Taiči v Praze - kde začít?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Taiči v Praze - kde začít?

Příspěvekod gilhad » stř 17. říj, 2007 23:56

Rád bych se začal učit taiči v Praze, jednou týdně, v pondělí nebo ve čtvrtek.

Jak jsem hledal na internetu, tak každá liška chválí svůj ocas, ale spousta příspěvků zase říká, že je více podvodníků/amaterů, než učitelů, kteří můžou něco naučit.

Takže bych byl rád, kdyby mi mohl poradit někdo, kdo se v tom trochu vyzná a nějakou dobu pohybuje.

Kdysi jsem cvičil karate a taky pár dalších (jako šerm a tak), ale to už je dávno a od té doby jsem zestárnul a přibral a ztratil jak sílu, tak výdrž a ohebnost, takže stejně budu muset začínat od začátku.

Nejde mi o soutěžení (rád přenechám mladším), ale chci cvičit sám pro sebe. Čili žádná hvězdná dráha, ale spíš neustálý mírný vzestup.

Děkuji za všechny rady.
gilhad
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod pm » čtv 18. říj, 2007 7:41

Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

.

Příspěvekod luen » čtv 18. říj, 2007 7:42

http://www.mantiskungfu.webz.cz/page7.html ; http://www.wushucentrum.cz/taiji/ ; http://www.kungfucentrum.cz/ ; a mnoho dalsich, staci se jen prokousat par vlaknama o ta ji a udelas si obrazek sam :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod JRup » čtv 18. říj, 2007 9:23

Jednoznačně paní Zhai Hua a Qin Ming Tang!

http://www.kungfucentrum.cz/
http://www.wushucentrum.cz/taiji/

Ani bych nepřemýšlel jestli styl Chen, Yang, Sun, Wu. Tihle učitelé prostě umí a bylo to vidět i na ČT2 minulý pátek, viz...

http://www.ceskatelevize.cz/program/207 ... 00003.html
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Re: Taiči v Praze - kde začít?

Příspěvekod pavela » čtv 18. říj, 2007 10:34

gilhad píše:Rád bych se začal učit taiči v Praze, jednou týdně, v pondělí nebo ve čtvrtek.

Jak jsem hledal na internetu, tak každá liška chválí svůj ocas, ale spousta příspěvků zase říká, že je více podvodníků/amaterů, než učitelů, kteří můžou něco naučit.

Takže bych byl rád, kdyby mi mohl poradit někdo, kdo se v tom trochu vyzná a nějakou dobu pohybuje.

Kdysi jsem cvičil karate a taky pár dalších (jako šerm a tak), ale to už je dávno a od té doby jsem zestárnul a přibral a ztratil jak sílu, tak výdrž a ohebnost, takže stejně budu muset začínat od začátku.

Nejde mi o soutěžení (rád přenechám mladším), ale chci cvičit sám pro sebe. Čili žádná hvězdná dráha, ale spíš neustálý mírný vzestup.

Děkuji za všechny rady.
tak TAJČI (rozměno nějaký tělocvik, který bude vzdáleně připomínat nějaké čínské cvičení) tak to se naučíš v ČR určitě, lhostejno kterého učitele si vybereš. Ale čínský Tchaj «i Čchuan,jakožto princip závisející na ideálu úplného uvolnění a síly bez síly, sorry, to rovnou vzdej. Já se o to snažím skoro 20 let a jsem pořád na začátku, přesto, že se učím s nejlepšími z nejlepších... V tomhle JSEM PESIMISTA! :cry:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Re: Taiči v Praze - kde začít?

Příspěvekod cibi » čtv 18. říj, 2007 12:40

pavela píše: tak TAJČI (rozměno nějaký tělocvik, který bude vzdáleně připomínat nějaké čínské cvičení) tak to se naučíš v ČR určitě, lhostejno kterého učitele si vybereš. Ale čínský Tchaj «i Čchuan,jakožto princip závisející na ideálu úplného uvolnění a síly bez síly, sorry, to rovnou vzdej. Já se o to snažím skoro 20 let a jsem pořád na začátku, přesto, že se učím s nejlepšími z nejlepších... V tomhle JSEM PESIMISTA! :cry:


Nikde nepise, ze se ho chce NAUCIT, pouze UCIT. Nevidim duvod, proc by se mel clovek vzdavat jakekoliv snahy neco se ucit :wink:
cibi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 12. srp, 2007 23:00

Příspěvekod gilhad » pát 19. říj, 2007 15:28

pavela: Neni moji snahou se ho "naucit uplne a zcela", natoz byt "naprosto nejlepsi", na to vim ze nemam (ani potencial, ani volny cas. Pracovat musim, nemuzu studiu venovat plnych 20 let a je otazka, zda za 20 let ode dneska vubec budu zit). Ale na druhou stranu bych nerad metodou "pokus-omyl" zjistoval, kdo vsechno se "jednoho rana probudil a zjistil, ze je supermistr".

Abych tak rekl, neni mym cilem naucit se ridit pod osobnim dohledem Fitipaldiho, ale rozhodne bych rad, aby me ucil nekdo, kdo sam dovede aspon bezpecne jezdit a zna pravidla. Uzasny diplom si dokazu v pocitaci namalovat a vytisknout i ja, ale o to mi nejde.

Jenze casto slycham, ze spousta "skol" umi prave jen to tisknuti diplomu a to co uci maji v lepsim pripade okoukane z Holywoodu, v horsim je to samo o sobe zdravi skodlive ...

Proto se ptam tady, kde ocekavam, ze tomu aspon nekdo rozumi a da mi nejakou slusnou radu. Ze mi poradi, kde bych mohl za rozumnych podminek ziskat rozumnou hodnotu.
gilhad
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. říj, 2007 23:00

Příspěvekod pavela » ned 21. říj, 2007 14:13

gilhad píše:pavela: Neni moji snahou se ho "naucit uplne a zcela", natoz byt "naprosto nejlepsi", na to vim ze nemam (ani potencial, ani volny cas. Pracovat musim, nemuzu studiu venovat plnych 20 let a je otazka, zda za 20 let ode dneska vubec budu zit). Ale na druhou stranu bych nerad metodou "pokus-omyl" zjistoval, kdo vsechno se "jednoho rana probudil a zjistil, ze je supermistr".

Abych tak rekl, neni mym cilem naucit se ridit pod osobnim dohledem Fitipaldiho, ale rozhodne bych rad, aby me ucil nekdo, kdo sam dovede aspon bezpecne jezdit a zna pravidla. Uzasny diplom si dokazu v pocitaci namalovat a vytisknout i ja, ale o to mi nejde.

Jenze casto slycham, ze spousta "skol" umi prave jen to tisknuti diplomu a to co uci maji v lepsim pripade okoukane z Holywoodu, v horsim je to samo o sobe zdravi skodlive ...

Proto se ptam tady, kde ocekavam, ze tomu aspon nekdo rozumi a da mi nejakou slusnou radu. Ze mi poradi, kde bych mohl za rozumnych podminek ziskat rozumnou hodnotu.
Komu není rady, tomu není pomoci :lol: Zahihua, Qin Ming Tang, nevím kdo to ještě učí, hlavně NE Turnébrfunébr nebo Zorka Jandová :lol: :lol: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Pepah » ned 21. říj, 2007 15:00

Souhlasim s tim co tu uz uvedla vetsina ..
V Praze:
Jiri Husek sifu, http://mantiskungfu.webz.cz/
Qin Ming Tang, http://www.wushucentrum.cz/taiji/
Zhai Hua, http://www.kungfucentrum.cz/
Mensi predstavu si muzes udelat ze serialu CT http://www.ceskatelevize.cz/program/207 ... 00001.html ..
V tretim a ctvrtem dile se myslim objevuji vsichni tri...

Hodne stesti pri vyberu :)
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: stř 02. lis, 2005 0:00

Re: Taiči v Praze - kde začít?

Příspěvekod DaveStone » pon 22. říj, 2007 20:08

cibi píše:
pavela píše: tak TAJČI (rozměno nějaký tělocvik, který bude vzdáleně připomínat nějaké čínské cvičení) tak to se naučíš v ČR určitě, lhostejno kterého učitele si vybereš. Ale čínský Tchaj «i Čchuan,jakožto princip závisející na ideálu úplného uvolnění a síly bez síly, sorry, to rovnou vzdej. Já se o to snažím skoro 20 let a jsem pořád na začátku, přesto, že se učím s nejlepšími z nejlepších... V tomhle JSEM PESIMISTA! :cry:


Nikde nepise, ze se ho chce NAUCIT, pouze UCIT. Nevidim duvod, proc by se mel clovek vzdavat jakekoliv snahy neco se ucit :wink:


Tohle mě docela zaujalo. Naprosto souhlasím s cibim. Cvičím taichi tři roky a určitě mi tohle cvičení mnohé dalo. Setkal jsem se ale s názory typu:
1. pokud to neučí Číňan, tak je to k ničemu, český učitel ti nikdy nemůže předat tu filozofii atd. To radši necvič nebo si ještě ublížíš...
2. Já jak vidím napsáno "taichi" tak utíkám pryč, správný přepis je "taiji"
3. Taichi (taiji) je práce s vnitřní energií, pokud s tím nepracujete, tak je to špatné a není to taichi (taiji).
4. Někdy je lepší nedělat nic než dělat něco špatně? A to mi řekl člověk, který naše cvičení v životě neviděl.

Nějak tomu nerozumím. Proč bych nemohl dělat něco co mi dost dalo, baví mě to a pomáhá mi to, jen proto, že to neučí Číňan? To když se budu chtít naučit hrát fotbal, tak mě musí trénovat Angličan a pokud ne tak nesmím kopnout do balonu? Taky nevím proč by mělo až tak záležet na přepisu slova do češtiny (tajči, taichi, taiji).

pavela: proč tak pesimisticky? Jak můžeš vědět, že jsi na začátku nebo kde přesně jsi? Ty víš kde jsou ostatní, co při cvičení cítí v porovnání s tebou?
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

 

TaiJi v Praze

Příspěvekod brtnik » pon 22. říj, 2007 22:45

Zdravím vás vespolek.

Snažím se proniknout aspoň blízko k povrchu TaiJi Quan u paní Zhai Jun, řečené sufei (mimochodem sestra výše zmiňované Zhai Hua).
Sufei se snaží nás naučit principy TaiJi na sestavě Yang 108.
Formulace snaží se naučit principy jsem zvolil schválně - odpovídá tomu, o co se sufei snaží.

Cvičíme v pondělí a ve čtvrtek (náhodička :lol: ) od 20:00 na adrese DDM tělocvična Aula, Slezská 21, Praha 2.

Za svoji osobu mohu doporučit. Mne to pohlcuje více a více (spolu s BaguaZhang o který se taktéž pokouším).
Začínám 3 rok Bagua, TaiJi cca rok a půl, takže žádný expert, ale mám dojem že dvířka se začínají pootvírat a začínám tušit obzory, které mne lákají 8O .

Více informací na www.baguazhang.cz
Nejlepší je přijít a první hodinu si prostě vyzkoušet. Uvidíš, jak Ti to bude vyhovovat.

Michal Novák
brtnik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 21. říj, 2007 23:00
Bydliště: Praha 10

Re: Taiči v Praze - kde začít?

Příspěvekod pavela » úte 23. říj, 2007 7:36

DaveStone píše:
cibi píše:
pavela píše: tak TAJČI (rozměno nějaký tělocvik, který bude vzdáleně připomínat nějaké čínské cvičení) tak to se naučíš v ČR určitě, lhostejno kterého učitele si vybereš. Ale čínský Tchaj «i Čchuan,jakožto princip závisející na ideálu úplného uvolnění a síly bez síly, sorry, to rovnou vzdej. Já se o to snažím skoro 20 let a jsem pořád na začátku, přesto, že se učím s nejlepšími z nejlepších... V tomhle JSEM PESIMISTA! :cry:


Nikde nepise, ze se ho chce NAUCIT, pouze UCIT. Nevidim duvod, proc by se mel clovek vzdavat jakekoliv snahy neco se ucit :wink:


Tohle mě docela zaujalo. Naprosto souhlasím s cibim. Cvičím taichi tři roky a určitě mi tohle cvičení mnohé dalo. Setkal jsem se ale s názory typu:
1. pokud to neučí Číňan, tak je to k ničemu, český učitel ti nikdy nemůže předat tu filozofii atd. To radši necvič nebo si ještě ublížíš...
2. Já jak vidím napsáno "taichi" tak utíkám pryč, správný přepis je "taiji"
3. Taichi (taiji) je práce s vnitřní energií, pokud s tím nepracujete, tak je to špatné a není to taichi (taiji).
4. Někdy je lepší nedělat nic než dělat něco špatně? A to mi řekl člověk, který naše cvičení v životě neviděl.

Nějak tomu nerozumím. Proč bych nemohl dělat něco co mi dost dalo, baví mě to a pomáhá mi to, jen proto, že to neučí Číňan? To když se budu chtít naučit hrát fotbal, tak mě musí trénovat Angličan a pokud ne tak nesmím kopnout do balonu? Taky nevím proč by mělo až tak záležet na přepisu slova do češtiny (tajči, taichi, taiji).

pavela: proč tak pesimisticky? Jak můžeš vědět, že jsi na začátku nebo kde přesně jsi? Ty víš kde jsou ostatní, co při cvičení cítí v porovnání s tebou?
1) neublížíš samozřejmě, i když se to budeš učit od Funébra, případy kdy si samouci ublížili jsou výhradně asiati, protože jedině asiat se něčemu dokáže věnovat tak fanaticky aby si ublížil. I když budeš cvičit ve Sdružení Taoistického taiči, které je synonymem totálně pokřiveného blábolu ta na tom nebudeš hůř než předtím (ani líp, bohužel) :lol: 2)Ano, jakmile někdo začne vykládat, že se učí TAJČI, je na místě obezřetnost, neboť kdo strávil s učitelem tolik času,aby uměl Tchajťičchuan cvičit(vyučovat) a nebyl schopenn od svého učitele pochytit alespoň jak se název stylu vyslovuje, jak potom může mít nějakou úroveň jeho cvičení? A že je potřeba času hodně, protože toho vědění je taky hodně a doktorem se člověk taky nestane za týden semináře...3) Kdo se snaží v Tchjťi o nějaké energie, to je leda kungfu energetik. Samo cvičení je práce s čchi(vzduchem), nikoliv snaha o nějaké energie.Zákadem Tchjťi je uvolnění, což přivodí automaticky přirozený oběh čchi.Cvičíme uvolnění(silné uvolnění, nikoliv hadrové :lol: ), NE žádné ENERGIE! 4) rozhodně je lepší dělat něco dobře než špatně, ostatně, kdysi mi jeden čínský mistr říkal If you want practice Wushu, you must practice well. Jinak to nemá cenu... Samozřejmě i špatné cvičení čehosi je lepší než si někde u patníku šlehat do žíly... Apropó wušu NENÍ fotbal, NEDÁ se naučit spontánně. PS: až si po 100 začneš myslet, že tomu rozumíš a místo toho najednou zjistíš, že jsi zase na začátku, budeš taky pesimista. :lol: A k tomu je důležitej čínskej učitel, kterej to OPRAVDU umí, aby tě pořád vyváděl z omylu vlastního sebevědomí... :?
Naposledy upravil pavela dne úte 23. říj, 2007 7:48, celkově upraveno 1
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Re: TaiJi v Praze

Příspěvekod pavela » úte 23. říj, 2007 7:39

brtnik píše:Zdravím vás vespolek.

Snažím se proniknout aspoň blízko k povrchu TaiJi Quan u paní Zhai Jun, řečené sufei (mimochodem sestra výše zmiňované Zhai Hua).
Sufei se snaží nás naučit principy TaiJi na sestavě Yang 108.
Formulace snaží se naučit principy jsem zvolil schválně - odpovídá tomu, o co se sufei snaží.

Cvičíme v pondělí a ve čtvrtek (náhodička :lol: ) od 20:00 na adrese DDM tělocvična Aula, Slezská 21, Praha 2.

Za svoji osobu mohu doporučit. Mne to pohlcuje více a více (spolu s BaguaZhang o který se taktéž pokouším).
Začínám 3 rok Bagua, TaiJi cca rok a půl, takže žádný expert, ale mám dojem že dvířka se začínají pootvírat a začínám tušit obzory, které mne lákají 8O .

Více informací na www.baguazhang.cz
Nejlepší je přijít a první hodinu si prostě vyzkoušet. Uvidíš, jak Ti to bude vyhovovat.

Michal Novák
Well mi správně, principy.Ať je to styl Chen, Yang, Wu nebo Sun, PRINCIPY jsou stejné a hlavní. Jenom dodávám, že principy Tchajťi (ale i Pakua) se musí pochopit skrze tchuišou, sestavy nestačí. (to je jako kdyby se cvičilo Wingchun bez Chisao.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Re: Taiči v Praze - kde začít?

Příspěvekod practice » úte 23. říj, 2007 8:14

pavela píše:Samo cvičení je práce s čchi(vzduchem), nikoliv snaha o nějaké energie.Zákadem Tchjťi je uvolnění, což přivodí automaticky přirozený oběh čchi.Cvičíme uvolnění(silné uvolnění, nikoliv hadrové :lol: )

co presne znamena vyraz "silne uvolneni"?
takze hadra je uvolnena spatne? :D
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Re: Taiči v Praze - kde začít?

Příspěvekod jox » úte 23. říj, 2007 9:51

practice píše:co presne znamena vyraz "silne uvolneni"?
takze hadra je uvolnena spatne? :D

Já si to představuju trochu takhle. (A zajímalo by mě, co mi na to např. Pavela odpoví.)

Představ si tři balóny: Nafouknutý kopačák, úplně vyfouknutý kopačák, a hopík z plné gumy.

Nafouknutej kopačák je pod stálým napětím. Při fotbale ale dobře funguje. Přirovnávám k nějakému šaolinu.

Vyfouknutý kopačák je ta samá věc, která jen "vypustila" to svoje napětí. (Asi někde slyšela, že se má uvolnit.) Je nepoužitelná. Zhadrovatěla a přestala fungovat.

Hopík napjatý není, je "uvolněný", ale místo stlačeného vzduchu je vyplněný něčím jiným. Gumou, která přenáší rázy z jedné strany na druhou celým objemem míčku. Funguje také báječně, přestože nepotřebuje nahuštění.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod pavela » úte 23. říj, 2007 13:48

JOX v podstatě popsáno správně až na to, že ©aolin je ve vrcholoném pojetí stejný jako Taiji, musí být taky uvolněný, žádné stálé napětí, vždyť taiji se přesně vyvinulo ze ©aolin stylu. Já bych to přirovnal k hadici, když v ní neproudí voda, tak je jako hadr a když v ní proudí voda, tak je to přesně jako tělo v Taijiquan, je uvolněná ale má v sobě sílu. Ideál v Taiji(a ve wušu vůbec) je, že kdo použil sílu (ztvrdne) ten prohrál, protože se obrací proti němu.(proto se to jmenuje Tchjťičchuan, podle toho taoistickýho symbolu tchajti. (kromě toho, že se také rozkládá síla přesně podle tohohle symbolu, polohy rukou, pakua, 9 paláců a další a další věci, které z toho vycházejí. Zkrátka taoismus :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod jeikob » stř 24. říj, 2007 13:56

No možná stojí podívat se na toto

http://www.youtube.com/watch?v=OoB0OBanBFM

a pak na toto :D

http://www.youtube.com/watch?v=hoIVqCnS944

jasně je to film a navíc fraška.ale nemůžu si pomoct přijde mi že z toho človek pochopí zakladní principy spíš než z různých moudrých članků a knih. tedy uvolněně ráně uhnout a vykrýt a tvrdě praštit ,tak chápu tchaj čchi
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod practice » čtv 25. říj, 2007 15:57

ta hadice mi pomohla :D dik
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Re: Taiči v Praze - kde začít?

Příspěvekod Galiloo » pát 26. říj, 2007 13:29

gilhad píše:Rád bych se začal učit taiči v Praze, jednou týdně, v pondělí nebo ve čtvrtek.

Jak jsem hledal na internetu, tak každá liška chválí svůj ocas, ale spousta příspěvků zase říká, že je více podvodníků/amaterů, než učitelů, kteří můžou něco naučit.

Takže bych byl rád, kdyby mi mohl poradit někdo, kdo se v tom trochu vyzná a nějakou dobu pohybuje.

Kdysi jsem cvičil karate a taky pár dalších (jako šerm a tak), ale to už je dávno a od té doby jsem zestárnul a přibral a ztratil jak sílu, tak výdrž a ohebnost, takže stejně budu muset začínat od začátku.

Nejde mi o soutěžení (rád přenechám mladším), ale chci cvičit sám pro sebe. Čili žádná hvězdná dráha, ale spíš neustálý mírný vzestup.

Děkuji za všechny rady.


Ahoj.No a nechtěl bys raději cvičit něco jiného???Spíš nějaké plnohodnotné Bojové Umění????
Celosvětově uznávaný Mistr Taisen Dešimaru(5.dan Kendó)ve své knize ¨Zen a Bojová Umění; napsal na dotaz jednoho ze svých žáků co je to Taiči toto-
"Tchai-ti bylo původně určeno jen ženám a dětem,starým a fyzicky slabým lidem.Je to velmi zajímavé cvičení,protože učí správnému způsobu dýchání spolu s ohebností a koncentrací mysli.Tchai-ti bylo označováno jako "Zen vestoje" avšak v konečném důsledku jde pouze o tanec,o určitý druh gymnastiky,bez opravdového ducha"

Nechci tím nikoho odrazovat,jen si myslim že pokud se chceš opravdu naučit bránit-měl by si hledat nejspíš jinde. :roll:

Jan Andrlík-1.Dan Judo
Galiloo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Panda » pát 26. říj, 2007 13:51

2 Galiloo
Dobře napsáno, ale přeci jen nevíš co Gilhad hledá, třeba je to právě tohle. :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron