Tradiční Taiji videa

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod luen » pát 23. dub, 2010 6:42

igi píše:Koniec koncov zase len tvrdenie..ale pokračuje predsa v tradícii a línii cisárskych ochrankárov a je plukovníkom armády.


JJ je to diskutabilni ... dlouha leta jsem se zivil jako bodyguard a pracoval jsem pro vysoce postavene politiky (poradce prezidenta Putina u nas pro ODS... atd). Svete div se, vetsina mejch kolegu chodila jen do posilky a vubec, ale vubec neumeli bojovat H2H o dustojnicich v armade nebo policie uz vubec nemluvim... V tomto svetle jsou tyto spolky a lidi v nich prezentovani jen naivnim civilum...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Yvan » pát 23. dub, 2010 12:20

PC píše:
Yvan píše:Mistr Hong Junsheng, Chen styl, tuishou :

www.youtube.com/watch?v=sWfLmbiU14w


Yvane, tady nahodou presne vim o cem to je.... co si myslis ty, ze se tam odehrava? Kdyz uz jsi to sem postnul. :-)

quote]

PC, není v tom z mé strany nic osobního.
Pokračuji jenom v tom, co zde dlouhodobě dělám, postuji videa starých mistrů taiji z různých linií a stylů. Ať si z toho každý vezme co chce.
A nebudu se pouštět do pokusů o veřejný výklad něčeho co nedělám.
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Janoj » pát 23. dub, 2010 12:30

roza píše:Ahoj Janoj,
jestli mohu:

1. "principy jsou jen jedny" -obávám se že ne.a)Principy primární,navozující stav nutný k pochopení.b)Principy nácviku ve stádiu po zvládnutí předchozího.c)Principy reálné aplikace.

2."dají se trénovat a učit v kterékoliv části tohoto bu a je jedno za jakým účelem" - obávám se že ne.Pochopení principů je postupná záležitost,mění se postupně tak,jak se je snažíme spojit se všemi prvky metodiky.Mimoto ,pokud se vynechají například konfrontační cvičení,nemůže být řeč o yi a šen,tudíž nemůže být řeč o harmonii,tudíž nemůže být řeč o taiji.....

Obvyklou součástí metodiky je ověřování získaných dovedností - i naším oblíbeným TuKym zmiňovaný Yiquan má cvičení testing the power - ,protože získaná zpětná vazba je důležitým prvkem dalšího tréninkového úsilí.
Obvykle se používají cvičební pomůcky,mění se rychlost a síla cvičení,cvičí se s partnerem...
Používáš podobné nebo jiné věci k testování sebe sama?


Roza


Dobře, asi jsem měl být více konkrétní. To, co jsem měl já na mysli jsou principy, které by měly být, podle mě, praktikovány, bez ohledu na to, jaké kungfu v taiji mám.
Některé budu tedy jmenovat - relaxace a z ní vycházející zakořenění, respektování jin-jang v uspořádání těla a opět z něho vycházející zakořenění, centrální rovnováha, kruhový pohyb, správná práce Yi vůči Qi ...
Podle mě jsou jako zlatá nit, která je tažena už od začátku.

Jinak, protože je toto vlákno hlavně o videí, tak jsem i v souvislosti s principy právě sem dal toto video

http://www.youtube.com/watch?v=F3y8tLH0M_M

Bohužel jediný (i jako jediný sifu), kdo se k němu vyjádřil byl luen. Přestože z toho videa nezůstala nitka suchá, vážím si takové upřímné reakce. Opravdu si začínám vážně myslit, že jenom právě jemu jde o blaho taiji, přestože taiji vlastně nedělá.

Na to testování, které máš na mysli se zatím jen chystám. Zatím používám svoje soukromé testování zakořenění a centrální rovnováhy při jízdě v MHD (hlavně tedy ve stoje) a při chůzi testuji někdy jak funguje momentum.
Je tedy fakt, že se musím ještě hodně učit a cvičit, když vidím to zakořenění a rovnováhu zde :wink: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=ldH40uF_f28&NR=1
Naposledy upravil Janoj dne pát 23. dub, 2010 14:49, celkově upraveno 2
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Janoj » pát 23. dub, 2010 12:45

igi píše:Ahoj. Ja len reagujem na to či He jinghan má alebo nemá bojové schopnosti.. Áno, má. A to na veľmi vysokej úrovni. Je to zrejme zbytočné to takto komentovať na internete. Ja mám určitú skúsenosť s bu - karate (trošilinku kickbox) od 1982, a posledných 5 rokov cvičím s p. He jinghanom a trávim s ním relatívne dosť času.. Takže prirodzene inklinujem aj k praktickej stránke veci..je fakt veľmi, veľmi dobrý. Koniec koncov zase len tvrdenie..ale pokračuje predsa v tradícii a línii cisárskych ochrankárov a je plukovníkom armády.


Co mohu potvrdit, tak igi je právě ten, který má HJH při jeho vysvětlování na seminářích nejčastěji "na těle". Přestože při tom HJH vykládá, tak rychlost té jeho vývrtky je opravdu obdivuhodná.

4igi: Po cimrmanovsky "Ti, náčelníku, děkuji,že jsi se mě zastal" :lol:
Doufám, že už je u tebe ten smutek z té islandské sopky nahrazován těšením se na září :wink: :lol: Rád se s tebou zase setkám :D
Honza
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Janoj » pát 23. dub, 2010 13:09

luen píše:
Janoj píše:4Luen
Moje cvičení taiji se dá rozdělit na dvě části.

Moje individuální cvičení obsahuje kromě ucelené formy v pohybu, také právě to, co jsem nazval základy (ale také to mohu nazvat základní dovednosti). V rámci nich procvičuji některá cvičení (základní dovednosti - jibengong) z bagua (např. mávání pažemi), hlavně si ale cvičím statické postoje - Zhan Zhuang - trénink správného uspořádání těla, stability, relaxace, síly jing a qi. Také si dále cvičím věci, které se týkají principů pohybu v taiji ( pohyb paží ne samotných, ale pomocí celého těla, nepřetržitý pohyb ...) .

Cvičení s lidmi, kteří projevili zájem, abych je naučil sestavu 24 forem stylu Jang. Zde je to hodně o těch pohybech jednotlivých forem a základních principech toho pohybu a také uspořádání těla vedoucí ke stabilitě.

Přestože nemám ambice s taiji bojovat, nemyslím si, že se zpronevěřuji principům taiji jako bojového umění, protože principy jsou jen jedny a dají se trénovat a učit v kterékoliv části tohoto bu a je jedno za jakým účelem toto bu mám rád a chci ho praktikovat.
A ještě jedno osobní prohlášení na závěr:

Moje fungování ve vztahu k taiji myslím skutečně upřímně :D


Tak roza me predbehnul ...

nicmene ja bych se jeste zeptal na ty zaklady. Evidentne oba nemame pod stejnym slovem tentyz vyznam. Zaklady nekdo (a vime kdo to tady pred lety takto postavil) muze vnimat jako narovnani se ... tzn. ze z cloveka "mrzaka" muze udelt jakz takz chlapa, kterej nebudi pri pohledu na nej v ostatnich litost. OK, ale protoze se bavime o gung fu, tak ja mluvim o zakladech v BOJOVEM umeni, cili zaklady pro boj. Neupadnout jaam jongu nepovazuji za bojovej zaklad a ani za bojovou dovednost - nybrz nutnej predpoklad proto, abych vubec mohl zacit cvicit + mraky dalsich veci :wink:

A v duchu toho, co uz napsal roza, dokud clovek jakz jakz neslape ve sparingu, tak jakepak vyskladavani si nejakych principu??? je jasne, ze zakladem pro plavani je voda v bazenu/rybniku ... nicmene neni to zakladni dovednost plavce :!: :wink:

Myslim, ze ted uz si rozumime ...


Rozumíme, ale myslím si, že nemáme stejné chápání, co jsou základy.
Já mám na mysli základní dovednosti (jibengong) pro dané bu. Například v taiji jednou z těch základních dovedností je protažená napřímená páteř, kterou získám nikoliv až při sparování, ale při cvičení Zhan Zhuang s respektováním principu jin-jang a dovednosti se uvolnit a táhnout vrcholek hlavy vzhůru. Další dovedností je třeba správný postoj mabu, ze kterého vychází i ostatní postoje.
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod ANTIKRIST » pát 23. dub, 2010 19:49

roza píše:Vládíku,prosím,běž pryč.
Dík



Neřikej mi Vládíku-seš Teplej či co??? :lol: :lol: :lol:

Na pivo s tebou nechodim a Vládíku mi říkaj jen milenky a maminka :lol:


Tak neopruzuj zkrachovalej Wing Chun adepte a nepiš o něčem čemu nerozumíš :wink:
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod ANTIKRIST » pát 23. dub, 2010 19:50

luen píše:
wushupetr píše:Jde to brat tak jakoze se v autoskole ucis k cemu je volan pedaly, radici paka(zaklady), ale to te este ridit nenauci. Takze naucit se ridit muzes jedine, kdyz to auto rozjedes(sparing co se tyce BU)


JJ i tak by se to dalo napsat :wink:

4roza: Vladik nema tabletky, ale ma internet, tak si zase koleduje ... On tai ji nikdy, nikde necvicil ... resp., vyskytoval se do prvniho pruseru snad ve vsech skolach a rika tomu cviceni :twisted:




Ale no tak mudrci vždyť o mě víš uplný Hovno :wink:
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod meresjeff » pát 23. dub, 2010 23:11

roza píše:Ahoj Janoj,
jestli mohu:

1. "principy jsou jen jedny" -obávám se že ne.a)Principy primární,navozující stav nutný k pochopení.b)Principy nácviku ve stádiu po zvládnutí předchozího.c)Principy reálné aplikace.

2."dají se trénovat a učit v kterékoliv části tohoto bu a je jedno za jakým účelem" - obávám se že ne.Pochopení principů je postupná záležitost,mění se postupně tak,jak se je snažíme spojit se všemi prvky metodiky.Mimoto ,pokud se vynechají například konfrontační cvičení,nemůže být řeč o yi a šen,tudíž nemůže být řeč o harmonii,tudíž nemůže být řeč o taiji.....

Obvyklou součástí metodiky je ověřování získaných dovedností - i naším oblíbeným TuKym zmiňovaný Yiquan má cvičení testing the power - ,protože získaná zpětná vazba je důležitým prvkem dalšího tréninkového úsilí.
Obvykle se používají cvičební pomůcky,mění se rychlost a síla cvičení,cvičí se s partnerem...
Používáš podobné nebo jiné věci k testování sebe sama?


Roza




Tak tohle je moc pěkně napsané.

Akorát mám pocit, že cesta testování sebe sama zahrnuje nejen expanzivní konfrontaci se soupeřem ale i objevování sebe sama a svých hlubin skrz cvičení.

Kdo posoudí, co je komu prospěšnější?
Samozřejmě - kdo je pod tlakem zkušenosti z pouličních bojů a z denních nářezů, tak nemá ten komfort volby, dělat co ho baví -> prostě trénuje na boj a je to pro něj alfa omega.

Ale BU je i o volnosti a svobodě, vždy se mohu rozhodnot s kým chci bojovat - se sebou či s protivníkem. Pro někoho je pro poznání sama sebe nutné najít soupeře, někomu stačí denně trávit hodiny sám se sebou a je to často boj drsnější než v bronxu na ulici :-)
meresjeff
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14. pro, 2009 0:00

starší Wu

Příspěvekod sun » pon 26. dub, 2010 7:11

sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod roza » pon 26. dub, 2010 17:11

Sune dík,
to je bomba,ty aparáty na konci jsem nikdy neviděl a když frajer rozjel hekýsek,bylo jasný,že to hraje líp než Zohan.

Fakt zajímavý videjko

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Re: starší Wu

Příspěvekod ANTIKRIST » pon 26. dub, 2010 20:07

sun píše:http://www.youtube.com/watch?v=yDaV9C0ERP8
užijte se to!



No celkem pěkný,jelikož nejsem Wing Chun zkrachovalec tak to můžu posoudit bez zaujetí a přijde mi to fakt zajímavý.Dík

:wink:
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod ANTIKRIST » pon 26. dub, 2010 20:15

ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod ANTIKRIST » pon 26. dub, 2010 20:18

ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod pm » pon 26. dub, 2010 20:56

sune (neverim ze to kdy napisu :-) haaa ) zajimavy!

diky
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » úte 27. dub, 2010 5:45

meresjeff píše:Kdo posoudí, co je komu prospěšnější?
Samozřejmě - kdo je pod tlakem zkušenosti z pouličních bojů a z denních nářezů, tak nemá ten komfort volby, dělat co ho baví -> prostě trénuje na boj a je to pro něj alfa omega.


To se da postavit i jinak, napr. jak se muze svobodne rozhodnout clovek, ktery bojovat neumi a neni toho schopen, ze bojovat bude. Nicmene si nemyslim, ze clovek ktery vi, co je poulicni bitka, nemuze delat, co ho bavi...

meresjeff píše:Ale BU je i o volnosti a svobodě, vždy se mohu rozhodnot s kým chci bojovat - se sebou či s protivníkem. Pro někoho je pro poznání sama sebe nutné najít soupeře, někomu stačí denně trávit hodiny sám se sebou a je to často boj drsnější než v bronxu na ulici :-)


No... pokud je ten co te napadne pacifista a da ti vybrat, tak mozna, ale pokud se rozhodl, ze s tebou da bitku a uz to do tebe pali, tak o svobode rozhodovani neni na miste hovorit. Pravda, nekdo muze mit v makovici takovej mumrajs, ze nejhorsi, co ho kdy potka, je jeho vlastni mozek... a ze jich na bu neni malo...

4sun: take se pridavam, aparaty zajimave.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » úte 27. dub, 2010 6:47

ukropcany píše:hehe... tak sa pridá aj starý pohan... :wink: Konečne niečo, čo dáva zmysel aj boxerovi... 8)


no neke :D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 27. dub, 2010 8:01

ukropcany píše:To vieš, starnem, mäknem... :twisted:


Máš doma dětičky,to se musí někde projevit..... :lol: :lol: :lol:



:twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » úte 27. dub, 2010 8:58

ukropcany píše:No neviem či je to tým... :twisted:


Já taky ne,ale myslím,že jo....... :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod PC » úte 27. dub, 2010 9:21

hehe taky se pridam, moc zajimaci. Btw, ta koule je vyborna, uz dlouho sem dumal nad tim, ze mi pytel (mam 140cm) na urcite veci nevyhovuje, ze budu muset poridit mensi,... ted mam inspiraci.

diky :oops: :lol:
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod ArchEron » úte 27. dub, 2010 21:37

nice je vydno ze ked clovek premysli nad cvicenim a duma ako zlepsit kvalitu cvicini vselico vymysli 8)
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků