Tradiční Taiji videa

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod meresjeff » stř 21. dub, 2010 21:19

Tak já se klidně přiznám, že pro mě je taiji spíš ta joga ve stoje. Teda spíš v pohybu :-) .
Bohužel tento server je holt o bojovém sportu/umění a tak se tu předokládá intenzivní sparring či aspoń nějaká intenzivní konfrontace.. Níc proti tomu jen je škoda, že potom vznikají ta nedorozumnění. To že čtu zdejší příspěvky a sporadicky i něco okomentuju je proto, že na ostatních forech to stojí za hovňajs. A kde se taky seznámit s ostatními styly, než tady, že?

Je teda pravda, že mě i v časech shotokanu bavily spíš katy než kumite, takže proto to taiji. Ale to čínské video zápasících taijistů se mi líbilo moc -až jsem zatoužil po nějakém tom sparringu i u nás :-DD

m.
meresjeff
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14. pro, 2009 0:00

 

Re: .

Příspěvekod luen » čtv 22. dub, 2010 5:31

Janoj píše:To víš, že mě to potěšilo, že v tom nejsme sami, ale pořád to ještě není ta správná podpora od těch sifu :wink: Nebo ty bys to nechtěl?
S taiji jsem se seznámil v roce 2001 naučením se sestavy 24 forem stylu Jang. Z těch jednotlivých kategorii tréninku taiji si cvičím základy a formu. V tom, co cvičím se rozhodně nepokládám za začátečníka. Nejsem sice žádný mladík, jako třeba ty, ale umřít se ještě nechystám, tak se nikam neženu. Už v tom předcházejícím příspěvku, který trochu vzrušil Ukropa :wink: s tím top level, jsem ti psal, že už od začátku tréninku bu se trénuje podle mě na bojování. Je to můj názor a nemusí být správný a právě čekám třeba na tvojí reakci jako sifua o jehož umění bojování jsem nikdy nepochyboval (ale to už bych se v tomto vláknu opakoval) a i na tu reakci těch sifu dalších.


Naopak chtel, ale oba, resp. vsichni vime, jak to dopadne a vzdy dopadlo :wink: Chapej, zadna diskuze na bu.cz a ani na jinem serveru, stav veci nezmeni. Jedine co muze prinest zmenu, je tvrdej trenink, kterej nebude pro ufnukanky, kteri se vyhybaji vsemu, z ceho by mohlo byt bebicko (modrinka, narazeninka, boulicka a dalsi vazne urazy).

Cili, kdyz to zjednodusim a zaokrouhlim, tak uz cvicis 10 roku a cvicis zaklady? A za zaklady povazujes formu a ...???

Jasne, to s vekem a tim, ze to nehrotis chapu, respektuji a konecne povazuji i za rozumne. Nicmene i tak se nase chapani vyznamu slova "nezenu" muze lisit radove o desitky roku - mam pocit, ze se prave v tomto zasadne lisime :idea:

Ja ti rad napisi co si myslim o skladbe trenalu, ale nejdrive mi "musis" napsat (aspon priblizit - at nevarim z vody) jakej ten vas trenal je. Resp, co cvicite, jak to cvicite - staci prurez vsednim trenalem.

ArchEron píše:Luene pokusim sa ty to ozrejmit ale us som to tu samyzda spominal.Preco zikaji ze prave cvicreni na fight pride po 10 20 letech? samozrejme je to blbost ale,neake ty roky makas zaklady ale je nakazdom individualne jako cvici a za aky cas to stravy.Jde oto ze v tjq sa zacina uplne od zakladu jako se uci 5 rocne dite a musis jit krok za krokem(samozrejme ze ty to pojde rychleisie ako 5 rocnemu decku)ale proste musis se vsechno naucit od zaciatku, spravne stat spravne pohyby a principy a neaku dobu trva kym ten princip stravis a as pak as budes mat zvladnuty jeden mozes sa ucit druhy.Preto ze sa ide presne podla vyuky ako od maleho decka tak aj kazdy co cvici podla toho ide a 5rocne nebo 9 nebucha hned pytle lapy a neposiluje atd,samozrejme jak bdues makat a budes to rychlejsie zvladat tak sa aj ktomu skvor dostanes.Proste tento cas je venovany vybudovat si zaklad a navyky na principi systemu atd.. jako ja sa tes stimy uplne nestotoznuji:) ale proste system je tak dany nemoze si tam kazdy priradit co si mysli ze by sa malo teras robit proste v systeme jeto tak.Ale nikto nepovedal ze sa nebucha pytel lapy atd..proste vse ma sve misto v systeme kedy sa to ucis. Jako mne to taky stve :) ale nic my nebrani abych nemakal cinky,posilovacky,lapy,pytel atd a pak casem as se stym zacne tak budu mat nadbehnuto .8)


Ahoj, ja samozrejme po vsech tech letech diskuze na zdejsim serveru a zahranicnich forech, vim. Hlavne z toho, co vidim :roll: mam naprosto jasnou predstavu o skladbe trenalu takovejch skol (a ted nejde jen o tai ji - at jsem spravedlivej). Pokud skola neprodukuje ani sportovni borce, ani borce na bitky, ani borce ... Jen kecalky, pisalky, znalce klasickeho umeni rise stredu (hudba, tanec, kaligrafie, strihani kyticek ...) a odborniky na kulturni odkaz cisaru vsech dynastii. Je i tem pomalejsim preci jasne, ze at uz tomu placani, ktere tam provozuji, rikaji jakkoli (a muze to znit i nebezpecne), tak je to out :!:

Nemyslim si, ze je jedno jak dlouho clovek vstrebava zaklady. Od toho je tam trener (sifu), aby rekl: "Kamo, moc se v tom babras, nandej tlumice a ted budou praskat kosti, protoze tohle rypani v lejne, nikam nevede" :wink: Totiz sam si preci muzes spocitat, ze kdyz zacne s treninkem 13-letej kluk a v 35 letech porad cvici jen zaklady (zatim tedy nevim, co to vlastne je), tak mu trener totalne dodrbal jeho nejlepsi leta, zahodil jeho mladi a hral s nim spinavou hru :!:

Problem vyuky u maleho ditete neni v podstate to same o cem se bavime. "Kazde" dite totiz zacne behat a to bez velkeho pricineni rodicu (vetsinou - vynechme ruzna postizeni atd, at se nam to nezvrhne :wink: ). Ovsem rodic, kterej by v "dobre vuli" lpel na tom, ze jeho dite bude 10 roku jen zvedat hlavicku, dalsich 10 roku jen sedet, dalsich 10 roku se jen plazit po zemi ... neni rodic, ale svine, ktera to s tim ditetem nemysli dobre a vedome ho mrzaci a ublizuje mu :twisted:

U deti - pytel, lapy, sparing, zbrane, zavody atd ... neni vubec problem :!: :!: :!: Koukni na net, uvidis to temer v kazdem bs a i v mnoha bu. Jestli nekdo rika, ze to problem je, tak ale nesmi zapomenout dodat, ze problem s tim ma on, ne ti ostatni :wink:

Dotaz: zkus mi napsat, co je podle tebe Zaklad, co se u vas ve skole povazuje za zaklady :?: :!:

System neni danej a neni omezovanej nakyma pravidlama. protoze kdo ta pravidla vymyslel a kdy je vymyslel a jaka byla pravidla pred tim, nez je vymyslel? vsechno to delaji lide, lide delaji i chybna a unahlena rozhodnuti. lide se musi vyvijet - jinak zakrnuji. Vetsinou je to jen vymluva tech, kteri neco neumi. Tohle delat nebudeme, protoze to do naseho systemu nepatri ... jasne, ale jak to, ze jina linie toho sameho systemu tam ty veci ma a nema ty na kterych lpime my atd ... vsechno je to jen jedna velka lez :twisted:

Nic ti nebrani makat lapy, cinky ... ale brani, tvuj sifu? A hlavne, kdo te bude ucit na lapach, kdo te bude ucit posilovat, kdo te bude ucit na pytli ...???
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod fakt » čtv 22. dub, 2010 7:12

luen píše: Totiz sam si preci muzes spocitat, ze kdyz zacne s treninkem 13-letej kluk a v 35 letech porad cvici jen zaklady (zatim tedy nevim, co to vlastne je), tak mu trener totalne dodrbal jeho nejlepsi leta, zahodil jeho mladi a hral s nim spinavou hru :!:



Strašně nerad s někým souhlasím, ale tohle bych líp nenapsal.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod ANTIKRIST » čtv 22. dub, 2010 7:37

:D No dobrá...

Tak zrovna toto mi připadá dost fajn,rozhodně lepší než nějaký matlání rukama z Wing Chun který ještě k tomu údajně vymyslela nějaká ženská...


Že by bylo matlání Wing Chun nějak extra dobrý nevim...nedávno sem dával lehký sparing s týpkem co cvičí Mai Gei Wing Chun 10 let a že by to bylo něco extra...To sem víc dostal od boxera co cvičí 3 roky :idea: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=LP5IzhZUfaY
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod PC » čtv 22. dub, 2010 10:30

Zdar vsem zucastnenym, vulkan zasahl do mych planu mnohem vice, nez jsem cekal, a tak jsem nemohl byt tady pritomen a sledovat tuto dizkuzi, ktera vlastne ani nevim o cem presne je. Budu ted reagovat jen na to, kde se me to nejak dotyka, ci na posty, na ktere se ceka asi odpoved.

Yvan píše:Mistr Hong Junsheng, Chen styl, tuishou :

www.youtube.com/watch?v=sWfLmbiU14w


Yvane, tady nahodou presne vim o cem to je.... co si myslis ty, ze se tam odehrava? Kdyz uz jsi to sem postnul. :-)

Arch: Ne bohuzel, Yang me vubec nezajima. Myslel jsem tim to, ze by si dle sve kritiky byl urcite schopen se tem klukum postavit, predpokladam, ze takoveto sanshou je beznou soucasti vaseho treninku.

Jeste k videu, ktere jsem postoval. Ten kdo CVICI Chen tam muze videt krasne formy ze sestavy, jak se daji aplikovat v rychlosti. Ano neni to ten nejvyssi level umeni, ale kdo tady z mistnich kritiku si je ochoten tam stoupnout a zvednout ruce? Mam nesmely pocit, ze nikdo. Radeji se tady postuje to, co predpovedel pm. Hodnotit video podle komentaru pod nim je fakt trochu mimo misu (Proboha jak vis Janoji, kdo to pise??? :roll: ). Na jednom videu clovicek predvadi kliky na dvou prstech a jedne ruce a vsechny komentare se tykaly toho, ze vydechuje jak kdyz uchazi pneumatika. Komentare pod videi brat s rezervou, nebo spis nebrat :-)
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod luen » čtv 22. dub, 2010 11:49

ANTIKRIST píše::D No dobrá...

Tak zrovna toto mi připadá dost fajn,rozhodně lepší než nějaký matlání rukama z Wing Chun který ještě k tomu údajně vymyslela nějaká ženská...


Že by bylo matlání Wing Chun nějak extra dobrý nevim...nedávno sem dával lehký sparing s týpkem co cvičí Mai Gei Wing Chun 10 let a že by to bylo něco extra...To sem víc dostal od boxera co cvičí 3 roky :idea: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=LP5IzhZUfaY


:lol: uz zase nemas medikamenty?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ANTIKRIST » čtv 22. dub, 2010 13:45

luen píše:
ANTIKRIST píše::D No dobrá...

Tak zrovna toto mi připadá dost fajn,rozhodně lepší než nějaký matlání rukama z Wing Chun který ještě k tomu údajně vymyslela nějaká ženská...


Že by bylo matlání Wing Chun nějak extra dobrý nevim...nedávno sem dával lehký sparing s týpkem co cvičí Mai Gei Wing Chun 10 let a že by to bylo něco extra...To sem víc dostal od boxera co cvičí 3 roky :idea: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=LP5IzhZUfaY


:lol: uz zase nemas medikamenty?


Nojo no docházej :lol: :twisted:
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod ArchEron » čtv 22. dub, 2010 14:00

Luen: co su zaklady? spravne prevedenie formy a v tom je kopa veci.(som si isty ze na tejto vete co som napisal si zgustnes :D )tak to troska rozvediem ale myslim ze to kazdy by mal vediet: poslilenie nôch,silny postoj,rovnovaha,priprava tela rostahanim na aplikace udery kopy a hlavne principy atd.. ne mozes buchat pytel,lapy ked sa nevies udrzat poriadne v postoji a prepadavas. zakladne veci vo dojici,kopa posilovaciek sa dela vo dvojici.sifu ti v nicom nebrani.

PC:samozrejme sanshou je v treningu.Ci by som sa im postavil"nie.ja jen krityzuji co my tam chyba ono niekedy netreba aplikaci ked mu das vypinak na bradu :D
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod PC » čtv 22. dub, 2010 14:09

ArchEron píše:PC:samozrejme sanshou je v treningu.Ci by som sa im postavil"nie.ja jen krityzuji co my tam chyba ono niekedy netreba aplikaci ked mu das vypinak na bradu :D

Tak to gratuluji! Akorat, co jsi tedy za skolu (kde u koho cvicis?), nejak to z tebe nejde vytahnout...

To je zapovezeno pravidly, me se taky nelibi fura omezeni v MMA, ci sanda, ale ze bych se to tem borcum vytykal :roll:
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod ANTIKRIST » čtv 22. dub, 2010 14:10

ArchEron píše:Luen: co su zaklady? spravne prevedenie formy a v tom je kopa veci.(som si isty ze na tejto vete co som napisal si zgustnes :D )tak to troska rozvediem ale myslim ze to kazdy by mal vediet: poslilenie nôch,silny postoj,rovnovaha,priprava tela rostahanim na aplikace udery kopy a hlavne principy atd.. ne mozes buchat pytel,lapy ked sa nevies udrzat poriadne v postoji a prepadavas. zakladne veci vo dojici,kopa posilovaciek sa dela vo dvojici.sifu ti v nicom nebrani.

PC:samozrejme sanshou je v treningu.Ci by som sa im postavil"nie.ja jen krityzuji co my tam chyba ono niekedy netreba aplikaci ked mu das vypinak na bradu :D



Neřeš to s Honzíkem on je všeználek,Taiji nikdy necvičil a radí tu skoro i Qin Min Tangovi :lol:
Prostě všechno zná a všemu rozumí...a to jsem chtěl u takovýho politikamudrce kdysi cvičit... 8O :?
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod luen » čtv 22. dub, 2010 15:22

ArchEron píše:Luen: co su zaklady? spravne prevedenie formy a v tom je kopa veci.(som si isty ze na tejto vete co som napisal si zgustnes :D )tak to troska rozvediem ale myslim ze to kazdy by mal vediet: poslilenie nôch,silny postoj,rovnovaha,priprava tela rostahanim na aplikace udery kopy a hlavne principy atd.. ne mozes buchat pytel,lapy ked sa nevies udrzat poriadne v postoji a prepadavas. zakladne veci vo dojici,kopa posilovaciek sa dela vo dvojici.sifu ti v nicom nebrani.


Jenze cviceni formy nema zadnou interakci se souperem a povazovat odcviceni formy se vsema napadama nejsou zaklady - to je mene nez zaklady.

Posilovani - ok, ale ne jen nohou a ne jen statickym cvicenim.
Rovnovaha - ok, ale jak ji cvicis, zase ve forme? Nebo chuzi po provaze?
Flexibilita a mobilita - ok
Principy - nejaka ta teorie take neublizi ...

Jenze ja se ptal na zaklady ve vztahu k bojovani. podivej baletak je take silnej, ma rovnovahu, jeho telo je flexibilni, mobilita pohyboveho aparatu je uzasna, ale bojovnika to z nej porad nedela. Cili aplikace je seznamka s napadama pohybu ve forme, ale zase zadne bojove zaklady.

Pytel, lapy, sparing atd ... musis cvicit od zacatku, jinak budes porad prepadavat v postoji a budes porad nemohouci ve vztahu k bojovemu progresu. Nemluve o tom, ze si dovedu predstavit pojem posilovani ... kolik das kliku, drepu, sedulehu, kolik ubehnes, kolik toho odbouchas (myslim i s kopama ...) v modu max. nasazeni? Jen v porovnani treba s boxerem, nebo jak jste na tom s fyzou v porovnani se zapasnikama? ono je posilovani a posilovani.

Pokud ti sifu rekne, ze nemas dostatecne zaklady na to, abys mohl bouchat na pytli, cvicit na lapach a na jinejch aparatech atd ... tak ti brani. zavira ti dvere - a je jedno jestli proto, ze je sam neumi otevrit a nebo jen nechce aby ses je naucil otevrit sam.

Obecne je vykon lidi na gung fu zalostnej a ac o vsech atributech radi mluvi, tak to tim vetsinou konci.

Take by me zajimalo u koho cvicis, rad bych videl vas trenal, vase nasazeni, vase zaklady.

A to jsem nemluvil o zakladech se zbranema atd ... Zaklady jsou dle meho o tom, ze se zak nauci zaklady se vsim co danej styl nabizi. cili sahne si na vsechno - byt jen v zakladnim modu. V opacnem pripade si bude jen tezko vyskladavat to, co mu nekdo nabizi.

Jak dlouho cvicis?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Janoj » čtv 22. dub, 2010 16:49

4Luen
Moje cvičení taiji se dá rozdělit na dvě části.

Moje individuální cvičení obsahuje kromě ucelené formy v pohybu, také právě to, co jsem nazval základy (ale také to mohu nazvat základní dovednosti). V rámci nich procvičuji některá cvičení (základní dovednosti - jibengong) z bagua (např. mávání pažemi), hlavně si ale cvičím statické postoje - Zhan Zhuang - trénink správného uspořádání těla, stability, relaxace, síly jing a qi. Také si dále cvičím věci, které se týkají principů pohybu v taiji ( pohyb paží ne samotných, ale pomocí celého těla, nepřetržitý pohyb ...) .

Cvičení s lidmi, kteří projevili zájem, abych je naučil sestavu 24 forem stylu Jang. Zde je to hodně o těch pohybech jednotlivých forem a základních principech toho pohybu a také uspořádání těla vedoucí ke stabilitě.

Přestože nemám ambice s taiji bojovat, nemyslím si, že se zpronevěřuji principům taiji jako bojového umění, protože principy jsou jen jedny a dají se trénovat a učit v kterékoliv části tohoto bu a je jedno za jakým účelem toto bu mám rád a chci ho praktikovat.
A ještě jedno osobní prohlášení na závěr:
Moje fungování ve vztahu k taiji myslím skutečně upřímně :D
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod roza » čtv 22. dub, 2010 17:41

Ahoj Janoj,
jestli mohu:

1. "principy jsou jen jedny" -obávám se že ne.a)Principy primární,navozující stav nutný k pochopení.b)Principy nácviku ve stádiu po zvládnutí předchozího.c)Principy reálné aplikace.

2."dají se trénovat a učit v kterékoliv části tohoto bu a je jedno za jakým účelem" - obávám se že ne.Pochopení principů je postupná záležitost,mění se postupně tak,jak se je snažíme spojit se všemi prvky metodiky.Mimoto ,pokud se vynechají například konfrontační cvičení,nemůže být řeč o yi a šen,tudíž nemůže být řeč o harmonii,tudíž nemůže být řeč o taiji.....

Obvyklou součástí metodiky je ověřování získaných dovedností - i naším oblíbeným TuKym zmiňovaný Yiquan má cvičení testing the power - ,protože získaná zpětná vazba je důležitým prvkem dalšího tréninkového úsilí.
Obvykle se používají cvičební pomůcky,mění se rychlost a síla cvičení,cvičí se s partnerem...
Používáš podobné nebo jiné věci k testování sebe sama?


Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod ANTIKRIST » čtv 22. dub, 2010 17:45

roza píše:Ahoj Janoj,
jestli mohu:

1. "principy jsou jen jedny" -obávám se že ne.a)Principy primární,navozující stav nutný k pochopení.b)Principy nácviku ve stádiu po zvládnutí předchozího.c)Principy reálné aplikace.

2."dají se trénovat a učit v kterékoliv části tohoto bu a je jedno za jakým účelem" - obávám se že ne.Pochopení principů je postupná záležitost,mění se postupně tak,jak se je snažíme spojit se všemi prvky metodiky.Mimoto ,pokud se vynechají například konfrontační cvičení,nemůže být řeč o yi a šen,tudíž nemůže být řeč o harmonii,tudíž nemůže být řeč o taiji.....

Obvyklou součástí metodiky je ověřování získaných dovedností - i naším oblíbeným TuKym zmiňovaný Yiquan má cvičení testing the power - ,protože získaná zpětná vazba je důležitým prvkem dalšího tréninkového úsilí.
Obvykle se používají cvičební pomůcky,mění se rychlost a síla cvičení,cvičí se s partnerem...
Používáš podobné nebo jiné věci k testování sebe sama?


Roza



Další všeználek ze Šaolinské knihovny který Taiji nikdy necvičil... :lol: 8O :roll:
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod luen » čtv 22. dub, 2010 17:51

Janoj píše:4Luen
Moje cvičení taiji se dá rozdělit na dvě části.

Moje individuální cvičení obsahuje kromě ucelené formy v pohybu, také právě to, co jsem nazval základy (ale také to mohu nazvat základní dovednosti). V rámci nich procvičuji některá cvičení (základní dovednosti - jibengong) z bagua (např. mávání pažemi), hlavně si ale cvičím statické postoje - Zhan Zhuang - trénink správného uspořádání těla, stability, relaxace, síly jing a qi. Také si dále cvičím věci, které se týkají principů pohybu v taiji ( pohyb paží ne samotných, ale pomocí celého těla, nepřetržitý pohyb ...) .

Cvičení s lidmi, kteří projevili zájem, abych je naučil sestavu 24 forem stylu Jang. Zde je to hodně o těch pohybech jednotlivých forem a základních principech toho pohybu a také uspořádání těla vedoucí ke stabilitě.

Přestože nemám ambice s taiji bojovat, nemyslím si, že se zpronevěřuji principům taiji jako bojového umění, protože principy jsou jen jedny a dají se trénovat a učit v kterékoliv části tohoto bu a je jedno za jakým účelem toto bu mám rád a chci ho praktikovat.
A ještě jedno osobní prohlášení na závěr:

Moje fungování ve vztahu k taiji myslím skutečně upřímně :D


Tak roza me predbehnul ...

nicmene ja bych se jeste zeptal na ty zaklady. Evidentne oba nemame pod stejnym slovem tentyz vyznam. Zaklady nekdo (a vime kdo to tady pred lety takto postavil) muze vnimat jako narovnani se ... tzn. ze z cloveka "mrzaka" muze udelt jakz takz chlapa, kterej nebudi pri pohledu na nej v ostatnich litost. OK, ale protoze se bavime o gung fu, tak ja mluvim o zakladech v BOJOVEM umeni, cili zaklady pro boj. Neupadnout jaam jongu nepovazuji za bojovej zaklad a ani za bojovou dovednost - nybrz nutnej predpoklad proto, abych vubec mohl zacit cvicit + mraky dalsich veci :wink:

A v duchu toho, co uz napsal roza, dokud clovek jakz jakz neslape ve sparingu, tak jakepak vyskladavani si nejakych principu??? je jasne, ze zakladem pro plavani je voda v bazenu/rybniku ... nicmene neni to zakladni dovednost plavce :!: :wink:

Myslim, ze ted uz si rozumime ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » čtv 22. dub, 2010 18:33

Jde to brat tak jakoze se v autoskole ucis k cemu je volan pedaly, radici paka(zaklady), ale to te este ridit nenauci. Takze naucit se ridit muzes jedine, kdyz to auto rozjedes(sparing co se tyce BU)
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod roza » čtv 22. dub, 2010 18:56

Vládíku,prosím,běž pryč.
Dík
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod luen » čtv 22. dub, 2010 19:14

wushupetr píše:Jde to brat tak jakoze se v autoskole ucis k cemu je volan pedaly, radici paka(zaklady), ale to te este ridit nenauci. Takze naucit se ridit muzes jedine, kdyz to auto rozjedes(sparing co se tyce BU)


JJ i tak by se to dalo napsat :wink:

4roza: Vladik nema tabletky, ale ma internet, tak si zase koleduje ... On tai ji nikdy, nikde necvicil ... resp., vyskytoval se do prvniho pruseru snad ve vsech skolach a rika tomu cviceni :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod igi » čtv 22. dub, 2010 22:18

Ahoj. Ja len reagujem na to či He jinghan má alebo nemá bojové schopnosti.. Áno, má. A to na veľmi vysokej úrovni. Je to zrejme zbytočné to takto komentovať na internete. Ja mám určitú skúsenosť s bu - karate (trošilinku kickbox) od 1982, a posledných 5 rokov cvičím s p. He jinghanom a trávim s ním relatívne dosť času.. Takže prirodzene inklinujem aj k praktickej stránke veci..je fakt veľmi, veľmi dobrý. Koniec koncov zase len tvrdenie..ale pokračuje predsa v tradícii a línii cisárskych ochrankárov a je plukovníkom armády.
igi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

Příspěvekod roza » pát 23. dub, 2010 5:35

igi - :wink: ok
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron