Jak dlouho ..

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Jendis » stř 21. dub, 2004 11:35

Jo,koukal jsem se.Zatím jen tak zběžně.....na důkladnější prozkoumání a poňachňání se teprve chystám.Ale dal jsem to do oblíbených.....pak Ti dám vědět...... :!: 8) 8) 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

pohoda

Příspěvekod wushi » stř 21. dub, 2004 11:43

ok, 8) 8) 8) ,pohodička, daj si na to čas, ono je toho vcelku dosť, len tá kvalita mnohokrát "pokulhává"...inak mám osobnú skúsenosť, že žiaci BU školy dávajú často viac na reči a výzor, ako na skutočné bu hodnoty. Asi sa s tým nezmierim, trápi ma to, hlavne, ak tých ľudí máš rád a považuješ za priateľov a potom sa ti otočia chrbtom a tvária sa, že ťa nepoznajú a všetko je ok...to ťa môže aj klepnúť pepka 8O ...ja som prežil, som taký nezmar :twisted: , len teraz niečo rozbehnúť je ešte problém, no aj to chce len čas 8) , ono to raz vyjde a bude zasa všetko ok :D . :P , to bude fasa :!: :!: :!:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod fletcher » stř 21. dub, 2004 12:54

wushi:...dík za info.
fletcher
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

4ukropcany

Příspěvekod wushi » stř 21. dub, 2004 13:53

Supeeeer :D , díky ti za povzbudenie. 8) Ja fakt nechcem nič iné, len nech ľudia sa voči sebe chovajú čestne...a to je asi môj problém, videl si v poslednej dobe u nás niečo čestné 8O ? Ja ti neviem...mám taký blbý pocit...ono, ako keby som bol mimo...fakt divné...nezažívaš to občas? :? Niekedy...ako keby celé okolie bolo blbé...dávaš do toho s....eného života všetko, a ono sa ti to voľáko vymkne z rúk 8O , nejaký d...l ti závidí, tak ti poserie celé tvoje snaženie :cry: :x , no ja fakt netuším, kam to všetko speje... :? ale inak pohodička.... 8) :D
p.s.kámo, nechaj na seba nejaký kontakt, ak cvičíš, môžme semtam niečo zbuchnúť... :twisted:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Gino » stř 21. dub, 2004 15:02

No já žasnu :-) Pánové, jako by jste nevěděli, že podobné dohady nemají výsledek, pokud oba skutečně věříte v to, co říkáte :-) Předpokládám, že ano, takže sice diskutujete, ale nic z toho nebude :-) Já už tyto věci přestal řešit a věřte, je mi bez toho lépe :-)
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

2gino

Příspěvekod wushi » stř 21. dub, 2004 15:06

no dobre, ok, ale má to zmysel, nie :?:
a ostatne, môžme debatovať aj o niečom inom, napr.:máš niekoho fakt plné zuby? samozrejme z oblasti BU... :twisted:
nie, to bol fór, nie že na to odpoviete :lol:
ja to prestávam tiež riešiť a asi sa mi z toho urobí lepšie 8) , aspoň dúfam.... :wink:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod marvin » stř 21. dub, 2004 15:12

:D
Naposledy upravil marvin dne pát 15. pro, 2006 14:25, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

ano

Příspěvekod wushi » stř 21. dub, 2004 15:15

no jasne :twisted: , robím už nejaké tie roky wushu, začínal som asi v 10 s karate 8O , potom to bolo Shaolin Kempo v Nemecku :lol: a posledných asi 7 rokov aj wushu :P .Neviem, stačí :?:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Gino » stř 21. dub, 2004 18:59

Teda,asi mi něco uteklo, ale wushu považuji za dost široké tema.. spíš bych ještě přiostřil - jaké wu-shu? :-)
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

proc to vychazi

Příspěvekod Anonymní » čtv 22. dub, 2004 5:17

To Jendis. Toto tema me vrta hlavou uz desitky let. Jedine jak si to dokazi vysvetlit je, ze cim dele se nekdo necemu venuje, tim vice si je vedom toho kolik jeste nevi. To nase porekadlo, ze "jeden zivot nestaci" aby jsme se naucili kung fu to nemuze vystihnout lepe. Snad prave ta povrchnost nebo lepe neznalost zacatecnika ktery po tom co se naucil "trochu" ale vi vic nez ti co se nenaucili nic muze vect k te "drzosti" ktera pak vede k tomu tak zvanemu uspechu. My proto rikame, ze brzsky uspech neni dobry. Pak se snadno usne na tech znamych vavrinech. Znam mnoho naprosto vynikajicich ucitelu kteri by si zasouzili aby byli slavni a mnoho slavnych kteri si to nezaslouzi. Hlavni zasluhu na tom maji media. Tam se zridka kdy pise o lidech kteri zasvetili a obetovali cele sve zivoty BU. Ti nejsou nikde videt protoze cvici. Vsimni si, kolik "vyucnych kazet" vydavaji lide kteri by je nemeli vydavat. Zridka kdy najdes neco od nekoho kdo je opravdu dobry. On/ona vi, ze za pul roku bude lepsi (protoze cvici a tim se lepsi) a bude se stydet za to co vydali. Na toto tema neni jednoducha odpoved. Snad jedine, ze k brzskemu uspechu je nutna hodne velka davka stesti a hrosi kuze taky pomuze.
P.S. Abych nezapomel. Ve filmech vsechno funguje
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » čtv 22. dub, 2004 9:02

Díky za odpověď....přijde mi to jako začarovaný kruh.
Jenže pak aby člověk opravdu dobrého mistra hledal lupou v záplavě všelijakých "přisírek" :cry:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Hmmm

Příspěvekod sun » čtv 22. dub, 2004 9:22

Co máš z toho, co se týče žáků, je to ještě horší. :-))
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

2jendis

Příspěvekod wushi » čtv 22. dub, 2004 9:51

no to je fakt :idea: ale naozaj, poobzeraj sa okolo seba, skús mrknúť na tých ľudí, ktorých si možno v minulosti odpísal, lebo nič nevedeli...
Apropó, wushu je široký pojem, no vymenovať štýly, ktorým sa venujem tiež nemá zmysel, lebo zajtra to už nemusí byť pravda, môžem sa venovať nejakému inému štýlu...preto len wushu. 8)
Máš pravdu, toho hnoja je naokolo strašne veľa a hrabať sa v ňom je niekedy únavné a prestáva to človeka baviť... :cry:
Go on !!! :wink:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Jendis » čtv 22. dub, 2004 17:27

No ale žáky si můžeš vychovat... :wink: :lol:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod wushi » pát 23. dub, 2004 7:59

4jendis - ano, môžeš ich vychovať, ale čo ak zistíš, že si ich vychoval a oni ťa jednoducho podrazia a nechajú plávať, ako zareaguješ :?:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

výchova

Příspěvekod sun » pát 23. dub, 2004 8:08

No já těžko neb nejsem mistr a i jako žák si připadám jako nic moc. Jen jsem se zamyslel na tím, že většina z nás komentuje jaký má být mistr a už vůbec se nezamýšlí na tím, jací jsme vlastně žáci, jestli si teda nějakého super mistra vůbec zasloužíme. :-)
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod wushi » pát 23. dub, 2004 8:16

2sun - myslím, že ako žiak som sa zachoval veľmi poctivo - majstrovi som zaplatil cestu, uhradil celý pobyt, vzal ho do rodiny :D , celá rodina ho brala ako člena, ako jedného z nás :D , dokonca niekedy bol viac obľúbený ako my...a aj tak, podraz, oser, hnus, špina... :cry:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod fletcher » pát 23. dub, 2004 8:58

...zajímavá debata,také se přidám. jiste se mnohým z nás stalo ze vidíte lidi o kterých jste si mysleli že je znáte, delat pro vás naprosto nepochopitelné věci. Teď mluvím v kontextu bu. Například odejít z kvalitní školy, nebo ješte huř, přestoupit do méňe kvalitní :D také mnoho diskusi na tomhle i jiných forech bohužel konči často dosti nechutnými hádkami ve stylu muj styl, skola, sifu atd je lepší a kto to nevidí je slepý,sprostý atď. tak nejak to už patří k folklóru :D . nekdy by bylo možná lepší se zamyslet nad tím co nás k tomu nutí. muže to být prvotní nadšení u nováčku pro svuj styl kdy jim všechny ostatní přijdou jaksi podradnejší, muže jit o ukrývaný strach jestli jsem si vopravdu dobře vybral a zdali náhodou nemají pravdu ti druzí. A nekdy také spravedlivý hnev nad profanací něčeho co máme rádi, a čemu se mnoho let věnujeme. Avšak i v tomhl případe težko pomůzou hádky nebo přesvědčováni po internetu. Spíš by to asi chtelo osobní příklad a to nejen co se týče techniky, ale také chování jak na tréningu, tak i v diskusich. vyžaduje to hodně trpělivosti, ale to je ostatne jedna z věcí kterým nás bu učí.

..ale abych neporušil tradici: víte o tom že jsem natolik inteligentní že jsem si vybral ten nejlepší styl a mám tolik štestí že mám toho nejlepšího učitele? a co je dobré pro mne je předse dobré pro každého tudíž neváhejte a přestupte k nám. :D :D
fletcher
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushi » pát 23. dub, 2004 9:45

veď o to práve ide...ja som sa snažil asi 7 rokov ako blbec, robil som všetko pre školu a majstra - a nakoniec ten, kto si to mal najviac vážiť, sa na mňa vybodne a proste tú všetku snahu a námahu a čas a peniaze a ... zignoruje a povie že je to nič ... to ťa môže vy... 8O :x
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

wushi

Příspěvekod sun » pát 23. dub, 2004 10:56

A myslíš, že to byla jeho chyba, že bral nebo tvoje, že jsi si špatně vybral.
A ty když dáváš, tak za to vždycky něco chceš? Potom si ale více obchodník než bojovník. Promiň.
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron