wushucentrum qin ming tang

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod wushupetr » ned 02. pro, 2007 16:13

http://harutomo.borec.cz/
to seš ty ten maskovanej?
hm dobrý no
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod xiexie » ned 02. pro, 2007 17:07

indigo píše:Zdravím,
záleží, co od pojmu čínský styl tvůj spolužák očekává. Já jsem studoval u Qin Ming Tanga styl Shaolin cca 5 let a trénink byl kvalitní, o tom žádná, dostane toho z tebe dost. Nenaučí tě ale v tomto stylu bojovat. Dřív jsem se také vůbec nevyznal v BU, měl jsem to zkreslené z filmů atd. a šel jsem na tento styl v domění, že by se s Shaolinem naučeným od tohoto mistra člověk dovedl bránit. Bohužel jsem to prokoukl až déle a definitivně zjistil, že jde jen o cvičení sestav, které se pak co nejlépe předvádějí na soutěžích a vystoupeních. O nic jiného tam opravdu nepůjde (pokud se bavíme o stylu Shaolin, Sanda už je tam je o něčem jiném). Bavilo mě to, ale bral jsem to jako první fázi tohoto stylu a pořád jsem čekal, kdy přijde ta praktická část a ono nic. Za celých 5 let sem si tam ani jednou nebouchl do pytle, žádný sparring, ani slovo o reakčním čase, timingu, prostě vypreparované sestavy a jejich předvádění. Cvičí se tam také dost se zbraněmi a někteří začátečníci je do ruky dostanou poměrně brzo (po pár trénincích).
Tohle není žádné pomlouvání, to jsou jenom fakta z mých zkušeností a člověka, který nemá v BU přehled, jako jsem byl dřív já, by mohlo zmást, když je na plakátě napsáno, že jde o bojové umění. Proto to sem píšu. Pokud chce někdo cvičit jen sestavy (bojovou gymnastiku) tak je to výborná možnost, někomu to tak vyhovuje a nic proti ničemu, ale já jsem od toho očekával úplně něco jiného. Vědět to, dal bych se tam hned na Sanda.
Bohužel co vím, tak žádný fundovaný mistr neučí v ČR klasický Shaolin (teď nemyslím jiné styly kung fu) se vším všudy, tedy i s bojovou aplikací, vždy jsou to je sestavy pro soutěže, je to docela škoda.

Já se teď v nedaleké budoucnosti chystám na něco hodně praktického, třeba muay thai.

P.S. ještě jedno upozornění - rovnou se tam protahuje "za studena", což je hodně špatné pro svaly. Prostě člověk přišel a hned "nohu nahoru" ... a rvalo se to do bolesti; ani nebyl čas se tam třeba rozběhat, ke všemu jsem dřív tyto znalosti ani neměl. Před zahřátím svalů by se vůbec nemělo protahovat, jinak si tak člověk koleduje o zranění, natož při takovém extrémním protahování, co tam šlo někdy zažít.


Ahoj Indigo, nechci poucovat nebo menit tvuj nazor, ale vzhledem k tomu, ze vim, jak funguje vyuka BU v CR a vim jak to chodi u mistra Qina, tak bych rada neco dodala. Rikas, ze jsi u nej studoval 5 let, z vlastni zkusenosti vim, ze jsou i lide co dokazi slepe nasledovat nekoho, kdo je nenauci vubec nic. Takze 5 let muze pro nekoho byt hodne a pro nekoho i malo. Co se tyce faktu, ze jsi se nenaucil "bojovat". Ach jo, tenhle fakt je preci jen na tobe, stejne jako muzes jezdit na kole po asfaltce cely zivot a budes si rikat super ti downhillaci jsou cool, tak muzes jit prez sve moznosti a zkusit veci delat i jinak. Tak je to i s BU, je jen na tobe co ocekavas a kam to chces dotahnout, takze spolehat se na to, ze nekdo te to nauci je dost kratkozrake. Ja k Mistru Qinovi take chodim a tak vim, ze na hodiny chodi seniorsti studenti co dodnes neudelaji zakladni pohyby tak, jak by mely byt a to jen proto, ze neposlouchaji co jim mistr rika. Ono take koho by bavilo veci opakovat porad dokola, je jen na studentech, aby na sobe pracovali, ale jak vim, take nefunguje, ze kdyz nekoho v dobre vire upozornis, vetsinou jsi povazovan za debila nebo za prudice. To je bohuzel nase ceska natura.

Zpet k te "bojove" strance, moje zkusenost rika, ze se bojove aplikace uci, ale vetsina studentu neni s to aplikaci trenovat mimo hodiny, jednim uchem tam druhym ven. Aplikaci se ukazuje hodne, jen staci je zkusit i mimo trening a navic pokud ti neco neni jasne staci jit za mistrem a zeptat se ho. on velice rad a s nadsenim aplikaci ukaze a vysvetli. Znovu pripoustim ze i tva zkusenost je pravdiva, hodne lidi chodi na treningy jen predvadet skoky a jak rychle machaji savli a tak, ale pokud se podivas na prakticke vyuzit tak to jde stranou. Ver mi i me to boli, kdyz to vidim a ptam se proc to nido nechce zmenit. Fakt nevim.... A pozor, to neni pripad jen Shaolinu, ale i Tchajti....

Posledni vec, tvoje upozorneni ohledne protahovani za studena. Opet pohadka ( a cim dal tim vic mam pocit, ze pohadky se v bojovych umenich hodne premnozily ) a vec co si studenti delaji sami. Je jen na tobe aby jsi prisel driv a zahral se. Napriklad ja pokud nestiham, tak na hodinu doklusavam a ver mi, to te zahreje dostatecne a pak nejaka noha nahoru nevadi. A co si pamatuji, tak se behalo a beha okolo telocvicny a podobne. A navic, a ted nechci byt hnusna, ale za 5 let te nikdo nenaucil spravne protahovat?! no tak to skutecne netusim co jsi delal. U nas na treningu to funguje tak, ze pokud kdokoliv prijde a pta se jak na strecing, tak mu ochotne poradim. A ruku na srdce, vem si, ze cvicebni hodinaa ma 60 minut a pokud by jsi chtel praktikovat spravne zahrati a strecing, tak pocitej dalsich minimalne 15 minut, aby to za neco stalo.

A propos, jsme znovu u tech pohadek, dnes ve svete modernich technilogii, preci neni problem, teda pokud se nezeptas mistra nebo instruktora, prosurfovat web a najit si clanky o strecingu. Jako by jich bylo malo....ale to jsme zase u toho, kazdy by nejradeji, aby se z nej za tu hodinu tydne stal Jet Li ,nebo kdo a na dalsi veci okolo se nehledi....Sorry, ale je to tak. To mi pripomina prave mistra Qina, kdy se ho jeden z jeho seniorskych zaku ptal co ma delat aby jeho tchajti bylo lepsi, mistr se zamyslel a rekl, no kazdy den behat, hybat se a opakovat formy, nacez tento seniorsky student rika a kolik behat ??? A mistr rekl, no par kilometru. Tento student se zamyslel a rika, to je moc, tak to asi nikdy moje Tchajti nebude skvele. Vzdycky se nad timto pousmeji, cvicit bojova umeni neni jen o te hodine tydne s mistrem( i kdyby jich bylo x ), ale o spouste veci okolo a to ti potvrdi hodne lidi.

pavela píše: No i když vím o Qinových snech vychovat co nejrychleji z žáků reprezentanty v sestavách svoje, nemyslíš, že je trochu chyba u tebe? Vždyť by stačila jediná sestava(tuším, že Qin učí první Xiao Hong Quan) správně pochopená a převedená do praxe, abys s tím bojovat uměl. Je to tradiční stará šaolinská sestava, ve které je zapsáno všechno, co je pro rvačku potřeba. Akorát se to tak musí učit,cvičit a pochopit,případně dostatečně otravovat učitele aby se to vzalo bojově.


Cus Pajo, no nevim, asi uz i tenhle sen potkal realitu, co vim ja, tak moc lidi nereprezentuje, ale kdo vi...
A ohledne cvicieni s tebou jen a jen souhlasim, viz vyse :wink:



Takze pokud to shrnu, zkusenosti je jako lidi ( kolik tresni tolik visni :)Obrázek, takze nikomu neberu zklamani a vlastni zkusenost, ale za dobu co se pohybuji v komunite priznivcu bojovych umeni, mam pocit, ze dost z techto lidi vlastne ani nechce nic menit na stavu v jakem se jejich studium nachazi. Malokdy jsou lide ochotni prijmout i fakt, ze veci se daji delat jinak a budou se stale krmit svymi pohadkami, kde se "kungfu" predava dotykem, ze mistr vas musi nejdriv prehodit pres telocvicnu aby jste pocitili ze prave on je ten pravy. Ach joObrázek
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod xiexie » ned 02. pro, 2007 17:35

Jen k tem aplikacim a vyuce...myslim, ze tohle jen jako mala ukazka staci http://www.wushucentrum.cz/gallery/treninky/shaolin2007
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » ned 02. pro, 2007 18:19

wushupetr: podivej se cos mi napsal a podivej se co sem napsal já. Nelíbilo se mi že tady přemouváš indigeho že je lepší mít aspoň vítězství v soutěži a dostat na hubu když stejně na hubu jednou dostane každej. Jednak říkáš že je to jen sportovní a zároveň si protiřečíš že každej z těch borců je zároveň dobrej fighter. Co to má za smysl? Napsal sem ti ať to do něj necpeš. Chudák se vysekal z lehkomyslnýho cvičení a chce čuchnout k boji a ty mu říkáš jak to co dělal předtím bylo super a ať zůstane honit kilometry forem dál, aspoň mě to tak vyznělo. Urazilo tě to tolik? No dobře, ty si mě ale urazil! Když mi naposled někdo řekl VOLE tak už na mě nepromluvil. Co mi na to řekneš, bo si popovídáme z očí do očí?
Nebo si snad vzal osobně že sem viděl paskvily na budo show? To už bylo myšlený obecně víš. Nemysli si že sem vysazenej jenom na tebe, já sem tak trochu proti všem, ale ty mi začínáš vadit. Sem rád že se ti líbí moje stránky máš u mě plus dobře už mi třeba vadíš míň, jó ten maskovanej sem byl já před 6 lety. Nečekej odemě starý básničky, já si žádný básničky nepamatuju, nejsem verbálně moc nadanej, tak se mnou nesoutěž v repování, jednám potom skratově. Máš něco proti mýmu nicku? Asi máš něco proti mě, Harutomo Yasumizu není cizí jméno, sám sem si ho vymyslel a sem to já a žádnej sensei, pane Wushu Petře.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 02. pro, 2007 18:22

chlape nejseš normální
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 02. pro, 2007 18:29

Nepřemlovám ALE ale jsem stejnýho názoru jako XieXie

Neříkám že mít pohár a dostat na hubu ALE to byl jen vtip (je to tam napsaný v textu pro tebe)

Neříkám, že se mi tvá stránka líbí ALE nelíbí

Popovídat si s tebou X neumím sice jsem koukal na 8. míli ale rapový souboje neumím (a bojovat už vůbec ne páč jsem tanečník :D )

Takže mír mezi náma a všema
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 02. pro, 2007 18:31

Já ti vadím? no tak to budou smutný Vánoce :(
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Ponocnej » ned 02. pro, 2007 18:33

pavela píše:shaolin je spis doplnujici sport k necemu tvrdsimu......Tak s timhle teda nesouhlasim, co je to za blábol? Nebo to je překlep? A k těm sestavám, člověk je musí používat k tomu, k čemu jsou...


bojova gymnastika bez sparingu kde se drzej ruce jedna u pasu a druha vysoko nad hlavou protoze je to "pekny" v postoji namrdaneho kacera opravdu neni urceno pro boj ale spise pro posileni a protazeni urcitych partii

nic ve zlem
Ponocnej
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 26. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » ned 02. pro, 2007 19:08

wushupetr: no to je mi novinka, že nejsem normální vím, znám sebe totiž dýl než ty mě, tak proč mi to říkáš? Provokace? :evil:

Tedy pár nenormálních slov na závěr:

Taky jsem chtěl navrhnout mír, na chvíli jsi se pro mě stal nečlověkem a oběktem zlosti, nechci si jezdit bybíjet někam zlost když to můžu udělat na prvním xichtu co se mi nelíbí u nás, aspoň tu bude bytelnějc :lol: Musíš uznat že mi smysl pro humor nechybí, asi byly tvoje ftipy moc složitý.

My 2 mezi sebou ukončíme tuhle reperskou diskuzi, repování právě že neumím a nemám rád když to na mě někdo skouší, ani 8 míli neznám. Sem rád že sme se na tomhle shodli. Co takhle Zelená míle? Ten velkej černoch byl výbornej simpaťák, velice mě uklidňoval. Zatím díky za komunikaci, musím trošku trénovat.

Jo a vánoce budou veselý, já si to umím zařídit, mám na to totiž pár nekonvenčních triků.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 02. pro, 2007 19:14

To jsem so oddych 8O
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod indigo » ned 02. pro, 2007 20:58

XieXie:

Ahoj,

myslím, že si nepochopila úplně můj příspěvek, mým záměrem není omlouvat ( i když nějaké poznámky si neodpustím) svoji blbost a zaslepenost, kvůli které jsem trénoval 5 let něco, co jsem ani trénovat nechtěl a nerozšířil si obzory někde jinde. To bych nechal stranou a to není pro tuto diskusi podstatné. Já chci pouze poukázat, že ne všude se trénuje kung fu, tak, jak by si jeden myslel. Sebe tam zatahuju jenom, protože vycházím z vlastních zkušeností a protože nikdo není dokonalý, je tu spousta lidí co by mohlo dopadnout stejně jako já a nikdo se nerodí odborníkem na BU, proto vysvětluji, jak to může dopadnout, když jseš pod záminkou výuky Shaolinu učena gymnastiku s cílem uspět na olympiádě (to byl jeden z mistrových cílů).

O to hůř, když se to kung fu prezentuje jako kompletní styl se vším všudy, což bylo všude na plakátech atd. Proč tam nenapsat rovnou férově: "sestavy Shaolinu" nebo "gymnastika inspirovaná Shaolinským kung fu", .. "chcete se dostat na olympiádu a předvádět tam sestavy? - nečekejte déle ... Pozn.: naše škola nepoužívá metody výuky, které vedou k osvojení si bojových dovedností pro reálné situace. Jestli se je chcete naučit, poohlédněte se jinde nebo se zkuste zeptat někdy po tréninku a my vás je možná někdy naučíme."
OK trochu cynismu, teď dál ...

Je to docela absurdní učit se sestavy, které nemají být nikdy využity k jejich pravému účelu a to vše v rámci systému, který je nazván a prezentován jako Shaolin. To nebyl Shaolin, tečka. Takže to máme první věc, která dokáže hodně zmást nováčka. Když jdeš totiž jako zelenáč na nějaké BU, tak musíš do té školy/mistra vložit určitou důvěru. Jinak to nejde, nemáš možnost srovnání (v Plzni žádný jiný Shaolin neexistoval). Před tím se málokdo podívá do Číny, aby omrknul, jak tam Shaolinští mniši cvičí a co přesně znamená styl Shaolin a pak dělal srovnání. Maximálně to máš zkreslené z médií. Prostě očekáváš, že když do ČR přijede mistr, který se sám učil v Shaolinu, že to bude za něco stát a že ví o čem mluví a že se tě snaží naučit Shaolin se vším všudy, tedy i bojovou aplikaci. Shaolin se koneckonců prezentuje jako nejstarší a legendární BU, není to žádná gymnastika (nebo by aspoň neměla být, já vlastně ani ze zkušenosti neznám pravý Shaolin).
Pak začátečník lehko uvěří tomu, že by měl tedy následovat mistra a že to neustálé cvičení sestav s nepoužitelnými technikami má nějaký, zatím pro něj skrytý smysl. Jenže chyba lávky.
Navíc je to klasický obchod - měl jsem poptávku a přistoupil jsem na nabídku, jenom reklama byla klamavá a na trhu nebylo víc nabídek.


Co se tyce faktu, ze jsi se nenaucil "bojovat". Ach jo, tenhle fakt je preci jen na tobe, stejne jako muzes jezdit na kole po asfaltce cely zivot a budes si rikat super ti downhillaci jsou cool, tak muzes jit prez sve moznosti a zkusit veci delat i jinak. Tak je to i s BU, je jen na tobe co ocekavas a kam to chces dotahnout, takze spolehat se na to, ze nekdo te to nauci je dost kratkozrake.


Sorry, ale to je logický nesmysl. Přečti si to po sobě ještě jednou. Neexistuje si sám vymýšlet/učit se BU. Bylo vymyšleno už dávno a otestováno v reálných situacích a v ringu atd. Někdo tě to naučit musí a kdo jiný než nějaký fundovaný mistr? ®ák začátečník přijde na první trénink a neví zhola nic o tom, jak třeba správně zformovat ruku v pěst, kdo jiný než mistr by ho měl naučit kompletní systém se kterým se bude umět bránit? Jak už jsem psal, žák si samozřejmě zaplatí za to, že se chce tohle naučit.
Když teď např. přijdu na muay thai nebo box, tak je úplně samozřejmé, že se mi v těhhle věcech bude někdo věnovat. Do výuky pro všechny bez rozdílu bude zahrnuto bojové know-how a jeho předávání. Proč mám z tvých příspěvků pocit, že wushu je něco tak magického, že se to musí dřít 20 let a pak můžeš pomýšlet, že bys mohla už konečně mít základy? Mezi tím tě někdo na ulici může zmlátit tak, že si už ani nezacvičíš. Prostě dnešní doba není stavěná na systémy x let separovaně dřít něco a pak bych se možná mohl začít věnovat jádru toho systému. To bylo v dřívějších civilizacích, kdy na to měli čas a nedělali nic jiného. Pro trénink boje nemusíš mít "mabu" až na zem, stačí pár účinných technik a ostatní věci můžou být jako doplněk. Viděl jsem, že Shaolini praktikují i např. páky atd., na to přeci nepotřebuješ umět 10 sestav s krkolomnými pohyby, aby ses naučila např. páku.
Další věc - proč si myslíš, že by měl žák mistra pořád otravovat, aby ho naučil něco, co dělá Shaolin Shaolinem? Jak už jsem řekl ( a pořád se opakuju) - pokud je systém výuky vedený tak, že žák se naučí jádro systému jenom pokud se bude doptávat mistra a ještě to zkoušet někdy po tréninku, tak to není OK. Neumím si představit, jak bych se učil něco po tréninku, mistr to sbalil a jel domů, myslíš, že by byl nadšený, kdybych po něm chtěl další trénink? Já jsem taky musel jít domů. Do Plzně jsem dojížděl a tréninky byly večer. A vůbec tahle rada mi přijde celkově absurdní.
Zvládnout bojovou aplikaci vyžaduje čas, drill, pravidelnost, další lidi kolem sebe, kteří mohou být jako sparring partneři, výbavu, ... a na to absolutně nestačí "zeptat se a něco vyzkoušet po tréninku".
Kdybych se měl tedy držet tvého srovnání s downhilláky, tak když z té asfaltky vyjedeš sám na kopec a pak se plnou rychlostí rozjedeš z kopce bez nějakého fundovaného downhilláckého know-how, skončíš stejně špatně jako když se na ulici objevíš v nesprávný čas na nesprávném místě a budeš sázet na gymnastiku místo na bojové know-how. No a já jsem považoval za "cool" právě Shaoliny a byl sem rád že ten styl cvičím, což tady v ČR bylo docela exotické a byl jsem rád, že se to tu vyskytlo, takže mě to trochu tak zamlžilo úsudek a pořád sem si myslel že ty sestavy k něčemu povedou, jenže jakmile se do toho začaly přidávat zbraně, více akrobacie a viděl jsem že se max. cvičí nacvičené! bojové sestavy, bylo mi čím dál více jasné, že tohle je od praxe opravdu hodně daleko. Jak bych asi u sebe nosil halapartnu? :). No nakonec už mě to začalo opravdu štvát a už i nudit a konečně jsem otevřel oči. A věř, že jsem se tomu věnoval dost i mimo trénink a troufám si trvdit, že nejhorší jsem nebyl.
Také pomoholo zkusit si trochu nějaký sparring s člověkem, co dělá praktické BU.
Musí se trénovat chytře, nejenom tvrdě a hlavně věděc co trénovat.

To mi pripomina prave mistra Qina, kdy se ho jeden z jeho seniorskych zaku ptal co ma delat aby jeho tchajti bylo lepsi, mistr se zamyslel a rekl, no kazdy den behat, hybat se a opakovat formy, nacez tento seniorsky student rika a kolik behat ??? A mistr rekl, no par kilometru. Tento student se zamyslel a rika, to je moc, tak to asi nikdy moje Tchajti nebude skvele. Vzdycky se nad timto pousmeji, cvicit bojova umeni neni jen o te hodine tydne s mistrem( i kdyby jich bylo x ), ale o spouste veci okolo a to ti potvrdi hodne lidi.

Sorry, ale já jsem byl právě jeden z těch, co to bral opravdu vážně a snažil se makat dost mimo tréninky a dobře si uvědomoval (a uvědomuji) rovnici "You get what you put into it".

ad protahování … myslím, že už lze snadno odvodit, proč jsem si myslel, že je totálně OK se ptotahovat za studena, opět jsem očekával, že mistr musí mít vybroušené tréninkové metody a že je v pořádku se takhle protahovat. A opět - moje původní upozornění o protahování nebylo zamýšleno jako má omluva, samozřejmě že přes všechny skutečnosti si za vlastní neinformovanost člověk nese odpovědnost sám a neměl by se na nic a na nikoho 100% spoléhat. Jak se říká, live and learn ;). Bylo pro lidi, kteří se tam chystají a o tomto např. neví, těm je srdečně jedno, co jsem mohl kdysi udělat nebo ne a mě už také.

Na závěr bych chtěl ještě jednou říci, že toto jsou zkušenosti ze cvičení na jiné pobočce než v Praze a v jiném čase, takže nechci dělat neobjektivní závěry a jak tu několik lidí píše, prý se už leccos změnilo. Každopádně bych doporučil nováčkům se zájmem o Shaolin vybírat si mnohem pečlivěji školu BU a přesně znát své preference a držet se jich lépe než já.

Jinak omlouvám se všem za nepříliš stylistický příspěvek, hodně se tam opakuji a něco může vypadnout z kontextu nebo narážet na jinou citaci. Je to hlavně způsobeno tím, že se snažím vysvětlit něco, co mi přijde trochu absurdní vůbec dlouhosáhle vysvětlovat a rozebírat.
indigo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 30. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 02. pro, 2007 21:43

Ahoj hele no nevím ale myslím, že i po 5ti letech mluvíš jak člověk po roce.
Protahování:
Trénink s Mistrem jednou nebo dvakrát za týden, promiň, ale to pak musíš brát jako jen něco co on ti dá a ty to přes týden piluješ, takže jestli nejsi lenoch, tak jsi se určitě přes týden protahoval
Taková ty metody, co se dělaj v Číně dětem jak se jim násilím cpou nohy k hlavě to bys měl zažít, to jeprve něco. A protohovat jde i za studena, je to jen jinou technikou (prej oblíbená v Indii)

Pleteš se v tom, že si myslíš, že se bojovat naučíš hned? To se pleteš. Vědět neznámená umět použít. Když by ti tu techniku Mistr ukázal, tak ty bys jí stejně netrénoval. Myslíš si, že stačí ti tu techniku ukázat a hned až tě někdo přepadne tak jí na něj vytáhneš a je to? No to se nezlob, ale těžko ne?
Říkáš,m že dřív na to měli čas? No to ani náhodou. V Číně to trénovali roky, ale čas neměli, tam furt byly nějaký nepokoje a války. Tdy je klid.
A kdo byl první, kdo vymyslel boj? No já bych řekl, že Mistr to žádnej neby (dřív bylo vajíčko nebo slepice?)
Všechny pohyby v sestavě mají bojovou aplikaci, kdyby si přemýšlel na plno z nich se dá přijít i bez dotazu a když ne tak se ptej. K tomu je Mistr. A určitě každej Mistr bude rád, když projevíš zájem a ne jen očekávat až za tebou příjde a řekne ,, Tak žáku musíš tak a tak." Pochop, že Mistr je taky nějaká vážená osoba, která není jak jojo, a že ti bude vést ručičku jako dítěti.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod indigo » ned 02. pro, 2007 21:46

wushupetr píše:Ahoj hele no nevím ale myslím, že i po 5ti letech mluvíš jak člověk po roce.
Protahování:
Trénink s Mistrem jednou nebo dvakrát za týden, promiň, ale to pak musíš brát jako jen něco co on ti dá a ty to přes týden piluješ, takže jestli nejsi lenoch, tak jsi se určitě přes týden protahoval
Taková ty metody, co se dělaj v Číně dětem jak se jim násilím cpou nohy k hlavě to bys měl zažít, to jeprve něco. A protohovat jde i za studena, je to jen jinou technikou (prej oblíbená v Indii)

Pleteš se v tom, že si myslíš, že se bojovat naučíš hned? To se pleteš. Vědět neznámená umět použít. Když by ti tu techniku Mistr ukázal, tak ty bys jí stejně netrénoval. Myslíš si, že stačí ti tu techniku ukázat a hned až tě někdo přepadne tak jí na něj vytáhneš a je to? No to se nezlob, ale těžko ne?
Říkáš,m že dřív na to měli čas? No to ani náhodou. V Číně to trénovali roky, ale čas neměli, tam furt byly nějaký nepokoje a války. Tdy je klid.
A kdo byl první, kdo vymyslel boj? No já bych řekl, že Mistr to žádnej neby (dřív bylo vajíčko nebo slepice?)
Všechny pohyby v sestavě mají bojovou aplikaci, kdyby si přemýšlel na plno z nich se dá přijít i bez dotazu a když ne tak se ptej. K tomu je Mistr. A určitě každej Mistr bude rád, když projevíš zájem a ne jen očekávat až za tebou příjde a řekne ,, Tak žáku musíš tak a tak." Pochop, že Mistr je taky nějaká vážená osoba, která není jak jojo, a že ti bude vést ručičku jako dítěti.


no comment
indigo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 30. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » ned 02. pro, 2007 21:53

wushupetr: omlouvam se, ale please, prestan uz placat nesmysly. tohle je server o bojovych umenich, ne gymnastice, pohadkach etc.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 02. pro, 2007 21:54

a to jako co ti vadí zase?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 02. pro, 2007 22:01

hele pm už mě to s tebou nebaví, nejsem k tobě hrubej, bavím se s tebou normálně, říkám svůj názor, na kterej čekám normálni odezvu a ty mě zavrhuješ jen pro mý zaměření, jestli se mnou nesouhlasíš tak napiš proč a bude to jako s těma postojema jak jsme řešili, ale jestli si necháš říkat Sifu, tak se podle toho chovej a vysvětluj to normálně a ne jako by to byl tvůj server
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 02. pro, 2007 22:03

ale pardooooon, bojovník seš tady ty
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » ned 02. pro, 2007 22:13

ale wushupetre, nic ve zlem, zkus si jen precist, co zde nekteri z tech, kteri se venuji autentickym b.u./b.s. k tomuto tematu napsali.

osobne mi tzv. moderni/soutezni/sportovni wushu nevadi, pokud jej nekdo nevydava za b.u. to co mi ale vadi je Tvuj styl komunikace - podivej se napr. na xiexie: argumentuje, odpovida, vysvetluje - nevykrikuje a nepoucuje jako malej Pepicek, co vcera objevil internet, indigo taktez - tomu ja rikam diskuse. Tvoje vykriky mi primoinaji littleartse a jemu podobne trolly, budiz jim bananove nebe lehke.

jinak

a) k tematu "postoju" z jineho threadu ses uz pro jistotu nevyjadril, ono totiz neni lehke priznat ze se clovek mylil. nevadi.

b) on to tak nejak je muj server, jsem jednim z x lidi co jej kdysi davno zalozili

c) Harumoto je muj zak - za jeho zpusob komunikace se omlouvm, ale i tak bych doporucoval davat pozor na to co a komu pises

d) davam si Te do ignor listu, nemusis uz odpovidat

diky, preji vse nej v treninku!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » ned 02. pro, 2007 22:23

jinak k tematu: z vlastni zkusenosti vim, ze cviceni v pobockach nemusi byt totez co cviceni v hlavni skole. xiexie zde popsala svoje zkusenosti (diky), mistra Qina i jeho syna znam uz mnoho let, a je treba rici, ze je to odbornik kazdym coulem, at uz se wushu ("tradicniho"/"moderniho"), taiji nebo sanda/sanshou tyce, vcetne bojoveho aspektu. dulezite je vedet co clovek od cviceni b.u. ocekava, komunikovat s ucitelem. ne kazdemu samozrejme vse vyhovuje, idealni kombinace "dobry ucitel, dobra metoda, dobry zak" je ideal, ne vzdy real. indigovi, wushupetrovi a vsem dalsim zucastnenym preji vse nej v dalsim treninku, wu lin yi jia.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 02. pro, 2007 22:26

k těm postojům jsem už nic asi nenapsal páč mi to bylo vysvětleno a bral jsem tvůj názor a pochopil že máš pravdu

to že jsem tenkrát ujel to bylo a co bylo se nedá změnit a taky jsem se za to styděl a XieXie jsem psal omluvnou zprávu(akorát, že si myslím, že k ní nedošla, páč nejsem počítačovej šikula)

a za tvýho studenta omluvu příjímám ale měl by sisi ho krotit.

Mě se jen nelíbí, že se tu háže špína na Soutěžní Wushu a kdykoliv se tu něčemu směje tak Soutěžnímu Wushu a když sem napíše názor člověka od Sportovního Wushu je hned ten názor špatnej.
Věty nezačínam slovy JE TO TAK A TAK (jako někdo že pm) ale MYSLÍM SI a to znamená, že si tu na šéfa hrát nechci, jen se zapojit do diskuze
a jestli si mě kvůli tomu dáš do ignorace, seš ignorant
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků