Jediné a prave Wing Chun Kung Fu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Belegard » čtv 21. pro, 2006 21:09

Cus hosi nevite jestli nekde v Brne vyucuji wing chun??

nasel jsem v Brne jen todle http://www.eagleclaw.info/

Diky.
Belegard
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 07. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod TAPTAK » pát 22. pro, 2006 12:17

nickname - prumerne inteligentni clovek tusi, ze by se mel vyhnout rade rizikovych faktoru - opustenych ulic, nekterych ctvrti, parku, podchodu, skupin lidi atd. atd.

Ale take se muze dostat do situace, ktera od nej vyzaduje vyvinout cinnost - potlucena starenka nebo divka zada o pomoc, ze ji okradli (srazilo auto, spadla s kola ...), nedokaze se zvednou ze zeme. Zatimco ji pomahas, dostanes zezadu do hlavy.
Je to jen otazka invence a organizace nasilniku. A ted jde o to, jestli budu zit tak nejak normalne a minimalizovat bezne rizikove faktory nebo studovat Spinave triky CIA a zit jako paranoidni magor.
Kdyz se frajerum v dostatecne presile zachce, ze si te na ulici vezmou do parady, tak bude celkem jedno, jestli se zeptaji na cestu nebo te proste napadnou. A nekteri policajti se budou proste jen divat.
TAPTAK
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 02. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Skateordie » pát 22. pro, 2006 14:43

TAPTAK píše:nickname - prumerne inteligentni clovek tusi, ze by se mel vyhnout rade rizikovych faktoru - opustenych ulic, nekterych ctvrti, parku, podchodu, skupin lidi atd. atd.

Ale take se muze dostat do situace, ktera od nej vyzaduje vyvinout cinnost - potlucena starenka nebo divka zada o pomoc, ze ji okradli (srazilo auto, spadla s kola ...), nedokaze se zvednou ze zeme. Zatimco ji pomahas, dostanes zezadu do hlavy.
Je to jen otazka invence a organizace nasilniku. A ted jde o to, jestli budu zit tak nejak normalne a minimalizovat bezne rizikove faktory nebo studovat Spinave triky CIA a zit jako paranoidni magor.
Kdyz se frajerum v dostatecne presile zachce, ze si te na ulici vezmou do parady, tak bude celkem jedno, jestli se zeptaji na cestu nebo te proste napadnou. A nekteri policajti se budou proste jen divat.

Prispevok na urovni. :D
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Emanuele » pát 22. pro, 2006 16:43

Belegard napsal:
Cus hosi nevite jestli nekde v Brne vyucuji wing chun??

nasel jsem v Brne jen todle http://www.eagleclaw.info/

Diky.


V brně se nevyučuje klasické Wing Chun,žádného typu,pouze Ving Tsun EWTO! :wink:
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: ned 05. lis, 2006 0:00

Příspěvekod pm » pát 22. pro, 2006 17:28

Belegard píše:Cus hosi nevite jestli nekde v Brne vyucuji wing chun??

nasel jsem v Brne jen todle http://www.eagleclaw.info/

Diky.


www.eagleclaw.info je jiste doporucenihodna skola, urcite bych se tam zasel podivat
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pavela » pát 22. pro, 2006 20:17

defendu píše:Myslíš si,že se boxer,kickboxer bezhlavě rve?Techniky,které preferuji já pocházejí z různých bojových sportů, např.postoj i metodika nácviku úderů funguje stejně na ulici jako v boxerně.
Realstreetfight se Pavelo dá "nacvičit" jedině na ulici :lol: .Dělám si srandu,realitě se z důvodu bezpečnosti můžeš nanejvýš do určité míry přiblížit :wink: ,kdo tvrdí že jede úplně na tvrdo je buď lhář nebo cvok,celý trénink je zase jen pomůcka k tomu být obranyschopnější nic víc nic míň.
Z kickboxerské metodiky (dynamiky pohybu) je pak už vcelku sranda učit lidi používat jakoukoliv techniku (údery hlavou,lokty,klinče,strhy.různý špinavý triky apod.),začal jsem to takhle praktikovat už dávno a hle v izrael. KM na to šli úplně stejně.Dynamika pohybu jako v boxu,BS nevím jak to napsat každopáně tam ta forma je,není to bezduché bití naslepo,to by pak nemělo smysl,nebyla by to už pomůcka,byl bys pak stejný jako býk,kterého sejme hbitý toreador.
Na krátko jsi v klinči - použiješ zuby,nehty údery ramenem,pak přijdou lokty,kolena a údery hlavou,pak pěsti,dlaně,nakonec kopy - celé tělo použiješ jako zbraň kterou můžeš udeřit,bojovat.Co je na tom těžkého pochopit?To je boj bez formy,jak ho vidím já.
Použiješ to co použít máš,nebudeš kopat když je snadnější a bezpečnější dát ránu pěstí a naopak,vše je o naprosté eliminaci pohybů navíc,tak se snažím trénovat já a lidi okolo mě,jinde to možná dělají jinak,ale to je jejich věc.
Upozorňuju,že píšu o přípravě na rvačku ne na sebeobranou situaci,tam vycházím hlavně z KM a sviňáren.
děkuji defendu, popsal jsi detailně technickou stránku praktického využití tradičního wušu :lol: :lol: :lol: Veselé vánoce :D
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod defendu » sob 23. pro, 2006 9:01

Nemáš zač :lol: :lol: I já tobě přeju Veselé Vánoce (budeš tam u vás mít kapra? :lol: )
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod martinYT » ned 24. pro, 2006 1:54

Emanuele píše:Belegard napsal:
Cus hosi nevite jestli nekde v Brne vyucuji wing chun??

nasel jsem v Brne jen todle http://www.eagleclaw.info/

Diky.


V brně se nevyučuje klasické Wing Chun,žádného typu,pouze Ving Tsun EWTO! :wink:


Smím - li se zeptat co je klasické Wing Chun???
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Příspěvekod luen » ned 24. pro, 2006 9:39

martinYT píše:
Emanuele píše:Belegard napsal:
Cus hosi nevite jestli nekde v Brne vyucuji wing chun??

nasel jsem v Brne jen todle http://www.eagleclaw.info/

Diky.


V brně se nevyučuje klasické Wing Chun,žádného typu,pouze Ving Tsun EWTO! :wink:


Smím - li se zeptat co je klasické Wing Chun???


Nemodifikovany napr. bez escrima, hot yoga, tae bo ... atd ... Obrázek
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TAPTAK » ned 24. pro, 2006 13:25

Skateordie - argument ... uz jsi to slovo nekdy slysel?
TAPTAK
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 02. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jeikob » pát 29. pro, 2006 23:16

Mám dotaz rád bych v Praze cvičil jak jsem se pred chvílí dočetl práve čistý nemodifikovaný wing chun na tomhle stylu se mi líbí to,že na mne pusobí prakticky a jednoduše teda tím myslím žadná akrobacie a podobne.Je použitelný pro bežnou sebeobranu doba je agresivní a plno lidí nemá ke konfliktu daleko.Ale pořád je to historický styl ,bojové umnení jsou tam formy a čínské wushu mne vždy přitahovalo.
Jenže mám problém jsem nekolik let po transplantaci kostní dřene ,jsem sice výlečen ,ale ješte mám trochu problémy ze určitou svalovou ztuhlostí a menší hybností a samozrejmne se venuju rehabilitaci a začít chci cvičit až se víc uvolním.Ale na nekolika strankách klubu jsem se dočetl,že je nutný dokonalý zdravotní stav.Ale co jsem videl na videjkách sestavy ci nejaké techniky by mne snad ohrozit nemusely?Tak jestli by nekdo poradil co a jak?Jo v mladí jsem pet let cvičil karate,tak určitou zkusenost mám myslím z prací tela při BU
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod robertos » stř 17. led, 2007 2:33

Nevíte něco o wing tchun? Pobočka je na Slovensku . Zajímalo by mne,od koho se učili (linie) a zda třeba nemá někdo zkušenost z tréninků u nich na Slovensku. Díval jsem se na jejich web a celkem mě zaujal. Uvažuju,že bych začal cvičit wing tchun ,tsun,chun a moc se v tom nevyznám. Každá organizace má svůj vlastní název. V mém bydlišti není žádný klub a tak bych jezdil na soukromou výuku a semináře.
Hlavně by mě ted zajímala právě wing tchun organizace. Poradíte mi prosím ?
robertos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 17. led, 2007 0:00

Příspěvekod Lada » stř 17. led, 2007 7:30

a co třeba tu zkusit trocha zahledat? myslím že bys tu toho našel cekem dost
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Skateordie » stř 17. led, 2007 12:44

robertos píše:Nevíte něco o wing tchun? Pobočka je na Slovensku . Zajímalo by mne,od koho se učili (linie) a zda třeba nemá někdo zkušenost z tréninků u nich na Slovensku. Díval jsem se na jejich web a celkem mě zaujal. Uvažuju,že bych začal cvičit wing tchun ,tsun,chun a moc se v tom nevyznám. Každá organizace má svůj vlastní název. V mém bydlišti není žádný klub a tak bych jezdil na soukromou výuku a semináře.
Hlavně by mě ted zajímala právě wing tchun organizace. Poradíte mi prosím ?

Aku maju stranku???
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod robertos » pát 19. led, 2007 21:55

www.autoobrana.sk
Mají tam psáno,že je to wing tchun autoobrana. Tam jsem se dočetl,že organizaci založil p.Smart ve Velké Británii,ale není psáno,u koho se učil on.
robertos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 17. led, 2007 0:00

Příspěvekod Skateordie » sob 20. led, 2007 11:55

robertos píše:www.autoobrana.sk
Mají tam psáno,že je to wing tchun autoobrana. Tam jsem se dočetl,že organizaci založil p.Smart ve Velké Británii,ale není psáno,u koho se učil on.

Ja som sa tam chcel ist pozriet, aj som to uz mal dohodnute, ale nasiel som si nieco ine :wink:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod robertos » stř 24. led, 2007 18:00

Tak fakt nikdo nevíte , kde se zakladatal p.Smart - AUTODEFENCE WING TCHUN učil?
robertos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 17. led, 2007 0:00

Příspěvekod luen » stř 24. led, 2007 19:23

robertos píše:Tak fakt nikdo nevíte , kde se zakladatal p.Smart - AUTODEFENCE WING TCHUN učil?


Asi doma, kdyz to nikdo nevi :D :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod DrGlock » stř 24. led, 2007 19:25

robertos píše:Tak fakt nikdo nevíte , kde se zakladatal p.Smart - AUTODEFENCE WING TCHUN učil?


Záleží na tom? Důležité je co umí...
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod luen » čtv 25. led, 2007 14:44

DrGlock píše:Záleží na tom? Důležité je co umí...


Staci si pecist ty stranky a uz neni nad cim meditovat ... utikejte dokud vam staci dech :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků