Shaolinské Kung-fu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

2lubbione

Příspěvekod wushi » čtv 01. led, 2009 14:28

zdravím ťa...to, čo tu píšeš je vlastne všetko "JPP", takže žiadne overené informácie alebo vlastné skúsenosti...v ©aoline sa trénovať dá, kľudne aj na menej ako pol roka a viac ako 6, závisí to od miery zanietenosti človeka a jeho finančných a časových dispozícií. Áno, v kláštore sa pracuje, trénuje, spí, učí, zabáva, proste úplne normálny život...každému prajem, aby sa tam išiel pozrieť a urobil si vlastný obraz...
nič v zlom...
prajem hodne dobrého gongfu!
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

 

Příspěvekod pavela » čtv 01. led, 2009 16:01

Správně, všichni jste vítáni, Amituofo. PS,klášter da Xiang Guo Si v Kaifengu je taky super, bojové umění vysoké úrovně!
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod jeikob » čtv 01. led, 2009 16:38

zdravím
no přiznám se trošku mám také v těch šaolinech zmatek. pár věcí by mi zajímalo. třeba kdy čína dovolila se jim vrátit do puvodního šaolinu a jestli to byli ti co navazovali na generace původních mnichů.a celkově kdy dovolili komunisti cvičit kung fu. no a kteří jsou ti co jsou v těch starších dokrmentech jako je třeba film this is kung fu. kdysi jsem ještě za totáče četl o tom článek ve 1oo+1 . jediné co si pamatuju,že ten opat psal ,že původní mniši cvičí už jen tchai chi
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » čtv 01. led, 2009 21:05

jeikob píše:zdravím
no přiznám se trošku mám také v těch šaolinech zmatek. pár věcí by mi zajímalo. třeba kdy čína dovolila se jim vrátit do puvodního šaolinu a jestli to byli ti co navazovali na generace původních mnichů.a celkově kdy dovolili komunisti cvičit kung fu. no a kteří jsou ti co jsou v těch starších dokrmentech jako je třeba film this is kung fu. kdysi jsem ještě za totáče četl o tom článek ve 1oo+1 . jediné co si pamatuju,že ten opat psal ,že původní mniši cvičí už jen tchai chi
Hodně by se vysvětlilo, kdyby konečně sem chlapci administrátoři dali nekrolog za strýčka Shi De Qiana(U® JE TAM, DĚKUJI!).Čína mnichům nic nezakazovala./ani komunisti nikdy nezakázali cvičit kungfu, naopak Mao taky cvičil a cvičení bylo všestranně podporováno.Opak tvrdí troubové, kteří cvičili s učiteli passujícími se do rolí utlačovaných "utečenců",což jim dává gloriolu hrdinů a "bojovníků proti komunismu",což zápaďáci "žerou-typická lež-v číně se cvičí tělocvilk ale MOJE kungfu je skutečné blablabla.... nebo lidé jako Hladík a Montaigue, kteří cvičili jen s neexistujícími mistry...S vyjímkou kuturní revoluce, kdy v období 1968-76 řádili studenti-takzvané rudé gardy a nikdo si netroufnul projevit jakoukoliv kulturu,se cvičilo veřejně furt.Oficiálně nebyl ani buddhismus ani kungfu nikdy zakázáno. Problém je, že už za první republiky bylo v ©aolinu skladiště Kuomintangu a mniši byli mimo klášter. Linie se zachovala v podstatě jen přes mnichy Shi Su Xi,Shi Su Fa a Shi De Chan a jejich žáky, kteří spolupracovali na obnově chrámu:Shi De Qian,De Ding,De Shui,De Yuan,De Yu,De Chao,De Xiang atd... Normální činnost chrámu se obnovila cca od roku 1980.
Naposledy upravil pavela dne pát 02. led, 2009 17:52, celkově upraveno 1
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod jeikob » čtv 01. led, 2009 23:19

pavela píše:
jeikob píše:zdravím
no přiznám se trošku mám také v těch šaolinech zmatek. pár věcí by mi zajímalo. třeba kdy čína dovolila se jim vrátit do puvodního šaolinu a jestli to byli ti co navazovali na generace původních mnichů.a celkově kdy dovolili komunisti cvičit kung fu. no a kteří jsou ti co jsou v těch starších dokrmentech jako je třeba film this is kung fu. kdysi jsem ještě za totáče četl o tom článek ve 1oo+1 . jediné co si pamatuju,že ten opat psal ,že původní mniši cvičí už jen tchai chi
Hodně by se vysvětlilo, kdyby konečně sem chlapci administrátoři dali nekrolog za strýčka Shi De Qiana.Čína mnichům nic nezakazovala./ani komunisti nikdy nezakázali cvičit kungfu, naopak Mao taky cvičil a cvičení bylo všestranně podporováno.Opak tvrdí troubové, kteří cvičili s učiteli passujícími se do rolí utlačovaných "utečenců",což jim dává gloriolu hrdinů a "bojovníků proti komunismu",což zápaďáci "žerou-typická lež-v číně se cvičí tělocvilk ale MOJE kungfu je skutečné blablabla.... nebo lidé jako Hladík a Montaigue, kteří cvičili jen s neexistujícími mistry...S vyjímkou kuturní revoluce, kdy v období 1968-76 řádili studenti-takzvané rudé gardy a nikdo si netroufnul projevit jakoukoliv kulturu,se cvičilo veřejně furt.Oficiálně nebyl ani buddhismus ani kungfu nikdy zakázáno. Problém je, že už za první republiky bylo v ©aolinu skladiště Kuomintangu a mniši byli mimo klášter. Linie se zachovala v podstatě jen přes mnichy Shi Su Xi,Shi Su Fa a Shi De Chan a jejich žáky, kteří spolupracovali na obnově chrámu:Shi De Qian,De Ding,De Shui,De Yuan,De Yu,De Chao,De Xiang atd... Normální činnost chrámu se obnovila cca od roku 1980.


díky
tak že v klášteře dál žijou mniši,kteří přes ty jak si napsal navazují na tu linii. a ti co cvičí v těch starších dokumentarních filmech ,jak je tam třeba ten mnich co dělá stojku na dvou prstech,předvadí tam ruzné kung. to jsou mniši přímo z kláštera nebo z nějaké školy okolo. tak ono to není důležité spíš aby si to člověk srovnal.
No jináč dějiny číny myslímted 2o.století jsou hodně zajímavý a velmi si ta země užila a řekl bych,že pro spoustu lidí bylo kung fu nutnost k přežití. povstání boxerů, proti chingská revoluce,pak konflikty a boje lokálů a těch jak se jim řiká warlordi co chtěli zpátky dynastii. pak japonci a občanská válka. jo a ve mestech na jihu válčili gangy. tak že to byl test:) ted mne napadlo byl šaolin okupován japonci
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » pát 02. led, 2009 17:59

Jestli myslíš Hai Denga, kterej jako jedinej dokázal stát na jednom prstě, tak tě musím zklamat.Byl to člověk ze Sečuanu,kterej se napasoval do ©aolinu v době obnovy,ze ©aolinem neměl nic společného a jeho stání na jednom prstě byl podvod. Měl protaženou pod šatama železnou tyč,opřenou o zeď.Trapné... Některý mniši v ©aolinu dokážou udělat stojku na 2 prstech ale na jednom to nedovede nikdo...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

2pavela

Příspěvekod wushi » pát 02. led, 2009 18:05

nemal som šajnu, že shushu qushi le...vyjadrujem úprimnú sústrasť...
zároveň plne potvrdzujem tvoje vysvetlenie ohľadom útlaku kungfu počas nástupu komunizmu...dewu
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Riverman » pát 02. led, 2009 18:08

pavela píše:Jestli myslíš Hai Denga, kterej jako jedinej dokázal stát na jednom prstě, tak tě musím zklamat.Byl to člověk ze Sečuanu,kterej se napasoval do ©aolinu v době obnovy,ze ©aolinem neměl nic společného a jeho stání na jednom prstě byl podvod. Měl protaženou pod šatama železnou tyč,opřenou o zeď.Trapné... Některý mniši v ©aolinu dokážou udělat stojku na 2 prstech ale na jednom to nedovede nikdo...


Taky se me to zda neuveritelny, nevim jestli je to podvod nebo ne, ale neni me jasny, kde ma mit tu tyc...u prstu ji nikde nevidim a kdyby ji mel mit protazenou nekde kolem tela a v rukavu, musela by byt sakra pevna. Nebo je je cely tohle video podvod?
http://www.youtube.com/watch?v=GytgVmcTPNA
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod jeikob » pát 02. led, 2009 18:14

tak mne napadlo o šaolinu bylo natočených mraky dokumentů. můžeš třeba dát odkaz na nějaký nejzajímavější nejautentičtější třeba starší třeba jestli něco nění na čínských video jako youku. mimochodem na youku se daji vidět snad všechny kung fu filmy. dokonce i zrada a pomsta tam je a uder otevřenou dlaní
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » pát 02. led, 2009 18:18

jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » pát 02. led, 2009 19:29

jeikob píše:je to ten mistr co zemřel?

http://v.youku.com/v_show/id_XMzYzMjY0ODQ=.html
Ne, tohle je Shi De Jian. Ten co umřel je Shi De Qian 释德虔 : http://v.youku.com/v_show/id_XNDg1ODkzMjA=.html
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » pát 02. led, 2009 20:14

A tohle je jeden ze 3 mých šaolinských mistrů Shi De Shui http://orz.163.com/1224306867856.html
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod jeikob » pát 02. led, 2009 20:31

pavela píše:
jeikob píše:je to ten mistr co zemřel?

http://v.youku.com/v_show/id_XMzYzMjY0ODQ=.html
Ne, tohle je Shi De Jian. Ten co umřel je Shi De Qian 释德虔 : http://v.youku.com/v_show/id_XNDg1ODkzMjA=.html


pekné a co to cvičí?
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » pát 02. led, 2009 20:35

jeikob píše:
pavela píše:
jeikob píše:je to ten mistr co zemřel?

http://v.youku.com/v_show/id_XMzYzMjY0ODQ=.html
Ne, tohle je Shi De Jian. Ten co umřel je Shi De Qian 释德虔 : http://v.youku.com/v_show/id_XNDg1ODkzMjA=.html


pekné a co to cvičí?
Nejstarší sestavu, Damoův Yi Jin Jing :wink:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushupetr » sob 03. led, 2009 20:14

Zdravim, Pavelo a upřímnou soustrast, pokud si ho znal. To je ale už nějakej ten měsíc co umřel, 23. srpna. To ses dověděl tak pozdě? A co přesně mu bylo?

Jinak v tom dokumentu jak tam byl Hai Deng, já mám celej ten dokument a on tam i cvičí se zbraní, takovej ten měsíční zub, nevím přesně jak se ta zbraň jmenuje. No ale na jeho věk docela slušný. Tak si myslím, že jinak mu to docela klapalo, až na tu stojku. Tak hold číňani občas přeháněj :D

Jo a eště malou otázečku k Maovi. Nevíš přesněji , co cvičil? Jako jestli to byl nějakej mástr nebo prostě jen tak tajtíčko. Dík
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pavela » ned 04. led, 2009 19:43

wushupetr píše:Zdravim, Pavelo a upřímnou soustrast, pokud si ho znal. To je ale už nějakej ten měsíc co umřel, 23. srpna. To ses dověděl tak pozdě? A co přesně mu bylo?

Jinak v tom dokumentu jak tam byl Hai Deng, já mám celej ten dokument a on tam i cvičí se zbraní, takovej ten měsíční zub, nevím přesně jak se ta zbraň jmenuje. No ale na jeho věk docela slušný. Tak si myslím, že jinak mu to docela klapalo, až na tu stojku. Tak hold číňani občas přeháněj :D

Jo a eště malou otázečku k Maovi. Nevíš přesněji , co cvičil? Jako jestli to byl nějakej mástr nebo prostě jen tak tajtíčko. Dík
Díky za kondolence, Ono to sorry chvíli trvalo, než jsem to přeložil a poslal redakci a pak ještě chvíli trvalo než to sem dali.(Krize, každý má málo času) Strejda umřel na rakovinu žaludku, bylo to dost špatný, držel se dost dlouho. Ohledně Hai Denga, především to nebyl Shaolin Abbot ale mnich z nějakého kláštera odkudsi ze Sečuanu.Já jsem ho osobně neznal ale můj master Shi De Yuan říkal, že to s tou tyčí byl podvod. On jistě nějaký wušu uměl ale na těch dokumentech NIKDY nebylo vidět, jak se do té polohy dostal. Vždycky jenom když byl opřenej o stěnu.®eleznou tyč má schovanou za prstem, stačí úplně tenká železná tyč a je to... :lol: Současní šaolinští mistři to považují za znevažování Shaolinského kungfu, které je dost dobré i bez zázraků i podfuků... :lol: PS: Mao PREJ cvičil Taiji a ©aolin a měl kladný vztah ke kungfu. Říká se to, podrobnosti nevím(ani jsem se o to nijak nestaral,zaplaťbuddha,že už je v mauzoleu...) :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod lubbione » pon 05. led, 2009 9:27

newiem, kolko je tu ludi zo Slovenska, ale chysta sa tu niekto na Shaolin Show???
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

Příspěvekod lubbione » pon 05. led, 2009 9:37

No jináč dějiny číny myslímted 2o.století jsou hodně zajímavý a velmi si ta země užila a řekl bych,že pro spoustu lidí bylo kung fu nutnost k přežití. povstání boxerů, proti chingská revoluce,pak konflikty a boje lokálů a těch jak se jim řiká warlordi co chtěli zpátky dynastii. pak japonci a občanská válka. jo a ve mestech na jihu válčili gangy. tak že to byl test:) ted mne napadlo byl šaolin okupován japonci

mne sa pacil Jackie Chan vo filme medzi indianmi, bola by sranda, keby sa cinske kungfu stretlo s indianskymi bojovnikmi v minulosti, asi by sutazili, kto s cim vie lepsie vrhat, aj ked take veci nepatria medzi zbrane kungfu. chcem len povedat, ze bojovat vedeli aj inde ako v Cine, ale cinania to asi vedia lepsie predat a viac ich to zaujima a drzi dodnes, preto sa z bojovych umeni zachovalo najviac vychodnych. ktovie, keby krestansky mnisi neboli taky mierumiovny, co by vymysleli tu v Europe...
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

Příspěvekod lubbione » pon 05. led, 2009 9:40

Taky se me to zda neuveritelny, nevim jestli je to podvod nebo ne, ale neni me jasny, kde ma mit tu tyc...u prstu ji nikde nevidim a kdyby ji mel mit protazenou nekde kolem tela a v rukavu, musela by byt sakra pevna. Nebo je je cely tohle video podvod?

vies, co vsetko sa robi vo filmoch??? chod robit komparzistu...
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

Příspěvekod hellas » pon 05. led, 2009 14:21

lubbione píše: keby krestansky mnisi neboli taky mierumiovny, co by vymysleli tu v Europe...


Myslíš mnichy z rytířských řádů? :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků