realita vs film

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

realita vs film

Příspěvekod jeikob » ned 18. bře, 2007 15:56

Jako fanouška filmu mám všetečný dotaz především na znalce činských BU. Zajímalo by mne ve kterých filmech spíš staršího data se choreografie a kung fu blíží realitě. Třeba mne zaujalo pojetí ve filmech ze začátku 70.let skoro vubec nepoužívají pesti ,ale udery jsou vedený obloukove a udérová plocha je dlan. Třeba film chinesse boxer
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod pm » ned 18. bře, 2007 16:14

v zadnych, a to jsem jich uz par videl. obcas je k videni naznak nejake autenticke metody nacviku, obcas neco malo z technik, ale jinak - film je film (= jasne a zretelne rytmicke souboje), realny gf trenink, natoz boj, jsou nekde jinde.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod jeikob » ned 18. bře, 2007 16:20

Zrovna jsem o tom ted zkouknul peknej dokument,kterej jsem postnul do wing chun videí . wing chun mistr který pomáhal s filmem Prodigal son tak o tom mluví. ®e chteli divákovi ukázat principy a zakladní techniky ,ale že ty souboje museli přizpusobit filmu
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod seanae » pon 19. bře, 2007 8:48

v těch starších filmech je technika dlaně a oblouková technika, protože jde o určitej styl kung-fu
seanae
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 13. bře, 2005 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod PetrVotava » pon 26. bře, 2007 21:26

No jestli chcete vidět mistry který nejsou přivázaný na laně ale fakt umí tak snad jen série Shaolin Temple s Jet lim. Sou tam ti nejlepší co ve svý době vyhrávali na soutěžích. Mam pocit, že je to i první Jet liho film.
PetrVotava
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 10. lis, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 26. bře, 2007 21:39

PetrVotava píše:No jestli chcete vidět mistry který nejsou přivázaný na laně ale fakt umí tak snad jen série Shaolin Temple s Jet lim. Sou tam ti nejlepší co ve svý době vyhrávali na soutěžích. Mam pocit, že je to i první Jet liho film.


Tak ono tech filmu je víc.jinak celá tahle serie se dá zhlídnout na you tube,
A co třeba Chalenge of the Masters, Prodigal Son, 36 komnat shaolinu,Shaolin challenge ninja super film s gordonem liu. a další
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod pm » pon 26. bře, 2007 21:43

jeikob píše:
PetrVotava píše:No jestli chcete vidět mistry který nejsou přivázaný na laně ale fakt umí tak snad jen série Shaolin Temple s Jet lim. Sou tam ti nejlepší co ve svý době vyhrávali na soutěžích. Mam pocit, že je to i první Jet liho film.


Tak ono tech filmu je víc.jinak celá tahle serie se dá zhlídnout na you tube,
A co třeba Chalenge of the Masters, Prodigal Son, 36 komnat shaolinu,Shaolin challenge ninja super film s gordonem liu. a další


jeikobe, jsi sympatak, ale - to jsou jen filmy, filmy!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 26. bře, 2007 21:54

ale já to moc dobře vím:) jen jsem reagoval na předchozí příspevek ,že existuje nejen jet li.
Mimochodem taky deláte secvičené drily třeba se zbraněma nebo beze zbraně. je jasný že filmovej boj má do reality daleko,ale přijde mi že v nekterejch filmech jsou čistý techniky a boje narežírovaný z čistých technik.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod pm » pon 26. bře, 2007 22:00

jeikob píše:ale já to moc dobře vím:) jen jsem reagoval na předchozí příspevek ,že existuje nejen jet li.
Mimochodem taky deláte secvičené drily třeba se zbraněma nebo beze zbraně. je jasný že filmovej boj má do reality daleko,ale přijde mi že v nekterejch filmech jsou čistý techniky a boje narežírovaný z čistých technik.


no jo, ale boj neni o "cistejch technikach", technika je jen jeden z mnoha aspektu, jde predevsim, o "srdce", silu, rychlost, vybusnost, timing, zdravou "agresivitu".

ja ma ty filmy co si vyjmenoval taky moc rad - Lau Kar-Leung rulez :-) - ale ma to bliz k cinsky opere spise nez ke gf, real nacvik je o necem jinem, natoz real boj. kvuli filmum ma x lidi co v zivote nevideli bitku o b.u. v praxi strasne zkreslenou predstavu. ve filmu jde o to, aby to divaka hodinu a pul bavilo, v v boji o to, aby to soupere za tri sekundy bolelo.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 26. bře, 2007 22:15

Tohle všechno vím. Ale mne třeba zrovna asijská cinematografie baví nejen kung fu filmy. Ale ta čínská opera pouliční herci vždyt to bylo často s provazaný nekteří mistři se živili vystupováním. A třeba za komanču nekterý techniky nešli naučit jinak než je okoukat z filmu třeba kopy z otočky nebo ve výskoku:) A mimochodem si myslím ,že film jako jeden z mála muže přilákat mladý lidi ke kung fu. Nejdřív přes tu spektakulárnost a až se vyblbnou tak je třeba bude zajímat ta pravá podstata a navíc ty filmový bitky a choreografie pestujou obratnost a reflexy.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků