Problémy se sparringem

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Brnkal » pát 18. led, 2008 11:44

pk píše:na všechny tyhle otázky by ti přece měl odpovědět tvůj sifu...

Ano, měl jsem se nejdříve víc ptát na tréninku...

Svou otázkou na foru jsem určitě nechtěl snižovat kvalitu vyuky nebo jinak snižovat kvality Sifu pana Adámka . Cvičení mě hodně chytlo, kung fu je pro mě první "sport" kterej mě opravdu chytl a to jak samotným cvičením, tak celkovou filozofií. Jsem moc vděčnej Sifu i všem instruktorům za čas a hlavně trpělivost co nejen mě věnují.

©lo mě spíš o to dostat "přednášku" o obecných principech a rozvinout širší debatu. Diskusi na podobný téma jsem nikde na tomto serveru nenašel, takže si myslím že to může pomoct i jiným tápajícím lidem.
Brnkal
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Makoto » pát 18. led, 2008 13:52

Jeste me napadal jedna vec k tvemu puvodnimu dotazu: tri mesice je opravdu jeste v pohode a bud rad, ze klades dotazy, jake klades, ze u toho premyslis je super vec. V zasade se lidi deli do nekolika typu dle zpusobu jakym vstrebavaji znalosti:
Pouzivam vlastni terminologii, urcite to nekde je lepe zpracovane, tak me nekamenujte :-)

1. Talent - To je clovek, kterej to jednou vidi a dokaze to predvest viacmenej spravne. Pak uz mu jen staci pridat do toho postupne stres faktor a je udelano. Tito lide vetsinou na treninku nechteji jet jednu techniku 150x, protoze se nudi a chteji 150 technik na jednom treninku...

2. Dric - To je clovek, ktery to to vidi jednou, dvakrat, trikrat, osmkrat a pak teprve to zacne aspon napodobovat. Jelikoz patrim do teto skupiny, muzu rici, ze mi hodne pomaha, kdyz si pred spanim v duchu promitam techniky a pohyby, ktere jsme brali na treninku a v okamziku, kdy to jiz dokazu v duchu jasne videt, vim, ze to dokazu zacvicit tak, abych mohl uvazovat o stresovem faktoru. Tito lide jsou schopni jet techniku treba cely 1.5 hodinovy trenink a stale budou nalezat nove a nove veci, ktere musi zlepsit. Na druhou stranu vsak musim rici, ze prave toto "nekonecne" opakovani se dostane do svalove pameti a pak pridani stres faktoru zvladaji daleko rychleji.

Takze shrnu-li to: Nedelej si hlavu z toho, ze ostatni kolem tebe uz to predvadi, dle tveho nazoru, lepe. Cvic, cvic, cvic a uvidis, za chvili ti to prejde do krve a sparring uz pak bude dalsi level :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Brnkal » pát 18. led, 2008 17:00

makoto: je jasný, že jsu typ DŘÍČ:)
Přesně takhle to u mě taky funguje. Nejdřív si pohyb musim umět v duchu představit a pak už to jede...

K tomu mám takovou perličku.
Spim vedle své ženušky a najednou se mě začalo zdát, jak cvičim jednotlivý techniky. Pěkně pomalinku mě to v hlavě běželo jako spomalenej film. No a vždycky v okamžiku úderu se to zrychlilo a v tom jsem ssebou ze spaní prudce trhnul. Projel jsem takhle několik technik a při každým trhnutí jsem byl o kousek bdělejší až jsem si nakonec uvědomil co se děje a probudil jsem se. Pěkná divočina teda. Partnerka to s pochopením přijala když jsem jí to bez okolků vybalil. Často se mě to ale nestává, škoda, určitě dobrej způsob - učení ve spánku. Ale to trhnutí bylo fakt hustý, celým tělem....
Brnkal
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pát 18. led, 2008 17:31

Brnkal: buď opatrný, já takhle ze spaní si naštípl prst o skříň když sem do ní 2x "plácl" a jednou v autobuse jsem částečně katapultoval sediciho předemnou když sem praštil do sedačky :lol: Řeším to tak že spím uprostřed místnosti abych neměl do čeho praštit, když masakruju polštář tak mě probudí až naražená brňavka o podlahu :lol: Holky je třeba na noc zabezpečit krytem nebo je rozmnožím dělením :lol:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Angus » pát 18. led, 2008 18:29

tekki píše: Ja ked som prvy krat prisiel na trening VT, tak nam hovorili, ze za 1 MESIAC budeme pripraveni na ulicu :lol:

:roll: :?: :roll:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér

tekki píše: Ja ked som prvy krat prisiel na trening VT, tak nam hovorili, ze za 1 MESIAC budeme pripraveni na ulicu :lol:

:roll: :?: :roll:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér

double post
Naposledy upravil Angus dne pát 18. led, 2008 18:38, celkově upraveno 1
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: Problémy se sparringem

Příspěvekod Angus » pát 18. led, 2008 18:32

Brnkal píše:Zdravím všechny.
3 měsíce chodím cvičit kung fu styl Hung Gar k Sifu Pavlovi Adámkovi. Hodně mě to chytlo, ale vůbec mě nejdou sparringová cvičení. Na nečisto, třeba před zrcadlem si zkouším bloky, údery, ale jakmile mám vykrýt základním blokem soupeřův útok a udeřit, tak to prostě nedokážu tak, aby to mělo nějakou úroveň. I pomalu se prostě netrefím blokovacíma plochama na správný místa, moje pohyby nejsou ono a vůbec celý mě to nejak nejde.

Když se učí malé dítě chodit, také to nějaký čas trvá, než se to naučí :wink:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Tweety » pát 13. čer, 2008 14:53

ahoj brnky.
K tvýmu dotazu ti zkusím poradit.Jak říkali kluci 3 měsíce je opravdu málo. Co se týče talentů,tak tam až tak velkou roli nehrajou, spíš je to ta dřina a dřina.Zkus nejdřív nějaký drily na místě v sei ping maa.hlavně na techniku a uvolněnost.Až to tam budeš mít, začni cvičit sílu i třebe s nějakým závažím.Dalšmí krokem je chůze do předu, do stran už v bojovém střehu.Soustředit se na polohu rukou, hlavy, těla a nohou.Začít kombinovat drily v chůzi a představovat si před sebou nepřítele.samozřejmě spolupracuj s nějakým kámošem a urči si tempo podle sebe.postupně přidávej rychlost, začni chodit a nebát se dát ránu, či ji dostat. Za rok budou uspokojivé výsledky, ale nebudou dokonalé :lol: chcete to cvičit a potit se.
:twisted:
Tweety
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...