BA-JI /pa-ti/ čínský bojový styl v Praze!!!

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod La-jia » úte 28. lis, 2006 15:14

kik píše:ahoj mrkněte na to :twisted: http://www.youtube.com/watch?v=JcRhVR-WbaI


Mrkám jako blázen a furt mě nedochází, co to má společného s Baji? :wink:
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

 

Příspěvekod otec » úte 28. lis, 2006 17:43

K ukázce: s BAJI to nemá společnýho nic.

V BAJI jsem ještě neviděl za půl roku, co to sleduju z blízka, žádnej vysokej kop. Mimochodem v ukázce, která se mi teda líbila - díky za ní - několikrát došlo k zachycení vysokýho kopu, to je myslím jasná konečná a vysvětlení toho, proč vysoký kopy nejsou bez vysokýho rizika pro útočníka. To, že to obránce (kungfu) nezakončil prolomením stojný nohy útačníka (karate) je pro mě důkaz, že šlo o přátelák. Nicméně ty kopy byly efektní, to se musí nechat.

Dnes jsem se ptal sifu Zhai Fenga na něco o historii stylu, jak jsem slíbil. Moc mi toho neprozradil, řekl, že moc dobré BA JI ovládá jeho otec (myslím, že zmiňoval nějakou kvalitní školu v Pekingu). K historii mi řekl, že wu dang vzešel ze šaolinu, ba-ji pak ze šaolinu a wudangského stylu jako jejich kombinace, přičemž trochu více prvků vyšlo z tradičního šaolinu. Styl není v porovnání se šaolinem starý, Zhai Feng neřekl přesně, ale ne více než 100 - 200 let. Jméno žádného velkého mistra mi neprozradil, i když jsem se ptal. To je všechno, další informace o historii a teorii zkuste z obecně dostupných zdrojů.

Přes seznam.cz jsem našel tenhle odkaz:

http://baji.info/styles/baji/baji.htm

Píšou tam o BAJI, že jde o agresivní až brutální bojový styl vyvinutý pro boj, který je využívaný bodyguardy nejvýše postavených vládců (dokonce i novodobé) Číny. Styl obsahuje malé množství technik, je velice praktický směřuje k okamžitému zkrácení vzdálenosti od soupeře, využívá lokty a explozivní sílu .... přeložte si ale sami (AJ) ....

Pro naši školu je BA-JI využíváno nikoli k výcviku tvrdých bijců, ale jako návodná metoda pro práci s stělem, jeho posílení, studium použití síly, zrychlení pohybu nohou, stability, rychlost celého těla, švih v úderech atd. Mnoho škol si z jiných stylů vypůjčuje vhodné techniky pro rozhýbání těla. Vzhledem k tomu, že Zhai Feng vyučuje styl WU DANG, používá pro přípravu některých žáků BAJI. Pokud by někdo stál výhradně o BAJI, věřím, že by nebyl problém se s mistrem dohodnout a zaměřit se jen na BAJI. Je ale potřeba, aby ho mistr nejdřív přijal. Zatím žádný velký nábor Zhai Feng nechystá, ale uvidí se i podle zájmu a úrovně případných zájemců.
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod otec » úte 28. lis, 2006 17:44

jo, vlastně jeden vysokej přímej kop tam je....
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

bajiquan - info

Příspěvekod kachna » úte 28. lis, 2006 19:15

la-jia:
zajimavy info (AJ) od jednoho z masteru bajiquan (Liu Yunqiao) naleznes tady.

Lianhuanquan v podani vyse zminovaneho mistra. Dale baji xiaojia a baji dajia v podani jeho zaka (Adam Hsu). Kdysi jsem hodil do sekce ´videicka´ vcd od Wu Lianzhi - Sanshou - bajiquan v praxi, velmi zajimavy! (mozna uz to ale bude asi smazany)

jinak o baji prilis nevim, ale zjevne od nika/otce nebo lipaie se toho moc nedozvime :cry: , tak aspon nejake (snad obohacujici) info :)
kachna
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod La-jia » úte 28. lis, 2006 19:47

Jo chlapci děkuji za snahu, vono totiž vytáhnout z někoho solidní info o Baji je docela dost těžký všude. Jinak mam samozřejmě spoustu videí Baji quanu. Jak VCD, tak nějaký dokumenty, třeba z Cang Zhou kde je baji moc oblibené a cvičí tam snad úplně všichni. Opravdu se nejedná o starý styl typnul bych tak 250let, ale to by nám zdělil lépe Pavela nebo Miro. Jinak se Baji cvičí taky se zbraněma. Vím jenom o těch základních (tyč,meč,šavle,kopí) o nějakých speciálních sem nikdy neslyšel. Jinak solo sestav neni mnoho (cvičí se hlavně xiaojia a dajia), ale je tam mraky cvičení ve dvojici. Co se týče Adama Hsu tak mam od něj nějaký videa Baji nei gong, ale vo tomhle člověku nemám moc informací (pokud se nemejlim tak pochází z Taiwanu, takže by o něm něco mohl vědět Miro). Jinak Baji se cvičí ve Wudangu, v Shaolinu a existuje i sportovní forma, ale nejlepší je asi ta forma vesnická, kde se rubou jak zákon káže. Doufám, že Pavela nějak obohatí naše vědění nějakým krásným stručným příspěvkem do téhle diskuze. Děkuji vám za snahu. :D
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod otec » úte 28. lis, 2006 21:30

Jojo, to je ten styl. Príma pán :D Díky, Kachno.

Jo, a kachno, už jsem to dvakrát psal, taže se nebudu opakovat. Jsem OTEC. Vidíš snad, že bych se někde podepsal jinak? NE. Tak to laskavě respektuj.

LaJia, dík za pochop, víc toho není, možná časem.
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kik » stř 29. lis, 2006 14:28

La-jia píše:
kik píše:ahoj mrkněte na to :twisted: http://www.youtube.com/watch?v=JcRhVR-WbaI


Mrkám jako blázen a furt mě nedochází, co to má společného s Baji? :wink:


No mne by zajímalo proč tam kung fu dostalo takovou sadu a ani si nevrzlo?Všude v knížkách jsem četl ,že lidi co cvičili styly zvířat a ... se stali obávanými bojovníky snad i nejlepšími a teď jsem našel tady to.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod La-jia » stř 29. lis, 2006 14:45

Prosimtě nevim cočteš za knihy, ale tito dva joudové (myslim ty dva asiaty zastupující kung-fu o kterých pochybuji že jsou to vůbec číňani) k legendám nepatří a nikdy patřit nebudou. To by ti řekl i můj devítiletý syn. Takovejmhle videům nesmíš moc věřit. Je to docela dost hnusná reklama na různé druhy BU. Já taky viděl jak taekwonďák totálně rozbil thajskýho boxera, takovým způsobem, že jsem se smíchy nemohl udržet. Je to nus a docela by mě zajímalo co tam ti šašci k tomu povidaj. Neumíte někdo japonsky?
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod La-jia » stř 29. lis, 2006 14:50

Každopádně jsou tam zastoupeny dva styly a to zuiquan 醉拳 (opilá pěst) a shequan 蛇拳 (hadí pěst), ale furt je toto téma na bajiquan 八极拳 takže to s tim stejně nemá nic společnýho.
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod pucmaz » stř 29. lis, 2006 15:06

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 19:16, celkově upraveno 2
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod kik » stř 29. lis, 2006 15:29

La-jia píše:Každopádně jsou tam zastoupeny dva styly a to zuiquan 醉拳 (opilá pěst) a shequan 蛇拳 (hadí pěst), ale furt je toto téma na bajiquan 八极拳 takže to s tim stejně nemá nic společnýho.


já vím já se na vás jen obrátil jako na znalce čínského boje ja jsem spíš přes ten japan.A nevím, nevím jestli to byla jen reklama na kyokušin reklama je hraná a to moc hraně nevypadalo!
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod otec » pát 01. pro, 2006 19:55

To je jedno, prostě karáčo málem přišlo o koleno.
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kik » pát 01. pro, 2006 20:27

a kungfučo o zuby ,čelist ,žebra ....
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod otec » pát 01. pro, 2006 20:53

:wink:
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Frank » pát 01. pro, 2006 21:51

:arrow:
Naposledy upravil Frank dne pon 22. led, 2007 23:17, celkově upraveno 1
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod La-jia » sob 02. pro, 2006 8:24

Kucí, myslim, že to má bejt debata o Baji a ne o ňákym dost pochybnym videu. Na to je tu místo někde jinde. A ke všemu k tomu videu se už snad ani nemá cenu vyjadřovat. :wink:
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod chanshan » ned 03. pro, 2006 18:06

25 min.dokument o baji/neviem ake to je prave to idem mrknut http://www.youtube.com/watch?v=B3kF6qg5 ... ed&search=
chanshan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: sob 11. bře, 2006 0:00
Bydliště: kremnica - str slovensko

Příspěvekod chanshan » ned 03. pro, 2006 18:32

chanshan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: sob 11. bře, 2006 0:00
Bydliště: kremnica - str slovensko

Příspěvekod chanshan » ned 03. pro, 2006 18:42

chanshan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: sob 11. bře, 2006 0:00
Bydliště: kremnica - str slovensko

Příspěvekod La-jia » ned 03. pro, 2006 19:26

No chanshan, je to dobry eště poraď jak to z toho youtube dostat na hadr. :(
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron