Problémy se sparringem

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Makoto » pát 18. led, 2008 13:52

Jeste me napadal jedna vec k tvemu puvodnimu dotazu: tri mesice je opravdu jeste v pohode a bud rad, ze klades dotazy, jake klades, ze u toho premyslis je super vec. V zasade se lidi deli do nekolika typu dle zpusobu jakym vstrebavaji znalosti:
Pouzivam vlastni terminologii, urcite to nekde je lepe zpracovane, tak me nekamenujte :-)

1. Talent - To je clovek, kterej to jednou vidi a dokaze to predvest viacmenej spravne. Pak uz mu jen staci pridat do toho postupne stres faktor a je udelano. Tito lide vetsinou na treninku nechteji jet jednu techniku 150x, protoze se nudi a chteji 150 technik na jednom treninku...

2. Dric - To je clovek, ktery to to vidi jednou, dvakrat, trikrat, osmkrat a pak teprve to zacne aspon napodobovat. Jelikoz patrim do teto skupiny, muzu rici, ze mi hodne pomaha, kdyz si pred spanim v duchu promitam techniky a pohyby, ktere jsme brali na treninku a v okamziku, kdy to jiz dokazu v duchu jasne videt, vim, ze to dokazu zacvicit tak, abych mohl uvazovat o stresovem faktoru. Tito lide jsou schopni jet techniku treba cely 1.5 hodinovy trenink a stale budou nalezat nove a nove veci, ktere musi zlepsit. Na druhou stranu vsak musim rici, ze prave toto "nekonecne" opakovani se dostane do svalove pameti a pak pridani stres faktoru zvladaji daleko rychleji.

Takze shrnu-li to: Nedelej si hlavu z toho, ze ostatni kolem tebe uz to predvadi, dle tveho nazoru, lepe. Cvic, cvic, cvic a uvidis, za chvili ti to prejde do krve a sparring uz pak bude dalsi level :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod Brnkal » pát 18. led, 2008 17:00

makoto: je jasný, že jsu typ DŘÍČ:)
Přesně takhle to u mě taky funguje. Nejdřív si pohyb musim umět v duchu představit a pak už to jede...

K tomu mám takovou perličku.
Spim vedle své ženušky a najednou se mě začalo zdát, jak cvičim jednotlivý techniky. Pěkně pomalinku mě to v hlavě běželo jako spomalenej film. No a vždycky v okamžiku úderu se to zrychlilo a v tom jsem ssebou ze spaní prudce trhnul. Projel jsem takhle několik technik a při každým trhnutí jsem byl o kousek bdělejší až jsem si nakonec uvědomil co se děje a probudil jsem se. Pěkná divočina teda. Partnerka to s pochopením přijala když jsem jí to bez okolků vybalil. Často se mě to ale nestává, škoda, určitě dobrej způsob - učení ve spánku. Ale to trhnutí bylo fakt hustý, celým tělem....
Brnkal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 01. led, 2008 0:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pát 18. led, 2008 17:31

Brnkal: buď opatrný, já takhle ze spaní si naštípl prst o skříň když sem do ní 2x "plácl" a jednou v autobuse jsem částečně katapultoval sediciho předemnou když sem praštil do sedačky :lol: Řeším to tak že spím uprostřed místnosti abych neměl do čeho praštit, když masakruju polštář tak mě probudí až naražená brňavka o podlahu :lol: Holky je třeba na noc zabezpečit krytem nebo je rozmnožím dělením :lol:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Angus » pát 18. led, 2008 18:29

tekki píše: Ja ked som prvy krat prisiel na trening VT, tak nam hovorili, ze za 1 MESIAC budeme pripraveni na ulicu :lol:

:roll: :?: :roll:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Angus » pát 18. led, 2008 18:29

tekki píše: Ja ked som prvy krat prisiel na trening VT, tak nam hovorili, ze za 1 MESIAC budeme pripraveni na ulicu :lol:

:roll: :?: :roll:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Angus » pát 18. led, 2008 18:29

double post
Naposledy upravil Angus dne pát 18. led, 2008 18:38, celkově upraveno 1
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Re: Problémy se sparringem

Příspěvekod Angus » pát 18. led, 2008 18:32

Brnkal píše:Zdravím všechny.
3 měsíce chodím cvičit kung fu styl Hung Gar k Sifu Pavlovi Adámkovi. Hodně mě to chytlo, ale vůbec mě nejdou sparringová cvičení. Na nečisto, třeba před zrcadlem si zkouším bloky, údery, ale jakmile mám vykrýt základním blokem soupeřův útok a udeřit, tak to prostě nedokážu tak, aby to mělo nějakou úroveň. I pomalu se prostě netrefím blokovacíma plochama na správný místa, moje pohyby nejsou ono a vůbec celý mě to nejak nejde.

Když se učí malé dítě chodit, také to nějaký čas trvá, než se to naučí :wink:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Tweety » pát 13. čer, 2008 14:53

ahoj brnky.
K tvýmu dotazu ti zkusím poradit.Jak říkali kluci 3 měsíce je opravdu málo. Co se týče talentů,tak tam až tak velkou roli nehrajou, spíš je to ta dřina a dřina.Zkus nejdřív nějaký drily na místě v sei ping maa.hlavně na techniku a uvolněnost.Až to tam budeš mít, začni cvičit sílu i třebe s nějakým závažím.Dalšmí krokem je chůze do předu, do stran už v bojovém střehu.Soustředit se na polohu rukou, hlavy, těla a nohou.Začít kombinovat drily v chůzi a představovat si před sebou nepřítele.samozřejmě spolupracuj s nějakým kámošem a urči si tempo podle sebe.postupně přidávej rychlost, začni chodit a nebát se dát ránu, či ji dostat. Za rok budou uspokojivé výsledky, ale nebudou dokonalé :lol: chcete to cvičit a potit se.
:twisted:
Tweety
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. čer, 2008 23:00
Bydliště: Jihlava

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron