tchaj-ti v Praze

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Marty » úte 09. zář, 2008 17:23

wushupetr píše:Pavelo sorry ale že číňan v Číně tohle neudělá mě je uplně u prdele. Asi se cítíš bejt číňanem nebo je až moc obdivej. To je tvoje věc, když chceš takovej bejt, já ti to nezazlívám, ale já se z číňanů neposeru. Zhai Hua neučí to co se já chci učit, tak jdu od ní. no a? ®ádnej číňan není vyšší bytost i když to je Mistr. Tady si nemyslí nikdo, že by je přerost. Ale když neučí to, po čem toužím se učit tak tam snad nezůstanu a už vůbec ne když se mi nelíbí přístup učení. V mym případě to byla Zhai Hua. No a? Někomu sto vyhovuje, mě ale ne. Tady každej furt zhlásá ať si to ten dotyčnej obejde a vyzkouší a jedině tak najde, co hledá.
No tak nešil maestro. čus

Krásně jsi to napsal, jenom kvituju.
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod pavela » stř 10. zář, 2008 10:46

Jojo chlapci, pokora a skromnost vám chybí. Snažil jsem se to naznačit, mám tady mistry který jsou špica v oboru bez legrace,machry největší počínaje žáky ChenFaKe a konče šaolinskými mnichy 31 generace a Wu Binem.A PŘESTO bych se měl co učit jak o Zhaihuy tak od Qina. Protože vždycky budou hodně přede mnou. Mohl bych se toho ještě hodně naučit i od Du Fu Kuna,kdyby byl ochotný něco učit.Ale vás už nemají co naučit.Podlehli jste iluzi,že to co cvičíte je vrchol wušu.Jenže wušu nemá vrchol, je to cesta.A vždycky je něco víc.OK. Nemám co bych k tomu dodal,stejně to nepochopíte.,protože nechcete. :wink:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod hellas » stř 10. zář, 2008 11:24

pavela píše:Jojo chlapci, pokora a skromnost vám chybí. Snažil jsem se to naznačit, mám tady mistry který jsou špica v oboru bez legrace,machry největší počínaje žáky ChenFaKe a konče šaolinskými mnichy 31 generace a Wu Binem.A PŘESTO bych se měl co učit jak o Zhaihuy tak od Qina. Protože vždycky budou hodně přede mnou. Mohl bych se toho ještě hodně naučit i od Du Fu Kuna,kdyby byl ochotný něco učit.Ale vás už nemají co naučit.Podlehli jste iluzi,že to co cvičíte je vrchol wušu.Jenže wušu nemá vrchol, je to cesta.A vždycky je něco víc.OK. Nemám co bych k tomu dodal,stejně to nepochopíte.,protože nechcete. :wink:

:roll:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod jox » stř 10. zář, 2008 11:25

pavela píše:mám tady mistry který jsou špica v oboru bez legrace,machry největší počínaje žáky ChenFaKe a konče šaolinskými mnichy 31 generace a Wu Binem.A PŘESTO bych se měl co učit jak o Zhaihuy tak od Qina. Protože vždycky budou hodně přede mnou. Mohl bych se toho ještě hodně naučit i od Du Fu Kuna,kdyby byl ochotný něco učit.

To tu snad teď nikdo nezpochybnil, ani za sebe.

pavela píše:Ale vás už nemají co naučit.Podlehli jste iluzi,že to co cvičíte je vrchol wušu.

Pavelo sry, mám dojem, jako bys doopravdy nečetl, co tu kdo píše, a jenom reagoval na svoji vlastní emoci, která vznikla jindy a jinde, a ne na lidi, co sem píšou a o čem píšou. To je pak těžká domluva. Sice by mi to mohlo být fuk, ale mrzí mě, že se tak od tebe nedozvím něco rozumnějšího. (Dál viz Pandovi:)
Naposledy upravil jox dne stř 10. zář, 2008 12:34, celkově upraveno 3
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Panda » stř 10. zář, 2008 11:27

pavela píše:Jojo chlapci, pokora a skromnost vám chybí. Snažil jsem se to naznačit, mám tady mistry který jsou špica v oboru bez legrace,machry největší počínaje žáky ChenFaKe a konče šaolinskými mnichy 31 generace a Wu Binem.A PŘESTO bych se měl co učit jak o Zhaihuy tak od Qina. Protože vždycky budou hodně přede mnou. Mohl bych se toho ještě hodně naučit i od Du Fu Kuna,kdyby byl ochotný něco učit.Ale vás už nemají co naučit.Podlehli jste iluzi,že to co cvičíte je vrchol wušu.Jenže wušu nemá vrchol, je to cesta.A vždycky je něco víc.OK. Nemám co bych k tomu dodal,stejně to nepochopíte.,protože nechcete. :wink:


Pavelo, jsem sice bez hlubší znalosti problematiky, ale to že bych se mohl od někoho hodně naučit neznamená že on je dobrý učitel :?:
myslím že o tom je tahle debata
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jox » stř 10. zář, 2008 11:38

Panda píše:Pavelo, jsem sice bez hlubší znalosti problematiky, ale to že bych se mohl od někoho hodně naučit neznamená že on je dobrý učitel :?:
myslím že o tom je tahle debata

A taky o tom, a možná mnohem víc, že někdo se chce učit hlavně gymnastiku, někdo naopak praní a celý systém, a jiný se chce prostě zdravě vyřádit. A nejsou schopni se se svými mistry domluvit, aby je učil takto. Ani mistři nejsou schopni jim sdělit, co z toho a za jakých podmínek by je to učit (ne)mohli.

Tomu ale výlevy moc nepomohou.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Kmotr » stř 10. zář, 2008 16:33

jox píše:
Kmotr píše: :lol: :lol: :lol:

Hele, jestli nám chceš něco sdělit, nebo s něčím nesouhlasíš, tak nám to sděl. Tohle je k ničemu. (Jestli jsi náš oblíbený troll VR, tak si všimni, že se s tebou bavíme, dokud píšeš rozumně. :) )

A pozor, tvé www byly Googlem označené jako útočné a proto vhodné k blokaci, protože jsou zablešené nějakou havětí. (Inu, u wz.cz není divu.) Můžeš asi přispět k tomu, jak to dát dopořádku. :wink:


Já ale fakt nevim k čemu se tu mam vyjadřovat.... :?

Souhlasim s Pavelou :lol:

Nedivim se že se tak zastává Čongů :lol:

Já jim taky fandim.At už sou to Mongolové,Vietnamci,Japonci,Korejci,Číňani,Thajci.. :lol:

Beztak Čongové ovládnou svět!!! :lol:
Nebo ho spíš už ovládli :lol: :lol: :lol:

Pavelo-nehádej se tu s dětma o tom co je to Kung Fu-Ztráta času a Energie! :wink:
Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem
Kmotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19. srp, 2008 23:00
Bydliště: Písek-Praha

Příspěvekod jox » stř 10. zář, 2008 16:59

Kmotr píše:Já ale fakt nevim k čemu se tu mam vyjadřovat.... :?
V tom problém nevidím. Howgh.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod wushupetr » stř 10. zář, 2008 17:20

Pro Pavelu:
A je to tu zase to tvoje věčný připomínání toho, koho všeho tam znáš. Sorry kámo ale podle mě je tohle vytahování a ne ucta. Pro mě seš blázen nebo nemocnej člověk. Já za to nemůžu, že si to myslím. Říkám snad, že jsem od někoho odešel z toho důvodu, že bych byl před nima? Je rozdíl bejt dobrej Mistr a bejt dobrej učitel.
Mluvíš o úctě a pokoře, ale kdo tu ze svejch Mistrů dělá ozdobu na krku?

Já jen prostě napsal, že se mi líbí Zhai Fengovo učení a vždycky se mi líbilo víc než od Zhai Huy nebo Qina. Normální odpověď na otázku v tématu Tai Ji v Praze.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod brtnik » stř 10. zář, 2008 22:32

pavela píše:Jojo chlapci, pokora a skromnost vám chybí. :wink:


"Když je žák připraven, učitel se najde."

Sám cítím u některých idealistických mistrů (v dobrém slova smyslu) jak prahnou po žácích, kteří by měli tu správnou loayalitu a zejména skromnost, pokoru a další potřebné vlastnosti - možná kromě těch morálních i fyzické, ale zejména ty morálně volní vlastnosti.

Pak místo zanícení pro předávání zkušeností nastupuje "pouhý" profesionální přístup mistra. Bohužel. Tedy bohužel pro nás.

Možná i proto je problém pro Evropana stát se mistrem. Evropan má zřejmě problém dát mistrovi (s jiným kulturním zázemím) to, co očekává (a považuje za důležité pro svého žáka a mistra svého stylu) a pak holt nedostane vždy to, co by mohl dostat.

Jak vy k my, tak my k vy :- )


Michal

P.S. Ne že bych těch idealistických mistrů znal tolik, ale to je tím, že neznám moc mistrů :- )
brtnik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 21. říj, 2007 23:00
Bydliště: Praha 10

.

Příspěvekod luen » stř 10. zář, 2008 23:22

Ahoj lidi ja zase trosku odbocim, resp. to cele trochu posunu k otazce zaku :wink:

Neni to tak dlouho co se mi ve skole stala jedna trefna prihoda! Prisel mi tam jeden clovicek z boxu od Tischera ... zaplatil si par lekci a porad neco "vymyslel", ale nemohl jsem z nej dostat s cim porad v sobe "zapasi". Na konec jsme si po treninku sedli a zacal vypravet o tom jak je rozcarovan z toho, ze kung fu muze byt tak raelne, ale ze tim prestupem do nasi skoly si vlastne moc nepomohl ... Ja vykulil oci a zeptal jsem se o jake pomoci to mluvi ...
Jeho odpoved:"To jsem mohl zustat na boxu ..., ja cekal, ze mi ukazes nejakou "ZAZRACNOU TECHNIKU" (napr. taan sau) a ja se nebudu muset takhle drit jak svina ...!"

No, ne vzdy opravdu lide vedi co chteji a podle toho vypada scena lidi kolem bojovych umeni ... Ale nechapu o co v tehle diskuzi jde ... vlastne kazdej z vas je ted momentalne spokojenej, tak nac tolik narku???

Proste nekomu sedi ten a jinemu zase tamten ... ja v tom nevidim zadny problem :idea:
Naposledy upravil luen dne čtv 11. zář, 2008 12:25, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pavela » čtv 11. zář, 2008 11:47

wushupetr píše:Pro Pavelu:
A je to tu zase to tvoje věčný připomínání toho, koho všeho tam znáš. Sorry kámo ale podle mě je tohle vytahování a ne ucta. Pro mě seš blázen nebo nemocnej člověk. Já za to nemůžu, že si to myslím. Říkám snad, že jsem od někoho odešel z toho důvodu, že bych byl před nima? Je rozdíl bejt dobrej Mistr a bejt dobrej učitel.
Mluvíš o úctě a pokoře, ale kdo tu ze svejch Mistrů dělá ozdobu na krku?

Já jen prostě napsal, že se mi líbí Zhai Fengovo učení a vždycky se mi líbilo víc než od Zhai Huy nebo Qina. Normální odpověď na otázku v tématu Tai Ji v Praze.
Já jsem blázen a nemocnej člověk a ty jsi idiot. Ty si blbeček, ...ne TY seš blbeček..A TY jsi větší blbeček.Ještě něco? Můžeme si třeba roztrhat občanky. :roll: Luen :)
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Re: .

Příspěvekod Panda » čtv 11. zář, 2008 12:33

luen píše:Ahoj lidi ja zase trosku odbocim, resp. to cele trochu posunu k otazce zaku :wink:

Neni to tak dlouho co se mi ve skole stala jedna trefna prihoda! Prisel mi tam jeden clovicek z boxu od Tischera ... zaplatil si par lekci a porad neco "vymyslel", ale nemohl jsem z nej dostat s cim porad v sobe "zapasi". Na konec jsme si po treninku sedli a zacal vypravet o tom jak je rozcarovan z toho, ze kung fu muze byt tak raelne, ale ze tim prestupem do nasi skoly si vlastne moc nepomohl ... Ja vykulil oci a zeptal jsem se o jake pomoci to mluvi ...
Jeho odpoved:"To jsem mohl zustat na boxu ..., ja cekal, ze mi ukazes nejakou "ZAZRACNOU TECHNIKU" (napr. taan sau) a ja se nebudu muset takhle drit jak svina ...!"

No, ne vzdy opravdu lide vedi co chteji a podle toho vypada scena lidi kolem bojovych umeni ... Ale nechapu o co v tehle diskuzi jde ... vlastne kazdej z vas je ted momentalne spokojenej, tak nac tolik narku???

Proste nekomu sedi ten a jinemu zase tamten ... ja v tom nevidim zadny problem :idea:


Bud rad, myslim ze to byla jeste ta lepsi varianta, ten alespon hledal kouzelnou techniku, jsou i tací co hledají kouzelný stav mysli nebo kouzelné vnuknutí :wink: s tímhle se dá ještě pracovat...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: .

Příspěvekod luen » čtv 11. zář, 2008 12:37

Panda píše:
luen píše:Ahoj lidi ja zase trosku odbocim, resp. to cele trochu posunu k otazce zaku :wink:

Neni to tak dlouho co se mi ve skole stala jedna trefna prihoda! Prisel mi tam jeden clovicek z boxu od Tischera ... zaplatil si par lekci a porad neco "vymyslel", ale nemohl jsem z nej dostat s cim porad v sobe "zapasi". Na konec jsme si po treninku sedli a zacal vypravet o tom jak je rozcarovan z toho, ze kung fu muze byt tak raelne, ale ze tim prestupem do nasi skoly si vlastne moc nepomohl ... Ja vykulil oci a zeptal jsem se o jake pomoci to mluvi ...
Jeho odpoved:"To jsem mohl zustat na boxu ..., ja cekal, ze mi ukazes nejakou "ZAZRACNOU TECHNIKU" (napr. taan sau) a ja se nebudu muset takhle drit jak svina ...!"

No, ne vzdy opravdu lide vedi co chteji a podle toho vypada scena lidi kolem bojovych umeni ... Ale nechapu o co v tehle diskuzi jde ... vlastne kazdej z vas je ted momentalne spokojenej, tak nac tolik narku???

Proste nekomu sedi ten a jinemu zase tamten ... ja v tom nevidim zadny problem :idea:


Bud rad, myslim ze to byla jeste ta lepsi varianta, ten alespon hledal kouzelnou techniku, jsou i tací co hledají kouzelný stav mysli nebo kouzelné vnuknutí :wink: s tímhle se dá ještě pracovat...


:lol: Ale ten clovek nebyl nesikovnej ani nijak ulitlej, jen jak je jistejma postavickama nasi sceny kolem bu vytvarene urcite klima ... tak to bral tak, ze na bu existuji nejake samospasitelne techniky a proti tem se treba neda vubec branit ... me to celkem prekvapilo 8O
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod marcelo » čtv 11. zář, 2008 14:05

luen píše:
Panda píše:
luen píše:Ahoj lidi ja zase trosku odbocim, resp. to cele trochu posunu k otazce zaku :wink:

Neni to tak dlouho co se mi ve skole stala jedna trefna prihoda! Prisel mi tam jeden clovicek z boxu od Tischera ... zaplatil si par lekci a porad neco "vymyslel", ale nemohl jsem z nej dostat s cim porad v sobe "zapasi". Na konec jsme si po treninku sedli a zacal vypravet o tom jak je rozcarovan z toho, ze kung fu muze byt tak raelne, ale ze tim prestupem do nasi skoly si vlastne moc nepomohl ... Ja vykulil oci a zeptal jsem se o jake pomoci to mluvi ...
Jeho odpoved:"To jsem mohl zustat na boxu ..., ja cekal, ze mi ukazes nejakou "ZAZRACNOU TECHNIKU" (napr. taan sau) a ja se nebudu muset takhle drit jak svina ...!"

No, ne vzdy opravdu lide vedi co chteji a podle toho vypada scena lidi kolem bojovych umeni ... Ale nechapu o co v tehle diskuzi jde ... vlastne kazdej z vas je ted momentalne spokojenej, tak nac tolik narku???

Proste nekomu sedi ten a jinemu zase tamten ... ja v tom nevidim zadny problem :idea:


Bud rad, myslim ze to byla jeste ta lepsi varianta, ten alespon hledal kouzelnou techniku, jsou i tací co hledají kouzelný stav mysli nebo kouzelné vnuknutí :wink: s tímhle se dá ještě pracovat...


:lol: Ale ten clovek nebyl nesikovnej ani nijak ulitlej, jen jak je jistejma postavickama nasi sceny kolem bu vytvarene urcite klima ... tak to bral tak, ze na bu existuji nejake samospasitelne techniky a proti tem se treba neda vubec branit ... me to celkem prekvapilo 8O


..tak to je huste 8O
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Re: .

Příspěvekod luen » čtv 11. zář, 2008 14:11

marcelo píše:..tak to je husty 8O


njn, kdyz kazdej porad slysi reci o tom, jak je v kung fu kazda "metodika" uzasnej vselek na sebeobranu, zdravotni potize, duchovni nauky a ja nevim co vsechno, tak je to pak tezky z tech lidi zase dostat ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod Kmotr » čtv 11. zář, 2008 18:14

luen píše:
marcelo píše:..tak to je husty 8O


njn, kdyz kazdej porad slysi reci o tom, jak je v kung fu kazda "metodika" uzasnej vselek na sebeobranu, zdravotni potize, duchovni nauky a ja nevim co vsechno, tak je to pak tezky z tech lidi zase dostat ...



Ježiš.Nejmenoval se Angurbadžov??? :lol: Já ho k tobě posílal -mluvil sem s nim někdy v červenci-byl to kolega:lol: :wink:

Vyprávěl mi že cvičí už 8-10 let závodně u Tišera a jeho poslední konflikt probíhal prý tak že dal dvě rány a hošík měl zlomený žebra a zlomenou ruku :lol:

Říkal sem mu že sem pár let cvičil Kudlanku-a on-"Ty jo tak to by si mě rozsekal jak nic-zvířecí Kung Fu je prý nejlepší".A já mu na to řekl-"No asi bys dostal no.."A v duchu sem si řikal-"Ty vole ten by mě rozšlehal!!" :lol: :lol:
Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem
Kmotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19. srp, 2008 23:00
Bydliště: Písek-Praha

Příspěvekod Jabberwocky » úte 18. lis, 2008 15:10

Tak, taiji by to bylo, v Praze je to taky, tak to sem dám:

Pavel Codl bude pořádat pravidelné měsíční semináře Hong Taijiquan (Chen Style Practical Method). Tyto semináře budou navazovat na semináře, které se konaly v Brně, ale budou otevřeny i začátečníkům. Termíny seminářů jsou stanoveny až do června 2009, včetně semináře s Mistrem Chenzhonghua, který se bude konat v dubnu a měl by být zlatým hřebem sezony.

Termíny: 6. 12. 2008, 10.01. 2009, 7.2. 2009, 7.3.2009, 11.-12.4. 2009, 16.5. 2009, 13.6. 2009
Čas: 10.00 - 17:00

Místo: Tělocvična Jabok, Salmovská 8, Praha 2
Cena: 600 Kč

Kdo má zájem, včetně mimopražských, přijďte si zacvičit :-)
Více, včetně kontaktu na Pavla, zde: www.taijiclub.cz
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron