Nord Shaolin Kung-fu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Jendis » stř 26. bře, 2008 14:27

ukropcany píše:Na 2. mieste je učiteľ :D



Toho jsem vynechal,páč patří k metodě....alespoň z mého pohledu.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » čtv 27. bře, 2008 15:04

Navážu na Jendise, učitel a metoda de ruku v ruce. Nejde o styl, to je spíš formální relativní pojem, styly jsou slavné jen díky lidem a to učitelům a jejich žákum kteří své školy proslavili a učitel je suma zkušeností a metod. Můžete cvičit bůhví co, ale když nemáte kvalitní zdroj je to zbytečné plýtvání energie a výsledkem bude nejspíš kupka hnoje.
Krom toho jsem někdy smutnej když vidím smečku pod kvalitním učitelem, která si toho neváží a zakotvila v jeho škole z jiného důvodu než je ten, že je to právě jeho škola. Člověk co bere bojový umění minimálně trochu vážně necvičí tam kde cvičí z jiného důvodu než že ten co učí je ©éf :D
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Lear » čtv 27. bře, 2008 19:22

Harutomo_Yasumizu píše: Člověk co bere bojový umění minimálně trochu vážně necvičí tam kde cvičí z jiného důvodu než že ten co učí je ©éf :D

Cvicit u nekoho kdo by te nezpraskal do kulicky i se zavrenyma ocima (pokud mu neni pres 80) snad ani nema smysl, ne.. :D
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Ynseminator » pát 28. bře, 2008 11:13

Lear píše:
Harutomo_Yasumizu píše: Člověk co bere bojový umění minimálně trochu vážně necvičí tam kde cvičí z jiného důvodu než že ten co učí je ©éf :D

Cvicit u nekoho kdo by te nezpraskal do kulicky i se zavrenyma ocima (pokud mu neni pres 80) snad ani nema smysl, ne.. :D


Výborný trenér boxu nemusí být dobrý boxer a naopak. (neplatí jen pro box :lol: ) Podle mě je důležitější jestli ten dotyčný umí svěřencům "vysvětlit co a jak" než jestli je to sice super borec alenedovede to předat :wink:
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pát 28. bře, 2008 14:44

Ynseminator: to já teda nesouhlasím, netvrdím že musí bejt špička v ringu, ale musí umět a klidně bejt zlej bijec, protože ví co a jak a že to neumí moc dobře vysvětlit to je stejně jen otázkou času než to vysvětlí, nevede přece tělocvik nějaké zvláštní školy :wink:

Lear: no přesně tak, ale pořád je spouta týpků co vlezou do nějakýho klubu se svým vysněným názvem a cvičej u nějakýho úchyla a sou strašně slepý, ale protože sou to krom toho hodný lidi a radši se ti vyhnou tak je necháš žít :lol:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Ynseminator » pát 28. bře, 2008 14:49

Harutomo_Yasumizu píše:Ynseminator: to já teda nesouhlasím, netvrdím že musí bejt špička v ringu, ale musí umět a klidně bejt zlej bijec, protože ví co a jak a že to neumí moc dobře vysvětlit to je stejně jen otázkou času než to vysvětlí, nevede přece tělocvik nějaké zvláštní školy :wink:

Mylsíš, že třeba trenér krasobruslení umí bruslit lépe než jeho svěřenci? A myslím že je jedno o jaký sport jde, ten princip zůstává :wink:
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Příspěvekod graver » pát 28. bře, 2008 15:44

Ynseminator píše:Mylsíš, že třeba trenér krasobruslení umí bruslit lépe než jeho svěřenci?

Co to je "lepší" - třeba že by se kdykoliv umístil líp, než kdokoliv z jeho svěřenců? To asi ne. V určitém věku ztratí rychlost, ohebnost, výdrž... Technika by měla zůstat, zkušenosti ti nikdo nevezme.
Takže - ne, v daném okamžiku lepší být nemusí, ale předpokládal bych, že kdysi lepší byl. Těžko můžu učit něco, co jsem sám nikdy neuměl/nedokázal.
Ynseminator píše:A myslím že je jedno o jaký sport jde, ten princip zůstává

Pokud jde výhradně o *sport* a trenéra, tak asi jo.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ynseminator » pát 28. bře, 2008 15:59

graver píše:
Ynseminator píše:Mylsíš, že třeba trenér krasobruslení umí bruslit lépe než jeho svěřenci?

Co to je "lepší" - třeba že by se kdykoliv umístil líp, než kdokoliv z jeho svěřenců? To asi ne. V určitém věku ztratí rychlost, ohebnost, výdrž... Technika by měla zůstat, zkušenosti ti nikdo nevezme.
Takže - ne, v daném okamžiku lepší být nemusí, ale předpokládal bych, že kdysi lepší byl. Těžko můžu učit něco, co jsem sám nikdy neuměl/nedokázal.
Ynseminator píše:A myslím že je jedno o jaký sport jde, ten princip zůstává

Pokud jde výhradně o *sport* a trenéra, tak asi jo.


Já ale nemluvím o ohebnosti, rychlosti, výdrži apod - trener versus sverenec.
Jde o to, ze clovek na to aby videl neci chyby napr v technice, nemusi techniku sam dokonale ovladat. To ze vidim chyby napr. v technice u ostatnich prece neni podmineno tim ze budu sam techniku dokonale ovladat, jako trenerovi mi staci znat ji teoreticky ne? (je to asi extrem, ale napsal jsem to tak schvalne aby vyznelo jak to myslim)

Jaky je rozdil v metodice trenovani sportu a BU? Nemluvim o naplni ale o metodice.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Příspěvekod graver » pát 28. bře, 2008 16:51

Ynseminator píše:Jde o to, ze clovek na to aby videl neci chyby napr v technice, nemusi techniku sam dokonale ovladat.

Dokonale ne - jen natolik, aby ty chyby dokázal poznat.
Ynseminator píše:To ze vidim chyby napr. v technice u ostatnich prece neni podmineno tim ze budu sam techniku dokonale ovladat, jako trenerovi mi staci znat ji teoreticky ne?

No, řeknu to diplomaticky: sice s tebou nesouhlasím, ale s tímhle názorem tedy rozhodně nejsi osamocen :roll:
Ynseminator píše:Jaky je rozdil v metodice trenovani sportu a BU? Nemluvim o naplni ale o metodice.

Jestliže je odlišný cíl, bude tak trochu odlišná i metodika. Ale tohle už tu bylo a já k tomu nic nepřidám.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » sob 29. bře, 2008 12:50

ukropcany: kde je tohle k vidění? :) Samozřejmě pokud přehlídnu možnost že se ©éf 20 let kostil někde v podsvětí, to ho žáci pomalu dorůstaj :lol:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Trian » ned 06. dub, 2008 21:01

Podľa mňa je prirodzené (3D - v Dobrej škole s Dobrým učiteľom a Dobrý žiak), že žiak po čase predčí svojho učiteľa. Ten mu predsa odovzdáva svoje skúsenosti a teda mu uľahčuje cestu, nie?
Tak sa predsa do BU postupne pridávajú rôzne techniky, inovácie... Statické BU je mŕtve BU.

Ale aj tak trvám na tom, že najviac záleží na žiakovi. Učiteľ, škola, úroveň... sú až na ďalších miestach :D
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

.

Příspěvekod luen » pon 07. dub, 2008 1:04

Ucitel bijec - jasna vec!
Zak bijec - jasna vec!

... kdo je momentalne lepsi = zak - jasna vec!
Ale jde o to, ze ten ucitel by mel byt (kdysi) take bijec ... jinak neverim, ze te nauci byt bijcem. Tezko davat nekomu neco, co nemam a nikdy jsem nemel ... pak nekdo nabizi zajice v pytli :wink: Ale je pravda, ze to se nejlepe prodava :lol:

Jinak malej dotaz, jak jako prisel severni saolin k danum :?: :roll: Jsem si vzdy myslel, ze shaolin je v Cine a dany se davaji v Japanu ... To bude zase nejakej osviceneckej a harcorovej narez, ne???
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod Radzuslav » pon 07. dub, 2008 8:35

Jinak malej dotaz, jak jako prisel severni saolin k danum :?: :roll: Jsem si vzdy myslel, ze shaolin je v Cine a dany se davaji v Japanu ... To bude zase nejakej osviceneckej a harcorovej narez, ne???[/quote]

Citace z http://www.nordshaolin.wz.cz

Výklad názvu
Název NORD SHAOLIN KUNG-FU je malou slovní hříčkou. Pojmy "SHAOLIN" a "KUNG-FU" jsou vysvětlena na stránce historie. Snad pouze to že je to čínský název, který znamená totéž co japonský Shórinji Kempó. Zbývá tedy vysvětlit první slovo názvu "NORD" (psáno s "d" na konci) a je odvozeno od skandinávského pojmenování severu. Tím soke Yamaue zdůrazňuje, že styl vyučuje převážně ve Skandinávii, kde v současnosti i žije.
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

.

Příspěvekod luen » pon 07. dub, 2008 10:33

Ha, ha, tak jsem se na ty stranky podival cca 10 vterin a hned v prvni vete tohle: Nord Shaolin Kung-fu 【北少林拳 ... ten prepis latinkou a ty znaky nesouhlasi ... neco jineho znakama a neco jineho v prepisu a takhle to koukam bude se vsim :wink: njn
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » pon 07. dub, 2008 10:35

Honzo, ztrata casu tohle vubec komentovat
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » pon 07. dub, 2008 10:40

pm píše:Honzo, ztrata casu tohle vubec komentovat


njn, ale pobavil jsem se :lol: se ucil v Cine :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků