Bojové využití tai-či

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod wushupetr » pát 28. pro, 2007 21:50

PC píše:
2wushupetr: Petře, ano viděli jsme se u paní Zhai Hua, o to víc mě překvapuje jakým stylem vedeš dizkuze. Tohle neber ve zlém, ale některé výroky jsou trochu "přes", a ne každý je tak tolerantní jako Roza, zrovna kterej by z tebe nadelal mletý do špaget. :P Tak jen trochu ucty k ostatním distutujícím. Jinak hodně síly do cvičení.
Pavel Codl



Zdravím, PC tak seš to ty od Kláry? nebo ne?
No to je jedno.
Eště jednou. Možná tě to překvapuje, ale za tím co jsem napsal si stojím a nepřehlídni prosím ty věty, kde se píše, že i mě se nelíbí ta úroveň Taiji, to znamená, že jsme vlastně jinýma názorama všichni na jedný lodi.
Vedu co vedu, píšu co píšu a nestydím se za to, ale s jistými lidmi (že BU.cz? a jiní) se spusta věcí překrucuje chytá se za slovíčka jen aby se udělalo z dotyčnýho hovado. Můžu napsat 10 vět na hlavní téma a pak jednou větou odbočím jinam a celý se to uchytí k tý jedný vedlejší větě.
Jako například minule když jsem o něčem psal (už nevím co to bylo) mělo to asi 20 řádků a v jedný větě bylo slovo sifu a mistr a přitom jsem v tý větě nepsal, že to je to samý nebo tak, prostě to bylo jen v jedný větě a co se nestalo? Samozřejmě mě luen poučil, že sifu a mistr není to samý. Kvuli takovým blbostem sem už nebudu nic psát a příspěvkům, co nic neřešej (nechci říct, že mý něco řešej, ale aspoň to nejsou nesmyslný nereálný matematický rovnice) vím že třeba ty seš dobrej, ale nebudu mít stejnej názor jen proto, že jsme dalo by se říct ze stejný dílny. No vlastně nejsme, no to je jedno.

Pro všechny bojovníky:

Věřím tomu že vaše častý výjezdy do Číny vám mnoho dají co do zkušeností, já byl taky v Číně, ne jednou (ani ne 100x) a nebyl jsem tam jenom týden (ani ne rok). A věci, co vás učí vaši Mistři tomu věřím taky, mě Mistři v Číně taky učili, ale něco jinýho, ale neznámená to, že ten váš má pravdu a ten můj nemá a ani naopak. Je to jako s fotbalem. To co je v Číně Wushu, je v ČR fotbal. Je tu plno Mistrů fotbalu a stejně každej má na fotbal jinej názor, uznává taktiku a tréninky jinýho týmu a je jedno jestli je ten tým první v tabulce bo poslední, protože to není ovlivněno jenom kvalitou týmu, ale prostě je toho hodně (nemluvím o uplácení, ale vsadím se že lidi jako luen, pm atd se toho chytnou a tím to celý vyvrátí)

K tomu že roza je tolerantní (jak píše PC)

Nevím proč by mě měl hned mlít do špaget. Tohle častý vyzývání k boji mi příjde směšný a na diskuzi je toho plno, tohle bu.cz nebanuje :roll: .
Už jsem to tu psal, je plno lidí, co se prohlašuje za bojovníky (a třeba jsou), ale o ringu umí akorát kecat nebo když někdo založí téma ©KRCENÍ, to hned je každej mistr bojovník, když se jich někdo zeptá do ringu nejdou, odpověď zní, že nejsou sportovci nebo, že by nemohli použít v rukavíicích techniky. směšný. já tam nejdu páč jsem sportovec a vím, že bych dostal a to je myslím dobrej důvod a nemám proč se za něj stydět. Ať to přizná každej nebo ať tam jde, páč jinak je tu každej jen bojovník s klávesnicí. Každopádně to je moje odpověď na to ať si roza nechá mlínek na špagety v šuplíku.

Ale na rozdíl od lidí jako třeba Jiří vím, že tu nemám zastánce mýho názoru (a jestli je, třeba senin, tak stejně nikdo nenapíše, jen když mi hrozí zákaz) a je tedy pro vás můj názor nepotřebnej a proto prosím bojoveumeni.cz o banána. Nebo jestli k zákazu je potřeba věta jako MÁ© FA©ISTYCKEJ NÁZOR, TA BABKA SE CHCE JEN HEJBAT, tak jí píšu zase ať máte, máme, mám klid

Bylo mi ctí
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod Mantis » pát 28. pro, 2007 21:51

Díky Luene, můžu to chápat i tak, že např. ze svých zkušeností děláš nějaké "scénáře", nebo např. děláš stresové zátěže, např. boj proti více útočníkům aj.? A nebo rozebíráš to, co se běžně neučí, viz. Tvůj přízpěvek?
A nebo taky vše dohormady, že.
Co říkáš např. na sparing "na nože" s fixkami?

Díky za odpověď :)

Jinak, s tím, co zde bylo řečeno o praktickém a vůbec českém Tai ji quan, až na výjimky, souhlasím. Bohužel.
Jak se říká, kde nic není, ani čert nebere.
I když to není 100%, dá se vsadit na to, že v ČR není taková "ideální" škola Tai ji quan, kteréž charakteristika tady vlastně vznikla.
Na to bych i vsadil a pokud bych prohrál, v konečném důsledku by to byla výhra, co myslíte? :wink:

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod luen » pát 28. pro, 2007 22:34

Mantis píše:Díky Luene, můžu to chápat i tak, že např. ze svých zkušeností děláš nějaké "scénáře", nebo např. děláš stresové zátěže, např. boj proti více útočníkům aj.? A nebo rozebíráš to, co se běžně neučí, viz. Tvůj přízpěvek?
A nebo taky vše dohormady, že.
Co říkáš např. na sparing "na nože" s fixkami?

Díky za odpověď :)

Jinak, s tím, co zde bylo řečeno o praktickém a vůbec českém Tai ji quan, až na výjimky, souhlasím. Bohužel.
Jak se říká, kde nic není, ani čert nebere.
I když to není 100%, dá se vsadit na to, že v ČR není taková "ideální" škola Tai ji quan, kteréž charakteristika tady vlastně vznikla.
Na to bych i vsadil a pokud bych prohrál, v konečném důsledku by to byla výhra, co myslíte? :wink:

Mantis


:lol: Tak to bys sazku asi prohral :wink: Myslim, ze se tady par kapek nadeje uz davno rysuje :wink:

Co se tyka vyuky, tak se samo snazim me zkusenosti predavat i lidem v me skole ... ne kazdej o to ale stoji 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod nephris » pát 28. pro, 2007 22:49

Ahojte všetci,chcem len poznamenať že Tai ji quan cvičím len 2 roky a už som bola nútená využiť ho v boji-žijem.A samozrejme že to malo efekt,aj s tak malou skúsenosťou,je to rad bojových pohybov,len to nie každý je schopný cítiť. :wink:
nephris
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 09. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 28. pro, 2007 23:23

pm píše:... (napr. na behani maji c.b.u. opet pomerne znacne propracovanou metodologii - Shaoliquan, jak je to v tjq nevim, za bernou minci beru to, co jsm se naucil od ucitele, ne cetl nebo narouboval z vlastni iniciativy)....

Pavle, v cem se lisi behani v Shaoliquan ci jinem CBU od klasickeho behani? Delka trate, limity tepove frekvence, jak casto behat, nebo v cem? Kde bych o tom mohl sehnat vice info? Nevenuji se CBU, zato dost beham a ciste ze zajimavosti me zajima, v cem se to lisi. predem diky za odpoved a preji stastny novy rok :)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pát 28. pro, 2007 23:37

luen píše:
Mantis píše:Díky Luene, můžu to chápat i tak, že např. ze svých zkušeností děláš nějaké "scénáře", nebo např. děláš stresové zátěže, např. boj proti více útočníkům aj.? A nebo rozebíráš to, co se běžně neučí, viz. Tvůj přízpěvek?
A nebo taky vše dohormady, že. Co říkáš např. na sparing "na nože" s fixkami? Díky za odpověď :)
Mantis


Co se tyka vyuky, tak se samo snazim me zkusenosti predavat i lidem v me skole ... ne kazdej o to ale stoji 8)

Honzo, jak ale presne predavas sve zkusenosti svym studentum? Povidate si o tom, co jsi zazil nebo zkousite nejake "zatezaky"? Ptam se vazne, bez jakychkoliv ironickych pohnutek. Jak pripravis sve lidi na situaci, kdy nekdo machruje, ale zatim se nechce prat? Umi tvi kluci zacinajici konflikt zvladnout bez toho aby hned spustili WCh? Asi se mnou budes souhlasit, ze sparring, byt full kontaktni to neresi....diky svym bohatym zkusenostem vis, ze dost veci se da ukecat (aspon me se to zatim povedlo). Znovu - vazne me to zajima, protoze u Drdly ani Jedlicky se tohle neucilo, tam to slo hned bum bum a jakej jsi byl parchante....

A navic....diky tve posledni vete me napada, ze tohle asi nema WCh standardne ve sve metodologii, ze? Navic dosud mi nikdo z CBU nevysvetlil, jak to resi. Bud do toho pletli (full contact) sparring anebo tvrdili, ze psychicka odolnost prijde s cvicenim....hmmmm...anebo je to tajne know how...ja uz si to jinak vysvetlit nedokazu. Vazne me to zajima.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod JRup » pát 28. pro, 2007 23:55

Mantis píše:Mimochodem, posilování v Tai ji quan horní poloviny těla - víte více zasvěcení do Tai ji quan nějaké odlišné techniky posilování (cokoliv, co zvyšuje sílu horní poloviny těla, u nohou je mi to díky navíjení (nejen) celkem dost jasné :wink: ).

Ahoj,

vánoční cukroví jsem téměř neměl, ale domácí tlačenka stála za to! :-) Spíš jsem hledal nějaký zajímavý bod, od kterého se odpíchnout. ®e je to „na štíru“ se školama a metodikou nemá smysl opakovat. Pokud jsou tu nějaké „světlé vlaštovky“, jedině dobře. Jak říká jeden známý „držte jim palce, držíte je i sobě“. Neberme to však, že to za nás odcvičí.

Posilování horní poloviny těla jsem před několika měsíci také řešil. Do posilovny jsem chodil před pár lety a dodnes musím některé svaly více protahovat, aby jejich vliv eliminoval. Proč? Protože například neuvolněná oblast pravého ramenního kloubu mi strhává celou lopatku, což jak víš, způsobí rozpojení kostry a slabší úder. Mám raději přirozenější způsoby zesílení těla. Myslím, že i evropští předkové věděli, že nejkomplexnějším posilovacím cvikem je stání. Tím může být z pohledu TJQ třeba zhan zhuang. Některé linie mají určité qi gongy a soubory cviků, které mají stejný učel, tj. připravit cvičence posílením nejenom těla. Problém u nás je, že se qi gong bere jako cvičení pro práci s „vnitřní energií“ a tím se dostaneme na cestu energetiků. Podle mého názoru by se člověk měl zaměřit spíše na správné provádění cviků v souladu s originálem a přirozeně dýchat než-li si prohánět cosi ledvinou, játry či slezinou. Co jsem si přidal do rozcvičky je například trénink krokování při držení medicimbalu před sebou jako když objímáš 20 cm kmen stromu. Myslím, že je lepší, když je zátěž blíže těla. V TJQ je například forma „ometení kolene a krok vpřed“. Nácvik této důležité techniky nohou můžeš provádět právě s medicimbalem, čímž posílíš i tělo. Pozor však na kyčle a kolena! Všeho s mírou. Navíc tím získáš spojení pohybu těla bez toho, abys hýbal rukama. No a další věc co mě napadá je opřít se o zeď nebo strom pod úhlem 45 stupňů s rukama nataženýma nad hlavou a vydržet tak pár minut.

Mluvím o svých zkušenostech. Jaký je názor či zkušenost ostatních?
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod pm » sob 29. pro, 2007 9:28

Makoto: bylo by to na dyl, je to o trati, ale predevsim dychani a koncentraci, v cinstine se tomu rika "umeni tisice kroku". mam o tom nejake materialy, zkusim je vyhrabat. v Cine se i kliky delaji i jinak, i zeleza zvedaji jinak, musi to by 100% kompatibilni se vsim ostatnim co clovek v treninku c.b.u. dela

jinak k otazce na luena (nez Ti odpovi sam), rika se, ze "s dovednosti roste sebevedomi", a tak to je. c.b.u. maji spoustu "klidovych" cviceni i spoustu adrenalinovych drilu, ktera jsou idealni pripravou na stret.

taktika a strategie je nedilnou soucasti c.b.u. - ucis se, postavit do dobre pozice, nebojoveho/bojoveho strehu, cist soupere, necekane zahajit akci, finty, improvizovane brane, proti vice souperu... (vsechno to jsou koncepty, predavane mj. tzv. kyun kyut, treninkovych pouckach, uz po desitky, mozna stovky let) ale! coz je dulezite, vzdy prakticky, ne teoreticky. osobne jsou mi teoreticke a psychologizujici tendence tybu Blit z Defense apod. vice nez proti srsti - akademicka, ne zkusenostni zalezitost.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pavela » sob 29. pro, 2007 11:44

pm píše:
pavela píše: ajnevimco, ale kdyz do nej nekdo strci tak upadne, uááááuáááááá Pm to je božskej výrok válím se pod počítačem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (a do mě kolikrát ani nemusí strkat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )


zdravim soudruhu, kdy nekam zajdeme ceeece?
Nazdááááár, rád bych ale vypadá to, že zase skončim v půlce ledna na letišti s vyplazenym jazykem, skelnym pohledem, hrůzou rozšířenýma zornicema a třesoucíma se rukama, neboť mě tady zase soudruzi obchodníci tak vytěžují, že si připadam jako KU-LI. Snad to vyjde, už jsem propás vánoční besídku u Qina,kterej mě na ní pozval, když jsem ho úžasnou náhodou potkal ten den co sem dorazil do Prahy, protže mám tady z toho v hlavě hokej. Zlatá Čína 8O
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod luen » sob 29. pro, 2007 12:52

Makoto píše:
luen píše:
Mantis píše:Díky Luene, můžu to chápat i tak, že např. ze svých zkušeností děláš nějaké "scénáře", nebo např. děláš stresové zátěže, např. boj proti více útočníkům aj.? A nebo rozebíráš to, co se běžně neučí, viz. Tvůj přízpěvek?
A nebo taky vše dohormady, že. Co říkáš např. na sparing "na nože" s fixkami? Díky za odpověď :)
Mantis


Co se tyka vyuky, tak se samo snazim me zkusenosti predavat i lidem v me skole ... ne kazdej o to ale stoji 8)

Honzo, jak ale presne predavas sve zkusenosti svym studentum? Povidate si o tom, co jsi zazil nebo zkousite nejake "zatezaky"? Ptam se vazne, bez jakychkoliv ironickych pohnutek. Jak pripravis sve lidi na situaci, kdy nekdo machruje, ale zatim se nechce prat? Umi tvi kluci zacinajici konflikt zvladnout bez toho aby hned spustili WCh? Asi se mnou budes souhlasit, ze sparring, byt full kontaktni to neresi....diky svym bohatym zkusenostem vis, ze dost veci se da ukecat (aspon me se to zatim povedlo). Znovu - vazne me to zajima, protoze u Drdly ani Jedlicky se tohle neucilo, tam to slo hned bum bum a jakej jsi byl parchante....

A navic....diky tve posledni vete me napada, ze tohle asi nema WCh standardne ve sve metodologii, ze? Navic dosud mi nikdo z CBU nevysvetlil, jak to resi. Bud do toho pletli (full contact) sparring anebo tvrdili, ze psychicka odolnost prijde s cvicenim....hmmmm...anebo je to tajne know how...ja uz si to jinak vysvetlit nedokazu. Vazne me to zajima.


Ahoj Jardo,

koukam pm uz vlastne odpovedel. Tak nejak je to vlastne v kazdem serioznim kung fu. Ja vim, ze mas spatnou zkusenost s wt (i ja a nejsme jedini), ale neni to tak vsude :wink:

Asi mas pravdu, ze kazdy ucitel vnasi do sve vyuky sve osobni zkusenosti (ale tak to vzdy bylo a vzdy bude), ale je to tak v kazde lidske cinnosti. Rukopis mame kazdy svuj 8) Nicmene zustava dren a metodika!

Ja nikdy nepsal o tom co a jak se u nas cvici a nikdy psat nebudu. Ne snad kvuli nejakym tajnostem ci podobnym "duvodum", ale proste proto, ze kazdy ma moznost se presvedcit na vlastni kuzi. Nechci aby za nase skoly hovorily nejake traktaty na bu.cz nebo v knihach, ale predevsim vysledky nasich zaku ... to je pro mne seriozni a objektivni dukaz toho, ze v metodice mame jasno.

Mimochodem par starsich zaku z me skoly se obcas dostalo do ... jemne receno konfliktnich situaci (at uz se mnou a nebo samostatne) o kterych jsem uz psal (vsichni to ustali az na jednoho bez zraneni - bylo jen lehke a jeste si ho trouba zpusobil sam). To je mimochodem duvod proc u me cvici treba 15 roku.
Prave se starsima jsem se dost angazoval v oblasti bezpecnosti. Sam jsem je vycvicil a pak spolecne s nima skolil dalsi slozky. Meli jsme bezp. agenturu a tuto praci delali spolecne.

Samochvala smrdi, takze to necham byt :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » sob 29. pro, 2007 12:59

OK, diky obema za odpoved. Sice to neni uplne to, co bych rad videl, ale taky dobry :-)
Sam jsem potom nad tim premyslel a uvedomil si, ze tak jako moderni skoly sebeobrany maji vlastni zpusoby (scenare), jak rozvijet schopnost (technickou i psychickou) se ubranit, pravdepodobne to maji i ty tradicni (kyun kyut). Nemam duvod vam neverit, v tradicnich stylech se orientujete daleko vice nez ja, takze pokud tvrdite, ze to tam je a je to aplikovatelne i dnes, parada. Snad bude nekdy sance si o tom pohovorit vice osobne. Takze jeste jednou diky za odpoved a preji...vlastne vsem, kteri tento rok venovali studiu jakehokoliv BU ci BS vse nejlepsi do noveho roku a hlavne..."vyderzat pijoner" :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod skiorh » sob 29. pro, 2007 22:18

nephris píše:Ahojte všetci,chcem len poznamenať že Tai ji quan cvičím len 2 roky a už som bola nútená využiť ho v boji-žijem.A samozrejme že to malo efekt,aj s tak malou skúsenosťou,je to rad bojových pohybov,len to nie každý je schopný cítiť. :wink:


Hoj nephris, mohla by si pls blize rozvest tu svou zkusenost pri ktere si pouzila taiji ? Nekdo Te napadl nebo tak neco? :o

Diky
skiorh
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 10. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod luen » ned 30. pro, 2007 3:49

Makoto píše:OK, diky obema za odpoved. Sice to neni uplne to, co bych rad videl, ale taky dobry :-)
Sam jsem potom nad tim premyslel a uvedomil si, ze tak jako moderni skoly sebeobrany maji vlastni zpusoby (scenare), jak rozvijet schopnost (technickou i psychickou) se ubranit, pravdepodobne to maji i ty tradicni (kyun kyut). Nemam duvod vam neverit, v tradicnich stylech se orientujete daleko vice nez ja, takze pokud tvrdite, ze to tam je a je to aplikovatelne i dnes, parada. Snad bude nekdy sance si o tom pohovorit vice osobne. Takze jeste jednou diky za odpoved a preji...vlastne vsem, kteri tento rok venovali studiu jakehokoliv BU ci BS vse nejlepsi do noveho roku a hlavne..."vyderzat pijoner" :wink:


To pozvani jsem myslel vazne ... staci zavolat a domluvit se :wink: Jinak zapomen na moderni :lol: Koukni na poradne kung fu, muay boran, siam boxing, kambodzskej box ... To co obdivujes pod nalepkou "moderni" uz tihle lide par stoleti ... mozna i tisicileti trenuji :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » ned 30. pro, 2007 11:12

Ahoj, diky za pozvani, vyjde-li mi to, po novem roce bych se stavil. Casu vsak neni tolik, kolik bych potreboval, navic jsem se ted prihlasil jako dobrovolny figurant na cvicaku, abych si vyzkousel sam na sobe, jak utoci psi....takze vikendy dopoledne jsou uz take plne. Ale jak rikam, vynasnazim se najit si cas abychom se sesli, budu opravdu moc rad :)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod luen » ned 30. pro, 2007 14:41

Makoto píše:Ahoj, diky za pozvani, vyjde-li mi to, po novem roce bych se stavil. Casu vsak neni tolik, kolik bych potreboval, navic jsem se ted prihlasil jako dobrovolny figurant na cvicaku, abych si vyzkousel sam na sobe, jak utoci psi....takze vikendy dopoledne jsou uz take plne. Ale jak rikam, vynasnazim se najit si cas abychom se sesli, budu opravdu moc rad :)


:wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod PC » stř 02. led, 2008 11:31

pavela píše:PC: že už se nezlobíš,že jsem to prokec hehehehe :lol: :lol: :lol:


:D :D :D
to vis ze ne, ja se ani nijak zvlast nezlobil ;-)
ses este v cechach?... je cas na pivo?
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Pro pobavení

Příspěvekod BikerJoker » stř 02. led, 2008 14:05

Zdravím Vás,
poctivě jsem přečetl celou "vánoční" debatu. Velmi zajímavé čtení. Pro pobavení Vám posílám ukázku toho, jak jedna nejmenovaná škola BU popisuje Tai-či:

TAI-CHI
Speciální relaxační a zdravotní cvičení obsahující prvky strečinku, dechového cvičení a sebeobrany. Pracuje se s ovládáním vlastní energie a čaker, tak jak v tradiční orientální medicíně.
Je určené pro pracující duševně i fyzicky. Prostě všem, kteří si chtějí aktivně odpočinout, udržovat své tělo v kondici a přitom se ještě naučit základy sebeobrany.


Tento lákavý popis TAI-CHI asi nemá obdoby... :lol: a potvrzuje to, o čem se tu mluvilo. Je to smutné.

Biker Martin
Člověk nemá nedostatek síly, ale nedostatek vůle.
BikerJoker
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 30. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod pavela » čtv 03. led, 2008 12:32

PC píše:
pavela píše:PC: že už se nezlobíš,že jsem to prokec hehehehe :lol: :lol: :lol:


:D :D :D
to vis ze ne, ja se ani nijak zvlast nezlobil ;-)
ses este v cechach?... je cas na pivo?
jsem ale až příští týden,teď je to hrůza :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Re: Pro pobavení

Příspěvekod SiuLouFu » čtv 03. led, 2008 13:01

BikerJoker píše:Zdravím Vás,
poctivě jsem přečetl celou "vánoční" debatu. Velmi zajímavé čtení. Pro pobavení Vám posílám ukázku toho, jak jedna nejmenovaná škola BU popisuje Tai-či:

TAI-CHI
Speciální relaxační a zdravotní cvičení obsahující prvky strečinku, dechového cvičení a sebeobrany. Pracuje se s ovládáním vlastní energie a čaker, tak jak v tradiční orientální medicíně.
Je určené pro pracující duševně i fyzicky. Prostě všem, kteří si chtějí aktivně odpočinout, udržovat své tělo v kondici a přitom se ještě naučit základy sebeobrany.


Tento lákavý popis TAI-CHI asi nemá obdoby... :lol: a potvrzuje to, o čem se tu mluvilo. Je to smutné.

Biker Martin

Jo, jo. Neni co dodat ...
Marek Uher
小老虎
当心你许下的愿望,要真得到你可能又后悔了
SiuLouFu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 16. úno, 2006 0:00
Bydliště: Kladno

Bila vrana

Příspěvekod SiuLouFu » čtv 03. led, 2008 13:18

Nastesti ale existuji mezi skolami v CR i Bile vrany :lol: :

Obrázek Obrázek

Obrázek

Klasická škola t´ai chi ch´uan - styl Jang s nazvem BÍLÁ VRÁNA rozhodne na me udelala velky dojem. Narazil jsem na ni pri svem pruzkumu webu (viz. moje predchozi matematicka uvaha) ...

Vice viz. stranky skoly: http://www.tajci.cz/

      Obrázek
Marek Uher
小老虎
当心你许下的愿望,要真得到你可能又后悔了
SiuLouFu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 16. úno, 2006 0:00
Bydliště: Kladno

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků