WT-EWTO -zkoušky a semináře

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod RACHUS » sob 31. pro, 2005 18:06

Moznost mam pouze pozvat a nebo nechat se pozvat a zkusit kdo je lepsi bojovnik. Pokud tehle vymene zkusenosti rikas realna sebeobrana, potom se omlouvam a beru zpet svuj vyrok.
Ja tomu ale rikam rvacka, pripadne vyprask, kdyz jeden zavaha.
Sprarring s chranicema a pravidlama je v boji prave vec, ktera je realne sebeobrane velmi vzdalena a ja ho praktikuju z jinych duvodu.
Sparring bez chranicu a pravidel uz je lepsi, ale kvuli nasledkum ho povazuju za zbytecnou vymenu nazoru dvou vypatlancu.
Sice se nekomu obcas neda vysvetlit co je realna sebeobrana a co neni, i pres, mnou vyse rozepsane body jedna az tri, ale v takovem pripade bohuzel ani bitka nic nevyresi. Tedy neco ano, ale pouze viz prvni veta meho prispevku. Beztak ale jak to tak vypada, asi zajdu na cajik ;o)
RACHUS
RACHUS
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 20. pro, 2005 0:00

 

Příspěvekod pm » sob 31. pro, 2005 18:23

nase debata neni o tom, kdo je lepsi bojovnik, ale o (cituji) "realnosti shaolinskeho kung-fu"... rozeber mi prosim bod po bodu, odkud mas ze Shaolin gf:

a) je "tvrdy system s pasivni obranou"
b) ... ma "krasne akrobaticke prvky, ktere se s realnou sebeobranou moc neslucuji" ...
c) ze "archaicke postoje tradicnich kung-fu stylu slouzicich na ulici max pro pobaveni kolemjdoucich"
d) "ze shaolinske kung-fu slouzi primarne pro pobaveni na ruznych show

podloz svoje verejne publikovane posmesky na adresu Shaolin gf argumenty. znovu podotykam, ze se odmitam bavit o Jackie Chanovi a Brukliim. zamysli se, jaky nazor by si asi udelal hospodsky rvac na takovou siu lim tau (a vsimni si, ze jsem dalek toho tvrdit, ze siu lim tau je k nicemu - "von tam jen tak na miste stoji, hejbe pomalu rukama... ")

jinak, jak tedy ve WT sparringujete? my tak i tak, ale Ty si obe moznosti vyloucil
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod TAPTAK » pon 02. led, 2006 11:26

rachus - "tvrdy system s pasivni obranou" :wink:, co si pod tim mam predstavit?
TAPTAK
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 02. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Bolo » pon 02. led, 2006 12:44

Este ze sa drzite tematu...


pm
ja jsme pro zmenu pravidelnym divakem komedie na pokracovani na www.ewto.de

Uz tam nechod tu je to o moc lepsie...
samy odbornici, uplne na vsetko...

Bolo[/b]
Bolo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 18. lis, 2005 0:00

Příspěvekod toddb » pon 02. led, 2006 14:15

pm píše:podloz svoje verejne publikovane posmesky na adresu Shaolin gf argumenty.


To zni jak vyzva na souboj. Okamzite se omluv nebo budu vyzadovat satisfakci!! Nemam pocit, ze by tady Rachus nekoho urazel, ci se nekomu posmival..
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod sulthan » pon 02. led, 2006 14:30

RACHUS píše:Tak archaicke postoje tradicnich Kung fu stylu slouzi na ulici max pro pobaveni kolemjdoucich.

No, me tohle jako urazka pripada.

RACHUS píše:WT alespon co vim, zadne pozice nema.

opravdu? to stoji pokazde jinak? me se to moc nezda.
sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

Příspěvekod toddb » pon 02. led, 2006 14:32

RACHUS píše:.
Sprarring s chranicema a pravidlama je v boji prave vec, ktera je realne sebeobrane velmi vzdalena a ja ho praktikuju z jinych duvodu.
Sparring bez chranicu a pravidel uz je lepsi, ale kvuli nasledkum ho povazuju za zbytecnou vymenu nazoru dvou vypatlancu.
RACHUS


Nemyslim, si, ze sparring s chranicema je nejaka na hony realite vzdalena vec, dle meho je to naopak pomerne verna simulace boje..chranicema alespon snizis moznost zraneni, zadna prehnana omezujici pravidla preci stanovovat nemusis. Samozrejme uznavam, ze na ulici se muze stat cokoliv a ucelem treninku neni nekomu vypichnout oci a rozkopat koule..proste pouzit cokoliv, abys protivnika vyradil z boje, v tomhle smeru je to samozrejme ponekud limitujici. Sparringu bez chranicu jsem absolvoval taky dost a pomerne drsne vedeny ( viz nase debata na tema tkd kopy ), za zbytecnou vymenu vypatlancu to taky nepovazuju, clovek se alespon nauci prijimat rany a kapku se oboucha. Nicmene i tohle neni uplna realita, paklize clovek nema uplne vymleto, tak se snazi sveho treninkoveho partnera nezranit a tim padem sparring nemuze na 100% simulovat opravdovy boj.

Timhle zaroven odpovidam i PM na to jak se sparuje ve WT, alespon tedy v AVCI WT, v EWTO jsme se sparringu moc nevenovali, nicmene tohle je vec, ktera zavisi na instruktorovi a jeho vedeni treninku.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

WT seminár

Příspěvekod Lorien » ned 05. bře, 2006 21:49

Ja som bol 3.3 a 4.3 na Wing Tsun seminari v Ostrihome(Madarsko).
Som velmi spokojny,Sifu Máday Norbert je vynikajuci.
Na seminari nas bolo asi 40.
Urobil som skusku na prvy ziacky stupen.
Hodnotili sa jednotlive casti a potom vysledna znamka.
Lorien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: sob 24. pro, 2005 0:00

Příspěvekod pavela » pon 06. bře, 2006 2:44

PM, že tě baví pořád vysvětlovat něco lidem, kteří mají o Wušu znalosti asi jako obyvatel Zimbabwe o lovu tuleňů! Už jsem unaven i nadávat lidem do ignorantů a chatrolínů absolutně postrádajících jakékoliv znalosti, řeknu jenom k tomu, že jestli někdo tvrdí, že ©aolinské wušu je ničemu, říká tím zároveň, že jakékoliv asijské BU je k ničemu, protože všechna mají kořeny v ©aolin Wušu, i to slavné WT(pokud teda nebylo velkému Leungovi zjeveno ve snu :roll: )
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Re: WT seminár

Příspěvekod TaoCircle » pon 06. bře, 2006 9:14

Lorien píše:Ja som bol 3.3 a 4.3 na Wing Tsun seminari v Ostrihome(Madarsko).
Som velmi spokojny,Sifu Máday Norbert je vynikajuci.
Na seminari nas bolo asi 40.
Urobil som skusku na prvy ziacky stupen.
Hodnotili sa jednotlive casti a potom vysledna znamka.


Ahoj,
Jedna sa o LeungTing WingTsun? kde chodis do skoly. A si spokojný?
TaoCircle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 29. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Lorien » pon 06. bře, 2006 12:19

Je to Leung Tingov Wing Tsun.Trenujem v Komárne a som spokojny.
Lorien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: sob 24. pro, 2005 0:00

Příspěvekod pm » pon 06. bře, 2006 13:42

pavela píše:PM, že tě baví pořád vysvětlovat něco lidem, kteří mají o Wušu znalosti asi jako obyvatel Zimbabwe o lovu tuleňů! Už jsem unaven i nadávat lidem do ignorantů a chatrolínů absolutně postrádajících jakékoliv znalosti, řeknu jenom k tomu, že jestli někdo tvrdí, že ©aolinské wušu je ničemu, říká tím zároveň, že jakékoliv asijské BU je k ničemu, protože všechna mají kořeny v ©aolin Wušu, i to slavné WT(pokud teda nebylo velkému Leungovi zjeveno ve snu :roll: )


sluzba dobe veci, Pavelo. dyk Ty delas to samy, je prece na kazdym,kdo ma cinska b.u. rad, aby boril myty, vyvracel bludy, a snazil se ukazat, jak to s tim cinskym gf je. zdravim opet z Hongkongu,dnes jsme se vratili z Foshanu,ve stredu hura z5 domu. (btw., u Leung Tinga jsme byli dneska, opet nebyl doma, skoda, fotka s nejvetsim gf podvodnikem stoji za to.nechtej vedet, jak se na jeho adresu vyjadrovali BEZ VyJIMKY vsichni stari mistri ve Foshanu a Guangzhou).
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod th » pon 06. bře, 2006 15:36

pm píše:
pavela píše:PM, že tě baví pořád vysvětlovat něco lidem, kteří mají o Wušu znalosti asi jako obyvatel Zimbabwe o lovu tuleňů! Už jsem unaven i nadávat lidem do ignorantů a chatrolínů absolutně postrádajících jakékoliv znalosti, řeknu jenom k tomu, že jestli někdo tvrdí, že ©aolinské wušu je ničemu, říká tím zároveň, že jakékoliv asijské BU je k ničemu, protože všechna mají kořeny v ©aolin Wušu, i to slavné WT(pokud teda nebylo velkému Leungovi zjeveno ve snu :roll: )


sluzba dobe veci, Pavelo. dyk Ty delas to samy, je prece na kazdym,kdo ma cinska b.u. rad, aby boril myty, vyvracel bludy, a snazil se ukazat, jak to s tim cinskym gf je. zdravim opet z Hongkongu,dnes jsme se vratili z Foshanu,ve stredu hura z5 domu. (btw., u Leung Tinga jsme byli dneska, opet nebyl doma, skoda, fotka s nejvetsim gf podvodnikem stoji za to.nechtej vedet, jak se na jeho adresu vyjadrovali BEZ VyJIMKY vsichni stari mistri ve Foshanu a Guangzhou).



Chcem sa spytat resp. poprosit aby bolo vysvetlene konkretnejsie preco je Leung Ting podvodnik , lebo to vyzera ako keby si zrazu zmyslel ,ze ide ucit cely svet WT a nevie to a to sa mi celkom nezda.Lebo som si isty, ze vsetci stari majstri maju radi iba svoj styl a ostatne nestoji za rec,alebo nadavaju len na LT a inac WT uznavaju ,lebo pokial viem v Cine su aj ini majstri WT ,tak chcem vediet ci nadavaju aj na nich.Podla mojeho skromneho nazoru treba porovnavat skutocne iba ludi co sa fakt venuju nejakemu BU telom aj dusou a nie exotov co tam chodia zopar rokov a uz by chceli levitovat.Mozem Vas uistit,ze WT funguje tak isto ako ine BU len to musi fakt clovek vediet - a takych je bohovo malo ,chybou je ze WT ludia beru ako nieco kde pridu 4x a uz vedia vsetko a potom robia hanbu celemu WT ,pripadne sa tam drzia silou mocou a chodia na skusky ktore spravia (podla mna by ich nespravilo 98percent ludi,keby sa to bralo uplne riadne),lenze to neznamena ,ze tam nie su dobri "bojovnici"

vdaka
th
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 06. bře, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » pon 06. bře, 2006 16:30

RT:hanbu WT robí především Leung Ting tím rádobywušu co předvádí :? atd... ale jsou jiní povolaní, kteří ti to osvětlí. PM, zdravím Do HK, zajeďte taky ke mě do Pekingu uděláme tah ve jménu kungfu! Zdar a sílu Pavela!
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod th » pon 06. bře, 2006 17:04

pavela píše:RT:hanbu WT robí především Leung Ting tím rádobywušu co předvádí :? atd... ale jsou jiní povolaní, kteří ti to osvětlí. PM, zdravím Do HK, zajeďte taky ke mě do Pekingu uděláme tah ve jménu kungfu! Zdar a sílu Pavela!


tak z tej odpovede veru nie som mudrejsi nech sa vyjadri PM,ten debatoval so starymi majstrami:)
Ja si myslim,ze Leung Ting serie na celeho Kernspechta aj na vsetkych "neCinanov"(a mozno uz aj Cinanov) a robi si z nas blaznov a je rad ,ze berie money="vsak nech biely zaplatia ,nieco ich naucim" No a prave to "nieco" stoji za hovno. Ale LT predsa nie je jedine WT v Cine
th
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 06. bře, 2006 0:00

Příspěvekod jox » pon 06. bře, 2006 17:05

th:
Možná sis toužil přečíst
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... c&start=20
a
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... c&start=60
(dál tam už nic napsaný nejni a moderátor by to klíďo moh smazat)
Esi vo tom chceš diskutovat, tak se ten flejm hodí spíš tam než sem.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod pm » úte 07. bře, 2006 6:18

ztrata casu, ve zkratce, LT prijede za nejakym mastrem, maze mu med kolem huby, ukradne mu ("pujci si") vsechny jeho materialy (fotky, rukopisy), zmizi, napise knihu (kde vsechny mastry pomluvi). s.m.e.j.d. tot co se tyce jeho chovani - co se tyce jeho gf, no comment, staci se podivat na oficialni videa na www.ewto.de
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod th » úte 07. bře, 2006 8:58

pm píše:ztrata casu, ve zkratce, LT prijede za nejakym mastrem, maze mu med kolem huby, ukradne mu ("pujci si") vsechny jeho materialy (fotky, rukopisy), zmizi, napise knihu (kde vsechny mastry pomluvi). s.m.e.j.d. tot co se tyce jeho chovani - co se tyce jeho gf, no comment, staci se podivat na oficialni videa na www.ewto.de


pozrite sa , ja kaslem na EWTO aj nesymaptickeho Kernspechta aj na tie ich primitivne videa , mne staci (zatial)moj sifu a asi aj dlho bude ,viem,ze wt funguje z vlastnych skusenosti aj zo skusenosti inych ale kua treba sa mu venovat a nie o nom iba trepat - tak ako vo vsetkych BU.Myslite si ,ze vsetci uctievaju EWTO aj ked su pod nim , su no a co ,mne to je tiez jedno moj sifu ma ma co naucit ,pristupuje ku mne trpezlivo a ochotne.
Problem je ten,ze kazdeho hned zaujima co je na 7 a 8 stupni na 1 TG atd.. nie aby si cvicil to svoje co ma, iba vymyslaju koniny a potom to tak vyzera.Ja sa tiez netrepem na seminare ked to neviem aj ked viem ze sa do toho velmi tlaci aby isiel kazdy hned na seminar len co moze,aj ked to riadne nevie.Vsak v Honkongu ziadne stupne ani nie su.

Ja som tym len chcel povedat,ze WT netreba odsudzovat je to dobre BU - vsak keby nebolo tak by zaniklo hned po vzniku a historia hovori o niecom inom len sa to troska podla mna posralo v 20 storoci ked to zacalo byt nejake cudne a zistilo sa ,ze sada na tom zarobit.Ale zase nema kazdy peniaze nato aby sa zobral a isiel do Ciny na 25 rokov.A nakoniec ked je kazdy hrdi na svojho sifu a rodokmen BU ,co sa tyka WT podla mna moze este prekvapit ,vsak podla legendy nikdo nevie kde odisla budhisticka majsterka Ng Mui ked naucila svoje umenie Yim Ving Tsun a ta urcite nebola posledna. = treba byt vzdy optimista :D

Zdravim tymto vsetkych tolerantnych bojovnikov
th
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 06. bře, 2006 0:00

WT

Příspěvekod julian » stř 08. bře, 2006 12:51

Kasles na nesympatickeho Kernspechta? Kolko krat si bol na jeho seminari, kolko krat si sa s nim rozpraval? Mozes take nieco tvrdit, alebo len vychadzas z fotografii, ktore si videl na jeho stranky a z keci, ktore o nom dalsi hovoria ...

Ja osobne som bol na Kernspechtovom seminari uz par krat, a po pravde uz nepojdem ... ;-) Ale to neznamena, ze Kernspecht je zly clovek, alebo nesympaticky ... Podla mna je az velmi velky sympatak, vobec nie namysleny, normalny clovek, s ktorym sa da pokecat o hocicom ... A preco na jeho seminar uz nepojdem ? No cvicim WT uz niejaky ten rok, vystriedal som viacero trenerov (kvoli studiu alebo praci som musel zmenit miesto bydliska ;-)), a momentalne som v stadiu, kedy sa na WT pozeram z globalu a prehodnocujem nazory a skusenosti inych ... Vacsina z Vas tu WT kritizuje, ale len malo z Vas ma na to pravo, len malokto si to totiz naozaj vyskusal .... Ja najprv vyskusam a az potom kritizujem, ak mam co ... Bol som na Kernspechtovom seminari, a zistil som, ze jeho seminare nie su pre mna ... v prvom rade z financneho hladiska (okrem toho, ze sa Kernspecht do BU vyznam, je to aj velmi dobry obchodnik, navyse musi platit LT asi velke peniaze, takze sa mu ani nemozno cudovat, ale do toho nevidim ...) ale aj z hladiska toho, co sa na tych seminaroch robi - na seminaroch sa preberiava iba technika, ziadne testovanie, ci to funguje aj v reale, vsetko sa prakticky cvici pomaly ... ja osobne sa chcem uberat smerom, kde sa WT trenuje viac realne, ale nekritizujem ho za to, urcite vela jeho cvicencov oblubuje prave taketo seminare ... takze tak

Na LT seminare som nikdy nebol, nikdy som sa s nim nestretol a preto ho kritizovat nebudem, ale naozaj niektore tie videa, co publikuje, to je na smiech, nechapem to ....

Na druhej strane, poznam vela dobrych WT bojovnikov, a podla mna nie je spravne hadzat vsetkych do jedneho vreca ... Kazdemu ide o nieco ine, niekto to berie len ako hobby, iny (ako napr ja) si chce byt isty, ze to co cvici, aj naozaj funguje ... Podla mna to vsetko zavisi aj na ucitelovi, kazdy ma iny sposob a styl vyucby, niektore ma rad fyzicke treningy a niekto zase technicke ... Najlepsie ja mat oboje ... ;-)
julian
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte 02. srp, 2005 23:00

Re: WT

Příspěvekod th » stř 08. bře, 2006 13:23

julian píše:Kasles na nesympatickeho Kernspechta? Kolko krat si bol na jeho seminari, kolko krat si sa s nim rozpraval? Mozes take nieco tvrdit, alebo len vychadzas z fotografii, ktore si videl na jeho stranky a z keci, ktore o nom dalsi hovoria ...

Ja osobne som bol na Kernspechtovom seminari uz par krat, a po pravde uz nepojdem ... ;-) Ale to neznamena, ze Kernspecht je zly clovek, alebo nesympaticky ... Podla mna je az velmi velky sympatak, vobec nie namysleny, normalny clovek, s ktorym sa da pokecat o hocicom ... A preco na jeho seminar uz nepojdem ? No cvicim WT uz niejaky ten rok, vystriedal som viacero trenerov (kvoli studiu alebo praci som musel zmenit miesto bydliska ;-)), a momentalne som v stadiu, kedy sa na WT pozeram z globalu a prehodnocujem nazory a skusenosti inych ... Vacsina z Vas tu WT kritizuje, ale len malo z Vas ma na to pravo, len malokto si to totiz naozaj vyskusal .... Ja najprv vyskusam a az potom kritizujem, ak mam co ... Bol som na Kernspechtovom seminari, a zistil som, ze jeho seminare nie su pre mna ... v prvom rade z financneho hladiska (okrem toho, ze sa Kernspecht do BU vyznam, je to aj velmi dobry obchodnik, navyse musi platit LT asi velke peniaze, takze sa mu ani nemozno cudovat, ale do toho nevidim ...) ale aj z hladiska toho, co sa na tych seminaroch robi - na seminaroch sa preberiava iba technika, ziadne testovanie, ci to funguje aj v reale, vsetko sa prakticky cvici pomaly ... ja osobne sa chcem uberat smerom, kde sa WT trenuje viac realne, ale nekritizujem ho za to, urcite vela jeho cvicencov oblubuje prave taketo seminare ... takze tak

Na LT seminare som nikdy nebol, nikdy som sa s nim nestretol a preto ho kritizovat nebudem, ale naozaj niektore tie videa, co publikuje, to je na smiech, nechapem to ....

Na druhej strane, poznam vela dobrych WT bojovnikov, a podla mna nie je spravne hadzat vsetkych do jedneho vreca ... Kazdemu ide o nieco ine, niekto to berie len ako hobby, iny (ako napr ja) si chce byt isty, ze to co cvici, aj naozaj funguje ... Podla mna to vsetko zavisi aj na ucitelovi, kazdy ma iny sposob a styl vyucby, niektore ma rad fyzicke treningy a niekto zase technicke ... Najlepsie ja mat oboje ... ;-)




sa mi zda ,ze obidvaja piseme to iste az na toho Kernspechta,nebol som zatial na jeho seminary,ale neviem preco by mi nemal byt aj tak nesympaticky, je to tucny ,zarasteny nemecky mamonar
th
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 06. bře, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků