AVSE

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 12:33

Rasty píše:Ahoj jB


Tak este raz.
Ja cvicim u EWTO a tam mi nikto takuto informaciu nedal, a tiez som necital ziade interwiev kde by to bolo spomenute.
Ak je to tak ze to L.T. komentuje na seminaroch tak preco to neviem.?Ze by na mna zabudli? Dalsi co niekde nieco pocul aj to utrzkovite a urobil si DOST skresleny nazor zalozeny na vymysloch.
Vy to asi s Yahomom vymyslate spolu......


PS: som naozaj stastny

Rasty


Promin Rasty, na kolika seminarich s LT jsi byl za poslednich nekolik let od roku 1991 ? Ja osobne to uz ani nemuzu zpetne spocitat. Mozna proste nechodis na ty seminare na kterych jsem byl ja, dejme tomu i oslava vyroci EWTO apod... Ale dost uz, ty jsi brouk Pytlik kteremu nic nechci vymlouvat :wink: .
jB
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Kwon » stř 20. srp, 2003 12:37

Černej rytíř píše:Ad úvodní otázka k AVSE, jaká je tam úroveň. Krátce a výstižně - strašná! Vím, co píšu, protože tam učím. Osobně bych se teda u sebe učit nechtěl. Ani můj učitel by se u mě učit nechtěl.


No tě pysk, když tohle píše sám instruktor od nás (AVSE). Co si teď jako žák mám myslet o smyslu mého učení se zde? OK, jakou školu by jsi mi tedy doporučil Černej rytíři?

Tohle forum mi vůbec nalilo pěknou skepsi do žil. Po přečtení dnešních příspěvků mám pocit, že ať budu cvičit u kterékoliv školy, vždy to bude o tom, že budu tajtrdlíkovat všeliaké formy (opět nějaké naučené tanečky) a jejich prostřednictvím se mi, jako vedlejší účinek, něco z WT dostane do krve. Jen u každé školy je těch forem víc nebo míň, různě dlouho to trvá, než se k té které dostanu, popřípadě je to různě drahé. Pokud se v tomhle nepletu, existuje nějaký způsob jak prostě studovat přímo Ving-Tsun? (Wing/Ving - Tsun/Chun, to je mi teď Fučík, jak tomu kde říkáme, mám zkrátka na mysli ten styl, jak ho před 300 lety založila Ng-mui)
Kwon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 13. kvě, 2003 23:00
Bydliště:

Příspěvekod PrayingMantis » stř 20. srp, 2003 12:56

Jo, tak to by mě samotnýho zajímalo, jestli ten původní styl ještě existuje. To víš, moderní doba si žádá "moderní kung-fu". - Ach jo! 8O
PrayingMantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 111
Registrován: ned 01. čer, 2003 23:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 13:13

Neviem co alebo kto je " brouk Pytlik "
Vysvetli mi to, prosim ta


Rasty
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 13:20

takze zase ziadny dokaz, len prazdne reci ........
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Kwon » stř 20. srp, 2003 13:26

PrayingMantis píše:Jo, tak to by mě samotnýho zajímalo, jestli ten původní styl ještě existuje. To víš, moderní doba si žádá "moderní kung-fu". - Ach jo! 8O

Nečekám, že se tenhle styl ještě někde vyskytuje tak, jak ho vymyslela Ng-mui. :wink: Chtěl jsem tím jen říct, že mám na mysli právě styl ?ing-?un, ať už je psaný s V nebo W a s Ts nebo Ch. :wink:
Kwon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 13. kvě, 2003 23:00
Bydliště:

Příspěvekod SianLang » stř 20. srp, 2003 13:30

Rasty: Ty nevíš, kdo to byl Chrobák vreco?
SianLang
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: stř 04. čer, 2003 23:00

Příspěvekod PrayingMantis » stř 20. srp, 2003 13:40

Kwon píše:
PrayingMantis píše:Jo, tak to by mě samotnýho zajímalo, jestli ten původní styl ještě existuje. To víš, moderní doba si žádá "moderní kung-fu". - Ach jo! 8O

Nečekám, že se tenhle styl ještě někde vyskytuje tak, jak ho vymyslela Ng-mui. :wink: Chtěl jsem tím jen říct, že mám na mysli právě styl ?ing-?un, ať už je psaný s V nebo W a s Ts nebo Ch. :wink:


Jasan, chápu... Mimochodem, já patřím k těm, kteří si myslí, že u nás se dá seriozní W + cokoliv cvičit jen u Yiwana. Zdar!
PrayingMantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 111
Registrován: ned 01. čer, 2003 23:00
Bydliště: Jižní Čechy

Kwon

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 14:22

Člověče, Kwone, ty jsi buď naprostý pako anebo máš ještě větší smysl pro recesi než já (a to mé přerostlé ego nedokáže unést). Přečti si ještě jednou, co jsi citoval. Zvlášť poslední větu. Jestli se učíš u nás (jak dlouho, týden?) a nevíš, co děláš a jestli to má nějaký smysl, co chceš poradit? A od koho? Jaký smysl mají všechny tyto akademické debaty od klávesnice?
Pokud jde o "veselé tanečky", tedy formy a techniky (ne ty Leošovi spartakiádní), přes ně musí projít každý, aby se něco naučil a něco pochopil, ale pak bys měl vidět, co je dál, za nimi. Nezůstávat v nich jako v něčem strnulém. O tom mluvil Yahoma, když psal, že Ving Tsun je nápad. Aby ses na tuhle úroveň dostal, máš jen jednu možnost - trénink, trénink a zase trénink a k tomu ještě otevřená mysl. Ale možná, že se pletu. Možná existuje mnohem pohodlnější cesta. Soudě podle řady příspěvků stačí nadávat všem a všemu a k tomu otevřený nesmysl.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 14:36

...........inac by som sa nepytal.......
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Černej rytíř

Příspěvekod Kwon » stř 20. srp, 2003 16:28

OK, máš recht, že jsem to moc nevystihl, s tím co jsem napsal s těma tanečkama.
A to s tou kvalitou výuky, že je strašná, jak to tedy bylo myšleno?

Ještě jsi psal: Jestli se učíš u nás (jak dlouho, týden?) a nevíš, co děláš a jestli to má nějaký smysl, co chceš poradit?

Proti výuce u nás nemám žádné výhrady, jak už jsem psal na začátku, ale teď tu jeden z instruktorů, tedy člověk, který o tom ví víc než já píše, že její úroveň je strašná, tak je snad logické, že se začnu ptát, jak to tedy vlastně je a jestli mě tam neučí náhodou nějaké nesmysly.
Ta otázka jakou školu by jsi doporučil byla hypotetická. Prostě mě zaujalo že sám instruktor od AVSE říká, že úroveň tamnější výuky je strašná tak mě zajímá, která mu připadá dobrá. Nic jiného.
Kwon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 13. kvě, 2003 23:00
Bydliště:

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 20:04

Člověče, Kwone, ty seš fakt dobrej. Tak už mě nenapínej, napiš, žes to pochopil, že jsme fakt úplný nuly... :)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

KWONE

Příspěvekod Yahoma » stř 20. srp, 2003 21:12

KWONE, já už to fakt nevydržím 8O , tak já Ti to teda řeknu polopaticky: Prostě fórek, legrace, sranda, vtípek, nic víc - chápeš? :lol:
Yahoma
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 21:32

To je materiál, to je materiál... houževnatej
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. srp, 2003 22:55

Rasty píše:takze zase ziadny dokaz, len prazdne reci ........


PARDON vsem zucastnenym - ty IDIOTE, Rasty, opravdu jsi prostudoval vsechny WT-Welty zpetne a rozhovory KRK a LT ? Musim ti to servirovat primo pod nos ? Neumis si to najit sam ? Kdo ti meni plenky? Nebo uz umis chodit sam na zachod? Jestli ano, umis cist ? Jestli mas mozek, umis myslet ? (nevim jestli na slovensku mozky rostou, jestli ne tak se omlouvam)
jB
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 21. srp, 2003 0:00

Ale to je přece zbytečný, tyhle nacionalistický mindráky. ®e je někdo mimo ještě přece neznamená, že šmahem odsoudím všechny, kteří mluví stejným jazykem. Dokonce ani jeho. Jestli máš pocit, že jeden za všechny..., tak se podívej, kolik pitomostí je tady napsaných v češtině. Věřím, jB, že máš na víc.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Kwon » čtv 21. srp, 2003 8:17

Černej rytíř píše:Člověče, Kwone, ty seš fakt dobrej. Tak už mě nenapínej, napiš, žes to pochopil, že jsme fakt úplný nuly... :)

Sorry ale nemůžu s tebou souhlasit. Náhodou nejsme takový nuly jak tu vykládáš. Nejsme žádný béčka. Naši instruktoři jsou výborný, WT maj zmáklí. Pokud jde o Escrimu, tak ani Kája Got na podiu neválí tak, jako oni válej s ratankou. Jsou odvážnější než Čuk a Gek a navíc jsou to stokrát hezčí klucí, než třeba takovej Vašek z Luneticů!

OK, sorry tobě a Yahomovi, že jsem se hned nezorientoval.
Kwon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 13. kvě, 2003 23:00
Bydliště:

Příspěvekod Anonymní » čtv 21. srp, 2003 9:25

Ano naserviruj mi to pod nos.
Ty chces nieci dokazat mne tak dokazuj


Ja sa s tebov rozpravam slusne tak sa podla toho zariad. A tie silacke reci si nehaj pre nastrocnych, na tych to mozno zaberie.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 21. srp, 2003 9:49

V pohodě, Kwone. Jen se neber a ani život ani VT tak vážně. A tohle diskuzní fórum už vůbec ne. :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 21. srp, 2003 13:24

jB ahoj, WT Welty nemam k dispozici. Plinky si menim sam. Na tomhle odkazu http://www.leungting.com/headchange.htm je rozhovor s LT, kde tvrdi, ze to byl Yip Man, kdo ho v rozhovoru s novinari nazval 'closed-door student'. Nechci tady virit diskusi na toto tema, jen si myslim, ze by od tebe bylo mile, kdybys hodil nejaky odkaz na to, co jsi Rastymu o delce uceni LT u YM tvrdil. Myslim, ze se najde dost lidi, ktere to zajima. Dik.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron