Tradiční zápasy bez chráničů

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Tradiční zápasy bez chráničů

Příspěvekod pavela » pát 23. bře, 2007 14:35

Jak jsem avízoval, číňané na centrální televizi 5 obnovili tradici zápasů tradičních bojovníků tradičních stylů stejně jako před 100 lety, a to BEZ chráničů a nejen v pěstní formě ale i se zbraněmi. Hned to vyvolalo reakce, že je to nebezpečné a že budou zranění. Tak se taky pokochejte, běží to každý týden a nějaký dobrý člověk to průběžně dává na čínskou youtube.Tak se podívějte, že čínan není jenom Sanda a rvačky v ringu nejsou jenom lowkicky. Příjemnou zábavu z Pekingu přeje Pavela, první je jihočínské kungfu: http://tv.mofile.com/WMOPFWBF/
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

 

Re: Tradiční zápasy bez chráničů

Příspěvekod luen » pát 23. bře, 2007 15:32

pavela píše:Jak jsem avízoval, číňané na centrální televizi 5 obnovili tradici zápasů tradičních bojovníků tradičních stylů stejně jako před 100 lety, a to BEZ chráničů a nejen v pěstní formě ale i se zbraněmi. Hned to vyvolalo reakce, že je to nebezpečné a že budou zranění. Tak se taky pokochejte, běží to každý týden a nějaký dobrý člověk to průběžně dává na čínskou youtube.Tak se podívějte, že čínan není jenom Sanda a rvačky v ringu nejsou jenom lowkicky. Příjemnou zábavu z Pekingu přeje Pavela, první je jihočínské kungfu: http://tv.mofile.com/WMOPFWBF/


Doma se na to kouknu :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Tradiční zápasy bez chráničů

Příspěvekod jeikob » pát 23. bře, 2007 15:58

pavela píše:Jak jsem avízoval, číňané na centrální televizi 5 obnovili tradici zápasů tradičních bojovníků tradičních stylů stejně jako před 100 lety, a to BEZ chráničů a nejen v pěstní formě ale i se zbraněmi. Hned to vyvolalo reakce, že je to nebezpečné a že budou zranění. Tak se taky pokochejte, běží to každý týden a nějaký dobrý člověk to průběžně dává na čínskou youtube.Tak se podívějte, že čínan není jenom Sanda a rvačky v ringu nejsou jenom lowkicky. Příjemnou zábavu z Pekingu přeje Pavela, první je jihočínské kungfu: http://tv.mofile.com/WMOPFWBF/


Díky
je to pekný a konečně vidím jak asi vypadá kung fu v realu či blízko realu.
Mrzí mne že nemohu pořádně to čínské you tube prozkoumat. A tímto bych chtel poprosit jestli budete mít chvilku dát sem odkaz na něco zajímavého či na ukázky z kung fu serialu či filmu. Třeba to bude něco co na klasickém you tube není.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pát 23. bře, 2007 16:00

Netlučou se do hlavy, nezdá se mi to žejo? Vypadá to spíš jako kyokushin, jen víc zápasej.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Dong_wu » pát 23. bře, 2007 16:05

Rekl bych, ze nesmej mlatit do hlavy a zda se mi, jestli ty jejich vesticky nejsou nahodou trochu vycpany :?:
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jeikob » pát 23. bře, 2007 16:15

Koukám na to a do hlavy se netlučou :lol: ale baví mně to.Co mne dostavá jsou ty podmety a pak moment jak ten jeden použil lidově rečeno nužky a druhej mu velmi elegantně uhnul. společně s lehkou váhou v boxu a thai boxu mi to přijde oproti ostatním druhum volného boje takový svižný mrštný
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod xavier » pát 23. bře, 2007 16:24

Dobra podivana to urcite je. Bylo to svizne, rychle... ale nepresvedcilo me to o nic vic nez hongkongske filmy ze 70tych let... 8O
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » pát 23. bře, 2007 17:32

xavier píše:Dobra podivana to urcite je. Bylo to svizne, rychle... ale nepresvedcilo me to o nic vic nez hongkongske filmy ze 70tych let... 8O


A o čem jsi měl býti přesvědčen?
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

.

Příspěvekod luen » pát 23. bře, 2007 18:44

:D Tak niccc :cry: :oops: trochu domluvene predstaveni ... skoda! Vesty pekne schovane ... :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » pát 23. bře, 2007 20:25

Tak asi se nechtej pozabíjet. Asi plno lidí by rádo videlo zápasy na život a na smrt. Pak asi ta televize chce aby to bavilo hodně lidí a pak čínani jsou lehce kýčovně teatrální :wink:
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Re: .

Příspěvekod Panda » pát 23. bře, 2007 21:07

luen píše::D Tak niccc :cry: :oops: trochu domluvene predstaveni ... skoda! Vesty pekne schovane ... :wink:


Taky jsem z toho měl ten dojem jsem rád že nejsem sám...ale podívaná pěkná
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod La-jia » pát 23. bře, 2007 22:50

Pavela help me. Da se to video nějak stahnout? Každa rada dobra. :oops:
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod Lada » pát 23. bře, 2007 23:33

zkus to jak na yotoube tady, nevím jestli na tom jejich je to jinak, ale snad ne.

Hoď do vyhledávače "jak stahovat z yotoube" tam najdeš vícero návodů :wink: Já používám stahovač downtube (stahuj.cz) jsou tam i jiné... on to stáhne ve .flv když do něj zadáš cestu a pak se to dá přes něj konvertovat do jiných formátů.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod jeikob » pát 23. bře, 2007 23:39

už jsem to zkoušel přes ten wdownloader co konvertuje a přes ten to nejde
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod BuFF » sob 24. bře, 2007 0:20

La-jia píše:Pavela help me. Da se to video nějak stahnout? Každa rada dobra. :oops:
je to uložený jako flash video =flv soubor v inet_temp adresáři tam si to můžeš určitě najít a nebo si vystopovat přímý odkaz při sledování videa jsou na to taky nějaký utilitky. A pak samozřejmě ještě převod do mpg nebo avi.

Jinak celý to video je docela zajímavý, ale mám z něj pocit jako když se koukám na čínskou verzi DO-RE-MI nebo nějaký podobný estrády :lol: Ty skandující fanoušci, porotci a "baviči" to ja fakt boží. ©koda že tomu nerozumím hodně rád bych si poslechnul komentáře co se k tomu vedou.

2Luen: nejsou někde na netu dostupný videa z těch čínskej WCh chisao závodů?? Po tom co sem tady o tom čet a viděl fotky, tak na video bych se podíval velice rád. Jestli máš odkazy na něco z toho tak je prosím zveřejni.Díky. V čínském netu se totiž kvůli té strašné "cenzůře" :lol: a těm hroznejm znakům vůbec neorientuje, takže jsem odkázán na hodné průvodce jako je Pavela a spol.
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod pavela » sob 24. bře, 2007 2:12

nazdar kluci, takže Laďo, jestli používáš Mozillu(já na Macíčku ano) , tak je přímo plugin VideoDownloader. Jinak pod windowsama(fuj) je tuším nějaký Tubesucker nebo tak. K tý orientaci, je to stejný jako Youtube, v pravém sloupečku jsou související videa, jestli chcete vidět všechno z tohohle, zadejte do pole vyhledávání nahoře 武林大会 tak se ten pořad jmenuje. (takhle: http://tv.mofile.com/search/%E6%AD%A6%E ... ,searchbar ) Komentáře k tomu, většinou popisují co se podařilo za techniku. K těm pravidlům,je to podobné jako bývaly zápasy před 100 lety, tedy žádný ring ale vyvýšená platforma,údery,kopy,Judo, páky, vše, taky dotyčný ztrácí bod když je vyhozen z ringu, údery na obličej(kamkoliv) jsou dovoleny, ale viděli jste, že by se někdo dostal druhému na obličej? To by byl špatný kungfista... Samozřejmě že základem všech tradičních stylů je chránit si citlivá místa a ti kluci, (i když někteří méně zkušení), to dělají celkem dobře. Je dovoleno vše, akorát to dost často rozhodčí přerušuje(vždycky když ztrácí bod a v klinči, což nevím proč???) Je to zápas, nikoliv boj na život a na smrt. Nahraný to neni, jsou to bojovníci z různých škol které reprezentují, ten první zápas, jeden z nich je z nějaké civilné školy, druhý je z Jižního ©aolinu. Je třeba si uvědomit, že čím zkušenější bojovníky uvidíte, tím méně bude zranění a krve, protože to ti pánové mají v ruce(a vidíte že tam nastupuje třeba 20ltý kluk proti 44letému pánovi). Takže blbosti jako na ultimátech a podobně, kde lidi kteří NIC NEUMÍ do sebe bezhlavě řežou, dokud se někomu nepoštěstí se náhodou smrtelně zranit :lol: tady neuvidíte. Dobří bojovníci kungfu se dovedou odhadnout a ví jak zápasit aby bylo vidět jejich převaha a nikomu se nic nestalo. Na těch lidech je vidět, že vědí přesně co dělají a tak to má v dobrém Wušu být.(Doporučuji shlédnout ty zpomalené záběry). No a vtipnou :lol: vložkou je tam vždycky po zápase komentář toho mistra v bílém, který vždycky ukáže jaké triviální chyby dělají a jak by to šlo řešit. Je to pěkná estráda ale ROZHODNÉ ty zápasy nejsou připravené nebo naaranžované, takže kecy o filmech z HK nejsou na místě. I když fanatičtí zastánci nulové techniky a lámání vazu asi nepřesvědčí nic kromě rány do nosu :lol: , je třeba si uvědomit, že v sebeobraně a v boji o život, nebo s útočníkem na ulici by ti kluci byli hotovi rychleji a jinak. Mají ruce i nohy jako ze železa(otlučené o stromy) a normální člověk takovou ránu přes ruku nebo nohu jakou tam pořád předvádějí nevydrží(viz: http://tv.mofile.com/77RPGG5O/ ). Když budou bojovníci na podobné úrovni, s vyrovnanými silami, bude to vždycky vypadat trochu jako exhibice technik. Kdyby tam postavili člověka který to umí proti tomu kdo nic neumí(třeba obyčejnému českému kickboxerovi nebo ultimáťákovi :lol: ) bylo by po show, protože by to skončilo jednou ranou zkušeného fightera.A to je k ničemu, protože lidi se chtějí bavit :lol: Čínské wušu je nejen o síle a rychlosti ale taky o chytrosti a technice, koho zajímá pouze krev, nechť čumí na ultimáty) No uvidíme čeho se dočkáme. Občas sem něco zase dám příští týden bude další díl, tohle byl rozjezd, určitě se dočkáme i bojovníků vnitřních stylů atd... :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod xavier » sob 24. bře, 2007 8:50

Pavelo, moje reakce byla na Jeikoba, ktery psal, ze konecne vidi, jak vypada kungfu v realu nebo blizko realu. Mel jsem svuj prispevek lepe stylizovat.
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod xavier » sob 24. bře, 2007 10:11

ukropcany píše:4pavela - asi sa budem rúhať :D , ale to ako to popisuješ je hodne idealistické a ťažko uveriteľné... špeciálne ich kondičná nepripravenosť a veľmi krátka doba zápasu ma zaráža a priamo kontrastuje s tým čo píšeš... :wink: Tí chlapci keby do seba mali rezať 15 minút ako profíci, tak by z nich už v 2. kole boli zombíci... :D
¨

Vždyť jde o bojové umění, ne o obyčejný sport!
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » sob 24. bře, 2007 10:52

ukropcany píše:4pavela - asi sa budem rúhať :D , ale to ako to popisuješ je hodne idealistické a ťažko uveriteľné... špeciálne ich kondičná nepripravenosť a veľmi krátka doba zápasu ma zaráža a priamo kontrastuje s tým čo píšeš... :wink: Tí chlapci keby do seba mali rezať 15 minút ako profíci, tak by z nich už v 2. kole boli zombíci... :D
Hehe, a proč? To mi prosimtě pověz proč? Proč by měli do sebe řezat tak dlouho? Pro tradiční bojovníky je většinou hotový všechno hodně rychle. Kdyby si ti tvoji profíci v tom ringu sundali rukavice a dali si jednu stejnou ránu pěstí na kokos, tak by tam taky nebyli 15 minut,ale odvezli by je do nemocnice, protože by tu jednu ránu nerozchodili. To je ten rozdíl!!! Takový KO od Tysona v rukavici znamená tejden v nemocnici ale bez rukavice by znamnalo smrt. A myslíš jako, že tohle kluci, kteří od rána do večera nedělají nic jiného, než že bušeji někde do stromu(a do sebe) maji to KO slabší? Dyť maji ruce jak kusy dřeva, potkali jste někdy bojovníka tradičního stylu? Já fakt nevim vo co tady komu jde? Kurva, obdivujte trošku tu perfektní techniku a nehledejte na všem mouchy. A jestli někdo kritizuje to, že je někdo po pár minutách vyflusanej, tak to jsou teda většinou i ti borci v ringu. Poslední kola taky už jsou většinou na doraz, nebo ne? A kondiční nepřipravenost u borce, kterej v šaolinu vstává každej den v 6.00 a DŘE a POTÍ KREV do večera do šesti, to je snad vtip ne? JÁ tam teda naopak vidim, že ti kluci nejsou ani trochu zadejchaný, na rozdíl od profi boxerů, kteří většinou funí jako lokomotivy, já taky občas čumim na profi box, nedělejte ze mě blbce. To je furt každej chytrej jak rádio, KDYBY, KDYBY. Kdybych já byl Tyson, tak všem dám na kokos. Jestli se někdo na to cejtí, tak může zavolat na CCTV 5 a jít jim to tam vysvětlit, ZARUČUJU NA 100% že výzvu od cizince přijmou. Je to OTEVŘENEJ projekt a přihlásit se tam může KDOKOLIV. Prostě hádky o tom, jestli je lepší východní box nebo západní budou furt ale bude víc a víc příležitostí to porovnat. Xavier, sory, já většinou píšu reakci po přečtení všech příspěvků, takže píšu spíš obecně, neboť jako starej pán a sklerotik si nepamatuju co kdo psal :lol: .
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Frank » sob 24. bře, 2007 12:33

Pavelo probuď se už z toho snu....žiješ v realitě ne v pohádce
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků