Hladik - diskuze

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Anonymní » čtv 19. srp, 2004 11:16

Tomas K. e-mail www (Napsáno: 11:53:39, 19. srpna, 2004)
Téma: stiznost
ne pane Hladiku, nemylil jste se, ale LHAL JSTE! a vesele ve LHANI a PODVADENI duverivych laiku, kteri cinskemu wushu nerozumi ani za mak,POKRACUJETE! chtel jste "stiznosti tykajici se Vasi prace", tak jsem zvedavy, jestli tuto stiznost vymazete nebo ne.

Tomas K.

Martin Kysela e-mail www (Napsáno: 11:35:00, 19. srpna, 2004)
Téma: Shaolin Hung Gar?
Zdravim,

dovolim si zapojit se do diskuse s jednou malou lingvistickou poznamkou.

Vyraz "Shaolin Hung Gar" (viz Roman Hladík, 11:01:03, 19. srpna 2004) je nesmyslny.

"Shaolin" je vyraz z mandarinske (uredni) cinstiny. V kantonske (jizni) cinstine se pouziva vyraz "Siulam" (dle zde pouzivane transkripce "Siu Lum").

Hung Gar (dle spravne transkripce systemu Yale spise "Hungga") je oproti tomu vyrazem pochazejicim z kantonske cinstiny.

Spojeni "Shaolin Hung Gar" je tedy stejne nesmyslne jako "Wing Chun Quan" nebo "Tai Ji Kuen".

Dalsi veci samozrejme je, ze Hungga od doby Siualmskeho klastera znacne zmenilo svou podobu (viz pusobeni Wong Faihunga) a nejvetsi cast stylu byla vytvorena az po opusteni tohoto klastera. Tudiz nema prilis smysl hovorit o "Siulam Hungga". Nehlede na to, ze "Hungga" znamena ve volnem prekladu "styl rodiny Hung". Ta se ovsem k nemu dostala az nejaky cas po tom, co Jisin simsi opustil zdi klastera (teprve pak prijal do uceni Hung Heiguna).

A krome toho vseho byl cely styl v linii Lam modifikovan natolik, ze by se melo idealne mluvit spise o "Lamga". Ale to uz je zase jina vec...


S pozdravem,

Martin Kysela

David L. (Napsáno: 11:11:53, 19. srpna, 2004)
Téma: dekuji !
Dekuji Vam za uprimnou odpoved !
Co se tedy tyka Hung Gar Kung Fu tak uz umite cely styl? Nebo jeste mate nejake "rezervy" ? A jak casto mate moznost se s Velmistrem Anthony Lamem videt ? Jezdite za nim do Hong Kongu? Nechcete napsat nejakou autobiografickou knihu? Myslim, ze mnoho lidi by jasalo radosti!
Urcite mate mnoho zkusenosti a pribehu na vypraveni!
David


Roman Hladík e-mail www (Napsáno: 11:01:03, 19. srpna, 2004)
Téma: Odpověď
To jsem se v roce 1990 chybně domníval. Od té doby co mě velmistr zasvěcuje do svého umění vidím, že se mám hodně co učit. Jsem rád, že i já mohu pak dále zasvěcovat své studenty do těchto nových forem a technik. Od té doby, co jsem studentem velmistra Anthony Lam Chun Faie, jsem také poznal, že abych vše zvládnul, musím se soustředit pouze na Shaolin Hung-Gar. Tak že s Choy Li Futem Vám neporadím.
S pozdravem Roman Hladík

David L. (Napsáno: 10:38:52, 19. srpna, 2004)
Téma: dotaz
Predem Vas chci jako kapacitu na cnske kung fu v cesku od srdce pozdravit !
V clanku v novinach z roku 1990 (ale i v letech pozdeji) se v rozhovoru s Vami pise, ze : "...z cinskeho kung fu se uz nemuzu nic naucit, umim jiz vse. Pouze mam rezervy v provedeni..". Jestli tomu tedy dobre rozumim, Velmistr Athony Lam Vam uz jen "ladi formu", ale nic noveho Vas nenaucil?

Ucite jeste ve sve skole "Choy Lee Fut" ? rad bych se na nej prihlasil.
s mnoha pozdravenimi
David

Martin (Napsáno: 00:03:35, 17. srpna, 2004)
Téma: odpověď
Dobrý den!

Děkuji. Zatím žádný e-mail nepřišel. Je možné, že na cetrum.cz je zase výpadek. Poslal jsem Vám e-mail na kungfu@hungkuen.cz, tak jen doufám, že je to přímo Váš e-mail. Ještě jednou děkuji.

S úctou,

Martin

Roman Hladík e-mail www (Napsáno: 23:06:38, 16. srpna, 2004)
Téma: Yi Sap Saam odpověď 3
Dekuji. Právě jsem Vám poslal email.

Martin e-mail (Napsáno: 22:12:57, 16. srpna, 2004)
Téma: Yi Sap Saam Kuen
Dobrý den!

Omlouvám se, nechtěl jsem zveřejňovat svůj e-mail kvůli velkému množství spamu. Teď už ho tu tedy mám. Nebudu se bránit, když mi odpovíte na něj. Alespoň nebudeme zatěžovat tento prostor.

Jasně, chápu to, co popisujete. Ale Yi Sap Saam Kuen má nějakou posloupnost. Chápu, že nejde o tradiční sestavu, to jste mi vysvětlil. Ale zatím nevím, kdo to takhle za sebe poskládal a kdo to tak nazval.

Také by mě zajímalo, jestli jsou techniky obsažené v tomto setu typické pro Hung Gar a Hung Kuen nebo jsou to obecně techniky kung-fu.

Ještě se chci zeptat na ten Váš internetový obchod. Plánujete nějaké rozšíření sortimentu? A můžete mi doporučit nějakou českou knihu o kung-fu? Děkuji.


S úctou,

Martin

Roman Hladík e-mail www (Napsáno: 20:10:24, 16. srpna, 2004)
Téma: Odpověď 2 Yi Sap Saam
Kuen znamená v Čínské řeči pěst. Nevím zda li jste správně pochopil, že forma Yi Sap Saam Kuen, je pouze seskupení základních úderů a bloků. Velmistr Lam Chun Fai vyučuje komplektní tradiční systém svého prastrýce Lam Sai Winga a svého otce Velkého mistra Lam Cho. Veškeré techniky se snaží, na rozdíl od jiných velmistrů, podávat a učit v nezměněné podobě. Což je dnes obrovská deviza. Jistě tedy chápete, že nemohl stvořit základní techniky z kterých se systém Shaolin Hungkuen-Hung-Gar skládá.
S pozdravem Roman Hladík
PS. Chcete li vědět více, zveřejněte prosím svůj email a nebo Váš web.



Martin (Napsáno: 19:34:09, 16. srpna, 2004)
Téma: Yi Sap Saam Kuen
Dobrý den a díky za odpověď!

DVD Vašeho mistra bych si zakoupil moc rád, kniha by mi toho asi zatím příliš neřekla. Ale objednávat věci ze zahraničí se mi moc nechce, nemám k tomu důvěru. Nebudete rozšiřovat nabídku Vašeho internetového obchodu? Určitě bych to neuvítal jen já.

Mimochodem, můžete mi doporučit nějakou českou literaturu s touto tématikou? Zahlédl jsem v obchodě nějakou Vaši knihu, takže si ji určitě koupím. Ale doporučil byste mi ještě něco dalšího?

Velice děkuji za vysvětlení problematiky ohledně Yi Sap Saam Kuen. Už je mi to mnohem jasnější.

Jestli to chápu správně, tak se nejedná o tradiční sestavu, ale spíše tréninkový dril (zmátlo mě to slovo "kuen", které jsem chápal jako označení sestavy). Proto jsem to asi nenašel ve výčtu sestav uvedené. Autorem tohoto setu je tedy pan Anthony Lam Chun Fai?


S úctou,

Martin

Roman Hladík e-mail www (Napsáno: 14:59:22, 16. srpna, 2004)
Téma: Odpověď
Yi Sap Saam Kuen, není forma jako taková. Je to soubor základních technik. Jelikož jich je 23 tak proto Yi Sap Saam, což je v Čínské řeči právě 23. Tato sestava slouží v naší škole k tomu, aby se žáci naučili všechny základní techniky, které později budou muset znát, pro vzládnutí dalších forem.
Doufám, že Vám tato informace bude stačit a že Váš dotaz byl opravdu upřímný. S pozdravem Roman Hladík.
PS. Dále Vám doporučuji se podívat na stránku www.hung-gar.it, kde můj mistr, velmistr Anthony Lam Chun Fai nabízí překrásnou knihu Fu Hoc Sheong Yin Kuen a pak na stránku www.hungga.net, kde si můžete zakoupit DVD velmistra.


Martin (Napsáno: 12:17:33, 16. srpna, 2004)
Téma: Yi Sap Saam Kuen
Dobrý den!

Už dlouho se zajímám o čínská bojová umění a kamarád mi teď zapůjčil Vaše zdařilé (i když možná až trochu moc krátké) výukové VCD se sestavou YI SAP SAAM KUEN. Tato jedinečná sestava mě velmi zaujala svou dynamičností a flexibilitou.

Snažil jsem se o ní najít něco víc na internetu, ale na stránkách o stylech Hung Kuen a Hung Gar jsem nic nenašel. Mohu Vás poprosit o nějaký odkaz nebo doporučení literatury?

Zajímá mě hlavně, kdy sestava vznikla, kdo jí vytvořil a z jakého stylu původně pochází, pokud tedy není součástí Hung Gar ani Hung Kuen. Dále se chci zeptat, jestli plánujete vydání nějakého dalšího výukového VCD nebo DVD.

S úctou,

Martin

Roman Hladík e-mail www (Napsáno: 13:28:47, 14. srpna, 2004)
Téma: Lidská hloupost nezná mezí
Tak a je to opět tady. Pro všechny seriozní návštěvníky našeho webu, zanechávám tento ukázkový výplod lidské fantazie a zloby.
PS. Pro autora: Všechny takovéto nesmyslné a hloupé vzkazy nekompromisně mažu!!
Si Fu Roman Hladík

Bubualah e-mail (Napsáno: 10:49:45, 14. srpna, 2004)
Téma: nojo.....................
tak jsi se opet projevil jako sam velky mistr - mazes, mazes, jsi proste MAZAK !
Romane uz vydrzis v MABU alespon tak minutu? Uz jsi zacal chodit na treninky? Kdy te zase uvidime nekde funet na nejakem turnaji hruzy?

Roman Hladík e-mail www (Napsáno: 16:41:51, 12. srpna, 2004)
Téma: Znovu založeno
Znovu zakládám knihu návštěv a těším se na nové příspěvky.
Si-Fu Roman Hladík.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » pát 20. srp, 2004 19:46

Roman Hladík e-mail www (Napsáno: 18:58:21, 20. srpna, 2004)
Téma: I netrpělivost má své meze.
Vážený. Váš arogantní příspěvek tu nechávám proto, aby si návštěvníci naší stránky udělali dokonalý obrázek o lidech, kteří mi nemohou přijít na jméno. Takových jako jste Vy !!
Si Fu Roman Hladík

Chan Yuan Chi (Napsáno: 18:43:42, 20. srpna, 2004)
Téma:
A k cemu Ti to Romane bude, kdyz budes znat jmena? Co s tim chces delat? Proc se misto toho co Ti lidi pisou zaobiras tim jak to ze to vedi a jak se jmenujou? Proc se ke vsemu nepostavis jako CHLAP a ne jako teplous nebo baba ? Ano, jsi lhar a podvodnik a jmeno Tveho momentalniho SIFU Ti nepomuze. Protoze tady jsi sam za sebe a za nic se nemuzes schovat !



Roman Hladík e-mail www (Napsáno: 18:28:48, 20. srpna, 2004)
Téma: Odpověď
Tak především Vážený pane, bych rád věděl kdo jste.
Napište zde celé své jméno!!
Rád bych také věděl co umíte Vy. Plácáte tady do vody opravdu hodně.
Když jste byl mým žákem, tak to byla asi veliká chyba. Né Vaše, ale moje, že jsem nepoznal, co ve Vás je. Jaký jste člověk. Váš příspěvek naposledy nemažu. Prosím nepleťe si naší návštěvní knihu s nějakou lamparnou.
®asnu co všechno Vy o mě nevíte. To je úplný kadrový profil. Závěrem, když Vám tolik Vadím já a moje Kung-Fu, tak si mě laskavě nevšímejte.
Si Fu Roman Hladík


Tomas K. e-mail www (Napsáno: 16:15:22, 20. srpna, 2004)
Téma: podstata Vasich lzi, pane Hladiku
"Co je podstatou mých lží?"

- vymysleni, nikdy neexistujici mistri (Chan Yuan Chi, Li Mien Hiep) - nehlede na to, ze v Mongolsku jste nikdy nebyl

- sestavy, ktere jste se NAUCIL Z KNIH (Ng Lun Chui, Ng Lun Ma, Kuen se zdi - z knihy Doc-Fai Wonga; Fu Hok Sheong Ying Kuen - z knihy Bucksama Konga, atd.), sestavy, ktere jste se NAUCIL Z VIDEOKAZET (predevsim Alayna Baclayana a Bucksama Konga - Chi Neen Kuen, Chi Neen Kuen Doy Dar, Fu Darn Do, atd.), sestavy, ktere jste si VYMYSLEL SAM (za pomoci Richarda Gonzora nebo jinych)- kazda sestava, kterou vyucujete, se da dohledat, z jake KNIHY nebo VIDEOKAZETY jste se ji SPATNE naucil.

- atd.

pred lety jsem byl vasim zakem, a dodnes jsem vam vase BEZMEZNE LHANI neodpustil. stejne tento prispevek smazete, ale nebojte se, bozi mlyny melou pomalu, ale JISTE. neschovate se za jmeno sveho soucasneho ucitele, tech 15 let, co jste LHAL a PODVADEL, nikdo nezapomene, i kdyz byste si to pral. existuje mnoho lidi, kteri si to pamatuji, a mnoho videozaznamu, clanku atd. z te doby.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 21. srp, 2004 9:37

WT_Martin: Co ti hladik napsal?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

komunikace s Romanem Hladikem

Příspěvekod WT_Martin » sob 21. srp, 2004 13:23

Diskuse s Romanem Hladikem zacala v jeho knize hostu.

Tam mi na moje otazky tykajici se jeho mistrovskeho certifikatu odpovedel:

Roman Hladik píše:Vážený pane Kyselo.
Prosím Vás. Budu s Vámi komunikovat raději přes email. Nebude to tolik zatěžovat tuto knihu. Ostatně rád bych Vás poznal osobně, bylo by to pro mě hodně podnětné. Pokud se nemýlím jste velice aktivní znalec Kung-Fu a ostatních bojových umění. Viděl jsem Vaše časté příspěvky na různých chatech na internetu.
PS. Co se na těchto stránkách píše je pravda.
S pozdravem Roman Hladík


Odpovedel jsem, ze to neni problem a napsal mu e-mail:

Martin Kysela píše:Dobry den,

jak jste navrhl, obracim se na Vas e-mail v dobre vire, ze mi zodpovite me otazky tykajici se Vasi skoly.

Co se tyce osobni schuzky, nevidim v tom problem. Bydlim a cvicim ted v Praze, takze schuzka mozna je. Rad bych se prisel podivat i na trenink.

Ted Vas prosim o zodpovezeni otazek z Vasi knihy navstev. Pro uplnost kopiruji muj prispevek:

---------------
OK. Pak mam jednu otazku. Na techto strankach pisete:
"Si-Fu Roman Hladík, vlastní mistrovský certifikát, jako jeden z mála učitelů Kung-Fu u nás."

Mohu se zeptat kdo Vam tento certifikat vystavil a co ma dokladat? A ma "mistrovsky certifikat" Vas ucitel, sifu Lam Janfai? :-) Priznam se, ze "mistrovsky certifikat" jsem jeste u zadneho ucitele kung-fu nevidel - a to ani u nas ani v zahranici. :-)

Predem dekuji za odpovedi.
---------------


Diky. S pozdravem

--
Martin Kysela


Dockal jsem se pomerne rychle odpovedi:

Roman Hladik píše:Prima.
Myslim si ze Cinane u nas v Praze- prominte neznam jejich jmena presne, tak radeji je nebudu pouzivat, mají také certifikaty. No a zase si myslim ze by bylo lepe nazyvat certifikat , certifikatem odbornosti. Prominte stranku mi tvori muj student a ten certifikat shledl a povazuje jej za certifikat mistrovsky. Je podepsany mym mistrem. Jinak ja mam ještě další certifikaty a nepovazuji je za nijak dulezite. Clovek by mel hlavne sve studenty necemu naucit. Tak a ted ještě: na www.bojovaumeni.cz, probiha doslova tvrda kampan proti me osobe. Chapu a za ta leta co jsem v deni okolo Kung-Fu jsem jiz poznal mnoho necharakternich lidi. Budete se divit i taci jsou co pisi memu mistrovi ruzne dopisy. To nejhorsi na tom je, ze to jsou také Si Fu. Udavacstvi ja osobne povazuji za jednu z nejspatnejsi lidskych vlastnosti. Jeden Si Fu dokonce ukazoval nejake policejni spisy memu kolegovi z SRN Andreasovi. To si myslim je také dosti podivne. Proc Vam to ale pisi. To proto abych se Vas zeptal. Proc ruznym lidem tak vadim. Proc vyvijeji aktivitu na moji osobu, s cilem me co nejvice pospinit. Ja si delam pouze sve. Nikoho jsem za 15 let co Kung-Fu v CR vyucuji, ani sluvkem nepomluvil. No ale od certifikatu jsem ponekud odbocil. Tak zpatky. Reknu svemu studentovi aby upravil vyraz na strankach. Zaverem Vam chci rici, ze s korektnim clovekem vždy navazi kontakt a budu rad s nim polemizovat.
S pozdravem Roman Hladik


Pokusil jsem se tedy slusne a pritom dostatecne presne odpovedet:

Martin Kysela píše:Dobry den,

dekuji za odpoved a castecne vysvetleni. Castecne proto, ze o "mistrovskem certifikatu" byly na Vasich strankach (a mam pocit, ze i v knize "SIU-LUM KUNG-FU") zminky uz hodne davno predtim, nez jste u mistra Lam Janfaie zacal studovat.

Ted k tomu, co pisete...

Na bojovaumeni.cz probiha spousta nejruznejsich debat, rada kampani a jinych aktivit. Vetsina z navstevniku jsou lide ve vyvoji, kteri maji problemy v osobnim zivote a tak si je v rade pripadu radi kompenzuji neustalym vyvolavanim konfliktu v "anonymnim" prostredi Internetu. Osobne se snazim do podobnych diskusi nezapojovat a ani me moc nezajima, co se tam resi - samozrejme do chvile, nez nekdo zacne urazet kohokoliv z me gungfu rodiny nebo mych pratel. To se ale stava nastesti jen hodne vyjimecne.

Nicmene "kampan proti Vam", jak jste to nazval, ma koreny a priciny spise v necem jinem. Tesi me, ze pisete, ze jste ochoten navazat kontakt a polemizovat. Doufam, ze me povazujete za dostatecne korektniho cloveka i presto, ze jsem oddanym zakem meho sifu Pavla Macka, jak jste si na bojovaumeni.cz jiste vsiml.

Osobne proti Vam nic nemam. Vase aktivity se me primo nedotkly ani v dobrem ani ve spatnem slova smyslu. De facto mi vlastne prospely, protoze muj sifu by asi bez Vaseho pusobeni nikdy nedostal impuls k tomu, aby jel do San Francisca za Y.C.Wongem... Pokud tedy nebudete Vy vystupovat proti memu sifu nebo sigungovi, pak urcite muzeme vest slusnou a vzajemne prospesnou diskusi, ktera nam obema muze ledacos objasnit. Predem ale upozornuji, ze budu mluvit zcela otevrene. Presto nic z toho nemyslim jako urazky nebo invektivy. Doufam, ze jste ochoten a schopen to tak prijmout.

Ptate se na duvody, proc nepatrite zrovna mezi nejoblibenejsi ucitele pusobici na poli bojovych umeni v Ceske republice. Muj nazor je prosty - kvuli Vasemu nekdejsimu chovani, ktere v nekterych smerech stale pretrvava. Uvedu namatkou nekolik prikladu:

1) Ve sve skole jste vyucoval VELMI spatnou podobu Taijiquan. Pritom jste se jej ale naucil podle knizek a kazet a Vas vykon tomu odpovidal. Hodnotim to jako clovek, ktery Vas v te dobe videl jednou cvicit a nedavno jsem mel moznost shlednout celou radu videokazet z te doby. Byla to hruza.

2) Totez se da rict o Choileifat.

3) Hungga jste se zacal ucit az pod vedenim meho sigunga, mistra Lam Jansinga. Do te doby jste se ucil opet z knizek a videokazet. Sam jsem mluvil i s nekolika lidmi, kteri Vam pomahali davat dohromady sestavy v dobe Vasich zacatku.

4) Odkazoval jste se na neexistujici mistry, pouzival jste spatnou terminologii, prohlasoval jste, ze kung-fu uz zcela ovladate a nemate se co naucit a tak bych mohl pokracovat stale dal.

5) Na vyuku jste nekolikrat prisel opily. Dnes a denne potkavam lidi, kteri z Vasi skoly prave z tohoto duvodu odesli a bud zanevreli na gungfu uplne nebo hledaji svoji cestu jinde.

Mym cilem neni Vas urazet nebo z cehokoliv obvinovat. To, co jsem napsal vyse, jsou bohuzel fakta. Pokud se k nim jakkoliv vyjadrite, budu rad. Pokud ne, nemuzu Vas nutit.

Kazdopadne muj nazor je, ze pokud se budete dale vazat na uvedene veci, tak zustanete trnem v oku vetsine lidi, kteri vyucuji kvalitni bojova umeni (nejen gungfu).

Pokud si mohu dovolit rict, jak bych se zachoval na Vasem miste ja, tak bych udelal asi toto:
1) Verejne bych se na svych strankach omluvil a distancoval od svych drivejsich tvrzeni a aktivit s tim, ze jsem udelal chybu.
2) Osobne bych se sel omluvit lidem, kterym moje chovani hodne ublizilo a usmiril bych se s ostatnimi gungfu skolami.
3) Byl bych rad, ze studuji pod velmistrem Lam Janfaiem, ktery patri zcela bezesporu k nejlepsim ve "svem oboru" (kazdopadne to v zadnem pripade neni "cislo 1 ve vyuce Hungga na celem svete", jak na strankach pisete - nikdo neni cislo 1 a nikdy nebude).

Kdyz to shrnu, vsichni delaji chyby. Jsme lidi, je to normalni. Ja jich udelal taky plno. Ale kdyz jsem si je uvedomil, snazil jsem se je napravit a nest dusledky s nimi spojene. Pokud totez udelate i Vy - cemuz bohuzel prilis neverim, pak jsem presvedcen, ze Vase skola muze byt hodne kvalitni, stejne jako Vase osobni gungfu.


S pozdravem a pranim mnoha uspechu ve cviceni,

--
Martin Kysela


Na to se mi dostalo odpovedi:

Roman Hladik píše:Ano dekuji a i ja Vam preji vse dobre v osobnim zivote ve cviceni a vůbec.
S pozdravem Roman Hladík


Dale uz bohuzel pan Hladik nereagoval. Priznam se, ze me to trosku mrzi. Tak nejak jsem naivne doufal, ze by se nad tim treba mohl zamyslet a za chvili bychom v CR meli kvalitni pobocku skoly Lam Janfaie. :-) Skoda... treba nekdy priste.
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod WT_Martin » pon 23. srp, 2004 9:51

Protoze pan Hladik zrusil knihu hostu, kopiruju sem pouze pro ilustraci to, co jsem zalohoval. Zacina to dole.


Roman Hladik píše:Téma: Odpověď-Jiří
Právě jsem Vám poslal email.
Úděsné příspěvky ihned mažu.
S pozdravem Roman Hladík


Roman Hladik píše:Téma: Odpověď
Nebaví mě to, že pár hlupáků se v naší knize návštěv zadarmo baví. To ano.


Mirek píše:Téma: Vaše kniha návštěv
Pane Hladík. Vaše kniha návštěv zřejmě slouží jako léčebna mindráků. To je hrozné jak někteří lidé blbnou. Vám to nevadí?


Roman Hladik píše:Téma: Reakce-pozdrav
Děkuji. Prosím pošlete mi Váš email a nebo telefon.
S pozdravem Roman Hladík


Jiri H. píše:Téma: Pozdrav
Vážený mistře.
Čas od času zavítám na Vaší stránku. Jelikož jsem před patnácti lety cvičil ve vaší škole na Moravě. Na ty doby velice rád vzpomínám. S Hung Garem jsem přestal až když jsem založil rodinu. Nicméně znám a sleduji vývoj tohoto stylu v ČR neustále. S jistotou také mohu říci, že nebýt vás, tak v ČR a také na Slovensku tento styl neexistoval. Teď k příspěvkům ve vaší knize návštěv: Já osobně si myslím, že vaši současní i bývalí seriozní žáci vám nebudou tolik přispívat, jako fanatičtí jedinci z jiných škol Kung-Fu. To co jsem zde viděl je docela úděsné. Nicméně, já osobně vám přeji hodně síly a úspěchů, jak ve vašem osobním životě, tak i ve vaší Kung-Fu škole.


Roman Hladik píše:Téma: I netrpělivost má své meze.
Vážený. Váš arogantní příspěvek tu nechávám proto, aby si návštěvníci naší stránky udělali dokonalý obrázek o lidech, kteří mi nemohou přijít na jméno. Takových jako jste Vy !!
Si Fu Roman Hladík


Chan Yuan Chi píše:Téma:
A k cemu Ti to Romane bude, kdyz budes znat jmena? Co s tim chces delat? Proc se misto toho co Ti lidi pisou zaobiras tim jak to ze to vedi a jak se jmenujou? Proc se ke vsemu nepostavis jako CHLAP a ne jako teplous nebo baba ? Ano, jsi lhar a podvodnik a jmeno Tveho momentalniho SIFU Ti nepomuze. Protoze tady jsi sam za sebe a za nic se nemuzes schovat !


Roman Hladik píše:Téma: Odpověď
Tak především Vážený pane, bych rád věděl kdo jste.
Napište zde celé své jméno!!
Rád bych také věděl co umíte Vy. Plácáte tady do vody opravdu hodně.
Když jste byl mým žákem, tak to byla asi veliká chyba. Né Vaše, ale moje, že jsem nepoznal, co ve Vás je. Jaký jste člověk. Váš příspěvek naposledy nemažu. Prosím nepleťe si naší návštěvní knihu s nějakou lamparnou.
®asnu co všechno Vy o mě nevíte. To je úplný kadrový profil. Závěrem, když Vám tolik Vadím já a moje Kung-Fu, tak si mě laskavě nevšímejte.
Si Fu Roman Hladík


Tomas K. píše:Téma: podstata Vasich lzi, pane Hladiku
"Co je podstatou mých lží?"

- vymysleni, nikdy neexistujici mistri (Chan Yuan Chi, Li Mien Hiep) - nehlede na to, ze v Mongolsku jste nikdy nebyl

- sestavy, ktere jste se NAUCIL Z KNIH (Ng Lun Chui, Ng Lun Ma, Kuen se zdi - z knihy Doc-Fai Wonga; Fu Hok Sheong Ying Kuen - z knihy Bucksama Konga, atd.), sestavy, ktere jste se NAUCIL Z VIDEOKAZET (predevsim Alayna Baclayana a Bucksama Konga - Chi Neen Kuen, Chi Neen Kuen Doy Dar, Fu Darn Do, atd.), sestavy, ktere jste si VYMYSLEL SAM (za pomoci Richarda Gonzora nebo jinych)- kazda sestava, kterou vyucujete, se da dohledat, z jake KNIHY nebo VIDEOKAZETY jste se ji SPATNE naucil.

- atd.

pred lety jsem byl vasim zakem, a dodnes jsem vam vase BEZMEZNE LHANI neodpustil. stejne tento prispevek smazete, ale nebojte se, bozi mlyny melou pomalu, ale JISTE. neschovate se za jmeno sveho soucasneho ucitele, tech 15 let, co jste LHAL a PODVADEL, nikdo nezapomene, i kdyz byste si to pral. existuje mnoho lidi, kteri si to pamatuji, a mnoho videozaznamu, clanku atd. z te doby.


Martin Kysela píše:Téma: odpoved
OK, zadny problem. Diky za odpoved.


Roman Hladik píše:Téma: Odpověď
Vážený pane Kyselo.
Prosím Vás. Budu s Vámi komunikovat raději přes email. Nebude to tolik zatěžovat tuto knihu. Ostatně rád bych Vás poznal osobně, bylo by to pro mě hodně podnětné. Pokud se nemýlím jste velice aktivní znalec Kung-Fu a ostatních bojových umění. Viděl jsem Vaše časté příspěvky na různých chatech na internetu.
PS. Co se na těchto stránkách píše je pravda.
S pozdravem Roman Hladík


Martin Kysela píše:Téma: certifikat
OK. Pak mam jednu otazku. Na techto strankach pisete:
"Si-Fu Roman Hladík, vlastní mistrovský certifikát, jako jeden z mála učitelů Kung-Fu u nás."

Mohu se zeptat kdo Vam tento certifikat vystavil a co ma dokladat? A ma "mistrovsky certifikat" Vas ucitel, sifu Lam Janfai? :-) Priznam se, ze "mistrovsky certifikat" jsem jeste u zadneho ucitele kung-fu nevidel - a to ani u nas ani v zahranici. :-)

Predem dekuji za odpovedi.


S pozdravem,

Martin Kysela


Roman Hladik píše:Téma: Oprava a dodatek
Pane Kyselo.Opravuji. Siu-Lum Hungkuen. Otázka na dalšího příspěvatele. Co je podstatou mých lží?


Tomas K. píše:Téma: stiznost
ne pane Hladiku, nemylil jste se, ale LHAL JSTE! a vesele ve LHANI a PODVADENI duverivych laiku, kteri cinskemu wushu nerozumi ani za mak,POKRACUJETE! chtel jste "stiznosti tykajici se Vasi prace", tak jsem zvedavy, jestli tuto stiznost vymazete nebo ne.

Tomas K.


Martin Kysela píše:Téma: Shaolin Hung Gar?
Zdravim,

dovolim si zapojit se do diskuse s jednou malou lingvistickou poznamkou.

Vyraz "Shaolin Hung Gar" (viz Roman Hladík, 11:01:03, 19. srpna 2004) je nesmyslny.

"Shaolin" je vyraz z mandarinske (uredni) cinstiny. V kantonske (jizni) cinstine se pouziva vyraz "Siulam" (dle zde pouzivane transkripce "Siu Lum").

Hung Gar (dle spravne transkripce systemu Yale spise "Hungga") je oproti tomu vyrazem pochazejicim z kantonske cinstiny.

Spojeni "Shaolin Hung Gar" je tedy stejne nesmyslne jako "Wing Chun Quan" nebo "Tai Ji Kuen".

Dalsi veci samozrejme je, ze Hungga od doby Siualmskeho klastera znacne zmenilo svou podobu (viz pusobeni Wong Faihunga) a nejvetsi cast stylu byla vytvorena az po opusteni tohoto klastera. Tudiz nema prilis smysl hovorit o "Siulam Hungga". Nehlede na to, ze "Hungga" znamena ve volnem prekladu "styl rodiny Hung". Ta se ovsem k nemu dostala az nejaky cas po tom, co Jisin simsi opustil zdi klastera (teprve pak prijal do uceni Hung Heiguna).

A krome toho vseho byl cely styl v linii Lam modifikovan natolik, ze by se melo idealne mluvit spise o "Lamga". Ale to uz je zase jina vec...


S pozdravem,

Martin Kysela


David L. píše:Téma: dekuji !
Dekuji Vam za uprimnou odpoved !
Co se tedy tyka Hung Gar Kung Fu tak uz umite cely styl? Nebo jeste mate nejake "rezervy" ? A jak casto mate moznost se s Velmistrem Anthony Lamem videt ? Jezdite za nim do Hong Kongu? Nechcete napsat nejakou autobiografickou knihu? Myslim, ze mnoho lidi by jasalo radosti!
Urcite mate mnoho zkusenosti a pribehu na vypraveni!
David


Roman Hladik píše:Téma: Odpověď
To jsem se v roce 1990 chybně domníval. Od té doby co mě velmistr zasvěcuje do svého umění vidím, že se mám hodně co učit. Jsem rád, že i já mohu pak dále zasvěcovat své studenty do těchto nových forem a technik. Od té doby, co jsem studentem velmistra Anthony Lam Chun Faie, jsem také poznal, že abych vše zvládnul, musím se soustředit pouze na Shaolin Hung-Gar. Tak že s Choy Li Futem Vám neporadím.
S pozdravem Roman Hladík


David L. píše:Téma: dotaz
Predem Vas chci jako kapacitu na cnske kung fu v cesku od srdce pozdravit !
V clanku v novinach z roku 1990 (ale i v letech pozdeji) se v rozhovoru s Vami pise, ze : "...z cinskeho kung fu se uz nemuzu nic naucit, umim jiz vse. Pouze mam rezervy v provedeni..". Jestli tomu tedy dobre rozumim, Velmistr Athony Lam Vam uz jen "ladi formu", ale nic noveho Vas nenaucil?

Ucite jeste ve sve skole "Choy Lee Fut" ? rad bych se na nej prihlasil.
s mnoha pozdravenimi
David


Martin píše:Téma: odpověď
Dobrý den!

Děkuji. Zatím žádný e-mail nepřišel. Je možné, že na cetrum.cz je zase výpadek. Poslal jsem Vám e-mail na kungfu@hungkuen.cz, tak jen doufám, že je to přímo Váš e-mail. Ještě jednou děkuji.

S úctou,

Martin


Roman Hladik píše:Téma: Yi Sap Saam odpověď 3
Dekuji. Právě jsem Vám poslal email.


Martin píše:Téma: Yi Sap Saam Kuen
Dobrý den!

Omlouvám se, nechtěl jsem zveřejňovat svůj e-mail kvůli velkému množství spamu. Teď už ho tu tedy mám. Nebudu se bránit, když mi odpovíte na něj. Alespoň nebudeme zatěžovat tento prostor.

Jasně, chápu to, co popisujete. Ale Yi Sap Saam Kuen má nějakou posloupnost. Chápu, že nejde o tradiční sestavu, to jste mi vysvětlil. Ale zatím nevím, kdo to takhle za sebe poskládal a kdo to tak nazval.

Také by mě zajímalo, jestli jsou techniky obsažené v tomto setu typické pro Hung Gar a Hung Kuen nebo jsou to obecně techniky kung-fu.

Ještě se chci zeptat na ten Váš internetový obchod. Plánujete nějaké rozšíření sortimentu? A můžete mi doporučit nějakou českou knihu o kung-fu? Děkuji.


S úctou,

Martin


Roman Hladik píše:Téma: Odpověď 2 Yi Sap Saam
Kuen znamená v Čínské řeči pěst. Nevím zda li jste správně pochopil, že forma Yi Sap Saam Kuen, je pouze seskupení základních úderů a bloků. Velmistr Lam Chun Fai vyučuje komplektní tradiční systém svého prastrýce Lam Sai Winga a svého otce Velkého mistra Lam Cho. Veškeré techniky se snaží, na rozdíl od jiných velmistrů, podávat a učit v nezměněné podobě. Což je dnes obrovská deviza. Jistě tedy chápete, že nemohl stvořit základní techniky z kterých se systém Shaolin Hungkuen-Hung-Gar skládá.
S pozdravem Roman Hladík
PS. Chcete li vědět více, zveřejněte prosím svůj email a nebo Váš web.


Martin píše:Téma: Yi Sap Saam Kuen
Dobrý den a díky za odpověď!

DVD Vašeho mistra bych si zakoupil moc rád, kniha by mi toho asi zatím příliš neřekla. Ale objednávat věci ze zahraničí se mi moc nechce, nemám k tomu důvěru. Nebudete rozšiřovat nabídku Vašeho internetového obchodu? Určitě bych to neuvítal jen já.

Mimochodem, můžete mi doporučit nějakou českou literaturu s touto tématikou? Zahlédl jsem v obchodě nějakou Vaši knihu, takže si ji určitě koupím. Ale doporučil byste mi ještě něco dalšího?

Velice děkuji za vysvětlení problematiky ohledně Yi Sap Saam Kuen. Už je mi to mnohem jasnější.

Jestli to chápu správně, tak se nejedná o tradiční sestavu, ale spíše tréninkový dril (zmátlo mě to slovo "kuen", které jsem chápal jako označení sestavy). Proto jsem to asi nenašel ve výčtu sestav uvedené. Autorem tohoto setu je tedy pan Anthony Lam Chun Fai?


S úctou,

Martin


Roman Hladik píše:Téma: Odpověď
Yi Sap Saam Kuen, není forma jako taková. Je to soubor základních technik. Jelikož jich je 23 tak proto Yi Sap Saam, což je v Čínské řeči právě 23. Tato sestava slouží v naší škole k tomu, aby se žáci naučili všechny základní techniky, které později budou muset znát, pro vzládnutí dalších forem.
Doufám, že Vám tato informace bude stačit a že Váš dotaz byl opravdu upřímný. S pozdravem Roman Hladík.
PS. Dále Vám doporučuji se podívat na stránku www.hung-gar.it, kde můj mistr, velmistr Anthony Lam Chun Fai nabízí překrásnou knihu Fu Hoc Sheong Yin Kuen a pak na stránku www.hungga.net, kde si můžete zakoupit DVD velmistra.


Martin píše:Téma: Yi Sap Saam Kuen
Dobrý den!

Už dlouho se zajímám o čínská bojová umění a kamarád mi teď zapůjčil Vaše zdařilé (i když možná až trochu moc krátké) výukové VCD se sestavou YI SAP SAAM KUEN. Tato jedinečná sestava mě velmi zaujala svou dynamičností a flexibilitou.

Snažil jsem se o ní najít něco víc na internetu, ale na stránkách o stylech Hung Kuen a Hung Gar jsem nic nenašel. Mohu Vás poprosit o nějaký odkaz nebo doporučení literatury?

Zajímá mě hlavně, kdy sestava vznikla, kdo jí vytvořil a z jakého stylu původně pochází, pokud tedy není součástí Hung Gar ani Hung Kuen. Dále se chci zeptat, jestli plánujete vydání nějakého dalšího výukového VCD nebo DVD.

S úctou,

Martin


Roman Hladik píše:Téma: Lidská hloupost nezná mezí
Tak a je to opět tady. Pro všechny seriozní návštěvníky našeho webu, zanechávám tento ukázkový výplod lidské fantazie a zloby.
PS. Pro autora: Všechny takovéto nesmyslné a hloupé vzkazy nekompromisně mažu!!
Si Fu Roman Hladík


Bubualah píše:Téma: nojo.....................
tak jsi se opet projevil jako sam velky mistr - mazes, mazes, jsi proste MAZAK !
Romane uz vydrzis v MABU alespon tak minutu? Uz jsi zacal chodit na treninky? Kdy te zase uvidime nekde funet na nejakem turnaji hruzy?


Roman Hladik píše:Téma: Znovu založeno
Znovu zakládám knihu návštěv a těším se na nové příspěvky.
Si-Fu Roman Hladík.
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod Anonymní » sob 25. zář, 2004 9:47

z nyx.cz
------------
TAURUS --- --- 15.01:16 24.9.2004
Nganasan: Ale víš, do toho se musíš umět pořádně vžít, takže je třeba pravidelně trénovat v reálu :-)))

NGANASAN --- --- 13.44:30 24.9.2004
ALISTAIR: Ronam a nalitej? Není možná! To on určitě jen trénoval ten styl opilce! ))

CYBERKOTLIK --- --- 13.42:46 24.9.2004
a zda se, ze jsi prezil...

ALISTAIR --- --- 13.39:36 24.9.2004
Předevčírem jsem potkal jednoho potácejícího se bezdomovce... zjevně nalitej až po uši... a koukám, on to Roman Hladík...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

:-)

Příspěvekod WT_Martin » ned 31. říj, 2004 20:49

Neda mi to, abych neupozornil na tuto velice osobitou ukazku Lauga Kyun v podani pana Hladika:

http://kungfu.cz/video/laugar-t.wmv

Podrobnejsi informace o jeho novem vyukovem SVCD/DVD (v nabidce je patrna nejednotnost v oznaceni media, na kterem je to sireno) naleznete v nabidce obchodu na jeho strankach:

http://kungfu.cz/hk.php?toc=obchod
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod Anonymní » pon 01. lis, 2004 20:10

Noo... hale, Hladíka moc neznám a jak sem to tak tady čet, přišlo mi že se do něj možná navážíte vo fous víc než je slušno... ale ... ale ... ale todle je fak na panáka ...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

???????

Příspěvekod Anonymní » pon 08. lis, 2004 21:41

je toto vubec mozne????????[/quote]
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník