinove seminare plus deset dni kazdodenniho treninku neni podle mne nijak prehnane.
CO®E ??? 8 kolíků na OSOBU za dva 14 hodinové semináře? Hele nechcete abych vám udělal seminář? Jsem šaolinskej mnich, cvičím Xingyi(Du Fu Kun,a žáci Gao Zi Ying) , Tchajti Pakua u největších masterů,jsem stejná generace Chen jako Chen Xiaowang, studoval jsem u dvou "klozetových" žáků Chen Fa Ke, Jang u žáka Li Tian Ji a žákyně Yang Zhen Ji a Wu u žáků Li Bin Ci, Pakua u žáků Li Zi Minga a Gao Yi Yinga a Shaolin u mnichů 31 generace Shi De Shui, Shi De Yu a Shi De Yuan (denně, ne na semináři). Jo a málem bych zapoměl, že mě ososbně učí Wu Bin, jelikož bydlí 50 metrů ode mne. To už je slušný rodokmen, se dá snad srovnat i s Dou Wan Chun? Jestli mi zasolíte takovýhle kapříky, budu vás učit každý den. :lol: NEEEEEE samozřejmě si dělam srandu(s tím učením) ale fakt a beze srandy, to jste ochotný za to, že se podíváte na nějakýho číňana (protože nic jinýho se nedá za 28 hodin stihnout :lol: ) zasolit takovýhle prachy? To je teda čistá ruka! V tom případě jsou Čechy zlatý důl, prodám svoje fabriky tady v Číně a vrátím se do Čech dělat velkého SI-FU :lol: :lol: :lol: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků