Proč kung fu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Lada » stř 28. bře, 2007 16:50

player píše:Skutecne si nedovedu predstavit MT sparing 70kg a 100kg borce, fakt ne.Respektive nevim, co by z toho jak ten lehci, tak ten tezsi meli.


já jo a naprosto jednoduše...ve sparingu nejde o to druhého pořádně a co nejrychleji sejmout jak v ringu aby daný vyhrál i když někdy to tak být může....od toho co je v ringu se to liší, záleží na dohodě a jak se jede.

Co by z toho měl ten lehčí:
no třeba to že si zkusí bojovat proti většímu silnějšímu soupeři, který budí větší respekt a údery a kopy od něj mají daleko věší sílu, takže musí přizpůsobit svůj styl boje a nedostat se k soupeřovi tak aby jej sériií úderů a kopů zlikvidoval, snad se dá pochopit co tím chci říci.....
Také hodně lidí co tohle dělá se tím chce i v jisté míře umět ubránit takže čím více různých soupeřů z různou váhou zkusí tím lépe a každá zkušenost dobrá :idea:

A co z tohobude mít ten těžší:
No třeba to že se bude muset více otáčet, zjistí že bojovat proti "mrštnýmu hajzlíkovi" je trocha jiný, musí ho furt někde honit třeba zjistí, že na něj má pomalé údery a kopy že dobře uhýbá a je furt někde jinde a on se ho snaží honit všude možně, a za chvíli nemůže on má ty údery a kopy rychlí a ten težší je neumí dobře vykrýt i když nemají takovou razanci jako od těžšího ....Taky se musí přizůsobit je to pak jiný boj než na co byl zvyklí, nové zkušensti....Opět podle mě jen ku prospěchu.

nevím jak ty, ale játohle beru jedině jakou pozitivum a moc dobře vím co to je honit po tělocvičně a trefovat malou, mrštou, pohyblivou potvoru :). A ti težší taky dobrá zkušenost
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

 

Příspěvekod Lada » stř 28. bře, 2007 17:08

2VonHausAus

No myslím že ani tak ne, né každý kdo dělá box chce chodit do ringu a závodit, já taky netrénuji na to abych vydržel x kol v ringu (to bych stejně neudejchal :oops: ). Já jsem taky normální člověk a znám více těch normálních co box atd... a nedělají aby závodili, líbí se jim, vyhovuje jim aby vůbec něco dělali, dokáží se pomocí jeho celkem ubránit :wink: Pokuď se chci naučit bránit tak prostě potřebuji umět bouchat a bránit se proti rukám a v tom je box ideální východisko (pro mě). Spousta lidí chodí na více různých tréninku kde se učí to co potřebují a nechtějí v tom ani závodit,ale hold bez ruk to nejde...a při sparingu prostě něco do boudy schytám bez toho to taky nejde, ale nemohoucí kvůli tomu nebudu

Naše tréninky taky nejsou ve stylu jen toho či onoho, ale box, MT atd... jsou hodně dúležité prvky , potom samo učit se i jiné způsoby boje i se zbraněmi proti nim.

Je to na každém co si vybere a sedí mu, ty máš své a já své tak hlavně ať se daří :wink:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod player » stř 28. bře, 2007 18:25

Lada píše:
player píše:Skutecne si nedovedu predstavit MT sparing 70kg a 100kg borce, fakt ne.Respektive nevim, co by z toho jak ten lehci, tak ten tezsi meli.


já jo a naprosto jednoduše...ve sparingu nejde o to druhého pořádně a co nejrychleji sejmout jak v ringu aby daný vyhrál i když někdy to tak být může....od toho co je v ringu se to liší, záleží na dohodě a jak se jede.

Co by z toho měl ten lehčí:
no třeba to že si zkusí bojovat proti většímu silnějšímu soupeři, který budí větší respekt a údery a kopy od něj mají daleko věší sílu, takže musí přizpůsobit svůj styl boje a nedostat se k soupeřovi tak aby jej sériií úderů a kopů zlikvidoval, snad se dá pochopit co tím chci říci.....
Také hodně lidí co tohle dělá se tím chce i v jisté míře umět ubránit takže čím více různých soupeřů z různou váhou zkusí tím lépe a každá zkušenost dobrá :idea:

A co z tohobude mít ten těžší:
No třeba to že se bude muset více otáčet, zjistí že bojovat proti "mrštnýmu hajzlíkovi" je trocha jiný, musí ho furt někde honit třeba zjistí, že na něj má pomalé údery a kopy že dobře uhýbá a je furt někde jinde a on se ho snaží honit všude možně, a za chvíli nemůže on má ty údery a kopy rychlí a ten težší je neumí dobře vykrýt i když nemají takovou razanci jako od těžšího ....Taky se musí přizůsobit je to pak jiný boj než na co byl zvyklí, nové zkušensti....Opět podle mě jen ku prospěchu.

nevím jak ty, ale játohle beru jedině jakou pozitivum a moc dobře vím co to je honit po tělocvičně a trefovat malou, mrštou, pohyblivou potvoru :). A ti težší taky dobrá zkušenost



Se vsim souhlasim az na melej detail.Ten sparing bude muset byt naplno.
Mam s tim svou zkusenost a od nedavna(nesouvisi to se seslosti s lidma odsud!) sem rekl dost "light" contactu.Ono pak totiz nekteri zacinaji teoretizovat co by kdyby a tak dale, takze sice sparuju o hodne mene, ale kdyz uz, tak naplno.Da se tim predejit pak zbytecnym dohadum jestli ten rychlej uder skutecne i boli, nebo jestli ten kop na hlavu je nebo neni efektivni a tak dale.
Takze jeste jednou...

"ve sparingu nejde o to druhého pořádně a co nejrychleji sejmout jak v ringu aby daný vyhrál i když někdy to tak být může....od toho co je v ringu se to liší, záleží na dohodě a jak se jede."

...pokud se nejede naplno, tak velkej nepozna a hlavne neuveri efektu rychlych uderu od lehcioho cloveka a naopak, lehci nepozna zas drtivou razanci uderu od cloveka tezsiho.O pripadnem zapase na zemi snad ani netreba mluvit.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » stř 28. bře, 2007 18:28

ukropcany píše:4player - i keď "neřesit", tak pre mňa to bol sparing... podľa Teba?


Me se nelibilo, ze mel kazdy jine chranice rukou.Ale vase vec, proto sem ani neceknul a ani ted to resit nehodlam.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod jeikob » stř 28. bře, 2007 21:34

Ale panové co mi to tu deláte :roll: Cloveka zajímá co zdejší lidi motivuje ke cvičení kung fu a vy si tu rešíte jak jste si rozbíjeli frnáky :D
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod player » stř 28. bře, 2007 22:01

jeikob píše:Ale panové co mi to tu deláte :roll: Cloveka zajímá co zdejší lidi motivuje ke cvičení kung fu a vy si tu rešíte jak jste si rozbíjeli frnáky :D


Oukej, tak ja ti tedy odpovim.Motivuje me to, ze to posiluje pozitivne jak ducha, tak telo, narozdil od upolovych sportu nejmenovanych:)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Dong_wu » čtv 29. bře, 2007 9:38

player píše:Oukej, tak ja ti tedy odpovim.Motivuje me to, ze to posiluje pozitivne jak ducha, tak telo, narozdil od upolovych sportu nejmenovanych:)


Nechci rejpat, ale od kdy cvicis kung fu?
Jinak nase setkani loni nebyl vyzivaci boj a tudiz si myslim, ze to byl jenom sparing. Docela by me zajimalo za co to povazujes ty? :wink:
To ze naostro by me ukropcany sundal neni dany vahou, ale schopnostma a zkusenostma a 70 kg (presne 72kg) je podle me dost na to aby mohl clovek sestrelit kohokoliv (pokud na to ma). A pokud clovek argumentuje omezenim pravidly, mel by si uvedomit, ze pak i on muze dostat penaltu do kouli :oops: :twisted:
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lada » čtv 29. bře, 2007 11:53

2player to není pravda, že se pozná prdlajs oni to dotyční ví jak to je a stejně když se jede lehký sparing tak to většinou končí u toho naplno... u dost lidí bych řek mě nevyjímaje, když dostane jeden ránu tak ji chce a musí vrátit, nebo se o to snažit...Ale samo když jedu s někým kdo celkem začíná tak je blbost chodit naplno.

když už jsi načal to s těmi výmluvy, podle mě to takhle chodí většinou když si dáváš zápasy mezi nějakými velkými konkurenty, školami atd.. a lidmi co nejsou zrovna moc vyzrálí podle mě, když se potom dohadují co kdyby....Kdo to bere takhle má si rovnou na začátku ujasnit že se pojede naplno, ono to tak stejně většinou skončí.
Také když se jede naplno tak technika jde do háje (alespoň umě bych řek) a nevyzkouším si a nenaučím se nové věci bo nechci dostat pěkně do držky když to nevyjde.

Ostatním do hlavy nevidím, ale když to vezmu podle sebe tak já hledám chyby hlavně vtom, že něco nevykryji ať už je to kop, úder protivník udělá něco a já blbě zareaguji a je mi jedno jestli mě to bolelo nebo se mě jen tak dotkl, vím že to byla chyba a musím se z ní poučit a snažit se tomu pro příště vyvarovat a naučit se jak nato. Když zas naopak já útočím a nějak protivníka trefím sám vím jestli to bylo k nečemu či jsem ho jen tak lízl bo jsem třeba nedosáh atp... a zas se z toho musím poučit a snažit se vychytat chyby. Na tohle jsou právě ti malí hajzlíci co dobře uhýbají....
Nevím jak u vás, ale unás se o takových co kdyby a jakby zrovna nekecá, je vidět jak kdo na tom je a každej může mít někdy štěstí nebo smůlu.

Sry za to OT už jsem zticha :oops:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod player » čtv 29. bře, 2007 12:47

Lada píše:
Ostatním do hlavy nevidím, ale když to vezmu podle sebe tak já hledám chyby hlavně vtom, že něco nevykryji ať už je to kop, úder protivník udělá něco a já blbě zareaguji a je mi jedno jestli mě to bolelo nebo se mě jen tak dotkl, vím že to byla chyba a musím se z ní poučit a snažit se tomu pro příště vyvarovat a naučit se jak nato. Když zas naopak já útočím a nějak protivníka trefím sám vím jestli to bylo k nečemu či jsem ho jen tak lízl bo jsem třeba nedosáh atp... a zas se z toho musím poučit a snažit se vychytat chyby. Na tohle jsou právě ti malí hajzlíci co dobře uhýbají....




Jo tohle sem tvrdil presne taky, nez sem zacal sparovat s lidma, kteri si na light contact nehrajou a kteri skutecne musi dostat nejlepe do hlavy pecku, aby si uvedomili ranu.Je to smutne, ale bohuzel je tomu tak.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » čtv 29. bře, 2007 13:01

Dong_wu píše:
player píše:Oukej, tak ja ti tedy odpovim.Motivuje me to, ze to posiluje pozitivne jak ducha, tak telo, narozdil od upolovych sportu nejmenovanych:)


Nechci rejpat, ale od kdy cvicis kung fu?
Jinak nase setkani loni nebyl vyzivaci boj a tudiz si myslim, ze to byl jenom sparing. Docela by me zajimalo za co to povazujes ty? :wink:
To ze naostro by me ukropcany sundal neni dany vahou, ale schopnostma a zkusenostma a 70 kg (presne 72kg) je podle me dost na to aby mohl clovek sestrelit kohokoliv (pokud na to ma). A pokud clovek argumentuje omezenim pravidly, mel by si uvedomit, ze pak i on muze dostat penaltu do kouli :oops: :twisted:


Taky nechci rejpat, ale az budes na me priste reagovat, nepreskakuj prosim ani slova ani pismenka mych prispevku, dekuji.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Dong_wu » čtv 29. bře, 2007 13:12

Jestli ty si sparing s necim nepletes :roll:
Ja, kdyz uz sparuju, delam to proto abych si neco vyzkousel a neco se naucil a co si o vysledku mysli ten druhy me az tak moc netankuje :wink:
Kdyz budu chtit nekoho presvedcit, ze jsem lepsi, nepujdu na sparing, ale na vyzyvaci zapas. Protoze i fullcontaktni sparing je o necem jinym nez skutecny boj. :idea:
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dong_wu » čtv 29. bře, 2007 13:14

player píše:
Dong_wu píše:
player píše:Oukej, tak ja ti tedy odpovim.Motivuje me to, ze to posiluje pozitivne jak ducha, tak telo, narozdil od upolovych sportu nejmenovanych:)


Nechci rejpat, ale od kdy cvicis kung fu?
Jinak nase setkani loni nebyl vyzivaci boj a tudiz si myslim, ze to byl jenom sparing. Docela by me zajimalo za co to povazujes ty? :wink:
To ze naostro by me ukropcany sundal neni dany vahou, ale schopnostma a zkusenostma a 70 kg (presne 72kg) je podle me dost na to aby mohl clovek sestrelit kohokoliv (pokud na to ma). A pokud clovek argumentuje omezenim pravidly, mel by si uvedomit, ze pak i on muze dostat penaltu do kouli :oops: :twisted:


Taky nechci rejpat, ale az budes na me priste reagovat, nepreskakuj prosim ani slova ani pismenka mych prispevku, dekuji.


Priznam se, ze ted jsem trochu mimo misu :oops:
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod player » čtv 29. bře, 2007 14:37

Dong_wu píše:Jestli ty si sparing s necim nepletes :roll:
Ja, kdyz uz sparuju, delam to proto abych si neco vyzkousel a neco se naucil a co si o vysledku mysli ten druhy me az tak moc netankuje :wink:
Kdyz budu chtit nekoho presvedcit, ze jsem lepsi, nepujdu na sparing, ale na vyzyvaci zapas. Protoze i fullcontaktni sparing je o necem jinym nez skutecny boj. :idea:


Ja to beru a chapu to.Ne kazdy ale holt je tak bystrozraky a chapavy a ja nevim co jeste:)
Ano da se to resit i tak, ze nebudes resit co si jini mysli.Ja sem ale od prirody resitel:)) a tak mi to proste vadi, kdyz mi nekdo napriklad rekne, ze bych si mel dat na ty sve highkicky pozor, protoze mi jdou bez problemu chytit.To, ze je kopu pomaleji abych nezranil a hlavne, ze je pred dopadem co nejvic brzdim, to uz jaksi jim nedochazi.
Ale nechme toho, debata porad dokola o nicem.

Radeji podme dat spicha na matejske a bouchnem si tam spolecne do hrusky:DDD
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod TongPa » čtv 29. bře, 2007 16:30

Sparring je hrozně širokej pojem a podle toho taky tato diskuze vypadá... :D Každej si pod tím představuje něco trochu jiného, jeden lehký sparring, druhej naplno vedený cvičný zápas... Já osobně praktikuju obojí a všemu říkám sparring, jednomu lehký, druhému tvrdý. Podle mého názoru má obojí v tréninku své místo, lehký sparring pro otestování a zažití nových, či méně používaných technik v "praxi" a tvrdý sparring pro nezkreslenou zpětnou vazbu, jak na tom doopravdy seš, bez jakýchkoli stupidních diskuzí "co by kdyby" a pochybností typu jestli ten úder přibrzdil a nebo s ním na mě už nedošáhnul... :roll:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » čtv 29. bře, 2007 16:47

Záleží na dohodě a možností je mnoho. Třeba z kamarádem jsme vymysleli cvičení s balícího papíru jsme smotali trubku. A jeden tou trubkou utočil a druhej musel třeba jen uhýbat,nebo výkrývat a uhejbat.nebo stál u zdi a mohl uhýbat jen do stran
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod TongPa » čtv 29. bře, 2007 16:54

A ještě k té hmotnosti - že spolu "spárují" i například 70 a 100 kg chlapi je celkem běžná věc, ale měla by být zohledněna i vyspělost obou fighterů a tomu přizpůsobit tvrdost sparringu. Ono poslat do tvrdého sparringu 70 kg začátečníka proti 100 kg veteránovi = poprava... :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Josman » čtv 29. bře, 2007 20:21

Lada píše:Sakra to mě čekakají tedy věci :cry: ještě že mi chybý už jen poslední půl rok abych dodělal V©, s vadou řeči, výpadky paměti a sklerozou by to šlo asi těžko :lol:

Tak doufám a věřím, že Ti ten poslední půl rok na V© "chybí" a ne "chybý" jak jsi psal ... :D :D :D Hodně štěstýýýý. A teď vážně, pokud máš solidního trenéra a nevěnuješ se thaiboxu nebo kickboxu závodně tak si troufám říct, že Ti moc úrazů či doživotní následky nehrozí ...
Josman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 08. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Josman » čtv 29. bře, 2007 20:25

TongPa píše:A ještě k té hmotnosti - že spolu "spárují" i například 70 a 100 kg chlapi je celkem běžná věc, ale měla by být zohledněna i vyspělost obou fighterů a tomu přizpůsobit tvrdost sparringu. Ono poslat do tvrdého sparringu 70 kg začátečníka proti 100 kg veteránovi = poprava... :twisted:

možná poprava i pro toho veterána ... zhyne nudou :D
Josman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 08. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Josman » čtv 29. bře, 2007 20:29

pavela píše:Kungfu= věnovat čas drilu, úsilovná práce, zasloužení atd.. Z tohoto pohledu je i thaiboxerův tréning "cvičení kungfu"

Naprostý souhlas, Pavelík vystihl smysl ... dík.
Josman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 08. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Lada » čtv 29. bře, 2007 22:15

2Josman no jo ta čeština, já vím proč jsem si vybral technický směr abych se jí zbavil :oops: :lol:

Já dělám vše tak s rozumem a nikdy nic vcholově dělat nehodlám a nějaké ty úrazy už k tomu patří,ale s fatálními následky snad ne a té skleróze atd.. se rozhodně nebojím (tedy né z tohodle). Já už stejně jisté doživotní následky s páteří mám, ale né ze cvičení tak stejně musím dávat bacha.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků