Co je účinější aikido nebo kung fu?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Co je účinější aikido nebo kung fu?

Příspěvekod villa15 » stř 24. led, 2007 16:29

Tato věc už je ohraná že Aikidem se nemáš šanci ubránit atd.. ale ja bych se chtěl zeptat na váš názor co jsi o tom myslíte vy!
villa15
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 24. led, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

 

Příspěvekod khooca » stř 24. led, 2007 17:27

A pojďme chlapi. Všici a hlavně noflame, jen věcně!! :lol: :twisted: :twisted:
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

Re: Co je účinější aikido nebo kung fu?

Příspěvekod khooca » stř 24. led, 2007 17:33

villa15 píše:Tato věc už je ohraná že Aikidem se nemáš šanci ubránit atd.. ale ja bych se chtěl zeptat na váš názor co jsi o tom myslíte vy!


No ale k věci. Podle mě je účinější aikido. Podívej se třeba na Segala - osobně nepochybuju o tom, že by dostal každého poletujícího pošuka v pyžamu :!:
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

Re: Co je účinější aikido nebo kung fu?

Příspěvekod Genesis » stř 24. led, 2007 18:00

villa15 píše:Tato věc už je ohraná že Aikidem se nemáš šanci ubránit atd.. ale ja bych se chtěl zeptat na váš názor co jsi o tom myslíte vy!

přečti si pár diskuzí o Aikidu a poznáš to, nemá cenu to rozpoutávat znova
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Co je účinější aikido nebo kung fu?

Příspěvekod Genesis » stř 24. led, 2007 18:03

khooca píše:
villa15 píše:Tato věc už je ohraná že Aikidem se nemáš šanci ubránit atd.. ale ja bych se chtěl zeptat na váš názor co jsi o tom myslíte vy!


No ale k věci. Podle mě je účinější aikido. Podívej se třeba na Segala - osobně nepochybuju o tom, že by dostal každého poletujícího pošuka v pyžamu :!:


já viděl nějaký jeho videa a jediný co dokázal bylo to, že seknul s pár lidma, co k němu přišli a vztáhli k němu ruce, ale nebyly ÚDERY :!: takže dokud neuvidim jak se brání proti člověku co se umí ohnat pěstí nebo nohou, tak tomu věřit nebudu
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Co je účinější aikido nebo kung fu?

Příspěvekod sosuke » stř 24. led, 2007 18:12

villa15 píše:Tato věc už je ohraná že Aikidem se nemáš šanci ubránit atd.. ale ja bych se chtěl zeptat na váš názor co jsi o tom myslíte vy!


Kung fu je obecný pojem, protože kung fu neboli wu shu se zkládá z více než 15000 stylů (od opice, draka až po mantis atd.).
Já myslím, že nezáleží na tom, které BU je účinější, ale na schopnostech, délce a tvrdosti tréninku, morálce lidí, úrovni treninku u dotyčných lidí. Ale účinnost aikida se zu už několikrát probírala. :|
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Sunny » stř 24. led, 2007 18:49

Souhlasím se Sosuke...Nezáleží na stylu, ale na zkušenostech, na tom jak to člověku myslí a samo na tvrdý tréninku...A nezáleží na tom co děláte..Můžeš si vylámat zuby jak na Kung-Fistovi tak na Aikidistovi, či boxerovi apod...

Myslím, že nemá smysl řešit jaký styl je ten nej, ale myslet na to jak se zdokonalit. Všechny styly vznikli na základě se ubránit agresi, takže je jasný, že se dá aikidem bránit...



www.shaolinkungfu.cz
Sunny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 13. pro, 2006 0:00

Re: Co je účinější aikido nebo kung fu?

Příspěvekod graver » stř 24. led, 2007 18:56

villa15 píše:Tato věc už je ohraná že Aikidem se nemáš šanci ubránit atd.. ale ja bych se chtěl zeptat na váš názor co jsi o tom myslíte vy!

admiiiiiiiin :!:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Co je účinější aikido nebo kung fu?

Příspěvekod luen » stř 24. led, 2007 19:15

Genesis píše:já viděl nějaký jeho videa a jediný co dokázal bylo to, že seknul s pár lidma, co k němu přišli a vztáhli k němu ruce, ale nebyly ÚDERY :!: takže dokud neuvidim jak se brání proti člověku co se umí ohnat pěstí nebo nohou, tak tomu věřit nebudu


Nechci ti kazit naladu, ale to byl JOKE :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Co je účinější aikido nebo kung fu?

Příspěvekod villa15 » stř 24. led, 2007 20:37

Genesis píše:
villa15 píše:Tato věc už je ohraná že Aikidem se nemáš šanci ubránit atd.. ale ja bych se chtěl zeptat na váš názor co jsi o tom myslíte vy!

přečti si pár diskuzí o Aikidu a poznáš to, nemá cenu to rozpoutávat znova
Ja jsem nechtěl at mi říkáte že to nemá cenu víte tedka se zrovna rozhoduju co dělat za sport jestli aikido nebo kung-fu tak proto jsem zalozil tenhle topic aby jste mi trochu poradily a ne psali pořád že aikido nema smysl...
villa15
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 24. led, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

 

to je na tobě

Příspěvekod mobilcarl » stř 24. led, 2007 20:44

No víš....na tohle nemůžeš vůbec hledět...kung-fu může být účinější(i když to je pojem dost velkej), ale jakmile ty budeš mít super předpoklady k aikidu, budeš ho ovládat takm že tě to bude bavit, tak věř, že aikido bude účinější než kdyby si dělal kung-fu....není to vůbec o stylu...je to o naleznutí toho svýho nej co ti nejlepe vyhovuje...
mobilcarl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 24. led, 2007 0:00

Re: Co je účinější aikido nebo kung fu?

Příspěvekod Rychi » stř 24. led, 2007 21:59

Genesis píše:
khooca píše:
villa15 píše:Tato věc už je ohraná že Aikidem se nemáš šanci ubránit atd.. ale ja bych se chtěl zeptat na váš názor co jsi o tom myslíte vy!


No ale k věci. Podle mě je účinější aikido. Podívej se třeba na Segala - osobně nepochybuju o tom, že by dostal každého poletujícího pošuka v pyžamu :!:


já viděl nějaký jeho videa a jediný co dokázal bylo to, že seknul s pár lidma, co k němu přišli a vztáhli k němu ruce, ale nebyly ÚDERY :!: takže dokud neuvidim jak se brání proti člověku co se umí ohnat pěstí nebo nohou, tak tomu věřit nebudu


Seagal nestudoval pouze aikido, ale jeste mnoho dalsich BU, jako treba Taekwondo, takze nepochybuj o jeho uderech :wink:
Rychi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 12. úno, 2006 0:00
Bydliště: Tatami

Re: Co je účinější aikido nebo kung fu?

Příspěvekod Genesis » stř 24. led, 2007 22:07

Rychi píše:
Genesis píše:
khooca píše:
villa15 píše:Tato věc už je ohraná že Aikidem se nemáš šanci ubránit atd.. ale ja bych se chtěl zeptat na váš názor co jsi o tom myslíte vy!


No ale k věci. Podle mě je účinější aikido. Podívej se třeba na Segala - osobně nepochybuju o tom, že by dostal každého poletujícího pošuka v pyžamu :!:


já viděl nějaký jeho videa a jediný co dokázal bylo to, že seknul s pár lidma, co k němu přišli a vztáhli k němu ruce, ale nebyly ÚDERY :!: takže dokud neuvidim jak se brání proti člověku co se umí ohnat pěstí nebo nohou, tak tomu věřit nebudu


Seagal nestudoval pouze aikido, ale jeste mnoho dalsich BU, jako treba Taekwondo, takze nepochybuj o jeho uderech :wink:


nepochybuju o jeho, ale o úderech těch lidí, co na něj šli, když předváděl aikido
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Co je účinější aikido nebo kung fu?

Příspěvekod Godfather » stř 24. led, 2007 22:45

villa15 píše:Tato věc už je ohraná že Aikidem se nemáš šanci ubránit atd.. ale ja bych se chtěl zeptat na váš názor co jsi o tom myslíte vy!



Sice takovych temat o aikidu je tu jak naseto ale nevadi,aikido je urcite ucinne boj.umeni,to bezesporu,ale je hodne tezke,bude ti trvat tak min. 5let abysi poznal zaklady aikida,budes li delat aikido par let tak stim asi velkou diru do sveta neudelas,ale pokud se tomu budes venovat casto,prispusobis si trenink a budes makat,tak bysi po vice letech mohl byt moc dobry v aikidu,a potom bude teprve tvoje aikido ucinne :wink:
Godfather
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13. led, 2007 0:00

Příspěvekod kik » čtv 25. led, 2007 0:11

Ahoj pokud tu píšeš kvůli toho ,že chceš s něčím začít tak ti odpovím takto.Pro aikido je důležité aby jsi měl předchozí zkušenost s BU ,kde se vyučují údery.kopy ,podmety ,porazy ,aby ses naučil pracovat se vzdáleností a načasováním.pokud tady to nebudeš ovládat tak sice budeš cvičit naoko pěkné techniky ,ale to bude tak všechno.V aikidu se ty věci nevyučují a pak to dopadá ,že úder je ...no škoda mluvit.Fakt pokud jsi před tím nic nedělal tak je už lepší tu wu šu a když chceš něco co ti bude fungovat brzo tak zkus WT.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod sun » čtv 25. led, 2007 10:15

kik píše:Ahoj pokud tu píšeš kvůli toho ,že chceš s něčím začít tak ti odpovím takto.Pro aikido je důležité aby jsi měl předchozí zkušenost s BU ,kde se vyučují údery.kopy ,podmety ,porazy ,aby ses naučil pracovat se vzdáleností a načasováním.pokud tady to nebudeš ovládat tak sice budeš cvičit naoko pěkné techniky ,ale to bude tak všechno.V aikidu se ty věci nevyučují a pak to dopadá ,že úder je ...no škoda mluvit.Fakt pokud jsi před tím nic nedělal tak je už lepší tu wu šu a když chceš něco co ti bude fungovat brzo tak zkus WT.


Tož, nedá mi to, abych se k tomu nevyjádřil.
K tomu aby člověk dělal aikido, sumo, taijiquan, box, kendo, judo , iado atd. atd. prostě jakékoli BU nepotřebuje žádné předchozí zkušenosti. To, že to někdo napíše, znamená, že je to pravda? Není!
Když bude chtít někdo dělat aikido, proč by měl k tomu dělat předtím něco jiného? To by snad ten, kdo chce dělat tradiční lukostřelbu nebo šerm, což jsou určitě bojová umění, by měl začínat taky s výukou kopů a úderů? Co asi má říct člověk, který studuje lukostřelbu, lidem, kteří argumentují tím: "To nedělej, to ti na ulici nebude fungovat"? Myslím si, že kritérium funkčnosti na ulici je nesmysl, tím by se nemělo měřit při srovnávání různých BU. Těch aspektů proč dělat nějaké BU je více. Srovnat si jednotlivé styly může tak maximálně člověk sám v sobě. To se mi líbí a tohle se mi zas nelíbí.
Myslím, že nejlepší kriterium je:
"Tenhle styl budu dělat, protože se mi líbí natolik, že jsem jej schopný cvičit každý den, pořád a naplno" :idea:
Pokud takhle někdo studium některého stylu BU (aikido nevyjímaje)veme, tak pak "účinnost" toho stylu pozná v každodenním životě. Ať už se jedná o fyzickou i mentální odolnost nebo jednání s lidmi nebo i připravenost řešit různé životní situace.
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod marvin » čtv 25. led, 2007 14:40

:D
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Re: Co je účinější aikido nebo kung fu?

Příspěvekod Rychi » čtv 25. led, 2007 16:27

Genesis píše:
Rychi píše:
Seagal nestudoval pouze aikido, ale jeste mnoho dalsich BU, jako treba Taekwondo, takze nepochybuj o jeho uderech :wink:


nepochybuju o jeho, ale o úderech těch lidí, co na něj šli, když předváděl aikido


Pokud to byl trening nebo exhibice, tak ani nic jineho nemuzes cekat :)
Rychi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 12. úno, 2006 0:00
Bydliště: Tatami

Příspěvekod Myrco » čtv 25. led, 2007 16:44

:P tak skus skus sa ist pozriet na obidva treningy a co ti bude viac vyhovovat tak to trnenuj :P ...vies musis to brat aj z toho hladiska ze nie kazdemu vyhovuje aikido alebo kung fu takze si clovek prirodzene bude preferovat to svoje
...musis sa rozhodnut sam...
Myrco
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 22. led, 2007 0:00

Příspěvekod Myrco » čtv 25. led, 2007 16:45

jaj a aby som nezabudol tak odpoved na otazku ze co je ucinnejsie.....tak ucinne su obidve podla toho do akej hlbky studujes
Myrco
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 22. led, 2007 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků