Shaolinské Kung-fu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod luen » sob 10. led, 2009 0:16

pavela píše:čau luene, za budhistické styly se považují takové, které mají vztah k buddhismu, to znamená třeba Luo Han Quan, Jin Gang Quan, Da Mo Quan atd... Nikoliv všechny styly které si připsaly před prvního doloženého předka ©aolin :lol: Připadá mi,že Damo přitáhl tehdy z Indie něco jako Kalaripayatti, to je hodně podobné ©aolin kungfu. Ale wušu samozřejmě a bezpochyby v Číně existovalo dávno před tím. Do klášterů se taky uchylovali mnozí vysloužilí generálové, válečníci a podobní vrahouni, kteří se na stará kolena dali na víru a s nimi přicházely všelijaké styly. Myšlenka "mírového" studia BU ostatně není nijak špatná a má mé sympatie. Ač sám příslušen k ©aolinu,musím říci,že: " Všechna BU pocházejí ze ©aolinu" je jen a pouze klasické Čínské krásné květnaté a nepravdivé přísloví...


Presne jak pises, tak ja myslim, ze si v tomto ohledu rozumime ... :wink: ma reakce take nebyla na tebe jen jsem te chtel trosku popichnout 8)

Jinak dalsi vec je ta, ze buddhisti v klasterech byli vetsinou gramotni a casto pri prepisovani suter ze sanskrtu do cinstiny a jinych spisu (kronik atd ...), se dostalo vse o cem psali do vztahu s buddhismem :wink:

Buddhismus mel v cine nekolik expanznich vln a byla to v urcitych dobach, dalo by se rici, modni zalezitost ... Z techto dob se nam dochovalo spousty cinskych spisu, kde byla stara cinska kultura roubovana na buddhismus, aby byl snadneji siritelny atd ... Dik tomu se dochovalo spousty nejen nabozenskych textu, ale i kulturnich pametihodnosti ... Za to myslim patri velky dik temto klasterum a nesmirne pili mnichu.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Jabberwocky » sob 10. led, 2009 1:41

luen píše:jeste se toho nekdo chytne a bude i McWing chun menu :lol:

No, dlouho jsem váhal, ale teď se zeptám - kdyby ses třeba Ty, Luene, na ©tědrý den postil, myslíš, že bys viděl zlaté wing chuně?
;-)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod luen » sob 10. led, 2009 6:46

Jabberwocky píše:
luen píše:jeste se toho nekdo chytne a bude i McWing chun menu :lol:

No, dlouho jsem váhal, ale teď se zeptám - kdyby ses třeba Ty, Luene, na ©tědrý den postil, myslíš, že bys viděl zlaté wing chuně?
;-)


na vanoce nevim, ale na silvestra urcite Obrázek :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pavela » sob 10. led, 2009 8:32

luen píše:
Jabberwocky píše:
luen píše:jeste se toho nekdo chytne a bude i McWing chun menu :lol:

No, dlouho jsem váhal, ale teď se zeptám - kdyby ses třeba Ty, Luene, na ©tědrý den postil, myslíš, že bys viděl zlaté wing chuně?
;-)


na vanoce nevim, ale na silvestra urcite Obrázek :lol:
Luene samozřejmě ře si rozumíme, však jsme bratři ne :wink: PS: pro Jabberwocky, vypij flašku Arguotou a proměníš se na Wingchuně promptně... (wings ve smyslu křídla po prvním loku a čuně až to začne naplno působit :D )
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Jabberwocky » sob 10. led, 2009 12:01

Pavela: Tak to se obávám, že by mě PC hnal z tréninku svinským krokem ;-) Ono stačí, že jsme si na něj vymysleli, že má v hlavě implantovaný tai-chip, ještě abych mu tam zaváděl wing-chuňárny :-D
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod lubbione » pon 12. led, 2009 8:58

luen píše: :lol: tak tos uvedla na pravou miru :wink: vis kolik je v cine muslimu :lol: az zas budes cist nejakyho pruvodce cinou, tak kup neco aktualniho :wink:


a vies kolko je u nas narodnostnych mensin, ktore vyznavaju vsetko mozne, len krestanstvo nie? to je vsade, zobud sa.
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

Příspěvekod luen » pon 12. led, 2009 9:14

lubbione píše:
luen píše: :lol: tak tos uvedla na pravou miru :wink: vis kolik je v cine muslimu :lol: az zas budes cist nejakyho pruvodce cinou, tak kup neco aktualniho :wink:


a vies kolko je u nas narodnostnych mensin, ktore vyznavaju vsetko mozne, len krestanstvo nie? to je vsade, zobud sa.


admineeee smaznete toho trola, ona vubec nechape o cem je rec :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod lubbione » pon 12. led, 2009 9:23

luen píše:admineeee smaznete toho trola, ona vubec nechape o cem je rec :lol:


zbytočne sa namáhaš, admin si očividne nič nespraví... :lol:
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

Příspěvekod pavela » pon 12. led, 2009 9:28

lubbione píše:
luen píše: :lol: tak tos uvedla na pravou miru :wink: vis kolik je v cine muslimu :lol: az zas budes cist nejakyho pruvodce cinou, tak kup neco aktualniho :wink:


a vies kolko je u nas narodnostnych mensin, ktore vyznavaju vsetko mozne, len krestanstvo nie? to je vsade, zobud sa.
Zobuď sa ty,miláčik,má pravdu,muslimů je celý národ,Provincie Xinjiang,Ningxia,Qinghai a Gansu mají většinu muslimského obyvatelstva.Území skoro jak západní Evropa. U NÁS v Číně jsou tato MAJORITNÍ náboženství: Buddhismus,Taolismus,Islám,Křesťanství a Lamaismus(Tibetský buddhismus). Konfuciánství NENÍ náboženství.To by pak bylo náboženství i klanění se soudružce učitelce ve škole... O tom musím něco vědět,když je moje drahá jedním z 3000 registrovaných potomků Konfucia :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod lubbione » pon 12. led, 2009 9:49

pavela píše:a vies kolko je u nas narodnostnych mensin, ktore vyznavaju vsetko mozne, len krestanstvo nie? to je vsade, zobud sa.
Zobuď sa ty,miláčik,má pravdu,muslimů je celý národ,Provincie Xinjiang,Ningxia,Qinghai a Gansu mají většinu muslimského obyvatelstva.Území skoro jak západní Evropa. U NÁS v Číně jsou tato MAJORITNÍ náboženství: Buddhismus,Taolismus,Islám,Křesťanství a Lamaismus(Tibetský buddhismus). Konfuciánství NENÍ náboženství.To by pak bylo náboženství i klanění se soudružce učitelce ve škole... O tom musím něco vědět,když je moje drahá jedním z 3000 registrovaných potomků Konfucia :lol:[/quote]

tvoja drahá? v kláštore máte povolené aj také veci???
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

Příspěvekod PC » pon 12. led, 2009 11:32

2 pavela&luen: ...kdo to tu psal: "Bav se s blbcem bez klacku!"... :-) Nema to cenu kuci, tady neni ani zakladni znalost, takze neni ani co uvadet na pravou miru. ;-)

Jabberwocky: Neboj po Arguotou na trenink ani nedojdes! :twisted: :D To neni piti, to je ZHN! :D
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod pavela » pon 12. led, 2009 13:13

hehe, většina mnichů má manželky hehe, to nevíš? Původně byl klášter jediné místo,kam se dalo schovat před těmi fůriemi.A teď? Nová doba, ani v kláštěře člověk nenalezne klidu :lol: :lol: :lol: PC: jsem si toho vědom :D
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Budúcnosť kungfu?

Příspěvekod Pali » sob 23. kvě, 2009 7:48

Zdar
Včera som videl pekný dokument Mních bojovník na National Geographic. Bolo to o mníchovi Shi Yan Ming (http://www.usashaolintemple.org/), ktorý emigroval pri vystúpení do USA.
Páčilo sa mi, že chlapík sa stavia pozitívne k novým prienikom s americkou kultúrou. Kungfu bolo prirovnávané k a porovnávané s hiphopom. Chlapíci z Wu Tang Clan prirovnávali rapperské a breakdance-ové výzvy k predvádzaniu kungfu, ktoré tiež ukazuje silu a zručnosť protagonistu. Režisér Jim Jarmusch si všímal pôsobenie kung fu filmov v minulých rokoch, ktoré bolo silnejšie práve v tých štvrtiach, kde sa rozrastal aj hiphop.
Zaujímavé bolo, že sa vo filme vôbec neriešila "realita pouličného stretu" (a to vie domáce prostredie hiphopu o násilí svoje). Skôr padali slová ako cnosť, odvaha, pomsta :D .
Uvedomil som si, že hoci je bojová zručnosť dôležitá a zaujímavá, rovnako dôležitý je kutúrny vzor, ktorý so sebou kungfu nesie. Je to prirodzené. Môj obľúbený "prírodný" príklad je ten s evolúciou pľúc. Plynový mechúr slúžil rybám na zachovanie stability a polohy vo vode. Pri prechode zvierat na súš sú z neho pľúca. Nevieme čo budúcnosť prinesie, no nemyslím si, že by kungfu muselo byť spojené prednostne so súbojmi a účinnosťou "na ulici".
Ako vidíte Shi Yan Minga vy?
Myslíte si, že veci majú danú podstatu, od ktorej keď sa odklonia, čosi sa zradí?
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Fukki » sob 23. kvě, 2009 8:36

Zdar, prosím tě neznáš origo název toho dokumentu? Případně zda se to dá někde zkouknout? Hledal jsem, ale nic .. Dík
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod hellas » sob 23. kvě, 2009 9:20

Taky sem na to koukal, líbilo se mě jak cvičí, dynamika super :-)
Jen tam nemusala být ta "cirkusová" vystoupení :-)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Pali » sob 23. kvě, 2009 10:03

[/quote]Fukki
PříspěvekZaslal: u57eso, 23 květen 2009 08:36:57 +0000_23am31efoso, 23 květen 2009 08:36:57 +000005am Předmět:
Zdar, prosím tě neznáš origo název toho dokumentu? Případně zda se to dá někde zkouknout? Hledal jsem, ale nic .. Dík
V origináli sa to volalo Kung Fu Monk. Inde ako na National Geographic som to nenašiel.
hellas
PříspěvekZaslal: u15eso, 23 květen 2009 09:20:15 +0000_23am31efoso, 23 květen 2009 09:20:15 +000005am Předmět:
Taky sem na to koukal, líbilo se mě jak cvičí, dynamika super Usmívající
Jen tam nemusala být ta "cirkusová" vystoupení Usmívající
No práve tie cirkusové vystúpenia sú podstatnou časťou tej archetypálnej postavy "mystik-bojovník", ktorá je pre niektorých ľudí a kultúry dôležitá . :wink:
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Re: Budúcnosť kungfu?

Příspěvekod jeikob » sob 23. kvě, 2009 14:08

Pali píše:Zdar
Včera som videl pekný dokument Mních bojovník na National Geographic. Bolo to o mníchovi Shi Yan Ming (http://www.usashaolintemple.org/), ktorý emigroval pri vystúpení do USA.
Páčilo sa mi, že chlapík sa stavia pozitívne k novým prienikom s americkou kultúrou. Kungfu bolo prirovnávané k a porovnávané s hiphopom. Chlapíci z Wu Tang Clan prirovnávali rapperské a breakdance-ové výzvy k predvádzaniu kungfu, ktoré tiež ukazuje silu a zručnosť protagonistu. Režisér Jim Jarmusch si všímal pôsobenie kung fu filmov v minulých rokoch, ktoré bolo silnejšie práve v tých štvrtiach, kde sa rozrastal aj hiphop.
Zaujímavé bolo, že sa vo filme vôbec neriešila "realita pouličného stretu" (a to vie domáce prostredie hiphopu o násilí svoje). Skôr padali slová ako cnosť, odvaha, pomsta :D .
Uvedomil som si, že hoci je bojová zručnosť dôležitá a zaujímavá, rovnako dôležitý je kutúrny vzor, ktorý so sebou kungfu nesie. Je to prirodzené. Môj obľúbený "prírodný" príklad je ten s evolúciou pľúc. Plynový mechúr slúžil rybám na zachovanie stability a polohy vo vode. Pri prechode zvierat na súš sú z neho pľúca. Nevieme čo budúcnosť prinesie, no nemyslím si, že by kungfu muselo byť spojené prednostne so súbojmi a účinnosťou "na ulici".
Ako vidíte Shi Yan Minga vy?
Myslíte si, že veci majú danú podstatu, od ktorej keď sa odklonia, čosi sa zradí?


jojo wu tang clan to sem poslouchal v postpubertálním skate věku. a už tehdá mi to přišlo hodně zhulený kombinace kung fu hlášek z filmů z těma jejich z bronxu:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » sob 23. kvě, 2009 14:12

k tomu lámaistickému budhismu z pochybných kung fu filmů a následně jsem teda si to zjištoval na netu. tak není vetšinou vnímán pozitivně totiž že byl oficialním náboženstvím mandžuů .často v těch filmech také je pozitiv šaolin vs láma ti jsou zlí.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Re: Budúcnosť kungfu?

Příspěvekod Fukki » sob 23. kvě, 2009 14:27

jeikob píše:jojo wu tang clan to sem poslouchal v postpubertálním skate věku. a už tehdá mi to přišlo hodně zhulený kombinace kung fu hlášek z filmů z těma jejich z bronxu:)

Neblázni. Wu-tang forewer! :twisted:

Shaolin shadowboxing, and the Wu-Tang sword style. If what you say is true, the Shaolin and the Wu-Tang could be dangerous. Do you think your Wu-Tang sword can defeat me? En garde, I'll let you try my Wu-Tang style.
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Re: Budúcnosť kungfu?

Příspěvekod jeikob » sob 23. kvě, 2009 14:32

Fukki píše:
jeikob píše:jojo wu tang clan to sem poslouchal v postpubertálním skate věku. a už tehdá mi to přišlo hodně zhulený kombinace kung fu hlášek z filmů z těma jejich z bronxu:)

Neblázni. Wu-tang forewer! :twisted:

Shaolin shadowboxing, and the Wu-Tang sword style. If what you say is true, the Shaolin and the Wu-Tang could be dangerous. Do you think your Wu-Tang sword can defeat me? En garde, I'll let you try my Wu-Tang style.

jasně tohle je klasická hláška rza,raekwoon,old dirty bastard mimochodem to má bejt beggar su.method man zabiják z old school klasiky to samý ghost face killer . jo já mám rád starý wu tang:)mimochodem na you tube je film kde vykládaj zhulený o své lásce k těm filmům je to prča melou šilený kraviny:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron