®elezná dlaň

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

®elezná dlaň

Příspěvekod Boreas » pon 23. črc, 2007 11:09

Dobré odpoledne, nemáte někdo odkaz, nebo nevíte, jak se cvičí "®elezná dlaň"? Děkuji za odpověď.
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

 

Příspěvekod Dong_wu » pon 23. črc, 2007 11:48

A na co ti to bude dobrý? Bez učitele a bylinek si akorát zničíš ruku :evil:
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » pon 23. črc, 2007 12:26

jasne ze vime, ale viz Dong_wu
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Boreas » pon 23. črc, 2007 12:27

Na to se neptám. Chci to jako doplněk k jinému BU. Nemohl bys mi radši vysvětlit význam bylinek a postup cvičení? Děkuji.
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod pm » pon 23. črc, 2007 13:12

hlavni principy cviceni tit sa jeung 鐵沙掌 aneb "dlane zelezneho pisku":

zadna veda, zadny hokus pokus caryfuk, staci cvicit

- metodicky
- spravne
- pravidelne
- dlouhodobe
- pod vedenim zkuseneho ucitele

druha moznost je ucit se z knihy, videa, nebo dle rad ruznych vseznalku, ochotnych odpovedet na otazky jako je tato a vyucovat b.u. pres internet
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Boreas » pon 23. črc, 2007 13:33

První možnost nemám. Musím brát druhou. Napiš prosím cokoliv, co by mohlo pomoci.
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod JRup » pon 23. črc, 2007 13:47

Boreas píše:První možnost nemám. Musím brát druhou. Napiš prosím cokoliv, co by mohlo pomoci.

Jediné co Ti může pomoci je zapomenou cvičení železné dlaně bez učitele. V opačném případě se nadobro zraníš nebo psychicky zblbneš. Cvičení vyžaduje i 100% sexuální zdrženlivost, což je věc, z které Ti už po měsíci bude "hrabat", pokud nevíš jak s tím naložit.

JRup
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod luen » pon 23. črc, 2007 14:32

ukropcany píše:
JRup píše:Cvičení vyžaduje i 100% sexuální zdrženlivost
To snáď nie... 8O


:lol: panove az nam bude 99 roku, tak se na to dame :wink: to uz nam ten sexualni apetit nebude otravovat zivot ... doufam :D

Ale s tim pustem ... nevim, nevim ...

for JRup to byl joke a nebo to myslis vazne?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jkz » pon 23. črc, 2007 15:33

:D Zajímavé s tím půstem 8O ...nechci cvičit železnou pěst ,ale zajímalo by mě o co vůbec jde?Jde o otužování nebo je to sestava??? :o Mohli byste někdo ze zkušených kungfu borců ve zkratce o co jde.Ne metodiku ale stručně seznámit...no s tím pustem je to opravdu mazec!!!DIky a hoj
jkz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod pm » pon 23. črc, 2007 15:36

nektere praktiky samozrejme vyzaduji pohlavni zdrzenlivost po jiste obdobi, ovsem pro "zeleznou dlan" to neni nutne. mimochodem celibat nestaci, je dulezite vedet a umet, co s tim (esence na energii, energie na ducha, to by bylo slozite, jindy).

jinak prelozeno do lidstiny: prohanis holky? = nemas cas na vaznej trenink. kolik dricu odpadlo pote, co si naslo babovku? driv sestkrat tydne na tri hodiny zahul treninku, pak uz jen trikrat, dvakrat, jednou za dva tydny... protoze kino, koncert, vylet, nakupy, dovolena... dite, rpvni dovolena v Jugoslavii, lednicka :D

ale to jsme off topic, ja "zelezno dlan" pres net ucit nebudu, pockame na nekoho jineho
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Skateordie » pon 23. črc, 2007 16:09

hehehheh tak to cvicit radsej nechcem :lol: :lol:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod jkz » pon 23. črc, 2007 19:37

Omlouvám se že jsem tak nevycválě drzý ale v čem je to ,,kouzlo,,??? :lol:
jkz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Raptor » pon 23. črc, 2007 20:30

K té sexuální zdrženlivosti - já se na to asi před rokem ptal, protože mi to taky přišlo krutý ;) a odpověď zněla, že chlapi můžou bez problému sexovat, ale nesmějí se po dobu sexuální abstinence udělat - samozřejmě je to složitější, ale tohle je prej základ ...
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Qilin » pon 23. črc, 2007 20:48

Raptor píše:K té sexuální zdrženlivosti - já se na to asi před rokem ptal, protože mi to taky přišlo krutý ;) a odpověď zněla, že chlapi můžou bez problému sexovat, ale nesmějí se po dobu sexuální abstinence udělat - samozřejmě je to složitější, ale tohle je prej základ ...


to je vyborny a jak to maj zencky? :D
Qilin
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 64
Registrován: pát 20. črc, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pon 23. črc, 2007 21:14

Qilin píše:to je vyborny a jak to maj zencky? :D


Vis proc zensky predstiraji orgasmus? Protoze si myslej, ze to chlapy zajima ...

Tak takhle to maji zensky ... joke :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Boreas » pon 23. črc, 2007 21:36

Ano, ano, co nejponíženěji vám děkuji za zajímavé rady, kecy, žvásty a pitomosti...

Neptal jsem se co nezvládnu, co si zničím a z čeho mi bude "hrabat"....

Otázka byla jasně položena, k odpovědi se zřejmě nikdo nemá. Buď se mu do toho nechce a nebo o tom nic neví....

Přesně tohle jsem od serveru očekával :D

Nemyslím to na všechny, je to jen tak globálně. Tak si z toho nic nedělejte a hlavně si ujasněme, jestli je tohle fórum o BU, nebo o "kohoutích zápasech" 8)
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Qilin » pon 23. črc, 2007 22:29

Boreas píše:Ano, ano, co nejponíženěji vám děkuji za zajímavé rady, kecy, žvásty a pitomosti...

Neptal jsem se co nezvládnu, co si zničím a z čeho mi bude "hrabat"....

Otázka byla jasně položena, k odpovědi se zřejmě nikdo nemá. Buď se mu do toho nechce a nebo o tom nic neví....

Přesně tohle jsem od serveru očekával :D

Nemyslím to na všechny, je to jen tak globálně. Tak si z toho nic nedělejte a hlavně si ujasněme, jestli je tohle fórum o BU, nebo o "kohoutích zápasech" 8)


mno chlape, to mas tak... predstav si, ze mas za sebou fyziku ze zakladky a prijdes na server mezi vedatory a chces vedet, jak sestrojit malou atomovku... jake myslis, ze se ti dostane odpovedi? :wink:
Qilin
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 64
Registrován: pát 20. črc, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Boreas » pon 23. črc, 2007 22:44

Qilin píše:
Boreas píše:Ano, ano, co nejponíženěji vám děkuji za zajímavé rady, kecy, žvásty a pitomosti...

Neptal jsem se co nezvládnu, co si zničím a z čeho mi bude "hrabat"....

Otázka byla jasně položena, k odpovědi se zřejmě nikdo nemá. Buď se mu do toho nechce a nebo o tom nic neví....

Přesně tohle jsem od serveru očekával :D

Nemyslím to na všechny, je to jen tak globálně. Tak si z toho nic nedělejte a hlavně si ujasněme, jestli je tohle fórum o BU, nebo o "kohoutích zápasech" 8)


mno chlape, to mas tak... predstav si, ze mas za sebou fyziku ze zakladky a prijdes na server mezi vedatory a chces vedet, jak sestrojit malou atomovku... jake myslis, ze se ti dostane odpovedi? :wink:



když stačí cvičit

- metodicky
- spravne
- pravidelne
- dlouhodobe
- pod vedenim zkuseneho ucitele (pm)

proč bych nezvládl základy s "pravidelně" a "dlouhodobě" ?? potřebuji jen "nakopnout" správným směrem.

Samozřejmě očekávám spoustu sarkastických poznámek a intelektuálních připomínek. Jen do toho :D Ale raději bych, kdyby někdo poradil, alespoň čistě teoreticky. (je mi jasné, že mlácením dlaní do zdi toho moc nesvedu)
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Lada » pon 23. črc, 2007 23:08

Raptor píše:K té sexuální zdrženlivosti - já se na to asi před rokem ptal, protože mi to taky přišlo krutý ;) a odpověď zněla, že chlapi můžou bez problému sexovat, ale nesmějí se po dobu sexuální abstinence udělat - samozřejmě je to složitější, ale tohle je prej základ ...


8O :lol: tohle si vymyslel nějakej závistivej eunuch ne?

vysvětlní od PM je jasné a logické ale toho :roll:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod madmax » pon 23. črc, 2007 23:54

Boreas píše:Ano, ano, co nejponíženěji vám děkuji za zajímavé rady, kecy, žvásty a pitomosti...

Neptal jsem se co nezvládnu, co si zničím a z čeho mi bude "hrabat"....

Otázka byla jasně položena, k odpovědi se zřejmě nikdo nemá. Buď se mu do toho nechce a nebo o tom nic neví....

Přesně tohle jsem od serveru očekával :D

Nemyslím to na všechny, je to jen tak globálně. Tak si z toho nic nedělejte a hlavně si ujasněme, jestli je tohle fórum o BU, nebo o "kohoutích zápasech" 8)


Myslim, ze jsi dostal jednu dobrou radu: tyhle veci se neuc pres internet:!: Vubec se nedivim, ze ti nikdo nechce dat nejake jine rady, nejspis se boji, ze to pak zacnes cvicit, bez odborneho dohledu si znicis ruku a oni te budou mit na svedomi.
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků