Shaolinské Kung-fu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod wushupetr » čtv 27. lis, 2008 22:08

shambaL píše:Tak ty namazani indi ma tiez nebavili v tom sa zhodneme :D
Ale nechapem ako si mohol robit 5 rokov tai chi ked mas taky pristup k vnutornej meditacii.
Pri orientalnych bojovych umeniach je to neodkladna sucast treningu.No ale ak robis wushu co asi hej ked mas taky nick len koli bojovim zostavam, ometanie sa s palicou a mecom ... je to tvoja vec

No nic moj prispevok bol orientovany ludom co tu pisu nechcem tu rozvadzat dialog len s tebou nic v zlom 8)

good luck

Máš pravdu bez dalších názorů to je o ničem , tak jen k tomu:
Tak já cvičím Sportovní Wushu a to je něco jinýho než se jen učit sestavu pro máchání mečem nebo tyčí. Shaolin jsem cvičil jako menší a to kvůli základům.
Co se týče vnitřní meditace a Tai Ji, myslím, že to některý lidi moc prožívaj místo toho, aby pochopily techniku a to, že jde o BU a ne o Jogu. V pohybech Tai Ji hodně lidí vidí nějakou poetickou skoro nadpřirozenou sílu a přitom ten pohyb prostě má znázorňovat jednoduše jen nějakou páku nebo kryt nebo já nevim co. To je podle mě chyba, když to vidí tak poeticky, ale třeba se pletu.
Meditacím vůbec nerozumím. Jak jsem napsal, myslím, že spousta lidí to moc prožívá. Je to jak když jdeš do čajovny. Já si čaj vždycky ocukruju nejmíň třema lžičkama a pak tam na mě ta hipísácká obsluha kouká jakobych ten čaj nějak urazil nebo co. Tomu říkám zbytečně to prožívat. Meditace se tu už řešila a já to moc nečet, ale pro mě je meditace, když si lehnu do horký vany ať si kdo chce říká co chce, že to meditace není, ale to mi je jedno :D každej ať si tomu říká po svém.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod pavela » pát 28. lis, 2008 13:28

Frank píše:jo shaolin show je pěkná akrobatická show, ale s bojem nemá moc společnýho jako celej shaolin jsou to prosté jen exhibice.)

a pavelo myslim si ze nervy v kýblu máš spíš ty:D

Pan chytrej žejo? Ty máš jistě celej ©aolin v malíčku, že tak dobře víš,že je to exhibice.Chytrolíny miluju. Já například vim třeba o Taekwondo nebo o Karate prd.Ale nikdy bych neřekl, že je to exhibice k ničemu. Mám opravdu rád, když se někdo začne prsit, že všemu rozumí a to a to je jenom exhibice... Člověk kterej tomu rozumí alespoň trochu více než svému hovnu vi, že V©ECHNO JE K NĚČEMU nebo lépe řečeno V©ECHNO JE KE V©EMU! Pro toho kdo ví a umí samozřejmě, pro toho kdo nic neví je všechno nanic... Ale navíc znovu opakuju, že tahle show, i když jistě pěkná, nemá celkem nic společnýho s tim, co cvičej mniši v ©aolinu.Je to akrobat šou pro diváky ale neukazujou NIC z tradičního umění ©aolinu.Jedinou originální sestavu.Snad kromě Tong Zi Gong.®ádný Shaolin Xiaohong,Dahong, Jin Gang Quan, Luo han Quan, 18 dlaní osvíceného,Bodhidharmovu pěst,Černého tygra,Pět písmen,18 rukou luo hana,nic,žádná klasika...(ono by to taky nebylo nijak efektní, spíš efektivní) Tohle co dělají ti kluci cvičí každá běžná škola Wušu..Tradiční ©aolin je sebeobrana, nikoliv exhibice. A s bojem má ©aolin asi tolik společného jako Thaibox. (jen moje kungfu teta Wang Zhan Li,tradiční ©aolin, 3 zlatý pásy z ringu, první porazila Thaice v roce 2006 na 1. mistrovství Kung Fu vs Proffesional Thaibox)pak 2007 a potom Američany na policejním mistrovství.) PS: A moje nervy chlapče jsou v naprostém pořádku. :wink:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » pát 28. lis, 2008 13:39

wushupetr píše:
shambaL píše:Tak ty namazani indi ma tiez nebavili v tom sa zhodneme :D
Ale nechapem ako si mohol robit 5 rokov tai chi ked mas taky pristup k vnutornej meditacii.
Pri orientalnych bojovych umeniach je to neodkladna sucast treningu.No ale ak robis wushu co asi hej ked mas taky nick len koli bojovim zostavam, ometanie sa s palicou a mecom ... je to tvoja vec

No nic moj prispevok bol orientovany ludom co tu pisu nechcem tu rozvadzat dialog len s tebou nic v zlom 8)

good luck

Máš pravdu bez dalších názorů to je o ničem , tak jen k tomu:
Tak já cvičím Sportovní Wushu a to je něco jinýho než se jen učit sestavu pro máchání mečem nebo tyčí. Shaolin jsem cvičil jako menší a to kvůli základům.
Co se týče vnitřní meditace a Tai Ji, myslím, že to některý lidi moc prožívaj místo toho, aby pochopily techniku a to, že jde o BU a ne o Jogu. V pohybech Tai Ji hodně lidí vidí nějakou poetickou skoro nadpřirozenou sílu a přitom ten pohyb prostě má znázorňovat jednoduše jen nějakou páku nebo kryt nebo já nevim co. To je podle mě chyba, když to vidí tak poeticky, ale třeba se pletu.
Meditacím vůbec nerozumím. Jak jsem napsal, myslím, že spousta lidí to moc prožívá. Je to jak když jdeš do čajovny. Já si čaj vždycky ocukruju nejmíň třema lžičkama a pak tam na mě ta hipísácká obsluha kouká jakobych ten čaj nějak urazil nebo co. Tomu říkám zbytečně to prožívat. Meditace se tu už řešila a já to moc nečet, ale pro mě je meditace, když si lehnu do horký vany ať si kdo chce říká co chce, že to meditace není, ale to mi je jedno :D každej ať si tomu říká po svém.
To seš špatně pane, meditace to je to nejtěžší na ©aolin BU vůbec. Je to to nejvyšší umění, který bych rád někdy ovládal. A žádná relaxace ve vaně. Hezky do postoje nebo do posedu, všecko narovnat, nemyslet na nic, zkaměnět, k tomu ťukat a odříkávat Zhou.To je to,co přinesl Bodhidharma z Indie! A při tom bejt "uvolněnej". Těžká cesta k Buddhovi.Xiu Fo,je to to nejhorší a nejtěžší, poskakovat a mrskat otočky je proti tomu legrace... :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushupetr » pát 28. lis, 2008 13:53

pavela píše:
Frank píše:jo shaolin show je pěkná akrobatická show, ale s bojem nemá moc společnýho jako celej shaolin jsou to prosté jen exhibice.)

a pavelo myslim si ze nervy v kýblu máš spíš ty:D

Pan chytrej žejo? Ty máš jistě celej ©aolin v malíčku, že tak dobře víš,že je to exhibice.Chytrolíny miluju. Já například vim třeba o Taekwondo nebo o Karate prd.Ale nikdy bych neřekl, že je to exhibice k ničemu. Mám opravdu rád, když se někdo začne prsit, že všemu rozumí a to a to je jenom exhibice... Člověk kterej tomu rozumí alespoň trochu více než svému hovnu vi, že V©ECHNO JE K NĚČEMU nebo lépe řečeno V©ECHNO JE KE V©EMU! Pro toho kdo ví a umí samozřejmě, pro toho kdo nic neví je všechno nanic... Ale navíc znovu opakuju, že tahle show, i když jistě pěkná, nemá celkem nic společnýho s tim, co cvičej mniši v ©aolinu.Je to akrobat šou pro diváky ale neukazujou NIC z tradičního umění ©aolinu.Jedinou originální sestavu.Snad kromě Tong Zi Gong.®ádný Shaolin Xiaohong,Dahong, Jin Gang Quan, Luo han Quan, 18 dlaní osvíceného,Bodhidharmovu pěst,Černého tygra,Pět písmen,18 rukou luo hana,nic,žádná klasika...(ono by to taky nebylo nijak efektní, spíš efektivní) Tohle co dělají ti kluci cvičí každá běžná škola Wušu..Tradiční ©aolin je sebeobrana, nikoliv exhibice. A s bojem má ©aolin asi tolik společného jako Thaibox. (jen moje kungfu teta Wang Zhan Li,tradiční ©aolin, 3 zlatý pásy z ringu, první porazila Thaice v roce 2006 na 1. mistrovství Kung Fu vs Proffesional Thaibox)pak 2007 a potom Američany na policejním mistrovství.) PS: A moje nervy chlapče jsou v naprostém pořádku. :wink:

pro Pavelu:

Já ti čeče nevím, co teď chceš vlatně říct. Frank řek, že je to jen exibice a show, ty ho za to sprdneš a pak sám řekneš, že to je jenom akrobatická show pro diváka a nic z tradičního Shaolinu. Což je vlastně to samý. Nepochopím ty tvý moudra, že vše je ke všmu, hlavně to jak si tenkrát psal, že i dloubání v nose se dá použít v boji :roll: :D Nevím no, leda bych tu kuličku z nosu po někom cvrnknul.
®e zrovna ty tady někomu vytýkáš chytračení... a zase to tvý Znam toho a toho, moje teta, můj strejda. Vyfotit se s Mistrtem umí každej.
Co jsem viděl třeba ty sestavy, tak určitě to nebyly originály, ale předělávky. To neznamená, že tam originál není. Viděl si určitě ten seriál o Tai Ji jak v prvním díle ten kluk trénuje. Cvičí Fan Zi Quan a stejně tam skočí sudy. V sestavách tohodle stylu jsem nikdy neviděl tenhle akrobatickej prvek, ale prostě šlo o seriál pro diváka a to Fan Zi tam bylo, krásnej originál, ale jen lehce pozměněnej.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 28. lis, 2008 13:55

pavela píše:
wushupetr píše:
shambaL píše:Tak ty namazani indi ma tiez nebavili v tom sa zhodneme :D
Ale nechapem ako si mohol robit 5 rokov tai chi ked mas taky pristup k vnutornej meditacii.
Pri orientalnych bojovych umeniach je to neodkladna sucast treningu.No ale ak robis wushu co asi hej ked mas taky nick len koli bojovim zostavam, ometanie sa s palicou a mecom ... je to tvoja vec

No nic moj prispevok bol orientovany ludom co tu pisu nechcem tu rozvadzat dialog len s tebou nic v zlom 8)

good luck

Máš pravdu bez dalších názorů to je o ničem , tak jen k tomu:
Tak já cvičím Sportovní Wushu a to je něco jinýho než se jen učit sestavu pro máchání mečem nebo tyčí. Shaolin jsem cvičil jako menší a to kvůli základům.
Co se týče vnitřní meditace a Tai Ji, myslím, že to některý lidi moc prožívaj místo toho, aby pochopily techniku a to, že jde o BU a ne o Jogu. V pohybech Tai Ji hodně lidí vidí nějakou poetickou skoro nadpřirozenou sílu a přitom ten pohyb prostě má znázorňovat jednoduše jen nějakou páku nebo kryt nebo já nevim co. To je podle mě chyba, když to vidí tak poeticky, ale třeba se pletu.
Meditacím vůbec nerozumím. Jak jsem napsal, myslím, že spousta lidí to moc prožívá. Je to jak když jdeš do čajovny. Já si čaj vždycky ocukruju nejmíň třema lžičkama a pak tam na mě ta hipísácká obsluha kouká jakobych ten čaj nějak urazil nebo co. Tomu říkám zbytečně to prožívat. Meditace se tu už řešila a já to moc nečet, ale pro mě je meditace, když si lehnu do horký vany ať si kdo chce říká co chce, že to meditace není, ale to mi je jedno :D každej ať si tomu říká po svém.
To seš špatně pane, meditace to je to nejtěžší na ©aolin BU vůbec. Je to to nejvyšší umění, který bych rád někdy ovládal. A žádná relaxace ve vaně. Hezky do postoje nebo do posedu, všecko narovnat, nemyslet na nic, zkaměnět, k tomu ťukat a odříkávat Zhou.To je to,co přinesl Bodhidharma z Indie! A při tom bejt "uvolněnej". Těžká cesta k Buddhovi.Xiu Fo,je to to nejhorší a nejtěžší, poskakovat a mrskat otočky je proti tomu legrace... :lol:


Proto jsem tam napsal, že PRO MĚ je to tak. Tak šup šup běž trénovat maestro. Já až budu chtít za Budhou tak se stanu Budhistou. Jsem Křesťan
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pavela » sob 29. lis, 2008 12:52

čoveče, když už ti moc nejde myšlení tak bych předpokládal, že aspoň umíš číst. Frank napsal blablabla... jako celej shaolin blablabla... Tudíž nemluvil jen o SHOW ale o CELÉM ©AOLINU. nebo se pletu? Zkus si to znovu přečíst a pomeditovat o tom OK? A tvoje křesťanský přesvědčení ti neberu,věř si čemu chceš ale mluvil jsi o meditaci, tak jsem to vysvětlil co to slovo znamená. A hele, to mám jako o svejch mistrech,strejdách a tetách psát jako o cizích aby wushupetr nezáviděl nebo co? Tak OK opravuju specielně pro tebe. Ňáká paní Wang Zhan Li, kterou vůbec neznám ani náhodou,jenom z televize, 3 zlatý pásy z ringu,z toho dva s profi Thaiboxerama.. Nikoho neznám, s nikým jsem se neučil a jsem NULA. Spokojenost?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushupetr » ned 30. lis, 2008 15:36

pavela píše:čoveče, když už ti moc nejde myšlení tak bych předpokládal, že aspoň umíš číst. Frank napsal blablabla... jako celej shaolin blablabla... Tudíž nemluvil jen o SHOW ale o CELÉM ©AOLINU. nebo se pletu? Zkus si to znovu přečíst a pomeditovat o tom OK? A tvoje křesťanský přesvědčení ti neberu,věř si čemu chceš ale mluvil jsi o meditaci, tak jsem to vysvětlil co to slovo znamená. A hele, to mám jako o svejch mistrech,strejdách a tetách psát jako o cizích aby wushupetr nezáviděl nebo co? Tak OK opravuju specielně pro tebe. Ňáká paní Wang Zhan Li, kterou vůbec neznám ani náhodou,jenom z televize, 3 zlatý pásy z ringu,z toho dva s profi Thaiboxerama.. Nikoho neznám, s nikým jsem se neučil a jsem NULA. Spokojenost?


Tak jako mě je to jedno, když znáš nějaký známý lidi tak ti to přeju, ale nezávidím. Já mám taky plno fotek, na kterých jsem vedle známých lídí.
To má plno lidí takový známý a fotky s nima. Já ti je neberu. Jen si nejsem jistej, jestli je zpomínáš z úcty k nim, v tom případě stačí říct jejich jméno nebo jestli je vzpmínáš jen jako vejtaha, když k tomu pokaždý nezapomeneš připsat tu omáčku okolo. Ale to je fuk pokusím se to u tebe přehlížet.
Co vím já tak exibice v pravym Shaolinu jsou stejný jako ty od těch nepravých. Viděl jsem lno vystoupení přímo v Shaolinu, mimo něj i v televizi. Stejný. Takže Show a i to v tom Shaolinu je Show.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 30. lis, 2008 16:33

Eště jsem chtěl připsat:
Řekl bych prostě, že Frank má pravdu. Je to celý jen exibice. To na co tam lidi chodí koukat, jsou exibice, který tam jsou furt.
Já nevím z čeho ten Shaolin žije, jestli víc z turistů (což bych řek že jo) nebo z těch studentů. Nevím. Jestli ty exibice živí Shaolin na tolik, že přžívá, tak je to snad v pořádku.

K meditaci:
Já taky netvrdím, že jsem nějaký meditační zvíře. Psal jsem to že tomu vůbec nerozumím, ale specielně pro tebe to opravím na třeba relaxaci, ulevující činost nebo tak nějak. Spokojenost?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Frank » ned 30. lis, 2008 19:20

Pavelo easy pořád tady mluvíš o Kung-fu jako o spáse lidstva, ale uvědom si, že v dnešní době je to pouze pár pohybu, který lidi cvičej pro zábavu. nic víc nic míň.

Koukám, že seš naučil na kung fu jenom hejbat držkou. Furt se tady někym vychloubáš, že on vyhrál to a to a že zbil tohodle boxera a tohodle ok beru to, ale můžeš mi říct cos dokázaĺ ty? (já si myslim, že tlachat hubou umíš líp než bojovat)
nebo si jenom nějakej zakomplexovanej tlučhuba, kterej ještě nevyrostl z béčkovejch bojovejch filmů pro děti? kolik ti vůbec je?

neber si to osobnë, ale moc to prožíváš všechno. Nejde o to jestli něco je praví nebo ne, ale jde o to jestli to ten čloověk umí a já si myslim, že tyhle mniší po evropě to dělat uměj a taky jim na to ty lidi choděj.

PS: kdy máš ty nějaký sví turné po evropě? že bys mohl ukázat praví kung-fu. Klidně se přijdu podívat

HAU
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod pavela » pon 01. pro, 2008 2:18

Frank píše:Pavelo easy pořád tady mluvíš o Kung-fu jako o spáse lidstva, ale uvědom si, že v dnešní době je to pouze pár pohybu, který lidi cvičej pro zábavu. nic víc nic míň.

Koukám, že seš naučil na kung fu jenom hejbat držkou. Furt se tady někym vychloubáš, že on vyhrál to a to a že zbil tohodle boxera a tohodle ok beru to, ale můžeš mi říct cos dokázaĺ ty? (já si myslim, že tlachat hubou umíš líp než bojovat)
nebo si jenom nějakej zakomplexovanej tlučhuba, kterej ještě nevyrostl z béčkovejch bojovejch filmů pro děti? kolik ti vůbec je?

neber si to osobnë, ale moc to prožíváš všechno. Nejde o to jestli něco je praví nebo ne, ale jde o to jestli to ten čloověk umí a já si myslim, že tyhle mniší po evropě to dělat uměj a taky jim na to ty lidi choděj.

PS: kdy máš ty nějaký sví turné po evropě? že bys mohl ukázat praví kung-fu. Klidně se přijdu podívat

HAU
HEY chlapče, podle stylu jakym píšeš bych tipoval, že je mi nejmíň 2x tolik co tobě :lol: A stejně tak jáí, protopže tě neznam a ty mě taky neznáš můžu tvrdit,že jsi tlučhuba,který dokázal HOVNO.Co jsi dokázal ty? Chápeš naprostou idiocii tohohle dialogu? Kdo umí bojovat? Ty? Protože tady házíš chytrý kecy o tom,že je všechno na hovno? Když popíráš,že je ©aolin a vůbec kungfu k ničemu, co tady vůbec děláš? Tady je to o BU a to pochází kompletně ze ©aolinu,potažmo částečně z Indie(Damo).Dneska není jediný asijský BU,který by mělo jiné kořeny. Já mám opravdu rád tyhle lidi jako jsi ty, někam přijdou a začnou vykřikovat,že všechno je nahovno.Kolik je tobě prosímtě? A proč bych měl dělat nějaký šou?Myslíš že toužím po slávě? V mých letech? Proč? Co jsem v životě dokázal? HODNĚ synku,hodně.Ale do toho tobě nic není. A poslední, samozřejmě vůbec nic neprožívám.Sem se občas podívám a připíšu něco, protože se tady vyskytuje mnoho mých přátel z éry BU kdy ty jsi ještě jezdil v kočárku.Je to špatné?Mají tady snad monopol pouze chytrolíni "všechno je na hovno jen já jsme borec"? Pak si založte fórum "kdo je tu nejlepší" OK? Tam já se určitě nevyskytnu. PS:abych taky řekl něco k věci a pro wushupetra: Ta zájezdní show falešných šaolínů, i ta show v předváděcím centru u kláštera je něco JINÉHO než TO CO CVIČÍ MNI©I.Show slouží k vydělání peněz a pro slávu.To co cvičí mniši slouží k vlastní kultivaci léčení a sebeobranu. Už tomu rozumíš,nebo to mám napsat ještě jednodušeji?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushupetr » pon 01. pro, 2008 14:42

pro Pavelu:

No hele to mě je jasný, že mniši i dřív v historii i dnes se se učí bojovat, ale já jsem snad nikde v tom předchozím nenapsal, že se v Shaolinu neučí bojovat. To všechno bylo zaměřený na ty exibice. A možná se na to jen špatně dívám, ale připadá mi, že Shaolin se prezentuje víc exibicí než tím opravdovým BU. Opravdový Shaolin BU, na to se chodí dívat, většinou jen lidi, co s BU mají něco společnýho, ale na ty exibice řekl bych chodí i lidi, který nic netrénujou. Ale jinak jsem nikdy neříkal, že by Shaolin nebyl bojově zaměřenej.

pro Franka:

No to jak píášeš, že je to v dnešní době jen pár pohybů, tak to snad nemyslíš vážně. Vždyť tohle není diskuze o tom, kdo víc nebo míň dokázal a už vůbec ne o tom, kdo je nebo není starší.
A nikde není psáno, že ty mniši, ať už pravý nebo ne, kromě toho, že poskakujou v exibicích taky necvičí opravdový BU.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod luen » pon 01. pro, 2008 17:43

Frank píše:Pavelo easy pořád tady mluvíš o Kung-fu jako o spáse lidstva, ale uvědom si, že v dnešní době je to pouze pár pohybu, který lidi cvičej pro zábavu. nic víc nic míň.


:lol: Ne kazdej bere BU jako zabavu, nekdo to potrebuje pro svou profesi, nekdo zabavou zacne a skonci jako profik a nekdo ma raketovej nastup a pak z toho ma zabavu ... tezko rici. Ja cvcim bu/bs cca 28 roku a krome toho, ze je to pro me take zabava ... je to i neco vic ... neco mnohem vic :wink:

Frank píše:Koukám, že seš naučil na kung fu jenom hejbat držkou. Furt se tady někym vychloubáš, že on vyhrál to a to a že zbil tohodle boxera a tohodle ok beru to, ale můžeš mi říct cos dokázaĺ ty? (já si myslim, že tlachat hubou umíš líp než bojovat)
nebo si jenom nějakej zakomplexovanej tlučhuba, kterej ještě nevyrostl z béčkovejch bojovejch filmů pro děti? kolik ti vůbec je?


Nechapu tuto osobni rovinu, kdyz Pavelu neznas ... Pravda nekdo lepe oralne a nekdo lepe hand arbeit a tak to ma byt. Znam kvalitni fightery, kteri udelaji lepe, kdyz se hybou a nemluvi a na druhou stranu je velka spousta bojovych "umelcu", kteri udelaji nejlepe, kdyz budou jen publikovat a neznechuti nikoho svou pohybovou impotenci!!!

Jinak co se tyka toho videt, ci nevidet ... videl te snad nekdo na setkani BU Volume nebo na setkani zbranaru?

PS: K te show a exhibicim:

Napr. Adam Vrana/Pengsawang (jeden z nasich nejuspesnejsich thaiboxeru) odjel do Francie natacet filmy. Skace salticka a jine kaskaderske kousky ... je proto jen vyskakanej cirkusak? Za to Roman Hladik, kterej opravdu nebyl nikdy nic jineho nez spatnej cirkusak a bidnej bavic ve variete je slavnej a zna ho kazdej jouda ... Tak ted si vyberte ... co je to kriterium uspechu???

Casto se tady sam do sekticek s poetickym nazvem kung fu opiram (sam jsem z kung fu komunity a proto dobre znam situaci u nas), ale myslim, ze neni treba to nejak zvlast hrotit :wink: Kazdej rozumnej clovek je relativne dobre schopen sam odhadnout co je dobre a co neni. Pokud je odkazan na nazor nekoho jineho, tak je truhlik, ktereho stejne bude nekdo celej zivot vlacet shitama a oblbovat zhovadilostma! Hloupemu vse hloupe ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Frank » pon 01. pro, 2008 18:59

nn nebyl jsme na volume, ale nekdy prijdu az to budu stihat a bude se mi chtit.)

jinak adama znam trenoval jsem u nej. A u naposled co jsem delal u filmu tak tam byl i adam za kaskadera.) umi bouchat excelentne, ale u toho filmu to bylo treba zrovna jen par pohybu.) jen chci rict ze exhibice je exhibice a zapas je zapas.

kazdej dela to svi co umi.

pro pavelu: klid diskutujem jenom jsem chtel prilejt trosku ohne do vody :twisted: tak si to nesmis brat moc k srdci jttsli si dvakrat tak starsi jako ja. Tak bys to mel pochopit:p

HAU
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod luen » pon 01. pro, 2008 19:37

Frank píše:jinak adama znam trenoval jsem u nej. A u naposled co jsem delal u filmu tak tam byl i adam za kaskadera.) umi bouchat excelentne, ale u toho filmu to bylo treba zrovna jen par pohybu.) jen chci rict ze exhibice je exhibice a zapas je zapas.HAU


Ted dela karieru ve Francii a pry se tam pekne chytil - coz mu moc preju ... uz za to, jak to cele dobrodruzne pojal :lol: Jestli jsi u neho cvicil, tak se mozna zname ... chodil jsem s klukama k Adamovi na sparingy, teda nez zavrel skolu.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Frank » pon 01. pro, 2008 20:08

jj mozna jo, ale moc jsem se tam nezdrzel byl jsem tam jen půl roku pak jsem presel na klasickej box(kolena meli dost)...
ze to zavrel jsem slysel od kamose bude to jeste otvirat?
a co dela ve francii? u filmu jako kaskos?
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod luen » pon 01. pro, 2008 20:16

Frank píše:jj mozna jo, ale moc jsem se tam nezdrzel byl jsem tam jen půl roku pak jsem presel na klasickej box(kolena meli dost)...
ze to zavrel jsem slysel od kamose bude to jeste otvirat?
a co dela ve francii? u filmu jako kaskos?


JJ jako kaskos myslim ze u toho teamu co natacel okrsek 13, takze pohoda a hned se chytil do dvou mensich roli a jedne vetsi ... vzhledem k tomu, ze se tam prosadil myslim, ze se jen tak nevrati ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Frank » pon 01. pro, 2008 20:41

jj to da logiku.) tak mu preju hodne stesti, treba se z nej stane českej diesel:D
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod pavela » úte 02. pro, 2008 10:28

Frank, no vidíš že se můžeme bavit jako lidi ne? Tady se to menuje diskuze, takže diskutujem.Až se to tady bude jmenovat ring volný, tak si budeme nadávat nebo se rvát. Takže, chtěl jsem říci, že tvoje představa, vytvořená jistě na základě exhibice Shaolin tour, nebo exhibice v předváděcím centru u šaolinu je něco jiného, než co cvičí mniši pro sebeobranu.To není efektní na pohled ale o to je to praktičtější. Ale tím si na živobytí mnich nevydělá...I když nepopírám, že cvičit salto může mít také význam pro zvýšení bojové dovednosti ,minimálně to učí orientaci v prostoru,což je dobrý třeba pro Judo, aby člověk neztratil orientaci, když letí po ňáký seoináge. To jen k tomu, že i dloubání v nose může být prospěšné pro bojování(ta bojová aplikace "cvrnkání kuliček" to mě nenapadlo, vskutku originální :lol: ) jak povídal Luen, pravda, že někteří lidé cvičí pro rvaní a pro ring a jiní,jako wushupetr,aby na mistovství hodili kop s otočky o 360 stupňů a další, jako třeba já, abych se udržel k stáru vůbec mobilní...To souvidí s věkem taky, žejo.A někdo cvičí proto, aby to mrskal a mohl se dát k filmu(naprostá většina lidí ve školách v Dangfangu) Ani jedno nelze zatracovat. Bojové umění má místo pro každého...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

shaolinsky klastor

Příspěvekod lubbione » úte 30. pro, 2008 17:58

ja som pocula, ze v tych klastoroch bud trenuju, pracuju alebo spia - klastor... mozno su niektore pristupne verejnosti, ale to je asi ako u nas katolikov rozne kostoly a katedraly, viera je o niecom inom a ludia, ktori tam chodia, nemusia o tom nic vediet. ostatne dnes je vsetko predmetom bussiensu, tak preco nie navsteva shaolinskeho chramu. pocula som dokonca aj taku vec, ze ked tam chcete zostat, tak minimalne na pol roka, max. tusim na 6 rokov a len tam makate a cvicite, takze ste nakonciec aj tak radi, ked sa odtial dostanete - proste klastor.
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

Příspěvekod lubbione » úte 30. pro, 2008 18:02

Zhan_Shi píše:To video je takove hezke... romanticke :oops: Ne vazne, co ja muzu mluvit za Wudangske hory, tak tam je to opravdu jen a jen o dlarech. Cvicit muze kazdy a taky tam jezdi velka spousta lidi. Klastery, ktere tady vidis jako hezke kulisy, jsou turisticke atrakce a proudi tam davy lidi. Zadne poklidne misto k meditaci. Mnisi a zaci kung-fu skoly ziji v nedalekem "takrka panelaku", kde take probiha na klasickych kurtech a v telocvicnach trenink. Vetsina mnichu ma mobilni telefon, mladez se bavi pocitacovyma hrama... Tak to proste je, zadne ruzove bryle. Jsou to proste lidi. Co se tyce jejich kung-fu, tak je to pochopitelne individualni. Videl jsem tam spoustu lidi, kteri byli na uzasne urovni o ktere se mi ani nezda. A naopak.




chod do klastora, hoci aj krestanskeho a potom uvidis, co to je byt mnichom, nech uz hociakym, mna by na to nikto nenahovoril... a turisticke atrakcie su aj kostoly a katedraly.
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron