wu dang

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

wu dang

Příspěvekod jeikob » úte 27. úno, 2007 21:02

Tedka jsem dokoukal tohle video a tak by mne zajímalo ,jak je to z autenticitou a současností wudangu.Nakolik je tradice co je spíš turistická zaležitost. jinak jako laikovi mně se to líbí

http://www.youtube.com/watch?v=TfRSnbUJYGs
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

-

Příspěvekod Lorien » úte 27. úno, 2007 21:14

Mne sa zo vsetkych wu dang videi, ktore som zatial videl najviac paci toto :

http://www.youtube.com/watch?v=EhL4oKrF-eA
Lorien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: sob 24. pro, 2005 0:00

Re: -

Příspěvekod pavela » stř 28. úno, 2007 11:32

Lorien píše:Mne sa zo vsetkych wu dang videi, ktore som zatial videl najviac paci toto :

http://www.youtube.com/watch?v=EhL4oKrF-eA
na to že je to cizinec je překvapivě dobrej. Ty aplikace jsou sice někdy trošku legrační ale celkový dojem SUPER!
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » stř 28. úno, 2007 14:47

Já sic o wutangu taky nic nevím, ale tohle je můj oblíbenej nadčlověk :)
http://www.youtube.com/watch?v=1mvlrM7S_CM
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod jeikob » stř 28. úno, 2007 15:44

jo tenhle chlapík má na youtube plno videí taichi pak něco z mečem a myslím patří do nějaké te školy přímo ve wudangu.prave třeba jestli by pavela mohl něco o wudangu prozradit.Třeba na kolik ti z toho dokumentu mají historické kořeny
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » stř 28. úno, 2007 16:08

tady je další zajímavý video o wudangu

http://www.youtube.com/watch?v=f89uwL3dxRY
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Myrco » stř 28. úno, 2007 18:38

dobre videicka :)
Myrco
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 22. led, 2007 0:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » stř 28. úno, 2007 18:44

jeikob: no jako dřič je to určitě neskutečnej a fakt simpaťácký dovednosti :) Ale já osobně z toho mám spíš spartakyjádní pocit, něco jako moderní wušu, koukni sem http://www.wudangdao.com/MASTER/MASTER.htm
No mám ten pocit zatím ze všeho wudangskýho co sem na netu zatím viděl.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Re: -

Příspěvekod Myrco » stř 28. úno, 2007 19:04

Lorien píše:Mne sa zo vsetkych wu dang videi, ktore som zatial videl najviac paci toto :

http://www.youtube.com/watch?v=EhL4oKrF-eA



no ten holohlavy chlapik uz asi ma daco odtrenovane :) (v dobrom )
Myrco
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 22. led, 2007 0:00

Příspěvekod jeikob » stř 28. úno, 2007 19:08

Harutomo_Yasumizu píše:jeikob: no jako dřič je to určitě neskutečnej a fakt simpaťácký dovednosti :) Ale já osobně z toho mám spíš spartakyjádní pocit, něco jako moderní wušu, koukni sem http://www.wudangdao.com/MASTER/MASTER.htm
No mám ten pocit zatím ze všeho wudangskýho co sem na netu zatím viděl.

Souhlasím také je to takové lakadlo pro turisty.No mně spíš zajímá treba na tom videu jsou starší mniši a nakolik je současnej wudang spjatej s minulostí. Jinak ten yuan je užasnej.Ja si stejně myslím,že tohle je v současné době určitej směr ,kterej ty tradiční umnění udrží při životě trocha toho cirkusáctví a romantiky,zrovna mladý lidi,který třeba potom pujdou do hloubky.Začnou wushu a tím moderním filmovým a treba skončí u tradičního.Poněvadž dneska už jako čistou sebeobranu se bude učit tradiční Bu bude málokdo.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Wudang

Příspěvekod nganasan » čtv 15. bře, 2007 13:12

Já byl předloni ve Wudangských horách a bylo to tam úžasný. Narozdíl od ©aolinu, který je vyloženě turistickým centrem, je Wudang mnohem klidnější a zastrčenější, takže turisté jsou tam především samotní číňané. Pro mne byla návštěva Wudangu zlatým hřebem v celém výetu do Číny.
Jinak teď cvičím wudangské taiji, xing-yi a baji s mistrem Zhai Fengem v Praze a od půlky dubna budou nové kursy. Kdyby to někoho zajímalo, tak rád podám podrobnější informace...
nganasan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 05. zář, 2004 23:00

Příspěvekod pavela » pát 16. bře, 2007 6:27

co mám o wudangu říct? No neexistuje doložená historická souvislost mezi TZV Wudangskými styly( xingzi taiji bagua) a klášterem ve wudangu. v 19 stol několik lidí, jako Li Jing lin, kteří praktikovali vnitřní styly při ccestách do těchto hor našli určitou podobnost mezi starými styly ve wudangu a vnitřními styly a tak to tak začli nazývat, na odlišení od Shaolin stylů. Bagua a Wudang, nedoloženo, podle všeho je bagua z Jiu hu Shan v Anhui??? taiji, už vůbec ne, to se Zhang San Fengovi z Wudangu přisoudilo až v 19 stol.(a kterému a jestli vůbec existoval, nikdo neví, lépe řečeno, doloženo je že existoval ale nikde ani zmínka, že by cvičil jakékoliv BU) Xingyi je evidentně armádní styl ze Shan xi. Jsou samozřejmě autentické staré wudangské styly ale například pochybuji, že tzv.wudangské taiji mezi ně patří, už podle quan pu je to jasná variace na Yang Styl, tudíž z toho vyplývá, že to přišlo do Wudangu až od Yang Lu Chana a vzniklo to aĽ po jeho odifikaci Chen stylu. Číňani vymyslí nějaký styl a přisoudí mu nějaké slavné jméno a historii,což pak vnáší do věci bordel. Prostě kláštery,a je jedno jestli Wudang, Shaolin, nebo chrám zlatý kachničky ve vesnici tři vody byly vždycky v Číně pověstné svým BU, protože na to ti mniši měli čas. Je jedno,jestli se to studuje ve Wudangu, v ¦aolinu, nebo třeba na plácku mezi panelákama. Co se Wudangu nedá odepřít je, že je to skutečně krásné místo. Jinak, ®ádná romantika a kouzla, jenom dřina, nuda šeď...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod jeikob » pát 16. bře, 2007 16:01

pavela píše:co mám o wudangu říct? No neexistuje doložená historická souvislost mezi TZV Wudangskými styly( xingzi taiji bagua) a klášterem ve wudangu. v 19 stol několik lidí, jako Li Jing lin, kteří praktikovali vnitřní styly při ccestách do těchto hor našli určitou podobnost mezi starými styly ve wudangu a vnitřními styly a tak to tak začli nazývat, na odlišení od Shaolin stylů. Bagua a Wudang, nedoloženo, podle všeho je bagua z Jiu hu Shan v Anhui??? taiji, už vůbec ne, to se Zhang San Fengovi z Wudangu přisoudilo až v 19 stol.(a kterému a jestli vůbec existoval, nikdo neví, lépe řečeno, doloženo je že existoval ale nikde ani zmínka, že by cvičil jakékoliv BU) Xingyi je evidentně armádní styl ze Shan xi. Jsou samozřejmě autentické staré wudangské styly ale například pochybuji, že tzv.wudangské taiji mezi ně patří, už podle quan pu je to jasná variace na Yang Styl, tudíž z toho vyplývá, že to přišlo do Wudangu až od Yang Lu Chana a vzniklo to aĽ po jeho odifikaci Chen stylu. Číňani vymyslí nějaký styl a přisoudí mu nějaké slavné jméno a historii,což pak vnáší do věci bordel. Prostě kláštery,a je jedno jestli Wudang, Shaolin, nebo chrám zlatý kachničky ve vesnici tři vody byly vždycky v Číně pověstné svým BU, protože na to ti mniši měli čas. Je jedno,jestli se to studuje ve Wudangu, v ¦aolinu, nebo třeba na plácku mezi panelákama. Co se Wudangu nedá odepřít je, že je to skutečně krásné místo. Jinak, ®ádná romantika a kouzla, jenom dřina, nuda šeď...


Díky za článek:)No rozhodně jestli se někdy podívám do číny a budu mít možnost tak vedle shaolinu,velké čínské zdi ten wudang navštívím.
No mně je jasný ,že realita je vetšinou uplně něco jiného. Ale mi fanoušci
tvorby Shaw Brothers a filmu jako mystery off chessboxing máme rádi pohádky:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » sob 17. bře, 2007 18:21

Je to show, tak to take jako show musi vypadat, ne? To pekne je vetsinou nerealne a naopak. Ale je fakt, ze kluk maka a je videt, ze mu to jde. Mam hrozne rad wutangsky mec. Pry uz jsou wutangske hory take plne turistu asi ne jako shao lin, ale kde jsou amici, tam je to uz v haji :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » sob 17. bře, 2007 19:16

2ukropcany jestli narážíš na to jak skákal ze zdí, lezl na ně atd... tak tohle je nic moc, na netu jsou daleko zajímavěší a lepší videa nějakýho rusáka tuším jak takhle lítá po městě a leze a skáše ze všeho možného a ty skoky a to podání aspoň stojí za to :wink: to je teprve opice
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod pavela » ned 18. bře, 2007 12:03

jeikob píše:
pavela píše:co mám o wudangu říct? No neexistuje doložená historická souvislost mezi TZV Wudangskými styly( xingzi taiji bagua) a klášterem ve wudangu. v 19 stol několik lidí, jako Li Jing lin, kteří praktikovali vnitřní styly při ccestách do těchto hor našli určitou podobnost mezi starými styly ve wudangu a vnitřními styly a tak to tak začli nazývat, na odlišení od Shaolin stylů. Bagua a Wudang, nedoloženo, podle všeho je bagua z Jiu hu Shan v Anhui??? taiji, už vůbec ne, to se Zhang San Fengovi z Wudangu přisoudilo až v 19 stol.(a kterému a jestli vůbec existoval, nikdo neví, lépe řečeno, doloženo je že existoval ale nikde ani zmínka, že by cvičil jakékoliv BU) Xingyi je evidentně armádní styl ze Shan xi. Jsou samozřejmě autentické staré wudangské styly ale například pochybuji, že tzv.wudangské taiji mezi ně patří, už podle quan pu je to jasná variace na Yang Styl, tudíž z toho vyplývá, že to přišlo do Wudangu až od Yang Lu Chana a vzniklo to aĽ po jeho odifikaci Chen stylu. Číňani vymyslí nějaký styl a přisoudí mu nějaké slavné jméno a historii,což pak vnáší do věci bordel. Prostě kláštery,a je jedno jestli Wudang, Shaolin, nebo chrám zlatý kachničky ve vesnici tři vody byly vždycky v Číně pověstné svým BU, protože na to ti mniši měli čas. Je jedno,jestli se to studuje ve Wudangu, v ¦aolinu, nebo třeba na plácku mezi panelákama. Co se Wudangu nedá odepřít je, že je to skutečně krásné místo. Jinak, ®ádná romantika a kouzla, jenom dřina, nuda šeď...


Díky za článek:)No rozhodně jestli se někdy podívám do číny a budu mít možnost tak vedle shaolinu,velké čínské zdi ten wudang navštívím.
No mně je jasný ,že realita je vetšinou uplně něco jiného. Ale mi fanoušci
tvorby Shaw Brothers a filmu jako mystery off chessboxing máme rádi pohádky:)
Já mam taky rád pohádky, moje nejoblíbenější firolmy o Wudangu-Wu Dang (Bojovník z Wudangu) a Mu Mian jia Sha(v ĆR nebylo. Luen- taktéž mám velice rád Wudang meč.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků