Jak dlouho ..

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod wushi » pát 23. dub, 2004 11:08

Nejde vôbec o to, či za dávanie niečo očakávaš alebo nie...ide o férovosť, proste mi to pripadá celé nefér, keby sa ti také niečo stalo, myslím, že by si uvažoval celkom rovnako...áno, som z časti obchodník (nie v oblasti BU), ale zober si to tak - robíš niekomu po vôli a on ti zato sekne kudlu do chrbta - aký by si mal z toho pocit??? :?:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

 

Příspěvekod marvin » pát 23. dub, 2004 11:13

:roll:
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 14:01, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 23. dub, 2004 12:30

wushi - Pocit bych měl asi blbej,ale takovej je život......co chceš dělat?I kdyby ses třeba rozkrájel,nezmůžeš nic.Příště budeš určitě opatrnější,že :?: :!: :!:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod wushi » pát 23. dub, 2004 12:41

Jendis - jasne, že s tým asi veľa nenarobím, ale môj terajší pocit je, že ma to žerie a serie :x :evil: , proste ide mi o to, že takýchto ľudí sa treba strániť. A hlavne, prečo, kua, po takomto správaní to žiaci ešte nechápu a stále za ním idú :?: ja som asi obmedzený, no keby mi kamoša niekto okašľal, asi by som za ním nešiel a neklaňal sa mu :evil:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

marvin

Příspěvekod sun » pát 23. dub, 2004 14:14

marvin: to co popisuješ je obchod. Ve vztahu učitel - žák jde snad o něco jiného.
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod wushi » pát 23. dub, 2004 14:19

sun:ano, MALO by ísť...ja som si to tiež myslel, že učiteľ je naj...človek na zemi... 8) prišlo tvrdé vytriezvenie, keď ma odpálkoval ako bejzbalovú loptičku...ešte doteraz som sa nezastavil :? :lol:
ja by som urobil pre môjho shifu naozaj všetko, dokonca som sa kvôli nemu občas pohádal s rodinou a kričal na svojho malého syna :cry: :? , a potom ťa takýto človek odrbe :evil: , berieš to :?:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

wushi

Příspěvekod sun » pát 23. dub, 2004 14:28

Jistě, že na to má právo. Ty jsi si něco vysnil, ale nebylo to ono. Máš však super zkušenost a poděkuj za ni. Je to příliš teoretické? Ani ne. Cvičíš qigong? A představuješ si? Tak to zkus v realitě!
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod wushi » pát 23. dub, 2004 14:38

Robím aj qigong a ver mi, je to lepšie ako to ponaučenie...nie som zaň vôbec vďačný, aspoň teraz nie...možno o pár rokov to budem brať inak, no teraz je to príliš čerstvé...a ver mi, neprajem to nikomu. Apropó, nebol to len môj sen, bol to sen i dotyčného a potom sa niečo stalo, čo to úplne zmenilo...asi som ho až tak dobre nepoznal. Ale jedno je isté, už budem múdrejší...dosť blbá skúsenosť :?
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Jendis » sob 24. dub, 2004 6:37

Wushi - Si tak říkám,ten Tvůj příběh je mi nějakej povědomej.....necvičíš náhodou TaiChi - styl rodiny Yang?
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod wushi » sob 24. dub, 2004 14:45

Aj...medzinými aj iné štýly, napr.shaolin luohanquan atď....ten príbeh môže byť povedomý viacerím ľuďom, týmto pozdravujem mojich bývalých žiakov... :twisted:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

hmm

Příspěvekod sun » pon 26. dub, 2004 8:48

ukropcany:
dobrá nebo špatná rada, to už je snad jedno, když už se tak stalo. Kdokoliv nebo cokoliv ti může ublížit jen do té míry, kolik ty sám mu ve své mysli dovolíš. Proto je lepší, když už se něco stalo, být prostě rád, za takovou zkušenost. ©ak co, oproti jiným trablům, je tohle prkotina. Ovšem aplikovat takový přístup, chce trochu toho mentálního tréninku, proto mluvím o qigongu. Ale i tak si nemyslím, že se v tomto případě jedná o "ublížení". Mistr si prostě může dělat tzv. co chce. Je na žákovi, jak to bere. Ovšem pokud to nebyl vztah mistr a žák, ale obchodní smlouva já ti dám tohle, ty zas mne tohle, pak je to prostě jen nedodržení smlouvy, ale to je dnes mezi obchodníkama běžné. Není se tedy čemu divit. A třeba vůbec taková smlouva nebyla dopředu domluvená. Těch případů falešných iluzí je hodně nejdůležitější je nezapškout a nesnížit se k pomlouvání atd. Znám případ jednoho člověka, který chvilku číňanům sloužil, jak mohl nejvíc a potom se mu nedostalo, to co si přál a od té doby pomlouvá všechny číňany a sám díky tomu si velice ubližuje. Je to škoda, tolik energie vyplýtvat špatným směrem.
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod wushi » pon 26. dub, 2004 9:19

prepáč, asi som to zle definoval hneď na začiatku...
toho človeka, čo ohovára číňanov, si netreba až tak všímať...
ok, vzťah majster-žiak - no sorry, ale aby si majster mohol robiť úplne čo sa mu zachce a to znamená aj podviesť najbližšieho žiaka, no prepáč, asi som natvrdnutý, ale to neberiem ako fér jednanie...
obchodný vzťah - ano, odrby sú dnes bežné, no väčšinou sa za ne niekdy zaplatí... :twisted:
v našom vzťahu išlo asi o 90% vzťah priatelia a majster-žiak a asi 10% obchod...no myslím si, že najmä v tých 90% sa to nerobí a je to nefér...
ano, mám vynikajúce ponaučenie....
nesanžím sa dotyčného ohovárať, len uvádzam svoj prípad, že i takéto niečo sa môže stať a treba si na to dať pozor...
s tým ohováraním...ohováram niekoho ak niečo tvrdím bez jeho vedomia, ja som dotyčnému všetky tu uvedené skutočnosti povedal osobne, no vyhýba sa priamemu stretnutiu...
inak, kašlem už na to, len ma mrzí stratený ČAS, to je moja najväčšia újma...
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod marvin » pon 26. dub, 2004 9:27

:roll:
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 14:03, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod wushi » pon 26. dub, 2004 9:30

marvin - beriem každý názor, práve to ma dokáže nejakým spôsobom motivovať do ďalšej práce v oblasti BU.
sun - ak to bude každý brať ako ty, potom neviem načo tu vlastne žiaci sú, aby sa podvolili vrtochom učiteľov a živili ich? to je choré, nie?
Myslím, že sme sa odklonili od témy tohoto fóra, takže otváram nový topic...
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron