WT - Lukáš Holub .. jaký je?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Senior » pon 17. říj, 2005 8:27

Říkej si mi jak chceš, statečný anonyme, a pokud si skutečně stojíš za tím, co říkáš, tak je to ještě smutnější - že se Tvé vyšší stupně i Tvůj instruktor nedokázaly ubránit uvedeným technikám. Potom Ti tedy trvalo hodně dlouho, než jsi přišel na to že je to k ničemu, proto i teď budu Tvých pět let zpochybňovat.
Nevím kde a co jsi cvičil, ale asi máme každý jiný WT. :?

Senior.
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

 

WT

Příspěvekod Anonymní » pon 17. říj, 2005 8:45

Ahoj,
ja se musim, bohuzel k tomuto nazoru pridat.
WCH jsem se venoval 8 let velice intenzivne. Mel jsem nacviceno fakt dost. Na chisao a volny boj jsme si krome meho sifu a jeste jednoho typka povodil prakticky kohokoli s oddilu a ani na spolecnych seminarich jsem myslim neobstaval spatne.
Zazil jsem i nekolik bitek na ulici, disku apod. a tam to bylo take v pohode. Jenze pak jsem zacal sparovat s kamaradem a lidma okolo neho / je to vicemistr sveta v kickboxu / a tam prisel problem. Ti lide maji hodne odbouchano, skvelou fyzicku, neboji se rany, jsou rychli a tam mi bylo wch na prd. To jak tu nekdo popisuje, ze bojovnik wch omezen chranici a nemuze vyuzivat vsechny svoje techniky / kopy do kolen, do krku apod./ mi prijde jako sebeklam. Duvodem je to, ze abyste tohle mohli pouzit musite se k tomu nejdrive dostat a zkuste to kdyz kolem vas nekdo hopsa, boucha, kope jako zbesily. Nikdo Vam nenecha ruku po uderu vystrcenu, noha mu nespadne dolu etc.
Vyvodil jsem si s toho pro sebe pouceni, ze se nejdrive naucim poradne bouchat a pak se zacnu zaobirat principy wch. Chci, aby mi wch fungovalo proti komukoli a ne jen proti hospodskym rvacum....
Pohodovy den
David
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Senior » pon 17. říj, 2005 9:26

Davide,
klidně o tom podiskutujme, měl bych k Tvé odpovědi co říct, ale mám dojem, že se dostáváme už mimo téma, které se vlastně týká Lukáše Holuba. Můžem třeba přes SZ, ale to by ses musel zaregistrovat, což není žádný problém.

Senior.
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » pon 17. říj, 2005 9:36

Senior píše:Davide,
klidně o tom podiskutujme, měl bych k Tvé odpovědi co říct, ale mám dojem, že se dostáváme už mimo téma, které se vlastně týká Lukáše Holuba. Můžem třeba přes SZ, ale to by ses musel zaregistrovat, což není žádný problém.

Senior.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Beverly Hills 9310 hadr
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 17. říj, 2005 9:47

Inu chlapi, s uvedenymi nazory a zkusenostmi musim jenom souhlasit. Avsak pro nezasveceneho se to pokusim trochu objasnit.
Porovnavani stejne dlouho cviciciho WT a Thay je zavadejici jednak uz ze zminenych fyzickych propozic vetsiny cvicencu jednotlivych stylu, ale to muze byt i jinak. Co je podstatnejsi. WT neuci sparing a boj v ringu a kdyz na to clovek cvicici WT pristoupi tak zakonite narazi, protote pristoupi na hru toho druheho. A s WT principy se skutecne clovek vubec nechyta na poskakujici horu masa hopsajici kolem.
Ale mladenci, nevim jestli jste nekdy meli nejaky konflikt, ale venku proti me takhle jeste nikdo neposkakoval (vlastne jednou jo, ale to jsme se k nicemu nedostali protoze jsem se zacal strasne smat)
Ja WT povazuju za inteligentni system sebeobrany, ktery ale neposlouzi k tomu aby si sel clovek s kamosem vyzkouset kdo z nich a ktery styl je lepsi. Jednoduse to popira principy tohoto systemu. Kdyz me nekdo napadne, tak prijde a prudi a pak bouchne anebo rovnou bouchne ale poskakovat bude jen debil. A to se bud rozesmeju a nebo jdu pryc a nebo budu taky debil a zacnu taky poskakovat a dostanu do drzky. No ale jelikoz jsem si uz tohle vyzkousel a taky si vyzkousel ze kdyz se na skakani vyseru a vletim do toho rovnou, ze je konec driv ne bys rekl svec nebo udelal hop.
Proto znovu opakuji ze tvrde kontaktni sporty byvaji jedine styly kam se lidi z WT obraci. Protoze najednou zjisti ze jim jejich WT je v ringu nebo pri sparovani s kamaradem na hovno.
Jinak pokud nekdo musi pouzit WT pri napadeni byva az prekvapive uspesny a dal se tomu s nadsenim venuje. Pokud clovek nejdrive vyzkousi kamarada ktery boucha v ringu a tvrdi ze WT je na hovno, tak najedno znejisti a vyzkousi to s nim. A co zjisti.. ze je najednou WT opravdu na hovno. A proc? Ne proto ze on neco umi a protoze ten na ulici ne, ale proto ze ma strach z nezname situace ve ktere je jeho kolega jako doma (sparovani). Kdyz me ale nekdo napadne, tak mi predtim nebude rikat jak dlouho co dela a jake v tom ma uspechy, a kdyz nevim kdo proti me stoji tak ho sundam prakticky stejne jako uplnyho mameluka. Rozdil je v tom mameluka sundam jakkoliv, u zkuseneho ringoveho bojovnika nebo jakehokoliv praktika dobreho BU to musim udelat perfektne a bleskove, protoze na rozdil od amatera, ten zkuseny kazdou chybu muze potrestat a taky potresta.
WT uci zaky tak aby zkraje, zhruba po roce zvladli zakladni situace napadeni mamelukem. Po roce cviceni proste na profika mit nemohou, ale kdyz se tomu budou venovat dele. Poradi si prakticky s kymkoliv. Strategie vyuky vychazi logicky z pravdepodobnosti kolik napadeni spacha mameluk a kolik dobrej bojovnik.

Tezko rict co je lepsi, jestli rohlik nebo voda.
Zrejme kdyz budu mit hlad tak rohlik a kdyz zizen tak voda.
Takze staci vedet jakou mate potrebu a rozhodovani je jednoduche.
Pak uz zbyva jenom najit dobreho ucitele.
Takze hodne stesti.
R.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Senior » pon 17. říj, 2005 9:47

?
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Senior » pon 17. říj, 2005 9:50

Něco takového jako Rachus jsem chtěl napsat, ale nechtěl jsem to už probírat na tématu věnovanému něčemu jinému.
Nevím čím to připomíná Beverly Hills...
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » pon 17. říj, 2005 10:04

Seniore... klidně to piš sem.. tuhle diskusi jsem zakládal a zajímají mě všechny věci kolem WT... Zvlášt použitelnost WT v praxi... i v tom srovnání s jinými sporty - jak psal David :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 17. říj, 2005 10:11

Rauchus: Díky :) přesně tohle jsem potřeboval slyšet... :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Hanzi » stř 19. říj, 2005 9:22

Nazdar Snoopy. WT se věnuji docela dlouhou dobu a můžu doporučit. Z toho, že jsi nadhodil otázku kvality (co se týče Lukáše) usuzuji, že přemýšlíš a že nemusíš bojové sporty( thay, box, taekw. atd.)
Je tu hodně dopisovatelů, kteří doporučují návštěvu výuky a pozdější zhodnocení výsledku. To se ostatně děje u všeho nového. Ale vážně, zkus to a pak mi napiš mail. Poradím. Léta jsem dělal různé bojové sporty a když jsem pak dorazil k sifu Drdlovi (WT), byl jsem rozčarován skutečností, že jsem jen ztrácel čas. Převahu, jakou měl na mne On, jsem dlouho nezažil (mé fyzické dispozice jsou pozitivní i na plnokontaktní sporty). Jsem mu za to vděčný. Cením a vážím si každého, který se zabývá bojovým "uměním" ať už to je WT, WCH, Thaiji, Aikido, Iaido atd...
Jinak, je jasné, že ti to nebude fungovat od začátku, a třeba ani po roce. Dokud si nevštípíš do hlavy chi-sao, ale alespoň několik sekcí ( ne jen studentskou 1. sekci), nemůžeš mluvit o využití WT v praxi. Na začátek doporučuji nadrilovat zákl. techniky- výkrok+udery, front kick apod. Z vlastní pouliční zkušenosti vím, že na pitomce, který se ožral a zkouší si na tobě dokázat, jak je silný, to funguje. Samozřejmě někdy narazíš, ale kdo ne?
Na tvou prvotní otázku: Lukáš Holub je perfektní technik a dobrý bojovník- doporučuji. Nakonec, výsledek je jen na tvém úsilí. Výuka ti bude zaručena.

ahoj, Hanzi.
Hanzi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned 25. zář, 2005 23:00

Příspěvekod julian » stř 19. říj, 2005 10:39

rad by som sa tiez pripojil to tejto diskusie, v podstate suhlasim s rachusom ... uz vela krat bolo pisane, ze bojove umenia sa nemaju porovnovat, skor zalezi od danych jedincov, ktori dane BU cvicia ... napriek tomu mozme zafilozofovat: ak postavis po roku treningu proti sebe MT a WT fighterov, tak s velkou pravdepodobnostou MT fighter zvitazi, je to hlavne sposobom vyuky, kdezto v MT sa sparuje a ide naplno prakticky od prvej hodiny, vo WT sa k sparringu tak skoro nedostanes ... celkovo by som radil MT k bojovym sportom, kdezto WT je bojove umenie, nejde tam len o to, co najskor nabrat kondicku, WT ma daleko hlbsi vyznam ... ak chces byt co najskor ready na realny boj, potom by si mal moznost zvolit MT, kickbox alebo iny kontaktny bojovy SPORT ... ak ta nezaujima len fyzicka sila, chces sa venovat danemu BU umeniu dlhsie (bez ohladu na vek, pohlavie, fyzicke proporcie) tak mozno to MT pre teba nie je to spravne, rozmyslal by som o inych styloch ... vratim sa ale spat k nasmu 'boju': vo WT boji nie su ziadne pravidla, v MT sa fighteri musia riadit istymi pravidlami, ak postavis oboch proti sebe, das im na ruky rukavice, a povies mate tri kola po 3 minuty, nesmiete kopat medzi nohy, nesmiete kusat, nesmiete toto a toto, je jasne, ze tym je WT fighter obrany o prakticky vsetky mozne techniky, ktore su pouzitelne v realnom boji ... ak postavis oboch proti sebe na ulici (obleceni, v topankach), resp. v bare (kde je malo miesta) tak tam by sa uz dalo diskutovat, kto z tychto dvoch by mal navrch ... Ja osobne sa venujem WT siesty rok, musim uprimne priznat, ze ked cvicit na treningu, vsetko funguje a sebavedomie stupa, ale kym si to clovek nevyskusa v realnom boji (proti inemy stylu), tak nemoze povedat, ci to funguje alebo nie ... Skusal som sparovat s par ludmi, no ja mam problem v tom, ze vo WT sa neda ist na 50%, lebo to nefunguje, bud nesparujes vobec, alebo ides uplne na plno ... lenze ked sparujes so znamym, tak mu nechces ublizit .... teraz si tu nechcem hladat vyhovorky :-). Myslim si, ze sparring je velmi dolezity, bez toho proste hocijake BU umenie nebude fungovat(som rad ze som na to prisiel este pred tym, ako sa dostanem do situacie, kedy moje BU budem musiet pouzit). Pred par mesiacmi, sparroval som so znamym, ktory ma odbojovane 10tky poulicnych bitiek (vyrastal v zlej spolocnosti, neskor robil vyhadzovaca, takze skusenosti ma dost), chceli sme skusit len taky light sparring, ale tak ako v mojom pripade, tak aj v jeho, proste na 50% percent to nebolo ono, takze sa to automaticky vyostrilo (mal aj trocha vypite, takze cim viac som mu nalozil, tym viac ma chcel porazit, nemalo to daleko od skutocneho boja, mam na mysli z hladiska psychiky) a isli sme naplno, bol som dost prekvapeny, clovek nema tolko casu (ako na treningu), na vacsinu technik som nemal cas ani len pomysliet a nie to este ich aj v plnej rychlosti vykonat, troska som aj zamrzol (adrenalin hral svoju rolu, to na treningu nezazijes, kedze vies ze sa ti prakticky nic nemoze prihodit a vies proti comu sa branit). Tiez som zistil, co znamena tunelove videnie :-) A vysledok ??? zo siestich mini-zapasoch som vyhral 2, prakticky skoncilo sa to tym, ze som mu kolenom rozbil nos (nechtiac, automatika - on nechcel pouzivat ochrannu prilbu) ... moj zaver, bol som velmi prekvapeny, ze mi to nefungovalo az tak ako som ocakaval, na druhej strane som bol rad, ze som si to odskusal a otvorili sa mi oci ... musim vsak povedat, ze to beriem ako velmi pozitivnu pozitivnu skusenost a prinos pre moje WT. Odvtedy som zacal viac sparovat (raz tyzdenne, zatial len s WT-ckarmi a karatistom (9rokov), no uz mam dalsieho adepta ktory sa venuje JKD a juijitsu, privital by som este niejakeho kickboxera alebo thayboxera). Je dobre ze uz viem co 'ocakavat', viem co chybalo mojmu WT, pracujem na svojich slabych strankach. Viac krat som si premietol tento moj prvy sparring a dobre je na tom to, ze ak by som sa riadil vsetkymi principami, ktore mame vo WT (je to velmi tazke v skutocnom boji, no nie nerealne), tak by som mal ovela vacsiu sancu ho porazit... navyse ak chces uplatnit WT v praxi, je to bojove umenie ako kazde ine (nie bojovy sport), kde nebudes majstrom hned od prveho dna, chce to dlhe roky treningu a premyslania, o tom to cele je ... tolko odo mna, privitam reakcie :-)
julian
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte 02. srp, 2005 23:00

Příspěvekod Hanzi » stř 19. říj, 2005 12:29

čau Juliane, první věc, co mi Sifu Drdla řekl bylo, že si mám v hlavě udělat jasno, na co se chci učit BU. Jestli na obranu proti agresivnímu útočníkovi na ulici, nebo do ringu. Protože mezi tím je velký rozdíl. Na ulici nejsou pravidla, kdežto v ringu jsou hned tři: 1. znáš soupeře, jeho styl apod. 2. je tam rozhodčí, který to většinou včas ukončí 3. nesmějí se tam předem specifikované údery ( genitálie, pich do očí, ohryzek atd...) Já se nepovažuji za super bojovníka, takže jsem nucený v pouliční rvačce používat vše, co mi pomůže vyhrát, a to mne WT učí.
Hanzi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned 25. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 19. říj, 2005 13:20

Ano, Hanzi napsal jednoduse a kratce presne to co jsme tady predtim slozite popisovali. Jestli jeste ted nekdo nevi co a jak, tak tomu uz neni ani rady ani pomoci ;o)
R.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 19. říj, 2005 14:04

RACHUS píše:Ano, Hanzi napsal jednoduse a kratce presne to co jsme tady predtim slozite popisovali. Jestli jeste ted nekdo nevi co a jak, tak tomu uz neni ani rady ani pomoci ;o)
R.


jasen, vymluvy to je vase - nemuzu se s tebou porovnat protoze nemuzu pouzit vsechny sve zbrane :lol: , kolik vam je let deticky :lol: ? Divite se ze jste kazdymu, cely to vase slavny srandovni WT k smichu?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 19. říj, 2005 14:15

Anonymní píše:
RACHUS píše:Ano, Hanzi napsal jednoduse a kratce presne to co jsme tady predtim slozite popisovali. Jestli jeste ted nekdo nevi co a jak, tak tomu uz neni ani rady ani pomoci ;o)
R.


jasen, vymluvy to je vase - nemuzu se s tebou porovnat protoze nemuzu pouzit vsechny sve zbrane :lol: , kolik vam je let deticky :lol: ? Divite se ze jste kazdymu, cely to vase slavny srandovni WT k smichu?


AAA :) rozumbrada a ještě k tomu hrdina, chce se hádat a chce se prát a dokázat si, že je nejlepší. S logikou a argumenty na tebe asi nikdo nezapůsobí, co? :(
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 19. říj, 2005 14:40

Člověče (?), KJ, co se ti stalo tak strašného? (viz Tvůj příspěvek ze 14.10.) Ublížil Ti někdo? Vypadá to, že celý svět. Nebo Ti porodu chyběl kyslík? Či jsi v dětství trpěl jódovým deficitem? Tolik neštěstí v pár odstavcích, Ty máš hodně těžký život.
Jak jsi přišel na to, že Mathias je přiteplený? Proto, že si obarvil vlasy? To je důvod? Co bys řekl na stejně logický argument, že Ty jsi taky přihřátý, protože sis je neobarvil? Co má být, že Konig není nejštíhlejší? Má na to věk. A že je Roman Bittner věřící? To je snad jeho osobní věc. Proč to tady předhazuješ jako nějaký zločin? Obtěžuje Tě to? A víš vůbec, co znamená slovo sekta?
Ty jistě věříš, že jsi povstal z opice (to vysvětluje úroveň Tvého příspěvku). No, budeš se muset smířit s tím, že někteří mají i odlišný názor. Já vím, jsou to zaostalí dementi a tupí tmáři (jmenujme z nich třeba Einsteina), ale co můžeme dělat, když plynové komory postavili mimo zákon, že? A přitom by na světě mohlo být tak krásně, kdyby to vedl nějaký spravedlivý, evolucí vyvolený jedinec... jako Ty...

A o jakém podrazu Bittnera a Hodače to mluvíš? ®e díky nim máme přístup i k hongkongské větvi VingTsun i k Heinrichově verzi a to za podmínek, o jakých se nikomu ani nesnilo? To Tě podrazilo?

Z celého Tvého zoufalého psaní vysvítají tři věci:
1. V EBMAS ani v AVSE jsi nebyl (a argumenty proti nim jsou... ubohé).
2. Ty sám jsi se za 5 let v EWTO nic nenaučil (asi proto to zoufalství).
3. Máš SKUTEČNĚ VELKÝ PROBLÉM.
Je mi Tě opravdu líto. MB

P.S.: Nic si z mého přípisu nedělej. Já sice v žádné sektě nejsem, ale už se tam chystám, jen co nashromáždím nějaký majetek, abych jim měl co odevzdat. :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Tohle ne....

Příspěvekod Anonymní » čtv 20. říj, 2005 15:40

...kde je čest, hrdost a důstojnost?
Všechno jsme utopili v tom, jak dobří jsme, nebo budeme... neco se vytratilo.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 22. říj, 2005 5:59

Dobrý den, koukám, že se tu jako kdekoliv jinde stále rozebírá zda Vt,WCh funguje či nikoliv. Skoro všichni se mi zda zapomínáte, že boj není tolik o tom jaký styl se učím (trénuji) ale JAKÝM ZPŮSOBEM TO PRAKTIKUJI a jak cvičím a trénuji. Jestli si odcvičím těch pár hodin na tréninku a říkám si jo dělám to a to a o tom říkají, že to je nejlepší a nikdo mě neporazí tak asi při setkání s prvním rváčem nedopadnu nejlépe, nebo budu mít štěstí a vyhraji. Hodně zaleží na učiteli jak mě na výuce (tréninku) vede.
Každý je zastáncem svého stylu a toho co cvičí a nerad by si přiznal, že naletěl a několik let trénuje něco co nefunguje. Cvičím již několik let VT a i v práci (pracuji u policie) jsme poznal, že funguje 100%,žádné pravidla žádná domluva, žádná čest, žádné spárovaní bojuj jak umíš a čím umíš. A co se tyče spárovaní, s boxerem neboxuji, s karatistou nedělám karate, se zápasníkem neprovozuji zápas, ale vždy jen VT. Nedávno jsme sparoval s kamarádem, nebo spíše se známým thai boxerem a v pohodě, spároval jsme i s 120kg kamarádem a došlo i na boj na zemi a v pohodě, nemněl jsme žádny problém.
Tak já osobně nemám co řešit.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 22. říj, 2005 21:07

souhlasim s poslednim prispevkem. cena je uplne podstatne mensi a neni nad osobni zkusenost. vrele doporucuju AVSE. nic jinyho jsem nenavstevoval tak nemuzu hodnotit, ale tady jsem hooodne spokojenej.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Obrien » pát 04. lis, 2005 14:58

...
Naposledy upravil Obrien dne čtv 16. úno, 2006 22:24, celkově upraveno 1
Obrien
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron